Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Belgie Antverpy

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Antverpy


1. Kde se nachází Antverpy?

Antverpy jsou největším městem v belgickém regionu Flandry. Nachází se v severní části Belgie, přibližně 40 km od hlavního města Bruselu.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Antverp?

Antverpy jsou velkým dopravním uzlem, a proto je možné do nich dorazit několika způsoby. Nejlepší možností je letadlem do nejbližšího mezinárodního letiště, Brussels Airport. Z letiště lze použít vlaky nebo autobusy, stejně jako taxi, aby se dostali do Antverp.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Antverp v roce?

The best time to visit Antwerp is during the summer months of June to August, when the weather is warm and sunny. However, this is also the peak tourist season, so expect crowds and higher hotel prices. Spring (March to May) and autumn (September to November) are also good times to visit, with milder weather and fewer tourists.

4. Co bychom měli vidět v Antverpách?

Antverpy jsou plné historických památek, včetně katedrál a kostelů, muzeí, trhů a starých náměstí. Mezi nejpopulárnější atrakce patří Katedrála Panny Marie, Rubensova muzea, Muzeum Plantin-Moretus a MAS Museum.

5. Co si můžeme koupit v Antverpách?

Antverpy jsou známy jako hlavní světové centrum pro obchodování s diamanty. Kromě diamantů můžete v Antverpách najít řadu dalších produktů, jako jsou belgické čokolády, oblíbená belgická piva a speciální druhy sýrů.

6. Jaké jsou nejoblíbenější belgické jídla?

Belgie je známá svou gastronomií a nabízí širokou škálu tradičních jídel. Mezi populární belgická jídla patří moules-frites (mušle s hranolkami), stoofvlees (hovězí guláš), carbonnade flamande (vlaamská hovězí masa) a waffles (vafle).

7. Jaký je nejlepší způsob, jak se dívat na Antverpy?

Prohlídky jsou skvělým způsobem, jak dobře poznat Antverpy a její okolí. Můžete si objednat prohlídku s průvodcem, nebo si pronajmout kolo, aby se lépe pohybovali po městě. Kromě toho existují také plavební výlety po řece Scheldt a výlety na kolech do okolních oblastí.


Počasí Belgie Antverpy


Belgie je známá svým proměnlivým a často nepředvídatelným počasím. A město Antverpy není výjimkou. Toto město na severu Belgie leží v nížině a má mírné mořské klima ovlivněné vlivem Severního moře.

Jako všechna místa v Belgii, i Antverpy mají poměrně vysoké srážkové úhrny po celý rok. Průměrná srážková aktivita se pohybuje kolem 800 mm ročně. Nejde však o deštivou metropoli, jak by se mohlo zdát. Celý rok je rozdělen do čtyř ročních období, která mají výrazný vliv na počasí v Antverpách.

Jaro (březen - květen) je období, kdy se v městě začíná projevovat nárůst teploty. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10-15 °C, ale může se dostat až na 20 °C. Jaro je také charakterizováno poměrně častými srážkami. Stále je nutné počítat s deštěm a místy i přeháňkami.

Letní období (červenec - srpen) přináší nejteplejší počasí v roce. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25 °C, ale mohou se vyskytovat i dny s teplotou přesahující 30 °C. Letní měsíce jsou obecně oslavovány slunečným počasím, ale občas se mohou vyskytnout i bouřky. V těchto měsících můžete v Antverpách zažít nejvíce slunečných dní.

Podzim (září - listopad) je v Belgii obdobím, kdy se začíná ochlazovat. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 °C a postupně klesá. Ale podzim v Antverpách také přináší krásné barvy a úžasné scenérie díky změnám v přírodě. Srážky jsou stále časté, takže je vhodné mít po ruce deštník.

Zima (prosinec - únor) je obdobím, které může způsobit nejvíce problémů. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0-5 °C, ale mohou se vyskytnout i dny s teplotami pod bodem mrazu. Sníh není v Belgii příliš běžný, ale mohou se vyskytnout období s nízkými teplotami a občasným sněžením.

Celkově vzato, Antverpy mají mírné a vlhké počasí s častými srážkami po celý rok. Teploty jsou relativně mírné, ale mohou se vyskytnout i extrémy v letních a zimních měsících. Pokud plánujete návštěvu města, je dobré být připraven na různé typy počasí a mít s sebou vhodné oblečení a vybavení.


Letenka Belgie Antverpy


Belgie se může pochlubit mnoha nádhernými a fascinujícími městy, a Antverpy je zcela určitě na seznamu těch nejzajímavějších. Tato živá belgická metropole je nejen centrem mnoha historických a kulturních památek, ale také důležitým přístavem a kosmopolitním městem plným uměleckých pokladů.

Antverpy jsou dobře známé svou bohatou historií, kterou je možné vidět na každém kroku při procházce historickým centrem města. Katedrála Notre-Dame je jedním z nejvýznamnějších symbolů Antverp a její věž se vypíná do výšky 123 metrů. Tato gotická katedrála je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál v Evropě. Dalšími historickými památkami jsou například stará radnice, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, a překrásný Vleeshuis, historická budova, která kdysi sloužila jako masožravý trh a nyní je domovem hudebního muzea.

Antverpy jsou však také moderním a trendy městem. Ve čtvrti Zuid se nachází několik muzeí a galerií, které lákají návštěvníky z celého světa. V této části města můžete nalézt známé Královské muzeum výtvarných umění Antverpy, které hostí rozsáhlou sbírku slavných vlámských malířů, včetně Rubense, Van Dycka a Jordaense. Pro ty, kteří mají rádi moderní umění, je tu také muzeum současného umění - MuHKA, které nabízí přehlídku děl moderních umělců z Belgie i ze zahraničí.

Jednou z nejlepších věcí na Antverpách je bezpochyby nákupní zážitek. Město je známé svou módní scénou a je domovem mnoha slavných návrhářů a módních domů. V oblasti Nádraží se nachází Antwerpse Meir, největší nákupní ulice v Belgii, kde najdete mnoho luxusních butiků a obchodů s módními značkami. Pro milovníky antikvářů a vintage módy je tu také čtvrť Kloosterstraat, kde se každou neděli koná trh, kde můžete objevovat jedinečné kousky.

Rovněž nelze zapomenout na bohatý gastronomický svět Antverp. Město nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat autentická belgická jídla, jako jsou hovězí karbanátky s hranolkami a brusinkami, slavné belgické vaflíčky nebo místní specialitu – moules-frites (mušle s hranolkami).

Pokud plánujete cestu do Belgie, nezapomeňte navštívit nádherné město Antverpy. Zastavit se zde můžete na cestě z jednoho místa na druhé, nebo si zde strávit několik dní, abyste si opravdu užili všechno, co toto nádherné město nabízí. Protože Antverpy jsou takovým kosmopolitním a pulzujícím městem, nebudete litovat, že jste se rozhodli pro tuto destinaci. Takže užijte si svou výlet a nechte se okouzlit krásami Antverp!


Ubytování Belgie Antverpy


Belgie, konkrétně město Antverpy, je jedním z turisticky atraktivních míst ve střední Evropě. Toto starobylé město je plné historických památek, moderního umění, módních butiků a skvělých restaurací. Pokud plánujete návštěvu Antverp, správné vybrání ubytování je důležitou součástí tohoto zážitku.

Antverpy mají širokou škálu ubytování, od komfortních hotelů po útulné penziony a apartmány. Každý typ ubytování nabízí své výhody a hodí se různým typům cestovatelů.

Pokud preferujete luxus a vysoký standard, pak můžete vybírat z široké nabídky pětihvězdičkových hotelů v centru města. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, prostorné pokoje, wellness centra, restaurace s vyhlášenou kuchyní a mnoho dalšího. Vybrané hotely mají také krásný výhled na známou Starou pevnost a řeku Scheldt.

Pokud hledáte příjemné a útulné ubytování za přijatelnou cenu, můžete se rozhodnout pro menší penziony a bed and breakfast zařízení v historickém centru města. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí rustikální pokojíky s charakterem a snídani v ceně. Jejich výhodou je také skvělá poloha, která vám umožní prozkoumávat všechny hlavní památky pěšky.

Pokud preferujete větší prostor, privátnost a možnost si vlastní stravu připravit, apartmány jsou skvělým řešením. V Antverpách najdete mnoho krásných a moderních apartmánů v historických budovách nebo nově postavených domech. Tyto apartmány jsou plně vybavené a nabízejí vám veškerý komfort domova.

V neposlední řadě, pokud cestujete s větší skupinou lidí nebo máte rodinu, je možné pronajmout si celý dům nebo vilu ve venkovské části Antverp. Tato možnost poskytuje klid a soukromí a umožní vám objevovat okolní krajinu a vesnice.

Při hledání ubytování v Antverpech je dobré si dát na vědomí i další faktory. Zvažte polohu vybraného ubytování a zda je blízko k hlavním turistickým atrakcím a dopravnímu spojení. Také si přečtěte recenze a hodnocení od předchozích hostů a zjistěte, zda odpovídá vašim očekáváním.

V Antverpách je snadné najít ubytování dle vašich preferencí a rozpočtu. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion, moderní apartmán nebo pronájem domu, budete mít záruku, že budete mít komfortní základnu pro prozkoumávání tohoto fascinujícího belgického města.


Dovolená Belgie Antverpy


Belgie je stát, který leží v západní Evropě a je známý pro svá kulturní dědictví, historická města a kulinářské speciality. Jedno z takových měst je Antverpy, které nabízí nejen krásnou architekturu a historii, ale také možnosti pro zábavu a relaxaci.

Antverpy jsou druhé největší město Belgie, které leží na pobřeží Severního moře. Jeho název pochází z nizozemského slova Hand-werpen, což znamená házet rukou. Antverpy jsou známé pro svůj přístav, který je největší v Evropě a čtvrtý největší na světě. Město je také známé pro svou módu, diamanty a historickou architekturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Antverpy, nezapomeňte si prohlédnout historické centrum, které je plné krásných staveb a uliček. Hlavním náměstím je Grote Markt, kde se nachází impozantní radnice a vánoční trhy. Dalšími místy, která byste neměli vynechat jsou například Náměstí Hendrika Consciense, které je plné kaváren a restaurací a nabízí krásný výhled na katedrálu, nebo Rubensova síň slávy, která je plná portrétů slavných lidí, které byly namalovány Rubensem.

Pokud chcete získat lepší přehled o tradičních belgických jídlech, jako jsou hranolky, moules-frites (překlad: mísová miska s měkkým masem a hranolky) a vafle, navštivte jeden z mnoha restaurací v centru města. Nezapomeňte ochutnat také belgické pivo, které je slavné po celém světě. Belgové si své pivo rádi pochutnávají v kavárnách, hospodách nebo výčepních zařízeních, které se nacházejí v celém městě.

Pokud si chcete přidat trochu adrenalinu, můžete navštívit Antverpský zábavní park, kde najdete spoustu atrakcí pro děti i dospělé. Pokud se vám nechce zůstat v centru města, můžete také vyrazit na výlet do přilehlé oblasti, kde najdete krásnou přírodu a klidné vesnice.

Když se bude blížit večer, můžete vyrazit na večerní procházku podél řeky Scheldt, která protéká městem. Tady můžete najít mnoho barů a klubů, které nabízejí skvělou zábavu a živou hudbu do pozdních nočních hodin.

Antverpy jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zažít kus belgické kultury a historie a zároveň se trochu bavit. Město nabízí nespočet možností pro turisty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou zábavy a relaxace.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách