Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Belgie Namur

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Namur


1. Jaké jsou nejznámější památky v Namuru?
Nejznámějšími památkami v Namuru jsou Citadel, která nabízí nádherný výhled na město, a Katedrála svatého Petra.

2. Jak se dostanu do Namuru z Bruselu?
Nejsnáze se do Namuru dostanete vlakem z bruselského nádraží Gare du Midi. Jízda trvá zhruba jednu hodinu.

3. Jaká je oblíbená belgická specialita v Namuru?
Jednou z oblíbených belgických specialit v Namuru je hovězí štévinka se slaninou a cibulí, známá jako "boulette à la liégeoise".

4. Kdy se koná největší festival v Namuru?
Největším festivalem v Namuru je Tři králové, který se koná každoročně ve druhé polovině ledna. Během této události se město promění v ohromné karnevalové hlavní město.

5. Které muzeum byste doporučili navštívit v Namuru?
Jedno z doporučených muzeí v Namuru je Muzeum Féliciena Ropsa, které je věnováno dílu slavného belgického grafika.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Namuru?
Nejlepší doba k návštěvě Namuru je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a turistů je méně než v letních měsících.

7. Jaký je oblíbený trh v Namuru?
Oblíbeným trhem v Namuru je tržiště Grand Place, které se koná každou sobotu od rána do odpoledne. Na tomto trhu můžete zakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, květiny a další místní produkty.

8. Kam se mohu vydat na výlet z Namuru?
Z Namuru se můžete vydat na výlet do nedalekého města Dinant, které je známé svou pevností a malebnou polohou u řeky Meuse.

9. Kde mohu v Namuru ochutnat belgické pivo?
V Namuru můžete ochutnat belgické pivo v několika hospodách a pivních barech. Jednou z doporučených možností je Pivní bar La Capsule, kde si můžete vychutnat široký výběr belgických piv.

10. Kde se nachází turistické informační centrum v Namuru?
Turistické informační centrum v Namuru se nachází na adrese Rue de Fer 24, nedaleko Grand Place. Zde vám poskytnou informace o městě, turistických trasách a atrakcích.


Dovolená Belgie Namur


Belgie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a město Namur je jedním z jejích skrytých pokladů. Nachází se v jižní části země a nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky spojené s historií, architekturou a gastronomií.

Namur, hlavní město Valonska, je známý svými historickými památkami a malebným okolím. Ve městě se nachází mnoho středověkých budov, jako například Namurská pevnost, která je jednou z nejvýznamnějších evropských pevností. Pevnost je situována na kopci a poskytuje nádherný výhled na město a okolní krajinu. Pro milovníky historie je toto místo skutečným rájem.

Ale Namur není jen o historických památkách. Město leží v údolí řeky Mázy a je obklopeno krásnou přírodou. V okolí Namuru je mnoho zelených parků a zahrad, které nabízejí příležitosti k relaxaci a odpočinku. Nejbližším parkem je Parc Louise-Marie, který je ideálním místem pro pikniky a procházky. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je tu také možnost provozovat různé sporty, jako je kajak, jízda na kole nebo pěší turistika.

Belgie je také proslulá svou gastronomií a Namur není výjimkou. Ve městě najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční belgická jídla, jako jsou hovězí karbanátky, moules-frites (mušle s hranolkami) nebo sladké wafle. Pro klidný večer si můžete zajít do jedné z místních pivnic a ochutnat některé z belgických piv, která jsou mezinárodně uznávaná.

Namur také pořádá mnoho kulturních akcí a festivalů, které byste neměli minout. Mezi nejznámější z nich patří Fêtes de Wallonie, což je týdenní oslava valonské kultury, hudby a tradic. Během tohoto festivalu je město plné života a nabízí různé koncerty, folklorní představení a pouliční umění.

Pokud plánujete dovolenou v Belgii, určitě byste neměli zapomenout na Namur. Toto krásné město nabízí jedinečnou kombinaci historie, přírody a kultury. Ať už se rozhodnete prozkoumávat starobylé uličky, relaxovat v přírodě nebo ochutnat místní speciality, Namur vám určitě nabídne nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Belgie Namur


Na jihovýchodě Belgie se nachází krásné historické město Namur, které je obklopeno úchvatnou přírodou a nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit. Pokud se chystáte navštívit toto město a hledáte ubytování, máte na výběr z různých možností, které vám garantují pohodlný a příjemný pobyt.

Namur je univerzitní město s bohatým kulturním dědictvím. Jeho dominantou je středověký hrad pevnost, který se tyčí nad městem. Při procházce malebnými uličkami města narazíte na mnoho historických budov a památek, jako je například katedrála svatého Petra, která je skvělou ukázkou gotické architektury.

Pokud jde o ubytování, v Namuru najdete širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů, které vyhovují různým představám a rozpočtům. Pro ty, kteří preferují luxusnější variantu, je k dispozici několik pětihvězdičkových hotelů s veškerými moderními vybaveními a prvotřídní obsluhou.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří mají rádi tiché a útulné prostředí, jsou k dispozici penziony a rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení vás přivítají s teplou atmosférou a příjemnou péčí. Majitelé často sami vaří domácí jídlo, které si můžete vychutnat přímo na místě.

Pokud se cítíte jako doma dál od domova, můžete zvolit možnost pronájmu bytu nebo apartmánu. Existuje mnoho nabídek pro krátkodobý i delší pronájem a výhodou je, že budete mít vlastní kuchyňku a všechny potřebné vybavení. To vám umožní připravit si vlastní jídlo a zažít město z jiné perspektivy.

Další možností ubytování v Namuru je možnost kempování. V okolí města se nachází krásná příroda, jako jsou lesy, řeky a jezera, které nabízejí skvělé prostředí pro táboráky a venkovní aktivity. Mnoho kempů nabízí různé typy ubytování, jako jsou stanová místa, chatky nebo karavany.

Vzhledem k tomu, že Namur je oblíbeným turistickým cílem, doporučuji vám rezervovat ubytování předem. To vám zajistí, že získáte to nejlepší místo za dobrou cenu a nemusíte se starat o hledání ubytování při příjezdu.

Nyní, když máte vybrané ubytování v Namuru, můžete se těšit na objevování tohoto krásného belgického města a okolní přírody. Přejeme vám příjemný pobyt a nezapomenutelné zážitky!


Letenka Belgie Namur


Belgie je země ležící v západní Evropě, která je známá svou bohatou historií, architekturou a kulturou. Hlavním městem Belgie je Brusel, který je také sídlem Evropské unie. Nicméně, existuje také mnoho jiných malebných a zajímavých míst k návštěvě v této zemi. Jedním z nich je i město Namur.

Namur je hlavním městem Valonského regionu v Belgii. Nachází se na soutoku řeky Sávy a Mázy, což ho činí příjemným a malebným místem k setkání s přírodou. Město je známé svou historickou zástavbou a velkým množstvím památek, které přitahují turisty z celého světa.

Jedním z hlavních turistických cílů v Namuru je jeho pevnost, která je největší pevností v Belgii. Pevnost byla postavena během 19. století a nyní slouží jako muzeum, které nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Z pevnosti se také nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Další památkou, kterou stojí za návštěvu, je Katedrála svatého Aubina, která je jednou z nejkrásnějších katedrál v Belgii. Tento historický kostel je příkladem gotické architektury a nabízí jedinečný zážitek pro návštěvníky, kteří mají zájem o umění a historii.

Namur také nabízí mnoho možností pro ty, kteří milují přírodu a venkovský život. Okolní krajinu tvoří malebné kopce, údolí a řeky, které jsou ideální pro turistiku, cyklistiku a jiné outdoorové aktivity. Mázy a Sáva jsou také oblíbené mezi nadšenci vodních sportů.

Dobrou zprávou je, že Namur je snadno dostupný pro turisty díky letišti v Bruselu. Letenky do Belgie jsou dostupné z mnoha destinací po celém světě. Po příletu na letiště musíte jen vzít vlak nebo autobus do Namuru, což je krátká a pohodlná cesta.

Pokud plánujete návštěvu Belgie, rozhodně nezapomeňte zahrnout Namur na svém seznamu míst k návštěvě. Toto malebné město nabízí bohatou historii, nádhernou architekturu a příležitosti k prozkoumání přírody. Nejen že se budete mít skvěle, ale také získáte hlubší porozumění belgické kultuře a tradicím.


Počasí Belgie Namur


Namur je okouzlující město ležící ve středozápadní Belgii, které je známé svými historickými památkami, úchvatnou přírodou a zajímavou kulturou. Stejně jako v jiných evropských zemích, i v Belgii je počasí hornaté a proměnlivé, a Namur není výjimkou.

Jaro (březen - květen)

Jaro v Namuru je charakterizováno střídáním deště a slunce. Může být chladno a nehybné, ale také může být příjemně teplo. Teploty se obvykle pohybují mezi 5 - 20 °C. V dubnu může být poprvé vidět kvetoucí tulipány a jiné jarní květiny.

Léto (červen - srpen)

Léto v Namuru je obvykle teplé a vlhké. Teploty se pohybují mezi 15 - 25 ° C, ale v některých dnech mohou dosáhnout i více než 30 °C. Průměrná teplota v červenci je 22 °C. Nejlepší čas na návštěvu Namuru v létě je v červenci a srpnu, kdy se konají festivaly a kulturní akce.

Podzim (září - listopad)

Podzim v Namuru může být obdobím deště a větru. Teploty se snižují, průměrná teplota v listopadu je 7 °C. Listopad je nejsychtivějším měsícem s délkou dne pouhých 9 hodin, což může být pro některé návštěvníky obtížné.

Zima (prosinec - únor)

Zima v Namuru je obvykle studená a vlhká, s nízkými teplotami dosahujícími -2 °C. Sníh může přijít od prosince do února. Dny jsou krátké s malým množstvím slunečního svitu, což může být pro návštěvníky obtížné.

Celkově lze říci, že Namur má typické středoevropské podnebí, které je proměnlivé a náročné na počasí. Nejlepší období na návštěvu Namuru je v létě, kdy můžete zažít krásné slunečné dny a kulturní akce. Pokud se chystáte na cestu v jiném ročním období, mějte na paměti, že teploty se mohou prudce měnit a mohou se vyskytnout deště a větry. Nicméně, i v méně příznivých podmínkách může být Namur krásné a fascinující místo k návštěvě!


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách