Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Hvar

Dovolená Chorvatsko Hvar


Dovolená v Chorvatsku je v posledních letech stále oblíbenější mezi turisty z celého světa. Mezi nejatraktivnější a turisty nejnavštěvovanější ostrovy patří určitě Hvar. Tento ostrov se nachází v Jaderském moři, nedaleko pevninské části Chorvatska.

Hvar je známý svým krásným středomořským prostředím, kouzelnými plážemi, historickými památkami a bohatou kulturou. Jeho největším městem je Hvar, které leží na západním pobřeží ostrova. Toto malebné město je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou romantiky, zábavy a zážitků.

Když se podíváte na mapu, okamžitě uvidíte, proč je Hvar tak oblíbený. Ostrov se může pochlubit neuvěřitelně dlouhým pobřežím, které nabízí mnoho krásných pláží. Pokud preferujete mělkou vodu, najdete tu nekonečné písčité pláže. Pro ty, kteří hledají romantiku, jsou k dispozici úchvatné kamenité zátoky. Nejoblíbenější pláže jsou například Dubovica, Bonj les Bains a Stipanska.

Dalším velkým lákadlem tohoto ostrova jsou jeho historické památky. Město Hvar je plné starobylých budov s nádhernou architekturou. Téměř na každém kroku narazíte na historické památky, jako je například Hvarská katedrála nebo fortiča Spanjola, které se nachází na vyvýšeném místě a nabízí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Dále si můžete prohlédnout také Hvarský divadlo, které je jedním z nejstarších divadel v Evropě.

Kromě krásných pláží a historických památek můžete na Hvaru objevit také bohatou kulturu a místní tradice. Ostrov je známý svými festivally a událostmi, které se konají po celý rok. Jedním z nejznámějších je tzv. Hvarské léto, které je plné koncertů, tanečních představení, ochutnávek místních specialit a dalších zábavných aktivit.

V neposlední řadě je Hvar také oblíbeným místem pro milovníky dobrého jídla a pití. Zdejší kuchyně je plná čerstvých mořských plodů, zeleniny, olivového oleje a dalších místních pochoutek. Milovníci vína budou nadšeni, protože Hvar je známý svou vínařskou tradicí. Můžete si tedy vychutnat skvělé víno přímo v místních vinárnách nebo podnikat ochutnávky v jednom z mnoha rodinných vinohradů.

Dovolená na ostrově Hvar nabízí nespočet možností a zážitků pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete relaxaci na pláži, procházky po městě, poznávání historie nebo vychutnávání dobrého jídla a místního vína, Hvar vám nabídne vše, co potřebujete pro skvělou dovolenou v Chorvatsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar


1. Jak se dostanu na ostrov Hvar?
- Nejčastější způsob je trajektem, který jezdí z města Split. Také je možné přijet autobusem z různých částí Chorvatska, případně si pronajmout auto a projet se po trajektu.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu ostrova Hvar?
- Nejlepší doba na návštěvu je od května do září, kdy jsou teploty ideální na plážování a užívání si místních aktivit a kulturních akcí.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Hvar?
- Mezi nejlepší pláže na ostrově patří například pláže Zlatni rat a Dubovica, které jsou obzvlášť oblíbené u turistů.

4. Co dělat na ostrově Hvar?
- Na ostrově Hvar je mnoho možností, jak se zabavit. Lze si užít plážování, turistiku v blízkém přírodním parku, prohlídku krásného města Hvar nebo ochutnávat místní speciality v restauracích a kavárnách.

5. Jaká je atmosféra na ostrově Hvar?
- Atmosféra na ostrově Hvar je velmi příjemná a turistická. Nachází se zde mnoho zajímavých památek a turistických atrakcí, které jsou oblíbené u návštěvníků. Také zde najdete řadu kvalitních restaurací, barů a klubů.


Letenka Chorvatsko Hvar


Pokud hledáte destinaci pro slunečnou dovolenou, která kombinuje krásné pláže, bohatou historii a nezapomenutelnou atmosféru, Chorvatsko je ideální volbou. A když jde o chorvatské ostrovy, Hvar je jedním z nejžádanějších cílů. Ať už je váš zájem o sluneční koupání, noční život nebo poznávání kulturních památek, Hvar nabízí všechno.

Pro objevení Hvaru je nejpohodlnější způsob cestování letecky. S přímými lety z různých evropských měst si můžete rychle a snadno zajistit letenku. Hvar má vlastní letiště, které se nachází na nedalekém ostrově Brač, a je snadno dostupné z letišť ve Splitu nebo Záhřebu.

Po přistání ve Splitu se můžete dostat na Hvar několika způsoby. Nejčastěji se využívá trajekt, který jezdí mezi Splitem a Hvarem několikrát denně. Trajekt je pohodlný, spolehlivý a nabízí krásné výhledy na okolní ostrovy během přeplavby. Další možností je využít lodní taxi, které je rychlejší, ale může být dražší.

Jakmile se dostanete na Hvar, čeká vás neuvěřitelné množství atrakcí. Začněte procházkou po starobylém městečku Hvar, které je plné pevností, kostelů a paláců. Vynechte návštěvu Hvarské katedrály, která je jedním z nejvýznamnějších historických památek na ostrově. Poté se vydejte na promenádu, kde můžete relaxovat na kavárně nebo obdivovat lodě ve přístavu.

Hvar je také známý svými krásnými plážemi, které jsou ideální pro opalování a koupání. Pláži Pokonji Dol, která se nachází hned vedle města Hvar, je obklopena borovicemi a nabízí křišťálově čistou vodu. Pláž Dubovica, která se nachází na jihu ostrova, je skryta mezi skalami a je ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí.

Ve večerních hodinách Hvar ožívá a nabízí bohatý noční život. Město je známé svými bary, kluby a diskotékami, které lákají mladé lidi z celého světa. Těšit se můžete na energickou hudbu, taneční podlahu a bezstarostnou atmosféru.

Hvar je také výchozím bodem pro objevování dalších okolních ostrovů. Můžete se vydat na výlet na ostrov Vis, kde naleznete krásnou Modrou jeskyni, nebo na ostrov Palmižana, který je známý svými exotickými zahradami a restauracemi.

Jestliže hledáte destinaci s bohatou historií, nádhernými plážemi a nekonečnou atmosférou, Hvar je pro vás to pravé místo. S letenkou do Chorvatska si můžete zajistit okamžitou cestu do tohoto rajského ostrova. Tak co ještě váháte? Zařiďte si letenku do Chorvatska a vydejte se na dovolenou snů do Hvaru!


Ubytování Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je turistickou destinací vyhledávanou mnoha lidmi z celého světa. Jedním z oblíbených míst k návštěvě je ostrov Hvar, který se nachází ve střední Dalmácii. Abyste svou dovolenou na tomto krásném a slunném ostrově dokonale vychutnali, je důležité zvolit správné ubytování.

Hvar je známý svými nádhernými plážemi, azurovým mořem a bohatou historií. Tento ostrov nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům. Mezi nejoblíbenější možnosti ubytování patří hotely, apartmány, penziony a rodinné domy.

Pokud máte rádi komfort a úroveň služeb, pak je ideální volbou pro vás hotel. Hvar má několik luxusních hotelů, které nabízí moderní vybavení, wellness centra, bazény a výbornou gastronomii. Ubytování v hotelu vás rozhodně nenechá na pochybách o luxusu tohoto ostrova.

Pro ty, kteří preferují více soukromí a nezávislost, jsou apartmány ideální volbou. Na ostrově Hvar je mnoho apartmánů k pronájmu, které nabízejí pohodlí domova. Apartmány jsou vybaveny vlastní kuchyňkou, koupelnou a obývacím prostorem. Mnohé z nich mají také balkon nebo terasu s výhledem na moře nebo historickou část Hvaru.

Penziony jsou další možností ubytování na ostrově Hvar. Tyto rodinné provozy nabízejí pohostinnost a přátelskou atmosféru. Penziony jsou často menší a mají omezený počet pokojů, což poskytuje hostům více intimity a pohodlí. Majitelé penzionů jsou často více dostupní a ochotní pomoci s jakýmkoli dotazem nebo potřebou.

Pro ty, kteří chtějí zažít více autentický pobyt na ostrově, je možnost pronájmu rodinného domu. Mnoho místních obyvatel pronajímá své domy turistům, což je skvělá příležitost poznat místní kulturu a životní styl. Pronájem domu vám také umožní být na ostrově Hvaru jako doma a zažít zdejší atmosféru více přirozeně.

Ať už si zvolíte jakýkoliv typ ubytování, je důležité mít na paměti také polohu. Hvar je malebný ostrov plný historických památek a krásných pláží. Pokud jste milovníci nočního života a restaurací, doporučuje se vybrat si ubytování blízko centra Hvaru, kde se nacházejí nejlepší restaurace, bary a kluby. Pro ty, kteří preferují klid a pokoj, jsou vhodné ubytovací možnosti na okraji ostrova, kde se můžete těšit na nádhernou přírodu a výhledy na moře.

Hvar je opravdu jedinečný ostrov nabízející bohaté zážitky a krásy. Vybrat si správné ubytování je zásadní pro plánování vaší dovolené. Ať už si zvolíte hotel, apartmán, penzion nebo rodinný dům, jste si jisti, že na ostrově Hvar zažijete skvělý pobyt, který vám naplní srdce vzpomínkami na celý život.


Počasí Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je země, ve které můžeš zažít neuvěřitelná dobrodružství a užít si krásy nádherných pláží, spousty památek a vynikající kuchyně. Pokud bys chtěl(na) navštívit Chorvatsko, pak bys neměl(a) minout město Hvar, které se nachází na ostrově Hvar.

Město Hvar je velmi oblíbenou turistickou destinací již několik let. Jeho krásné pláže, turistické atrakce a vynikající kuchyně učinily z tohoto města skvělé místo pro dovolenou. Pokud bys si chtěl(u) být jistý(á), že ti počasí na tvé dovolené v Hvaru nezkazí plány, pak bys měl(a) vědět, jaké počasí se během roku očekává.

Letní měsíce v Hvaru jsou teplé a slunečné. Od června do srpna očekávej(te) denní teploty přes 30 °C, což znamená, že si budeš moci užít moře a opalování na pláži. Možná však budeš potřebovat i slunečník a dostatečné množství vody, abys se uchrán(il/a) před spálením a odvodněním.

Jesen v Hvaru je stále teplý, ale počasí se může stát nepředvídatelným. Průměrná teplota se v tomto období pohybuje kolem 20 °C a mohou se vyskytnout deštivé dny. Pokud tedy plánuješ návštěvu Hvaru v září nebo říjnu, plať pozornost na předpověď počasí a připrav si náhradní plán, pokud by se počasí zhoršilo.

Zimní měsíce v Hvaru jsou chladnější, ale stále příjemné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 °C. Pokud bys chtěl(a) navštívit město Hvar v zimě, měl(a) bys si uvědomit, že to není nejlepší sezóna pro koupání a opalování na pláži. Na druhou stranu, můžeš si užít mnoho turistických atrakcí v Hvaru a také si vychutnat vynikající chorvatskou kuchyni.

Jaro v Hvaru začíná zpravidla v březnu a trvá až do května. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 až 20 °C. Pokud bys plánoval/a návštěvu Hvaru v tomto období, počítej s tím, že počasí bývá poměrně váhavé a mohou se vyskytnout i deštivé dny.

Celkově se dá říci, že město Hvar nabízí většinu času v roce příjemné a slunečné počasí, což z něj dělá skvělou destinaci pro dovolenou. Pokud bys se však chtěl(a) vyhnout většímu množství turistů a užít si klidnější atmosféru, můžeš zvažovat návštěvu mimo hlavní sezónu. Buď však vždy připraven(a) na nejrůznější podmínky počasí, abys si svou dovolenou užil(a) naplno.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách