Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Chorvatsko Pag

Ubytování Chorvatsko Pag


Chorvatsko je známé svou nádhernou přírodou a jednou z populárních destinačních lokalit je ostrov Pag. Nachází se v Jaderském moři a je jedním z největších ostrovů v této oblasti. S překrásnými plážemi, malebnými vesnicemi a bohatou historií je Pag ideálním místem pro dovolenou.

Pokud plánujete navštívit Pag, měli byste zvážit ubytování, které vám bude poskytovat pohodlí a ponoří vás do atmosféry ostrova. Na ostrově najdete mnoho možností ubytování, vhodných pro různé potřeby a preference.

Pokud se rozhodnete zůstat v hlavním městě Pago, máte na výběr z mnoha hotelů a apartmánů. Pag je známý svou živou a pulzující atmosférou, plnou restaurací, barů a klubů. Mnoho hotelů vám nabídne přímý přístup na pláž a výhled na moře. Apartmány jsou také populární variantou ubytování, protože vám poskytnou větší svobodu a soukromí.

Pokud preferujete klidnější a odlehlé místo, měli byste zvážit ubytování v menších vesnicích na okraji ostrova Pag. Některé z těchto vesnic jsou Lun, Simuni a Zubovici. Zde najdete útulné rodinné hotely a soukromé vily. Tyto oblasti se vyznačují krásným výhledem na moře a mají přístup na divoké pláže a klidné zátoky.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v hlavním městě Pago nebo v menších vesnicích, můžete se těšit na regionalní kuchyni, která je bohatá na čerstvé ryby, mořské plody a kravský sýr z Pagu. Pokud jste milovníkem gastronomie, pak rozhodně nechejte ochutnat jedno z místních speciálních jídel - ovčí sýr z Pagu. Je známý svou intenzivní chutí a specifickým zráním v místních solankách.

Pag nabízí také různé možnosti zábavy a zážitků. Můžete si užít plavby po moři, vodní sporty, jízdu na kole nebo procházky po přírodě. Ostrov má také bohatou historii, kterou můžete objevovat při návštěvě historických památek, jako je staré město Pag, starobylé kostely a kláštery.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na ostrově Pag v Chorvatsku, určitě nebudete zklamáni. Přírodu, pláže, gastronomii a historii si jistě zamilujete. Vyberte si vhodné ubytování pro vaše potřeby a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na této malebné chorvatské destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pag


1. Jak se dostat na ostrov Pag?
- Na ostrov Pag se lze dostat autem, trajektem ze Zadaru nebo Prizny nebo letadlem na letiště v Zadaru.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Pag?
- Na ostrově Pag je mnoho krásných pláží, mezi nejpopulárnější patří Zrće, Cove Plaža, Simuni, Mandre a Beritnica.

3. Jaké jsou turistické atrakce na ostrově Pag?
- Mezi hlavní turistické atrakce na ostrově Pag patří historické město Pag s bohatou kulturní dědictvím, solné pláně, které jsou unikátní v celé Evropě, a starověká ruiny v městečku Lun.

4. Kde se mohu ubytovat na ostrově Pag?
- Na ostrově Pag je mnoho hotelů, apartmánů a kempů, ve kterých se můžete ubytovat. Největší koncentrace ubytování je v městě Novalja a okolí.

5. Jaké jsou typické speciality místní kuchyně na ostrově Pag?
- Na ostrově Pag je známá místní specialita sýr Paški sir, který se vyrábí pouze na tomto ostrově. Další typické speciality jsou pašticada (tradiční jídlo z duseného masa), pršut (sušená šunka) a janjetina (hořčičná jehněčí pečeně).

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Pag?
- Ostrov Pag je populární destinací během léta, kdy je možno si užívat teplého slunečného počasí a koupání v moři. Nejlepší čas na návštěvu je v období od června do září, kdy jsou teploty příjemné a množství turistů není tak vysoké jako v červenci a srpnu.

7. Co navštívit v okolí ostrova Pag?
- V blízkosti ostrova Pag stojí za návštěvu národní parky Plitvická jezera a Krka, historické město Zadar se známým mořským varhanami a slavnými slunečními Grušica vrtülky, a také město Nin s nejmenší katedrálou na světě.

8. Kde se dají provozovat vodní sporty na ostrově Pag?
- Nejlepší místa pro provozování vodních sportů na ostrově Pag jsou pláže Zrće a Simuni, kde je možné si vyzkoušet například windsurfing, kiteboarding či jízdu na vodním skútru.

9. Jak obletět ostrov Pag?
- Ostrov Pag je možné obletět za pár hodin autem, nebo jej prozkoumat na kole nebo pěšky. Na ostrově Pag je též dostupná autobusová doprava, která spojuje různá města a pláže.

10. Kde je nejlepší místo pro noční život na ostrově Pag?
- Nejznámějším místem pro noční život na ostrově Pag je pláž Zrće, která je známá svými slavnými nočními kluby a festivaly elektronické hudby. Dalšími populárními místy jsou město Novalja s množstvím barů a klubů, a také města Lun a Pag, kde lze najít útulné bary a restaurace s živou hudbou.


Dovolená Chorvatsko Pag


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a jedno z nejkrásnějších letovisek v Chorvatsku je Pag. Pag je ostrov nacházející se v severní části Jaderského moře a nabízí návštěvníkům krásné pláže, fantastickou kuchyni a úchvatné přírodní scenérie.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Pagu, věřte, že se nebudete nudit. Ostrov nabízí několik krásných pláží, jako například pláž Zrće, která je velmi populární mezi mladými lidmi kvůli svým nočním klubech a party atmosféře. Dalšími krásnými plážemi jsou stranou pláže Mandre a pláž Simuni s písečnými dunami.

Pokud hledáte zajímavé aktivity mimo koupání, můžete si pronajmout kola a projet se po ostrově od východu na západ. Na cestě můžete vidět mnoho krásných scenérií, včetně velké solné plošiny jihovýchodně od ostrova. Solná plošina má neuvěřitelnou historii, kdy byla Pag největším solným exportérem v zemi a na ploše se dodnes těží sůl, která se používá při výrobě sýrů a dalších místních produktů.

Největším městem na ostrově je Novalja, kde můžete procházet křivolakými uličkami a ochutnat místní speciality. Místní kuchyně na Pagu je velice zajímavá, protože má mnoho odkazů na sousední Itálii, ale i na své vlastní tradice. Pagský ovčí sýr je mnohými považován za jeden z nejlepších sýrů na světě a určitě byste ho neměli na své dovolené minout.

Pokud chcete získat lepší představu o historii ostrova a jeho kultuře, navštivte Palachův památník v Novalji. Památník slouží jako připomínka protestu studenta Jana Palacha, který se upálil na protest proti sovětské invazi do Prahy v roce 1968.

Pokud tedy hledáte krásné pláže, úchvatné scenérie, dobrou kuchyni a velkou dávku kultury a historie, Chorvatsko Pag je pro vás tou pravou volbou. Navštivte tento krásný ostrov a udělejte si nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Chorvatsko Pag


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, turistickými atrakcemi a romantickými slunečnými západmi. A jedním z nejpopulárnějších turistických míst je ostrov Pag. Když se řekne Pag, většina lidí si představí krásné slunečné počasí a azurovou oblohu. Nicméně, počasí na Pagu může být velmi proměnlivé a může ovlivnit plány návštěvníků.

Léto na Pagu přináší velmi horké počasí s průměrnou teplotou 30°C. Dny jsou dlouhé, slunce svítí a tam je také mírný vánek, který dodává pocit osvěžení. Chorvatsko je známé svými kristalově čistými vodami, takže když se potřebujete osvěžit, můžete skočit do moře. Nicméně, hodně slunce může být také nebezpečné a je nutné si zajistit dobré opalovací krémy a chránit se před přehřátím.

Podzim na Pagu je také krásný, ale může přinést více deště a větrné počasí. Průměrná teplota v září a říjnu se pohybuje kolem 20°C a 10-12 dní v měsíci může pršet. Deštivé dny se většinou střídají s krásnými slunečnými dny a mohou nabídnout návštěvníkům romantické procházky po pláži.

Zima na Pagu je obvykle mírná a průměrná teplota se pohybuje kolem 10°C. Zimní měsíce jsou nejdeštivější a kromě deště může Pad zaznamenat i sněžení, což je velmi neobvyklé pro pobřežní oblasti této části Evropy. Návštěvníci mohou sledovat krásné slunce, které se zvedá a zapadá nad horizontem moře, a užívat si klidných procházek po pláži.

Jaro na Pagu je krásné, přináší mírné počasí s průměrnou teplotou kolem 15°C. Toto období je ideální pro procházky po divoké krásné přírodě, která se kolem nachází. Návstěvníci mohou užívat krásy kvetoucích ovocných sadů a květin, pozorovat místní faunu a floru a vychutnat si krásné písčité pláže.

Vzhledem k tomu, že se počasí na Pagu může velmi rychle měnit, je důležité si přinést vhodné oblečení a obuv v závislosti na počasí. Nicméně, krása ostrova a jeho okolí se nejvíce projevuje s prázdninovým počasím, a proto je to ideální doba pro návštěvu. Život na Pagu je silně spojen s mořem a počasí také. Tento krásný ostrov si zaslouží návštěvy po celý rok, protože každé roční období nabídne něco jiného.


Letenka Chorvatsko Pag


Pokud hledáte ideální letenku do Chorvatska, nemůžete minout ostrov Pag. Tento krásný ostrov leží v Jaderském moři a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Díky svému unikátnímu mixu přírodních krás, bohaté historie a živého nočního života je Pag ideálním místem pro strávení dovolené.

Nejbližším letištěm k ostrovu Pag je Letiště Zadar, které je vzdálené přibližně 70 kilometrů. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí pravidelné spoje z mnoha evropských destinací. Let do Zadaru může být velmi pohodlný a cenově dostupný. Z letiště Zadar můžete přímo pokračovat na Pag, ať už autem, autobusem nebo trajektem.

Ostrov Pag je známý svými úchvatnými plážemi, které patří mezi nejkrásnější ve Chorvatsku. Pláže jsou obklopeny křišťálově čistým mořem a nabízejí různé aktivity pro všechny věkové skupiny. Zde si můžete užívat opalování, koupání, potápění, windsurfing nebo jachting. Některé pláže na ostrově jsou také známé svými léčivými bahnem, které má pozitivní účinky na kůži.

Pokud jste milovníkem historie, návštěva města Pag je nezbytností. Staré město Pag je považováno za jedno z nejzachovalejších středověkých měst v Jaderském moři. Můžete si prohlédnout krásné kostely, trhy s místními produkty a historické budovy. Pag je také známý svým ručně vyráběným sýrem, který je fantastickým suvenýrem pro přátele nebo rodinu.

Ochutnávkou místní kuchyně je dalším neodmyslitelným zážitkem při návštěvě ostrova Pag. Zde můžete ochutnat tradiční chorvatské speciality, jako je jehněčí maso, sýr z Pagu, olivy a čerstvé ryby. Ostrov Pag je také proslulý svou vlastní pálenkou, kterou můžete ochutnat v jedné z mnoha místních destilerií.

Večerní život na Pagu je také něco, co si určitě nemůžete nechat ujít. Město Novalja je známé svými nočními kluby a bary, které přitahují tisíce mladých lidí z celé Evropy. Zde si můžete užít celonoční zábavu a tančit do ranních hodin.

Pokud hledáte destinaci pro svou letní dovolenou, neváhejte si vybrat letenku do Chorvatska na ostrov Pag. Tento kouzelný ostrov nabízí nádherné pláže, bohatou historii, vynikající kulinářské zážitky a rušný noční život. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo milovník kultury, naleznete zde něco pro sebe. Nechte se okouzlit ostrovem Pag a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách