Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Botswana Okavango Delta

Letenka Botswana Okavango Delta


Botswana je jedinečná destinace pro cestování a přírodu. Jedním z nejslavnějších přírodních zázraků této země je Okavango Delta - největší vnitrozemská delta na světě. Abychom se dostali do této úžasné oblasti, můžeme využít letenky do Botswany a zažít nezapomenutelné dobrodružství.

Okavango Delta se nachází ve střední části Botswany a je jedinečným ekosystémem obklopeným suchými savanami. Delta vzniká tím, že řeka Okavango se rozprostírá do pouště a vytváří rozlehlé bažiny, laguny, ostrovy a vodní toky. Rozkládající se plocha Okavango Delt je tak obrovská, že se na ní nachází přibližně 15 000 km² mokřin.

Tato oblast je domovem pro bohatou a rozmanitou faunu, která zahrnuje slony, buvoly, zebry, lvy, gepardy, nosorožce a mnoho dalších druhů zvířat. Pro milovníky ptactva je Okavango Delta opravdovým rájem, protože zde můžete spatřit ohromné množství druhů, včetně vzácných ptáků jako je afričtí krabi, pelikáni, ibisové a jiní vodní ptáci.

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Okavango Delta, je za pomoci místních průvodců a průvodců na lodích zvaných "mokoros". Tyto tradiční kanoe jsou vyrobeny ze dřeva a jsou ručně řízeny zkušenými veslaři. Projížďka v mokoro přináší neuvěřitelný zážitek, protože se proplouváte hustou vegetací a můžete si vychutnat klid a ticho této chráněné oblasti.

Další aktivitou, kterou můžete v Okavango Deltě vyzkoušet, je safari pěšky. Vedeni zkušenými průvodci můžete projít přírodní rezervací a zažít divokou africkou krajinu zblízka. Po cestě se můžete těšit na pozorování volně žijících zvířat a objevovat zajímavé rostliny a stromy, které se v oblasti vyskytují.

Nejlepší čas pro návštěvu Okavango Delt je během období sucha, které se pohybuje od května do září. Během tohoto období se hladina vody snižuje a zvířata se shromažďují kolem zbytků vodních toků, což usnadňuje jejich pozorování.

Pokud plánujete cestu do Okavango Delt, nezapomeňte si vyřídit letenku do Botswany, ideálně do města Maun, které je bránou do Delt. V Maunu se nachází mezinárodní letiště, odkud můžete pokračovat do Okavango Delt lodí nebo letecky.

Okavango Delta je bezpochyby jedním z nejvíce fascinujících a unikátních míst v Botswaně. Pro milovníky přírody a dobrodružství je toto místo snem, který je třeba zažít. A letenka do Botswany je klíčem k otevření této přírodní krásy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Okavango Delta


1) Kde se nachází Okavango Delta?
Okavango Delta se nachází v Botswaně, v jihozápadní Africe.

2) Jak se můžu dostat do Okavango Delty?
Nejlepším způsobem, jak se dostat do Okavango Delty, je letecky. Existují lety z hlavního města Gaborone nebo Maun, který je nejbližším větším městem k deltě. Po přistání v Maunu je možné přestoupit na malý letoun nebo se připojit k safari skupině, která vás doveze do deltové oblasti.

3) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Okavango Delty?
Nejlepší doba na návštěvu Okavango Delty jsou měsíce července a srpen, kdy je sucho a příležitost na pozorování divokých zvířat je vysoká. Další dobré měsíce jsou květen a červen, kdy začíná období sucha a zvířata migrují do oblasti.

4) Jaké zvířata můžeme v Okavango Deltě spatřit?
V Okavango Delte můžete spatřit širokou škálu divokých zvířat, včetně slonů, buvolů, levhartů, žiraf, krokodýlů, nosorožců a mnoha dalších. Delta je domovem také pro řadu vzácných druhů ptáků.

5) Můžu se v Okavango Delte vodit na lodích?
Ano, v Okavango Delte je možné se vodit na místních lodích známých jako mokoro. Mokora je tradiční kanoe vyřezávaná z dřeva a je rozhodně oblíbeným způsobem, jak prozkoumat deltovou oblast a její vodní cesty.

6) Je v Okavango Delte bezpečno na safari?
Okavango Delta je oblast s vysokou úrovní bezpečnosti a safari zde jsou prováděny pod vedením zkušených průvodců. Přesto je vždy důležité dodržovat pokyny průvodců a nepodceňovat divokou přírodu.

7) Existují v Okavango Delte ubytovací možnosti?
Ano, v Okavango Delte jsou dostupné různé ubytovací možnosti, od luxusních safari lodží až po kempování ve volné přírodě. Výběr záleží na vašich preferencích a rozpočtu.

8) Jak dlouho trvá safari v Okavango Delte?
Délka safari v Okavango Delte se obvykle pohybuje od několika dnů až po týdny. Mnoho lidí si vybere několikadenní safari pro základní prozkoumání oblasti, ale pokud máte čas, můžete si klidně zůstat déle a objevovat různé části delty.

9) Jaká je historie Okavango Deltys
Okavango Delta má bohatou historii, která sahá až 60 000 let zpět. Objevení prvních lidských stálých sídel v okolí delty se datuje do 10. tisíciletí př. n. l. Dědictvím prvních obyvatel bylo rybářství, lov a sběr. Dnes je Delta chráněná přírodní rezervace a turistická atrakce.

10) Je nutné mít očkování před návštěvou Okavango Delty?
Před návštěvou Okavango Delty je vždy doporučeno konzultovat s lékařem a zkontrolovat platnost standardních očkování, jako je žlutá zimnice nebo tetanus. Doporučuje se také preventivní léčba proti malárii, která je běžná v této oblasti.


Ubytování Botswana Okavango Delta


Botswana je jednou z nejúžasnějších afrických zemí, které nabízejí neuvěřitelné přírodní krásy. Jednou z nejatraktivnějších oblastí v této zemi je bezpochyby Okavanga Delta, která je známá jako jedno z posledních nedotčených rájů na naší planetě. Tato oblast je domovem neuvěřitelného množství divokých zvířat a představuje jedno z nejlepších safari destinací na světě.

Okavango Delta je jednou z největších vnitrozemských delt na světě a je zásobárnou vody pro mnoho druhů živočichů během suchých měsíců. Delta se rozkládá na ploše přibližně 15 000 čtverečních kilometrů a je tvořena sítí vodních kanálů, ostrůvků a mokřadů, které přitahují ohromné množství živočichů. Voda do delty proudí ze sousední Angoly a vytváří tak jedinečné prostředí, které přitahuje milovníky přírody z celého světa.

Pro návštěvníky Okavanga Delty je zde mnoho možností ubytování, které splní jejich očekávání. Od luxusních safari lodží až po stany pod širým nebem, je zde ubytování pro každého. Mnoho lodží nabízí exkluzivní zážitek, kde můžete strávit svou dovolenou v absolutním pohodlí. Tyto lodže nabízejí výborné jídlo, luxusní ubytování a profesionální průvodce, kteří vám umožní objevit zázraky Okavanga Deltu.

Další možností je ubytování v mobilních táborech, které se nachází na různých místech v deltě. Tyto tábory nabízejí jedinečný zážitek a umožňují vám být blíže k přírodě. Při pobytu v těchto táborech se ocitnete uprostřed divoké přírody a můžete vidět zvířata přímo ze svého stanu.

Turisté, kteří chtějí zažít opravdovou dobrodružnou dovolenou, si mohou vybrat také jízdu na mokrých sloních zádech nebo projížďky ve vydlabaných kánoích zvaných mokoroty. Tato nezapomenutelná zkušenost vám umožní vidět divoká zvířata zblízka a objevovat krásu Okavango Deltu z jiné perspektivy.

Okavango Delta je domovem rozmanitého živočišného světa, včetně slonů, nosorožců, buvolů, lvi, leopardů, gepardů a mnoha druhů ptáků. Během safari v této oblasti máte možnost vidět tyto ohromující tvory ve svém přirozeném prostředí a pozorovat jejich chování. Průvodci a rangery v Okavango Deltě jsou velmi zkušení a mají hluboké znalosti o flora a fauna této oblasti, což zaručuje úspěch vašeho safari.

Okavango Delta je bezesporu jedním z nejlepších míst na světě pro safari. Tato oblast nenabízí pouze úžasnou přírodu a zvířata, ale také neuvěřitelný zážitek a možnost objevit něco mimořádného. Pokud jste příznivcem přírody a dobrodružství, Okavango Delta by měla být na vrcholu vašeho seznamu cestovních cílů.


Dovolená Botswana Okavango Delta


Botswana patří mezi nejkrásnější a nejzachovalejší přírodní oblasti na světě. Jeho nejznámější atrakcí je bezpochyby Okavango Delta, oblast plná překrásných vodních cest, bažin a ostrovů, která přitahuje turisty z celého světa.

Okavango Delta se nachází na severozápadě země a je jednou z největších vnitrozemských deltat na světě. Je to jedinečný ekosystém, který je zásobován vodou z řeky Okavango, která má svůj původ v horách Angoly. Řeka se v Botswaně rozlévá do rozsáhlé oblasti, vytvářející malebné vodní kanály, ostrůvky a rozlehlé sladkovodní bažiny.

Okavango Delta je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lva, leoparda, geparda, nosorožce, zebry a nespočtu ohrožených druhů ptáků. Pro milovníky safari je proto Botswana a Okavango Delta doslova rájem. Turisté zde mají možnost pozorovat tyto úžasné tvory ve svém přirozeném prostředí, a to při safari ve 4x4 vozidlech, nebo dokonce při jízdě na slonech. Nejlepší doba na návštěvu Okavango Deltou je během suchého období od května do září, kdy je množství vody a zvířat nejvyšší.

Ale Okavango Delta není jen o safari. Pro turisty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je zde také mnoho příležitostí. Můžete se vydat na lodní vyjížďku po vodních cestách delty a prozkoumat tajemnou krásu tohoto místa. Botswana je také známá jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování ptáků, a tak se i v tomto ohledu jedná o ráj pro ornitology.

Pokud máte rádi vodní sporty, v Okavango Delta je možnost se věnovat kánoistice a řízení lodí po kanálech. Můžete také vyzkoušet rybaření a ulovit nějakou tu trofejní rybu. Pro milovníky přírody a fotografy jsou zde také organizovány pěší tůry, které vás provedou malebnými krajinami delty a umožní vám poznat místa, která byste jinak neobjevili.

Okavango Delta nabízí také širokou škálu ubytovacích možností. Od luxusních lodží a safari kempů po romantické chatky na ostrovech, vše je zde připraveno pro dokonalou dovolenou. Turisté mohou také zažít autentický africký kulturní zážitek v některé ze místních vesnic, kde se mohou seznámit s místními obyvateli a jejich zvyky.

Dovolená v Okavango Delta je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří chtějí zažít krásu africké divočiny. Je to přírodní ráj, který dokáže ohromit a oslnit každého návštěvníka. Pokud hledáte dovolenou plnou adrenalinu, krásné přírody a neuvěřitelných zážitků, Botswana a Okavango Delta jsou pro vás správnou volbou.


Počasí Botswana Okavango Delta


Botswana Okavango Delta je jedním z nejkrásnějších a jedinečných přírodních území na světě. Tato přírodní rezervace se nachází uprostřed Botswany a je domovem bohaté fauny a flóry.

Jedním z nejvýznamnějších aspektů Okavango Delta je jeho vodní systém. Delta je utvářena řekou Okavango, která je jedinou větší řekou na světě, která neodtéká do moře nebo do jezera. Místo toho se voda z řeky rozlévá po rozsáhlé deltové ploše, vytvářející neuvěřitelné močály, mokřady a jezera.

Protože se Okavango Delta nachází v polopouštní oblasti, je napájena převážně dešťovou vodou. Klima v této oblasti je tedy ovlivněno sezónností srážek. Hlavní dešťová sezóna trvá od listopadu do března, kdy dochází k přívalovým dešťům. Tyto srážky jsou zásadní pro udržení biodiverzity a přilákání velkého množství divokých zvířat.

Během suché sezóny, která převažuje od dubna do října, je počasí v Okavango Delta suché a horké. Teploty mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia. Voda v deltě začíná pomalu vysychat, čímž vytváří bohatá pastviny pro zvířata. Je to také ideální čas pro safari, protože zvířata se shromažďují u vodních zdrojů, což zajišťuje ohromující pozorování divokých zvířat.

Kromě srážek a teploty hraje roli i vítr v Okavango Delta. Převažující vítr je zde obrácený. Během období sucha silný vítr často přináší písečné bouře, které mohou ovlivnit viditelnost a přímočarý pohyb vodního vozidla.

Navštívit Okavango Delta je fenomenální zážitek pro milovníky přírody a ochránce divokých zvířat. Můžete si vychutnat jedinečné safari, být svědkem migračních pohybů zvířat a prozkoumat krásu této přírodní rezervace. Počasí v Okavango Delta je klíčovým faktorem pro vyjížďky na místních lodích po deltě a pro pozorování zvířat.

Je však důležité pochopit, že počasí je nepředvídatelné a může se lišit v závislosti na konkrétních obdobích. Doporučuje se plánovat návštěvu Okavango Delta v souladu s počasím, které vyhovuje vašim zájmům, a také mít na paměti, že se může stát, že v důsledku extrémních srážek může rezervace zůstat zatopená.

Celkem vzato je Okavango Delta jedním z nejúžasnějších přírodních území na světě, které nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie, ohromující diverzitu zvířat a jedinečný zážitek pro návštěvníky. Ať už se rozhodnete navštívit během sucha nebo dešťové sezóny, máte jistotu, že budete svědkem vzácných a nezapomenutelných přírodních jevů.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách