Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Dubrovník

Letenka Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko Dubrovník je jedním z nejkrásnějších regionů, které Chorvatsko nabízí. Dubrovník, nazývaný také "perla Jadranu", je malebné město na pobřeží Jaderského moře, které vás okouzlí svojí historií a architekturou.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Dubrovníku, určitě si nezapomeňte vyřídit letenku včas. Letenka na Chorvatsko Dubrovník se může lišit podle sezóny a přepravce. Nejlevnější letenky jsou obvykle v době mimo sezónu, tedy od listopadu do března. Vrchol sezóny je od června do září, kdy jsou ceny letenek výrazně vyšší.

Chorvatská národní letecká společnost Croatia Airlines a další mezinárodní letečtí přepravci nabízejí lety na Dubrovník z hlavních evropských letišť, jako je Frankfurt, Mnichov, Londýn, Paříž nebo Řím. Let trvá obvykle dvě až tři hodiny.

Jednou z možností, jak se dostat z letiště do Dubrovníku, je autobusová doprava přímo z letiště. Autobusová zastávka se nachází hned před letištní halou. Pokud cestujete s větším zavazadlem, můžete využít službu taxi. Asi nejlepší je však pronajmout si auto, které vám umožní cestovat po Dubrovníku i okolí podle vašich přání.

Dubrovník je známý svými památkami a městem, které se může pochlubit skvěle zachovalým středověkým opevněním. Můžete navštívit Dubrovnickou katedrálu, klášter sv. Františka, palác Sponza nebo nejznámější městské opevnění. Pokud máte rádi moře a slunce, nezapomeňte si užít pláže v místech jako je Banje nebo Lapad.

Celkově je návštěva Dubrovníku opravdovým zážitkem. Město nabízí mnoho památek, krásné přírodní scenérie, skvělou kuchyni, ale také mnoho možností zábavy a sportovních aktivit. Nedivte se tedy tomu, že se Dubrovník stal jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Chorvatsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Dubrovník


- Jak se dostanu do Dubrovníku?
Dubrovník je snadno dostupný letecky nebo silničně. Nejbližší mezinárodní letiště je Dubrovnické letiště, které leží asi 20 km jihovýchodně od města. K dispozici jsou také autobusové a lodní spoje do Dubrovníku.

- Jaké jsou nejlepší pláže v Dubrovníku?
Dubrovník nabízí několik malebných pláží, jako je Banje Beach, Copacabana Beach, Lapad Beach a Sveti Jakov Beach. Tyto pláže se nacházejí v blízkosti města a jsou snadno dostupné.

- Co je dobré vidět a dělat v Dubrovníku?
Dubrovník je plný historických památek a zajímavých míst. Doporučuje se navštívit Dubrovnické hradby, Stradun (hlavní ulice v centru města), Pláž Banje, Katedrálu sv. Václava, Orlandův sloup a Fort Lovrijenac. Také je populární procházka po malebné a památkami bohaté části města nazývané Staré Město.

- Jaké jsou tradiční chorvatské speciality v Dubrovníku?
V Dubrovníku si můžete vychutnat tradiční chorvatská jídla, jako jsou peka (podobné pečenému jehněčímu), dalmatský pršut (šunka), octopus salata (salát s chobotnicí), černohorský špecijal (masová směs s rýží) a rafioli (tradiční cukrovinka).

- Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku?
Dubrovník je oblíbený turistický cíl především v letním období, od června do srpna, kdy je zde slunečné počasí a teplé teploty. Pokud preferujete méně lidí a nižší ceny, doporučuje se navštívit Dubrovník v květnu, září nebo říjnu.

- Jak se mohu přepravovat v Dubrovníku?
V Dubrovníku je možné se přepravovat pěšky, jelikož centrum města je dostatečně malé. Můžete také použít místní autobusovou dopravu, která vás zavede do okolních částí Dubrovníku. K dispozici jsou také taxíky a pronájem auta.

- Jaké další zajímavé destinace lze navštívit poblíž Dubrovníku?
Pokud chcete navštívit další zajímavá místa poblíž Dubrovníku, doporučuje se plavba na malebné ostrovy Elafitského souostroví, jako je Lopud, Sipan a Koločep. Můžete také navštívit nedaleké město Cavtat nebo historický ostrov Korčulu.


Ubytování Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, nacházející se na jihu Chorvatska, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi. Jeho malebné uličky, historické památky a nádherné pláže přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Při plánování své dovolené v Dubrovníku je ubytování jedním z nejdůležitějších faktorů, který byste měli zvážit.

Dubrovník nabízí bezpočet možností ubytování, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů a butikových hotelů po rodinné hotely, apartmány a hostely – Dubrovník má něco pro každého.

Luxusní hotely v Dubrovníku jsou známé svými prvotřídními službami a nádhernými výhledy na moře. Mnoho z nich se nachází v historickém centru města, což vám umožňuje snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím a památkám. Tyto hotely často nabízejí také wellness centra, bazény a další vybavení, které vám nabídnou dokonalé odpočinkové prostředí.

Pokud hledáte něco více útulného a autentického, můžete se ubytovat v jednom z mnoha malých butikových hotelů, které se nacházejí v historickém centru Dubrovníku. Tyto stylově zařízené hotely vám umožní ponořit se do atmosféry města a snadno se dostat na všechna hlavní místa zájmu.

Pro rodiny s dětmi mohou být ideální volbou rodinné hotely. Tyto hotely často nabízejí víceúčelové pokoje a další vybavení pro děti, jako jsou dětské hřiště, bazény a animační programy. Umístění těchto hotelů také často umožňuje snadný přístup k plážím a dalším atrakcím pro děti.

Pokud preferujete větší soukromí a nezávislost, můžete si vybrat z nabídky apartmánů v Dubrovniku. Tyto apartmány často nabízejí kuchyňské vybavení, což vám umožňuje vařit své vlastní jídlo a tím ušetřit na restauracích. Apartmány se nacházejí po celém městě, takže si můžete vybrat takovou lokalitu, která vám nejlépe vyhovuje.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem může být hostely v Dubrovníku skvělou možností ubytování. Tyto hostely nabízejí společné pokoje s možností sdílení s ostatními hosty za nižší cenu. Hostely se nacházejí jak v samotném centru města, tak i ve vzdálenějších částech Dubrovníku.

Budete-li cestovat do Dubrovníku v období letních prázdnin, doporučuje se rezervace ubytování dopředu, protože se město stává velmi populárním a ubytování může být rychle vyprodáno. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít přístup k nádherným plážím, historickým památkám a bohaté kulturní scéně Dubrovníku.

Dubrovník je jedinečným městem, které si zaslouží vaši návštěvu. Správný výběr ubytování vám pomůže tuto návštěvu přizpůsobit vašim potřebám a zážitkům. Nechte se okouzlit atmosférou tohoto historického města a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Dubrovníku.


Dovolená Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Evropě a s stovkami kilometrů pobřeží nabízí nespočet překrásných pláží a přírodních zajímavostí. A jedno z těch nejkrásnějších měst v Chorvatsku je Dubrovník, které se nachází na jeho jižním pobřeží.

Dubrovník je znám pro své krásné historické centrum, kde se nachází mnoho starobylých kostelů, muzeí a památek. Město taktéž nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou procházky na hradby, prohlídky muzeí a starých kostelů, ale také mnoho krásných pláží jako například pláž Banje, které se nachází nedaleko od centra města.

Dobrou zprávou pro návštěvníky Dubrovníku je, že město má své vlastní letiště, které se nachází pouhých 20 minut jízdy od centra města, takže se sem dostanete snadno a rychle.

Když dorazíte do Dubrovníku, nabídne vám mnoho možností na ubytování, od luxusních hotelů a apartmánů s výhledem na Dunajský kanál a historické centrum, po skromné hostely a ubytování pro rodiny. Na co si ale dát pozor, jsou vysoké ceny, kvůli velkému zájmu turistů a limitovanému množství ubytování v centru města.

Jedním z nejoblíbenějších aktivit v Dubrovníku je projížďka lodí po pobřeží. Tyto výlety nabízejí nezapomenutelné výhledy na město a jeho okolí, ať už se vydáte na ostrov Lokrum, nebo navštívíte blízké ostrovy Elafit.

Další zajímavou aktivitou během vaší dovolené v Dubrovníku je návštěva místních restaurací. Tradiční jídlo chorvatské kuchyně vyniká především čerstvými rybami a mořskými plody, ale také kvalitním masem a čerstvými zeleninovými pokrmy.

V neposlední řadě byste neměli opomenout návštěvu místních barů a klubů, kde si můžete užívat místní hudbu a zábavu až do ranních hodin.

Na závěr lze říci, že Dubrovník je skutečně jedním z nejkrásnějších měst chorvatského pobřeží a nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Ať už se rozhodnete pro prohlídky místních památek, lenošení na pláži, nebo objevování místní kuchyně, tato dovolená určitě stojí za vaši pozornost.


Počasí Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko je jednou z oblíbených destinací pro letní dovolenou. Dubrovník, který se nachází na jihu země, je jedním z nejvýznamnějších turistických center Chorvatska. Nádherné pláže, historické památky a krásná příroda přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Jaké je ale počasí v Dubrovníku a kdy je nejlepší jít na dovolenou?

Dubrovník má velmi příjemné středomořské klima, díky kterému se můžete těšit na dlouhé, slunné a suché léto, které trvá od května do října. V této době se průměrná teplota pohybuje kolem 25-28 °C. Nejvyšší teploty se v Dubrovníku mohou dostat až k 35 °C v nejteplejších měsících červenci a srpnu. V těchto měsících se může stát, že kvůli vyšším teplotám, budete muset věnovat větší pozornost hydrataci těla.

Pokud preferujete mírnější počasí, můžete navštívit Dubrovník v květnu, červnu, září nebo říjnu. Teploty se v těchto měsících pohybují mezi 20-25 °C a méně turistů znamená, že můžete mít více místa pro sebe na pláži nebo můžete navštívit památky bez většího davu.

Září a říjen jsou také perfektní měsíce pro turisty, kteří rádi cestují až do konce léta, ale chtějí se vyhnout horkému počasí. Teploty stále dosahují až 23 °C a moře je ještě příjemné koupání.

Na jaře a na podzim je také možné zažít v Dubrovníku nějaké deště, ale většinou jsou krátkodobé a prolínají se s krásnými slunečnými dny. V zimě se naopak teploty mohou snížit na 10-15 °C. Zimní dovolená v Dubrovníku vám však stále nabízí mnoho zajímavých aktivit, jako jsou procházky po historických památkách, ochutnávky chorvatské kuchyně nebo návštěva kulturních akcí.

Celkově je Dubrovník atraktivní turistickou destinací po většinu roku. Pokud však preferujete horké slunné počasí a koupání v moři, může být nejlepší návštěva v červenci a srpnu. Pokud se ale chcete vyhnout davům turistů a vychutnat si klidnější dovolenou, měsíce květen, červen, září nebo říjen mohou být pro vás tou správnou volbou.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách