Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Rožmberk nad Vltavou

Počasí Česko Rožmberk nad Vltavou


Česko je známé svými krásnými krajinami a Rožmberk nad Vltavou není výjimkou. Situované v jižní části Čech na břehu řeky Vltavy, této oblasti dominuje starobylý hrad Rožmberk, který se tyčí nad městečkem už od 13. století. V této části země je také slavné město Český Krumlov, které je na seznamu UNESCO, a mnoho dalších městeček a vesniček okolo.

Když se jedná o počasí v Rožmberku nad Vltavou, pohled na předpověď počasí je velmi důležitý. Jižní část Čech může být občas teplá a slunečná, ale také může být chladná a deštivá. V létě, teploty se mohou pohybovat mezi 15°C až 30°C, s průměrnou teplotou kolem 23°C. V zimě se teploty mohou pohybovat mezi -2°C až 7°C. Zajímavostí je, že místní průměr srážek je relativně vysoký, a to až 800-900 mm za rok. Nejde sice o nejvíce na území Čech, vliv řeky Vltavy a okolí hor však přispívá k vlhkému prostředí a více dešťovým dnům.

Když přemýšlíte o návštěvě Rožmberka nad Vltavou, je tedy důležité si přizpůsobit plány podle předpovědi počasí. V létě si určitě přijďte užít krásné slunné dny, které často nabízejí ideální podmínky pro koupání v místním jezeře Vajgar. V zimě můžete očekávat průměrné množství sněhu, obzvláště v kopcovitých oblastech, přičemž toto počasí poskytuje ideální podmínky pro běžkování a sjezdové lyžování.

Kromě předpovědi počasí a povětrnostních podmínek, je také důležité vzít na vědomí, že Rožmberk nad Vltavou je v podstatě krajinou venkovského turismu a je tam mnoho zážitků, o kterých stojí zato si vychutnat, ať už je počasí jakékoliv. Můžete navštívit hrad Rožmberk, projít se po místním městečku a obdivovat mnoho historických budov, nebo si jen užít klidné pohodičky během procházky podle řeky Vltavy.

Rožmberk nad Vltavou nabízí mnoho zajímavých aktivit a láká turisty celý rok. Nezáleží na počasí, je toto místo plné přírodní krásy a historie a určitě stojí za to tam zavítat.


Letenka Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou - Klenot na jižní Moravě

Pokud hledáte příjemné a romantické místo pro odpočinek a nezáživnou destinaci, nemusíte daleko hledat. Rožmberk nad Vltavou, malebné městečko, nacházející se na jižní Moravě, je ideální volbou pro vás.

Přestože je Rožmberk nad Vltavou malé, nabízí bohaté dějiny a architekturu, která vás vrátí do středověku. Nejvýraznější dominantou města je hrad Rožmberk, který byl postaven v 13. století a je považován za jedno z nejvýznamnějších středověkých sídel v Česku. Ohromující architektura, která je postavená na skalnatém výběžku nad řekou Vltavou, vás jistě uchvátí.

Vstoupíte-li do hradu, ocitnete se v jiném světě. Kromě bohaté historie, kterou vám průvodce ochotně přiblíží, můžete si prohlédnout i rozsáhlou sbírku exponátů z doby středověku, včetně zbraní, zbroje a uměleckých děl. Dozvíte se také o slavných historických postavách, které zde žily, včetně členů šlechtického rodu Rožmberků. V hradních zahradách si můžete odpočinout a během procházek si vychutnávat nádherné výhledy na okolní krajinu.

Rožmberk nad Vltavou nenabízí pouze historické atrakce, ale také aktivity pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Město je obklopeno nádhernou přírodou, která je vhodná pro pěší turistiku, cykloturistiku, vodáctví a rybolov. Rádi se projdete po malebných stezkách nebo se proplujete po řece Vltavě, která je známá svou malebností.

Pokud hledáte ubytování, nebudete mít problém. Rožmberk nad Vltavou nabízí širokou škálu možností od rodinných penzionů až po luxusní hotely. Ať už preferujete moderní komfort nebo historický šarm, najdete zde ubytování, které vyhovuje vašim potřebám.

Navštěvovat Rožmberk nad Vltavou se vyplatí kdykoliv během roku. Každá roční doba má své kouzlo a nabízí jedinečné zážitky. Příjemné podnebí a okolní příroda také přispívají k tomu, že se sem lidé rádi vrací.

Abychom shrnuli, Rožmberk nad Vltavou je skutečným klenotem na jižní Moravě. Nejenže láká svou bohatou historií a jedinečnou architekturou, ale také díky své poloze v překrásné přírodě. Přijďte si vychutnat romantické chvíle, prozkoumejte historii a uvolněte se v této malebné destinaci.


Dovolená Česko Rožmberk nad Vltavou


Dovolená v Česku je velmi populární a Rožmberk nad Vltavou může být jedním z těch míst, kam se rozhodnete jet na víkend nebo i delší dobu.

Rožmberk nad Vltavou se nachází asi 20 km jižně od Českého Krumlova a je jedním z nejmalebnějších městeček v jižních Čechách. Leží na břehu řeky Vltavy, a protože je chráněno hřebeny Šumavy, poskytuje úžasné výhledy na krajiny bosých lesů, horských pastvin a krystalicky čistých řek.

Městečko je nejznámější díky rožmberskému zámku, který se nachází na skalnatém výběžku nad řekou Vltavou. Zámek je sice veřejnosti nepřístupný, ale i z vnějšku je skutečně impozantní a stojí za to si ho projít alespoň jednou.

V okolí městečka je mnoho turistických stezek, které lákají ke krátkým nebo i delším výletům do přírody. Nejpopulárnější trasou je zřejmě stezka okolo řeky Vltavy, která vede podél divokých peřejí, útesů a husích polí.

Na dovolené v Rožmberku nad Vltavou je možné si pronajmout kolo a absolvovat cyklostezku Greenway, která vede po břehu řeky Vltavy a pokrývá většinu oblasti jižních Čech. Podél stezky jsou rozmístěny různé informační panely o místní přírodě a historii.

Městečko nabízí i mnoho kulturních akcí, jako jsou tradiční slavnosti Rožmberské kamenářství, historický jarmark, folklorní festivaly a mnoho dalších.

Závěrem by se tedy dalo říci, že Rožmberk nad Vltavou je nádherné místo, kde si můžete užít překrásnou přírodu a krásnou historii. Rozhodně by nemělo chybět na vašem seznamu míst, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Rožmberk nad Vltavou


1) Kde se nachází Česko Rožmberk nad Vltavou?
Odpověď: Česko Rožmberk nad Vltavou se nachází v jižních Čechách, mezi městy Český Krumlov a Kaplice.

2) Jaký je historický význam zámku v Česku Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Zámek v Česku Rožmberku nad Vltavou patří k nejvýznamnějším památkám jižních Čech a má bohatou historii, která sahá až do 13. století. Sloužil jako sídlo rodu Rožmberků, kteří se řadili mezi nejvlivnější šlechtické rody střední Evropy.

3) Jaké aktivity mohou návštěvníci v Česku Rožmberku nad Vltavou podniknout?
Odpověď: Návštěvníci mohou navštívit zámek, rozhlednu na Výšince, procházet se po městečku nebo podniknout řadu turistických výletů do okolí.

4) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Česka Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Česka Rožmberku nad Vltavou je v letních měsících, kdy jsou k dispozici turistické a sportovní aktivity. Zámek je otevřený pro veřejnost od května do září.

5) Jak se dostanu do Česka Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Nejjednodušší cestou je autem nebo autobusem. Z Českého Krumlova jezdí pravidelné autobusové spoje a do města se dá také dostat lodí po Vltavě.


Ubytování Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou: Malebná destinace s půvabným ubytováním

Rožmberk nad Vltavou je malebné městečko nacházející se na břehu řeky Vltavy v jižních Čechách. Své jméno si získalo díky jedné z nejimpozantnějších hradních pevností v České republice, která dominuje nad okolní krajinou. Tato pohádková destinace je oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi milovníky historie a přírody.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při plánování cestování je bezesporu ubytování. Rožmberk nad Vltavou nabízí široký rozsah možností, které uspokojí potřeby všech cestovatelů.

Pro ty, kteří si přejí zažít skutečný hradní život, je tu možnost ubytování přímo na hradě Rožmberk. Tato romantická volba nabízí nejen jedinečný pohled na okolní krajinu, ale také možnost prozkoumat historické komnaty a procházet se po hradních zahradách. Hrad Rožmberk je dnes také domovem muzea, které přibližuje navštěvníkům život v minulosti.

Pro ty, kteří preferují klidnější atmosféru, existuje v okolí mnoho penzionů a rodinných hotelů. Tyto typy ubytování jsou obklopeny nádhernou přírodou, jako je Šumava nebo Český Krumlov. Místní majitelé přinášejí do těchto penzionů a hotelů osobní přístup a pohostinnost, která zajišťuje příjemný pobyt.

Rožmberk nad Vltavou má také řadu levnějších možností ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. Ubytování v soukromí je často cenově dostupnou variantou a zároveň umožňuje získat bližší pohled na místní kulturu a tradice.

Pro milovníky kempování je v okolí také dostatek možností. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a místa pro stanování a karavany. Kempování v přírodě je skvělý způsob, jak si užít okolní prostředí a vychutnat si pohodu pod širým nebem.

Ať už se rozhodnete pro luxusní ubytování přímo na hradě Rožmberk, rodinný penzion, levnější možnost ubytování v soukromí nebo se rozhodnete pro kempování, Rožmberk nad Vltavou vám nabízí širokou škálu možností. Malebné prostředí, plné historie a krásné přírody, spolu s půvabným ubytováním, tvoří perfektní kombinaci pro nezapomenutelnou dovolenou v jihočeském regionu.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách