Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Andorra Průsmyk Coll d'Ordino

Počasí Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra, malý horský stát ležící v Pyrenejích mezi Španělskem a Francií, je známá svou nádhernou krajinou a překrásnými horami. Jedním z nejznámějších průsmyků v Andoře je Coll d'Ordino, který je zároveň jedním z nejvyšších průsmyků v celých Pyrenejích. Tento průsmyk, ležící ve výšce 1 980 metrů, je oblíbeným cílem turistů, cyklistů a lyžařů z celého světa.

Když mluvíme o počasí v průsmyku Coll d'Ordino, musíme si uvědomit, že jsme v horské oblasti, kde jsou očekávány extrémní klimatické podmínky. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce je zde o něco chladněji než v nižších oblastech Andorry. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 15-20 stupňů Celsia přes den a mezi 5-10 stupni Celsia v noci. V zimě se teploty snižují na -5 až 5 stupňů Celsia přes den a -10 až -5 stupňů Celsia v noci.

Co se týče srážek, průsmyk Coll d'Ordino je známý svou vysokou mírou srážek po celý rok. Nejvíce srážek je obvykle očekáváno v období mezi červencem a zářím, kdy můžeme očekávat časté déšť a bouřky. V zimě jsou srážky převážně ve formě sněhu, což je ideální pro lyžování a snowboarding.

Vzhledem k tomu, že průsmyk Coll d'Ordino je populárním cílem turistů i v zimě i v létě, je důležité vědět, jaké jsou podmínky před plánováním vaší cesty. Doporučuje se sledovat předpověď počasí a přizpůsobit si svou výpravu podle aktuálních klimatických podmínek. Zejména v zimě je také nutné mít vhodné vybavení pro horské podmínky.

Navštívit průsmyk Coll d'Ordino je nezapomenutelný zážitek, ať už jste nadšenci do zimních sportů, cyklisté nebo milovníci horské přírody. Pokud si chcete vychutnat nádherné výhledy a zažít jedinečnou atmosféru Pyrenejí, nezapomeňte plánovat svou návštěvu pečlivě, aby vám počasí nerozhodilo plány.


Ubytování Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je známá především jako daňový ráj a oblíbená destinace pro lyžaře, ale má také mnoho dalších atrakcí, které stojí za to objevit. Jednou z nich je i nádherné ubytování v průsmyku Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino se nachází ve východní části Andorry, nedaleko města Ordino. Tento průsmyk je oblíbeným místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, díky své nádherné přírodě a fantastickým výhledům.

Nabídka ubytování v průsmyku Coll d'Ordino je rozmanitá a splní očekávání každého hosta. Zde najdete luxusní hotely včetně wellness center a lázní, které vás zahřejí a uvolní po náročném dni stráveném na svazích. Existují také menší rodinné hotely, které nabízejí pohodlné a útulné pokoje s výhledem na okolní hory.

Pro ty, kteří preferují přírodní prostředí, jsou zde také možnosti kempování a pobytu v chatách. Tato ubytování vám umožní být co nejblíže přírodě, ať už ve stanu nebo v chatě s výhledem na okolní hory a údolí.

V průsmyku Coll d'Ordino je také možné najít apartmány k pronájmu, které jsou vhodné pro delší pobyty nebo pro ty, kteří preferují vlastní kuchyňku a větší soukromí. Tyto apartmány jsou vybaveny základním zařízením a nabízejí pohodlné spaní a odpočinek po dlouhém dni stráveném objevováním Andorry.

Všem těmto typům ubytování je společné jedno - nádherné prostředí, ve kterém se nacházejí. Průsmyk Coll d'Ordino je obklopen národním parkem, kde se ve volné přírodě můžete těšit na pěší turistiku, horské cyklistiky a další outdoorové aktivity. Není nic lepšího, než se probudit s výhledem na zasněžené vrcholky hor a zažít klid a pokoj, který průsmyk Coll d'Ordino nabízí.

Navíc se průsmyk nachází nedaleko od lyžařských středisek Andorry, takže pokud se chcete vydat na svahy, nemusíte daleko cestovat. Toto místo tedy nabízí ideální kombinaci klidného prostředí a možnosti lyžování.

Pokud plánujete návštěvu Andorry a hledáte ubytování, nezapomeňte zvážit průsmyk Coll d'Ordino. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, rodinný penzion, kemp nebo apartmán, budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat toto malebné místo a užít si klid a relaxaci uprostřed krásné přírody.


Letenka Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá, ale krásná země plná přírodních krás, které stojí za to objevit. Jednou z nejzajímavějších lokalit je Průsmyk Coll d'Ordino. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Mnoho turistů to neví, ale Andorra má své vlastní mezinárodní letiště v městečku La Seu d'Urgell, které je vzdálené pouhých 10 km od Průsmyku Coll d'Ordino. Z letiště se můžete dostat k průsmyku různými způsoby - najmout si auto, taxi, autobus nebo dokonce pěšky.

Pokud preferujete pohodlí, nabízí se pronájem auta. Díky husté síti silnic v Andoře je tento způsob dopravy velmi pohodlný a zároveň vám umožní prohlédnout si mnoho dalších atrakcí po celé zemi. Pokud to nechcete řešit, můžete využít taxi služby nebo veřejnou dopravu.

Také je možné se vydat na cestu pěšky nebo na kole. Okolní krajina je velmi krásná a nabízí mnoho stezek pro turisty a cyklisty. Pokud to chcete, můžete si pronajmout kolo a vydát se na dobrodružství po horách.

Průsmyk Coll d'Ordino samotný je úchvatný a rozhodně stojí za návštěvu. Je to jedna z nejvyšších oblastí v Andoře, což vám umožní nevšední pohledy na okolní kraj, a to ze všech stran. Můžete se těšit na nádherné výhledy na hory, údolí a horské jezera.

Kromě toho, v této oblasti najdete mnoho dobře značených turistických stezek, které vás provedou skrz mnoho úchvatných scenerií. Mezi nejznámější patří Camí de les Fonts, Camí de l'Obac či Camí de la Solana.

Jelikož Andorra je malá země, můžete si naplánovat výlet na mnoho zajímavých míst v blízkosti Průsmyku Coll d'Ordino. Mezi nejpopulárnější patří Soldeu, Encamp, Canillo a Escaldes-Engordany. Tyto oblasti jsou známé nejen pro své velké lyžařské areály, ale i pro jejich mnoho kulturních a historických památek.

V Andoře se rozhodně nebudete nudit. Je to mnohem víc než jen lyžování a nakupování v daňových rájích. Je to místo, kde si můžete užít krásnou přírodu, historii a kulturu. A samozřejmě, nenechte si ujít úžasné výhledy z Průsmyku Coll d'Ordino!


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Zde jsou nejčastější otázky a odpovědi týkající se průsmyku Coll d'Ordino v Andoře:

1) Jaký je nadmořský výškový rozdíl v průsmyku Coll d'Ordino?

Nadmořská výška průsmyku Coll d'Ordino je 1 980 metrů, což znamená, že nadmořský výškový rozdíl závisí na tom, odkud jedete a kam jedete.

2) Kolik času během roku může být průsmyk Coll d'Ordino uzavřený kvůli sněhu?

Průsmyk Coll d'Ordino může být uzavřen kvůli sněhu v období zimních měsíců, obvykle od listopadu do dubna. Však se musíme řídit povětrnostními podmínkami.

3) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino?

Nejlepší způsob, jak se dostat na průsmyk Coll d'Ordino, je autem. K dispozici jsou také autobusové linky, které jezdí z hlavního města Andorry la Velly do vesnic v okolí, včetně průsmyku Coll d'Ordino.

4) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici stravovací zařízení a toalety?

Ano, na průsmyku Coll d'Ordino se nachází malá kavárna a toalety.

5) Kde se nachází nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino?

Nejbližší parkoviště u průsmyku Coll d'Ordino se nachází nedaleko kavárny na vrcholu průsmyku. Také je možné parkovat v blízkých vesnicích a jít pěšky nebo využít místní dopravu.

6) Jsou na průsmyku Coll d'Ordino k dispozici turistické stezky?

Ano, průsmyk Coll d'Ordino se nachází v horách a je obklopen mnoha turistickými stezkami různých obtížností.

7) Jak bývá zimní lyžování v oblasti průsmyku Coll d'Ordino?

V oblasti průsmyku Coll d'Ordino se nachází malé lyžařské středisko, které nabízí především lyžování pro začátečníky a rodiny s dětmi. V oblasti je také mnoho dalších lyžařských středisek v Andoře, které nabízejí více náročné tratě a moderní vybavení.


Dovolená Andorra Průsmyk Coll d'Ordino


Andorra je malá horská země ležící mezi Španělskem a Francií. Je známá svými krásnými horami, lyžařskými středisky a překrásnou přírodou. Jednou z nejkrásnějších atrakcí této země je průsmyk Coll d'Ordino.

Průsmyk Coll d'Ordino je jedním z nejvyšších přístupových bodů v Andoře, který spojuje region Ordino s hlavním městem Andorra la Vella. Průsmyk se nachází ve výšce přes 1 980 metrů nad mořem a nabízí nádherný výhled na horskou krajinu a okolní vrcholky.

Pro milovníky outdoorových aktivit je průsmyk Coll d'Ordino ideálním místem pro pěší túry, horská kola a jízdu na koni. Existuje několik stezek, které vás provedou okolní přírodou a umožní vám objevovat krásy tohoto regionu. Během vaší túry se setkáte s nádhernými horskými jezírky, vodopády a jedinečnou flórou a faunou.

Lyžaři také ocení Coll d'Ordino jako výchozí bod pro návštěvu lyžařského střediska Vallnord-Ordino Arcalis. Toto lyžařské středisko nabízí lyžování ve vysokohorském terénu se strmými svahy a známými freeride zónami. Z průsmyku Coll d'Ordino se můžete snadno dostat na vrcholy hor, kde zažijete nezapomenutelné lyžařské dobrodružství.

Pokud se rozhodnete navštívit průsmyk Coll d'Ordino, nezapomeňte se připravit. Mějte s sebou vhodné oblečení a obuv, abyste byli připraveni na hornaté podmínky. Dejte si pozor na strmé a úzké silnice, které vedou na průsmyk. V zimě mohou být silnice a cesty kluzké, proto je důležité mít vhodné pneumatiky a zimní vybavení pro vaše vozidlo.

Po celý rok je průsmyk Coll d'Ordino krásným místem pro výlety, relaxaci a užívání si přírody. Nabízí úžasný výhled na okolní hory a je ideálním místem pro fotografy, kteří chtějí zachytit krásu Andorry. Navštívení průsmyku Coll d'Ordino je jedinečným zážitkem, který vás ponoří do přírodního bohatství Andorry a poskytne vám unikátní pohled na tuto krásnou zemi.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách