Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Belgie Blankenberge

Dovolená Belgie Blankenberge


Belgie je krásná země plná zajímavých měst a atrakcí. Jedním z těchto míst je i přímořské město Blankenberge, které se nachází v západní části Belgie. Tato malá přímořská obec se nachází mezi velkými městy Bruggy a Ostende.

Blankenberge je oblíbenou destinací pro dovolenou u domácích i zahraničních turistů. Jeho největší předností je nádherná písečná pláž o délce téměř tří kilometrů. Pláž je široká a čistá, ideální pro opalování, relaxaci a různé vodní aktivity. Milovníci surfování a windsurfingu mohou využívat silných větrů a vln, které Blankenberge nabízí.

Pro ty, kteří rádi objevují město a jeho okolí, je Blankenberge také skvělé místo. V samotném centru města se nachází několik historických budov, jako je kostel sv. Antonína, který se datuje až do 13. století. Dalšími zajímavostmi jsou Městské muzeum, Muzeum Marina a Zámek Gruuthuse. Tato místa zaručeně uspokojí zájemce o historii a kulturu.

Blankenberge nabízí také spoustu zábavy a aktivit pro celou rodinu. Oblíbenou atrakcí je například Sealife Blankenberge, kde návštěvníci mohou pozorovat různé druhy mořských živočichů. V městském parku Serpentarium mohou turisté potkat hady, ještěry a další exotická zvířata. Nechybí ani lunapark s horskou dráhou a různými atrakcemi pro děti.

Pro milovníky přírody je tady také spousta možností. Blízko Blankenberge se nachází národní park Zwin, který je rájem pro ornitology a milovníky volně žijících ptáků. Národní park nabízí nádhernou přírodu, písčité duny a různé druhy ptáků.

Pokud jste fanoušci festivalů a akcí, pak byste neměli přehlédnout Blankenberský festival písku, který se koná každý rok v létě. Během tohoto festivalu můžete obdivovat neuvěřitelné sochy z písku vytvořené umělci z celého světa.

Co se týče stravování, Blankenberge nabízí řadu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční belgickou kuchyni. Nebudete moci odolat výborným belgickým pivo, které je pro tuto zemi charakteristické.

Blankenberge je tedy skvělou volbou pro letní dovolenou. Nabízí krásné pláže, kulturní zážitky, zábavu pro rodiny s dětmi a možnost prozkoumat okolní přírodu. Pokud plánujete dovolenou v Belgii, rozhodně nezapomeňte navštívit toto půvabné přímořské město.


Počasí Belgie Blankenberge


Belgie Blankenberge je krásné pobřežní městečko s překrásnými plážemi, které lákají k rekreaci turisty z celého světa. Co se týče klimatu a počasí, tak je v Blankenberge poměrně chladno a vlhko.

Léto v Belgie Blankenberge trvá od června do srpna a průměrná teplota se pohybuje mezi 18-22 stupni Celsia. I když jsou teploty vyšší než v jiných městech v Belgii, tak se musíte připravit na silné větry a oblačnost. Pokud jste ale milovníkem surfování nebo jiných vodních sportů, tak Blankenberge je pro vás ideálním místem.

Podzim v Blankenberge přináší osvěžující a čerstvý vzduch a teploty klesají na 15 stupňů Celsia. V tomto období můžete zažít silnější vůni a zmoženou hmota na pobřeží, což může být pro někoho velmi romantické.

Zima v Blankenberge bývá lina a vlhká s mrazivými větry. Teploty klesají na 5-8 stupňů Celsia. Pokud jste zvyklí na zimní sporty, jako například krasobruslení, tak je pro vás to správné místo. Na pobřeží si můžete užít romantickou atmosféru při procházkách po pláži.

Jaro v Blankenberge přináší chladnější teploty okolo 10-15 stupňů Celsia s evaporací sněhu na horách. Toto období je pro turisty ideální na procházky po pobřeží a poznávání města.

V průměru se v jednom roce v Belgii Blankenberge objeví 202 slunečných dnů, což je jedna z největrnějších oblastí v Belgii. Pokud plánujete svou dovolenou v Blankenberge, tak si určitě vezměte více domácích oblečení, protože větru a prudkostení může být velmi nepříjemné.


Letenka Belgie Blankenberge


Pokud plánujete dovolenou v Belgii a hledáte příjemné místo, kde strávit svůj volný čas, neváhejte navštívit belgické přímořské město Blankenberge. Svou polohou u Severního moře a krásnými plážemi se jedná o ideální destinaci pro milovníky slunce, moře a přírody.

Blankenberge se nachází nedaleko hlavního města Bruselu, což z něj dělá snadno dostupné místo. Můžete sem dorazit letecky do blízkého letiště nebo využít železniční spojení z Bruselu, které trvá pouze hodinu. Také je možné se sem dostat autem, ať už vlastním nebo půjčeným.

Největším lákadlem Blankenberge je samozřejmě jeho krásná pláž, která se táhne po celém pobřeží. Můžete si zde užívat sluneční paprsky, zažít osvěžující koupání v moři nebo se projít podél nábřeží a vychutnat si malebné výhledy na pevnost Blankenberge. Pláž je dobře udržovaná, čistá a nabízí možnost zapůjčení lehátek, slunečníků a dalšího vybavení.

Kromě pobytu na pláži Blankenberge nabízí řadu dalších zajímavostí a atrakcí. Můžete navštívit Belle Epoque Centrum, které vás zavede zpět do zlaté éry Belgie a poskytne vám ucelený pohled na historii a život tehdejší společnosti. Dalšími zajímavými místy jsou například Serpentarium Blankenberge, kde se můžete blíže seznámit se světem hadů, či Sea Life Blankenberge, které je domovem pro mnoho druhů mořských živočichů.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je v Blankenberge také dostatek možností. Můžete se vydat na jízdu na horské dráze vyhlášeného zábavního parku Plopsaland De Panne, která přináší nezapomenutelné zážitky. Pro ty, kteří preferují vodní radovánky, je tu Aquafun, rozsáhlý komplex s vodními skluzavkami, bazény a wellness centrem.

Belgie je také známá svou gastronomií, a ani Blankenberge nesklamuje. Město nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality jako jsou klasické belgické wafle, hranolky, mořské plody a samozřejmě slavné belgické pivo.

Blankenberge je také skvělým východiskem pro další výlety do okolí. Můžete navštívit proslulé bruggské náměstí Grote Markt, které patří k nejkrásnějším na světě a je zapsáno na seznamu UNESCO. Další zajímavostí v sousedním městě Ostende je Mu.ZEE, které představuje bohatou sbírku moderního a současného umění.

Celkově vzato, návštěva Blankenberge v Belgii je skvělou volbou pro dovolenou plnou slunce, moře a zábavy. Město nabízí všechno, co byste od letoviska očekávali - písečné pláže, zajímavou historii a kulturu, adrenalinové zážitky i lahůdky pro vaše chuťové pohárky. Pamatujte, že i v letních měsících může být místo velmi rušné, takže je vhodné si letenku do Blankenberge zarezervovat s dostatečným předstihem.


Ubytování Belgie Blankenberge


Belgii je mnoho krásných míst, které stojí za navštívení. Jedním z nich je i Blankenberge, který se nachází na severozápadě země, v provincii Západní Flandry. Toto krásné pobřeží je oblíbené nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi turisty z celého světa.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte na výběr z mnoha možností. Blankenberge nabízí široký výběr hotelů, apartmánů a dalších ubytovacích zařízení. Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat ten správný typ ubytování pro vaši dovolenou v Blankenberge.

Pokud hledáte něco luxusnějšího, můžete zvolit hotel, který se nachází přímo u pláže. Tyto hotely nabízejí skvělý výhled na moře a jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít skutečně krásnou dovolenou. Pokud zvolíte ubytování s výhledem na moře, budete si moci užívat slunce a krásné výhledy každý den.

Pokud hledáte něco více cenově dostupného, můžete zvolit ubytování vzdálenější od pláže. V mnoha oblastech Blankenberge najdete apartmány a rekreační domky, které nabízejí skvělý poměr cena/výkon. Tyto možnosti vám poskytnou velmi pohodlné a cenově dostupné ubytování, které zahrnuje několik různých místností, kuchyň a mnoho dalšího.

Pokud hledáte něco rozmanitějšího, můžete využít pohodlí Bed & Breakfast v Blankenberge. Tyto krásné penziony nabízejí návštěvníkům možnost ubytovat se v pohodlném a útulném prostředí. Pokoj nemusí být přepychový, ale jistě se vám bude líbit pocit domácího prostředí. Budete mít k dispozici různé možnosti snídaně včetně občerstvení.

Využívání módních trendů v současných hotelech vám může poskytnout zcela nový zážitek z pobytu. Mnoho moderních hotelů vám nabízí atraktivní a netradiční zážitek spolu s nabídkou luxusu. V rekreaci na pláži můžete také zvolit možnosti s celou řadou dalšího vybavení včetně sauny, posilovny a dalších vnitřních aktivit.

V Blankenberge můžete najít širokou škálu ubytovacích možností, které mohou uspokojit každého. Přemýšlejte o svých potřebách a cílech, které chcete dosáhnout během své dovolené, a zvolte si ten nejlepší typ ubytování pro sebe. Bez ohledu na to, zda hledáte luxus nebo skromné přístřeší, Blankenberge má mnoho krásných míst k ubytování, které vám poskytnou skvělou základnu pro skvělou dovolenou na pobřeží Severního moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Blankenberge


Belgie Blankenberge je elegantní přímořské letovisko v Belgii, které každý rok přitahuje návštěvníky svou krásnou pláží, historickými památkami a různými rekreačními možnostmi. Zde jsou některé nejčastější otázky a odpovědi týkající se Belgie Blankenberge:

1. Jak se dostanu do Belgie Blankenberge?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Blankenberge, je letět na Brussels Airport a poté jet vlakem z Bruselu do Blankenberge. Existují také přímé vlakové spoje z jiných měst v Belgii.

2. Co je nejlepší čas na návštěvu Belgie Blankenberge?
- Nejlepší čas na návštěvu Blankenberge je v letním období, kdy je možné si vychutnat plážové aktivity a sluneční svit. Blankenberge je však atraktivní i v jiných ročních obdobích díky svým historickým památkám a gastronomickému bohatství.

3. Jaké atrakce a aktivity mohu dělat v Blankenberge?
- V Blankenberge si můžete užít sluneční koupání a vodní sporty na krásné pláži. Můžete také navštívit akvárium Sea Life Blankenberge, které nabízí interaktivní výstavu o podmořském světě. Existuje také četné možnosti pro cykloturistiku, golfové hřiště a výlety do okolních historických měst.

4. Jaká je nabídka ubytování v Blankenberge?
- V Blankenberge najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Mnoho z nich se nachází poblíž pláže a nabízí výhled na moře.

5. Kde najdu dobré restaurace a místní speciality v Blankenberge?
- V Blankenberge najdete mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízí širokou škálu jídel a nápojů. Místní specialitou je čerstvé mořské plody, jako jsou mušle a krevety, ale najdete zde také tradiční belgické speciality, jako jsou wafle a hranolky.

Doufám, že tyto odpovědi vám pomohou plánovat vaši návštěvu Belgie Blankenberge!


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách