Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Pantanal

Dovolená Brazílie Pantanal


Brazílie je známá svou překrásnou přírodou a pestrou faunou a flórou. Jednou z nejlepších lokalit, kde můžete zažít toto všechno na vlastní kůži, je Pantanal. Pokud si plánujete dovolenou v Brazílii, neměli byste minout tuto oblast, která je největší přírodní mokřinou na světě.

Pantanal se nachází na jihozápadě Brazílie, blízko hranice s Bolívií a Paraguayí. Je to rozlehlá savana, kde se rozprostírají obrovské bažiny, řeky, jezera a ostrovy. Nejlepší čas na návštěvu Pantanalu je v období sucha, které trvá zhruba od května do října. Během těchto měsíců je možné vidět mnoho exotických živočichů, které sem migrují za potravou a vodou. Naopak během deštivého období, které trvá od listopadu do dubna, se Pantanal proměňuje na obrovskou vodní plochu a některé oblasti jsou nedostupné.

Pantanal je ideálním místem pro milovníky ptáků. Je zde registrováno přes 650 druhů, což tvoří zhruba 80% avifauny Brazílie. Několik z těchto druhů je endemických, což znamená, že je najdete pouze zde. Pokud jste ornitolog nebo prostě rádi pozorujete ptáky, Pantanal vám připraví neuvěřitelnou show.

Dalšími lákadly Pantanalu jsou kajmany, o kterých se tvrdí, že jsou zde větší koncentrace než kde jinde na světě. Můžete je vidět na sluníčko zahřívající se na březích řek a jezer nebo se k nim dokonce i přiblížit na zajímavých plavbách po mokřinách. Pokud máte rádi větší zvířata, možná budete mít štěstí a uvidíte vodní buvoly, jelence, jihoamerického medvěda nebo dokonce jaguára, který je šelma symbolizující Pantanal.

Místní průvodci organizují různé výlety a expedice do Pantanalu, takže se nemusíte bát, že byste zde byli ztraceni nebo že byste přišli o nejlepší zážitky. Třeba můžete jet na noční safari, kde budete hledat kajmany a další noční tvory nebo se vydat na rybolov. Pantanal je známý i jako rybářský ráj, kde můžete chytit slavnou piranii.

Při návštěvě Pantanalu si také můžete vychutnat místní kuchyni, která je ovlivněna evropskou, africkou a indiánskou kulturou. Můžete ochutnat tradiční jídla z masa, jako je feijoda (fazole s masem), nebo se naopak vydáte na dobrodružství a vyzkoušíte místní specialitu, jakou je pečený kačman, který je podle místních výtečný.

Dovolená v Pantanalu v Brazílii je nezapomenutelným zážitkem. Příroda zde doslova ožívá a poskytuje nádherné scenerie a unikátní zážitky. Pokud máte rádi přírodu, ptáky, exotické zvířata a dobrodružství, Pantanal je pro vás tou pravou destinací, kterou musíte navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Pantanal


1. Jaká je poloha Pantanalu v Brazílii?
Pantanal se nachází na západě Brazílie a rozkládá se především na území států Mato Grosso a Mato Grosso do Sul.

2. Co je Pantanal?
Pantanal je největší mokřadní oblastí na světě. Jedná se o rozlehlou nížinu, která je známá svou obrovskou biodiverzitou a přírodním bohatstvím.

3. Jaká fauna a flora se v Pantanalu vyskytují?
V Pantanalu žije mnoho druhů zvířat, včetně kapybar, jaguárů, ocelotů, mravenečníků, ptáků a obrovského množství ryb. Vegetace Pantanalu zahrnuje křoviny, rákosové porosty a vlhké louky.

4. Jaké aktivity se v Pantanalu provádějí?
V Pantanalu se můžete věnovat různým aktivitám, jako je jízda na koni, pěší turistika, pozorování ptáků, rybaření, safari nebo vodní aktivity, jako je plavání a kanoistika.

5. Jak se dostat do Pantanalu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Pantanalu, je vzít letadlo do hlavního města Cuiabá nebo města Campo Grande a odtud se dopravit po zemi do Pantanalu. Existuje několik cestovních společností, které nabízejí zájezdy do Pantanalu.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pantanalu?
Nejlepší doba k návštěvě Pantanalu je v suchém období, které trvá od července do října. Během tohoto období je snadnější vidět zvířata a vyhýbá se dažďům.

7. Je nutné mít povolení nebo vízum k návštěvě Pantanalu?
Pro návštěvu Pantanalu není nutné žádné speciální povolení nebo vízum. Občané mnoha zemí mohou v Brazílii zůstat až 90 dní bez víza.

8. Jaké jsou ubytovací možnosti v Pantanalu?
V Pantanalu existuje mnoho různých možností ubytování, včetně ekolodgí, bungalovů a farmářských statků.

9. Jaká je teplota v Pantanalu?
Průměrná teplota v Pantanalu se pohybuje mezi 20 a 30°C během roku. Nejteplejší období je od prosince do února.

10. Je Pantanal bezpečný pro návštěvníky?
Pantanalu je obecně bezpečné místo pro návštěvu. Je však vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a předem se informovat o případných bezpečnostních otázkách v konkrétním období a lokalitě, kterou chcete navštívit.


Letenka Brazílie Pantanal


Brazílie je známá po celém světě jako země nádherných pláží, pestré kulturní různorodosti a zelených deštných pralesů. Nicméně, existuje zde také méně známý, ale ohromující přírodní rezervace - Pantanal.

Pantanal je národní park rozprostírající se na hranicích Brazílie, Bolívie a Paraguaye, s celkovou rozlohou 180 000 kilometrů čtverečních. Jedná se o ekosystém, který obývají neuvěřitelná zvířata, jako jsou krokodýli, jaguáři, ropuchy, mravenci a mnoho dalšího. Pantanal je místem, které nabízí unikátní zážitek pro návštěvníky, kteří si chtějí užít přírodu v celé její kráse.

Ale jak se dostat do Pantanalu? Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Pantanalu, je letenka do města Cuiaba. Toto město se nachází v srdci Pantanalu a poskytuje skvělý výchozí bod pro cestování do této oblasti. Lety do Cuiaby mohou být poměrně drahé, ale lze najít levné letenky, pokud se vyhnete hlavním sezónám jako jsou Vánoce a letní prázdniny.

Jakmile přistanete v Cuiabě, musíte začít plánovat svou cestu. Existuje několik způsobů, jak se do Pantanalu dostat. Nejlepší volbou je nechat si zajistit průvodce, který vám ukáže nejlepší místa v oblasti a poskytne vám nejlepší zážitek.

Cena za průvodce se může lišit od cenového rozpětí. Nicméně, cena se velmi často vyplatí, protože získáte nepřeberné množství znalostí o oblasti a budete se moci těšit z výhledů a zvěře, které by vám jinak mohly uniknout.

Další možností je, že si pronajmete auto a projet Pantanal sám. Tato možnost je především vhodná pro ty, kteří mají rádi dobrodružství. Nicméně, cesta do Pantanalu může být značně náročná, a proto je nutné mít zkušenosti s jízdou v terénu.

Pokud hledáte dovolenou, která vás odveze daleko od civilizace a těsného prostoru, Pantanal je tím pravým místem pro vás. K dispozici jsou letenky do Brazílie, kde si můžete užít nejkrásnější přírodní scenérie těsně vedle obrovských zvířat a úžasné flóry. Užijte si ten nejlepší dovolenkový zážitek vašeho života a navštivte Brazílii a Pantanal hned teď!


Počasí Brazílie Pantanal


Pantanal, nacházející se hlavně v západním a jižním Brazilsku, je největší mokřad na světě. Tento oblast s rozlohou přes 150 000 km² se rozprostírá přes Brazílii, Bolívii a Paraguay a je jedinečným ekosystémem, který obývají tisíce druhů živočichů a rostlin.

Počasí v Pantanalu je velmi specifické a zahrnuje období sucha a období dešťů. Období sucha trvá od července do října a během této doby se srážky výrazně snižují a výskyt deště je velmi omezený. Tento extrémní podnebný stav způsobuje, že mnoho jezer, řek a bažin se vysychá a zmenšuje.

Naopak období dešťů trvá od listopadu do dubna a během této doby se množství srážek zvyšuje. Deště mohou trvat celé hodiny a způsobit povodně v celé oblasti. Voda pak pohání rozlehlé bažiny a vodopády a množí se ryby a želvy, aby se mohly přizpůsobit.

Horké klima je v Pantanalu běžné po celý rok, přičemž teploty se v létě mohou vyšplhat až k 40°C a v zimě klesnout na méně než 10°C. V této oblasti jsou na každém kroku vidět stromy a listná vegetace. Bez ohledu na roční období však Pantanal nabízí mnoho překvapení, kde se může návštěvník setkat s unikátními zvířaty, jako jsou jaguary, kajmany, anakondy a různí draví ptači.

Ať už je období sucha nebo dešťů, Pantanal je krásným a jedinečným místem. Pro lidi, kteří chtějí zažít divočinu na vlastní kůži, je Pantanal dokonalým místem. Ať už se jedná o rodinnou dovolenou nebo dobrodružného cestovatele, Pantanal nabízí něco pro každého.


Ubytování Brazílie Pantanal


Brazílie je známá svou exotickou přírodou a překrásnými scenériemi. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které lze v zemi najít, je Pantanal. Tato rozlehlá mokřadní oblast se nachází hlavně v Brazílii, ale přesto sahá i do okolních zemí, jako je Paraguay a Bolívie. Pantanal je největší mokřad na světě a je domovem tisíců druhů zvířat, ptáků a rostlin. Protože je toto místo tak jedinečné, turisté z celého světa sem míří, aby si užili přírodní krásy a poznali místní živočichy.

Pokud plánujete návštěvu Pantanalu, jedním z hlavních aspektů, který byste měli zvážit, je vybrat si vhodné ubytování. Vzhledem k tomu, že Pantanal je přírodní rezervace, není zde velká infrastruktura a většina ubytování je velmi jednoduchá. Nicméně existuje několik možností, které můžete zvážit, ať už hledáte luxusní rezort nebo rustikální ekologický kemp.

Pokud preferujete komfort, města Campo Grande a Cuiabá nabízejí širokou škálu hotelů a rezortů, které poskytují moderní vybavení, bazény a restaurace. Z těchto měst si také můžete objednat exkurze do Pantanalu, které jsou organizovány profesionálními průvodci. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří upřednostňují pohodlí a jsou ochotní zaplatit vyšší cenu.

Na druhou stranu, pokud více usilujete o autentický zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování přímo v Pantanalu. Existuje mnoho rybářských chat, které pronajímají místní obyvatelé. Tyto chaty jsou obvykle jednoduché a nabízejí základní vybavení, jako je postel a sprcha. Některé chaty mají i vlastní kotviště, kde si můžete zapůjčit loď a vyrazit na rybolov či na pozorování krokodýlů a ptáků, které jsou v tomto regionu hojné.

Pro ekologicky uvědomělé turisty existují také ekologické farmy, které nabízejí ubytování pod zárukou minimálního negativního dopadu na životní prostředí. Tyto farmy mají obvykle omezenou kapacitu a nabízejí svým hostům možnost zapojit se do správy farmy a sledovat zvířata ve volné přírodě.

Při výběru ubytování v Pantanalu je také důležité zvážit, v jaké části této oblasti se budete nacházet. Pantanal je rozdělen na několik podoblastí, každá s vlastními charakteristickými rysy. Například severní Pantanal je známý svými velkými stády jelenů a nosorožců, zatímco jižní Pantanal je domovem vzácných jaguárů. Vybrání správného místa v Pantanalu může ovlivnit vaše zážitky a možnosti pro pozorování zvířat.

V každém případě je Pantanal jedinečným místem na světě a nabízí nezapomenutelné zkušenosti pro milovníky přírody. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní rezort nebo rustikální chatu, ubytování v Pantanalu vám umožní objevit krásy této exotické oblasti a poznat fascinující život Fauny.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách