Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Azerbajdžán Národní park Altyaghach

Počasí Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán se nachází na křižovatce Evropy a Asie a je bohatý na přírodní krásy, což zahrnuje i Národní park Altyaghach. Tento národní park se rozprostírá na ploše 113,7 km² v nejvýchodnější části země, na hranicích s Gruzií.

Jeden z nejvýznamnějších faktorů ovlivňujících počasí v Národním parku Altyaghach je jeho nadmořská výška. Park se totiž nachází v horské oblasti, což znamená, že je zde o něco chladněji než v okolních nížinách. Průměrná roční teplota v Altyaghachu je asi 8-10 stupňů Celsia. V zimě se teploty mohou snadno dostat pod bod mrazu a v létě se denní teploty pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia.

Dalším významným faktorem ovlivňujícím počasí v Altyaghachu je síla monzunových větrů, která ovlivňuje celou oblast kolem Kaspického moře. V létě, monzunové větry přinášejí vlhko a déšť do oblasti, zatímco v zimě, suchý severní vítr přináší chlad a sníh.

V důsledku těchto faktorů, se v Národním parku Altyaghach vyskytují různé biomy, jako jsou lesy, stepi a horské louky. V lesích najdete dubové a habrové stromy, které poskytují útočiště pro různé druhy zvířat, včetně divokých prasat, srnců a medvědů. Stepi jsou domovem pro divoké kozorožce a antilopy.

Národní park Altyaghach se může pochlubit i několika významnými vrcholy jako jsou Girdiman, Banskačala a Sharakh-Yalama. Tyto hory jsou vhodné pro horolezce a turisty, kteří chtějí zažít krásnou přírodu Azerbajdžánu.

Vzhledem k tomu, že národní park se nachází v hornaté oblasti, navštěvování parku během zimních měsíců vyžaduje zvláštní opatření. Turisté by měli být dobře vybaveni vhodným oblečením a být obezřetní při pohybu na zasněžených a kluzkých cestách.

V období jarních a letních měsíců, kdy jsou teploty příjemnější, je park otevřen turistům a je zde možnost poznat krásu této oblasti pomocí pěších túr nebo jízdy na koni. Výlety jsou organizovány místními turistickými agenturami.

Národní park Altyaghach je jedinečným místem v Azerbajdžánu a nabízí mnoho příležitostí pro turisty, kteří chtějí zažít krásnou přírodu a zároveň se dozvědět více o místním životě a kultuře. Bez ohledu na roční období, park nabízí návštěvníkům nádherné výhledy a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Altyaghach


1) Jak se dostanu do Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Park se nachází asi 50 kilometrů severovýchodně od Baku, hlavního města Azerbajdžánu. Můžete se tam dostat automobilem nebo místním dopravním spojem z Baku.

2) Kolik stojí vstup do Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Vstup do parku je zdarma. Nicméně, pokud budete chtít využít služeb průvodce, existují za to poplatky.

3) Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku Altyaghach?
Odpověď: V parku si můžete užít pěší turistiku, kempování, pozorování volně žijících zvířat, fotografování, pikniky a jízdu na kole. Park nabízí také několik tras a stezek pro pěší turistiku různé obtížnosti.

4) Jak dlouho trvá prohlídka Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Délka prohlídky závisí na vašich zájmech a aktivitách, které si vyberete. Obecně se doporučuje strávit v parku celý den, abyste mohli vidět co nejvíce z jeho krás.

5) Jaké druhy zvířat mohu v parku očekávat?
Odpověď: Národní park Altyaghach je známý svou rozmanitostí volně žijících zvířat, včetně medvědů, vlků, divokých kotat, lišek a mnoha ptáků. Můžete také narazit na vzácné a ohrožené druhy jako je například kulíšek stepní, ariš a mnoho dalších.

6) Můžu v parku kempovat?
Odpověď: Ano, v parku je povoleno kempování. Existují stanoviště, kde si můžete postavit stan a strávit noc v přírodě. Nicméně, musíte dodržovat přírodní zákony a zásady ekologického chování.

7) Existuje nějaká restaurace nebo občerstvení v parku?
Odpověď: V parku jsou k dispozici restaurace a stánky s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití. Můžete si také vzít vlastní piknikový koš s sebou a stolovat na jednom z mnoha piknikových míst v parku.

8) Je povoleno lovit nebo sbírat rostliny v Národním parku Altyaghach?
Odpověď: Ne, lovení a sběr rostlin v parku jsou přísně zakázány. Park je chráněným územím, které se snaží ochránit přírodu a zachovat biodiverzitu. Je tedy důležité respektovat tyto zákony a nepoškozovat životní prostředí.

9) Existují průvodci, kteří mohou poskytnout prohlídky Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Ano, v parku jsou dostupní průvodci, kteří vám mohou poskytnout prohlídku parku a zajímavé informace o jeho ekosystému a historii. Můžete se o to informovat na informačním centru parku nebo se domluvit předem.

10) Kdy je nejlepší doba navštívit Národní park Altyaghach?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě parku je obvykle jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a příroda je v plné kráse. V létě může být horko, zatímco v zimě může být park zasněžený. V každém případě je důležité se předem informovat o aktuálních podmínkách a počasích.


Letenka Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Národní park Altyaghach je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v Azerbajdžánu. Nachází se v Gabaľském regionu a rozprostírá se na ploše přesahující 11 tisíc hektarů. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny, které jsou chráněny jako přírodní památky.

Altyaghach je známý svou pestrou biodiverzitou a bohatou flórou. V parku můžeme najít více než 1000 druhů rostlin, z nichž některé jsou endemické. Roste zde také mnoho vzácných stromů, jako je například Gyzgyrak strom (Amygdalus Communis). Další zajímavou rostlinou je orchidej krovka (Ophrys caucasica), která kvete na jaře a je jednou z nejkrásnějších květin v parku.

Co se týče fauny, Altyaghach je domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů. Mezi ně patří muflon (Ovis orientalis), který je největším savcem v parku, divoké prase (Sus scrofa), srnec (Capreolus capreolus) a mnoho dalších. Park je také důležitým migračním koridorem pro mnoho druhů ptáků, což z něj činí ideální místo pro pozorování ptactva.

Jedním z nejpopulárnějších míst v Altyaghachu je vodopád "Gelersen-Gorersen", což ve volném překladu znamená "přijdete a uvidíte". Tento úchvatný vodopád se tvoří při soutoku dvou řek a jeho výška dosahuje až 80 metrů. Okolní scenérie je nádherná a nabízí mnoho příležitostí pro pěší turistiku a fotografování.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Národní park Altyaghach skutečným rájem. Kromě pěší turistiky můžete zde také provozovat cykloturistiku, horolezectví, rybaření a mnoho dalších sportů. Park je vybaven dobře udržovanými stezkami a stanovišti, které poskytují informace o jednotlivých lokalitách v parku.

Národní park Altyaghach je významným zdrojem biodiverzity pro Azerbajdžán a představuje důležitý krok v ochraně přírody. Jeho krása a bohatství jsou sice známy mezi místními obyvateli, ale turisté z ostatních zemí teprve teď objevují tento klenot. Pokud plánujete návštěvu Azerbajdžánu, nezapomeňte zařadit Národní park Altyaghach do svého seznamu míst, která potřebujete vidět.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán je země plná překvapení a krásných míst. Jedním z nich je Národní park Altyaghach, který se nachází na východě země, poblíž hranic s Íránem. Tento park přináší návštěvníkům krásné panoramata, bohatou flóru a faunu a nezapomenutelné zážitky.

Národní park Altyaghach se rozkládá na ploše 27 tisíc hektarů a byl založen v roce 2004. Je domovem mnoha druhů rostlin, zvířat a ptáků, z nichž některé jsou ohrožené. Mezi nejzajímavější zvířata, která můžete vidět v parku, patří arménský muflon, rys karakál a koza Kavkazu. Park je také domovem pro více než 240 druhů ptáků, včetně vzácných dravců jako jsou orli a jestřábi.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí prohlédnout opravdu krásnou přírodu, je k dispozici několik vyznačených turistických tras. Tyto trasy jsou různé délky a stupně obtížnosti a vedou přes nádherné krajiny, řeky a horské vrcholy. Belokamenné skály oddělující stromovou linii od subalpínského a alpínského pásu, temně modré oblohy se stříbřitými oblaky nad nimi a s dalekými kopci a údolími pod sebou, vše to vytváří kouzelnou atmosféru.

Kromě procházení se můžete v parku také věnovat rybaření. Některé řeky v parku jsou naplněny pstruhy a kapry. Rybaření je ale povoleno pouze po splnění stanovených podmínek a s povolenkou.

Zážitkem je navštívit také starobylé kameny, které se nacházejí v parku. Tyto zvláštní kameny jsou pozůstatkem archeologického dědictví Azerbajdžánského lidu. Zdobené a uctívány jsou již tisíce let.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Altyaghach, doporučuje se navštívit ho v období května až října, kdy je nejlepší počasí. Vzhledem k tomu, že je to chráněná oblast, je nutné si předem zajistit úřední povolení k navštívení parku, ale to není žádným problémem.

Návštěva Národního parku Altyaghach je skvělou příležitostí k tomu, aby si návštěvníci prohlédli krásu a přírodní bohatství Azerbajdžánu. Ať už jste turista, rybář, nebo obyčejný milovník přírody, tento národní park vám nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán je bohatý na přírodní krásy a je domovem mnoha národních parků. Jedním z nejznámějších a nejzachovalejších parků v zemi je Národní park Altyaghach.

Park Altyaghach se nachází na jihu Azerbajdžánu, nedaleko od hranic s Íránem. Byl založen v roce 2004 a rozkládá se na ploše více než 11 tisíc hektarů. Jeho název v překladu znamená "Deset lesů", což odkazuje na množství různých druhů stromů, které zde rostou.

Park Altyaghach je známý svou bohatou biodiverzitou. Vyskytuje se zde více než 300 druhů rostlin, více než 30 druhů savců a více než 100 druhů ptáků. Mezi nejznámější obyvatele parku patří perličkový orel, levhart perský, srnec karabašský a bobr evropský. Park nabízí ideální prostředí pro pozorování a studium těchto vzácných druhů.

Jednou z největších atrakcí Národního parku Altyaghach je vodopád Gilehsoyu. Tento okouzlující vodopád, který padá z výšky 24 metrů, je jedním z největších v Azerbajdžánu a přitahuje mnoho turistů každý rok. V blízkosti vodopádu se nachází také několik piknikových míst, kde si návštěvníci mohou odpočinout, popíjet místní čaj a obdivovat krásu okolní přírody.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Altyaghach, můžete si vybrat z různých možností ubytování. V blízkosti parku se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Mnoho z těchto zařízení je situováno v malebných prostředích, které umožňují návštěvníkům těšit se z krásného výhledu na okolní lesy a kopce.

Další možností ubytování v blízkosti parku je táboření. Národní park Altyaghach poskytuje několik vyhrazených tábořišť, kde můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami. Tato možnost je oblíbená zejména mezi dobrodružnými turisty, kteří chtějí zažít přírodu alespoň na jednu noc.

Během pobytu v Azerbajdžánu byste neměli vynechat návštěvu Národního parku Altyaghach. Tento park vám poskytne nezapomenutelné zážitky a přiblíží vám bohatství a krásu azerbajdžánské přírody. Ať už se rozhodnete přenocovat v jednom z místních hotelů nebo si vybrat táboření, budete mít příležitost prozkoumat park v plné síle a užít si všechny jeho krásy.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách