Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Čierna Hora Sveti Stefan

Dovolená Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je malebná země ležící na Balkánském poloostrově. Tato země je bohatá na krásnou přírodu, pohádkové pláže a historické památky. Mezi nejvíce vyhledávané turistické cíle v Černé Hoře patří jedno z nejznámějších letovisek, Sveti Stefan.

Letovisko Sveti Stefan se nachází na stejnojmenném ostrově, který je spojen s pevninou úzkým náspem. To vytváří velmi charakteristický a malebný pohled, který je rázem poznávacím znamením této oblasti. Samotné městečko je postavené na strmém kopci a přitahuje turisty svým kouzlem.

Sveti Stefan je nejen místem pro relaxaci a odpočinek, ale nabízí i mnoho dalších atrakcí. Procházky po úzkých kamenných uličkách oživených květinovými dekoracemi jsou nezapomenutelným zážitkem. V centru města se nachází i věž s výhledem na celou oblast, ze které je nádherný rozhled na azurové moře a pláže.

Pláže v Sveti Stefan jsou jedinečné svým spojením přírody s luxusem. Tento poloostrov nabízí pláže s jemným pískem, kamínky i oblázky. Každý si zde najde svoje oblíbené místo pro opalování a koupání. Díky čistému moři a skvělým podmínkám pro potápění, je Sveti Stefan oblíbenou destinací pro milovníky vodních sportů.

Sveti Stefan také láká milovníky historie. Útočiště bylo založeno v 15. století a sloužilo jako opevnění proti útokům nepřátel. Dnes je toto místo slavným luxusním letoviskem, které v sobě uchovalo své historické jádro. Malebné kamenné domky připomínají minulost a vytvářejí romantickou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí poznat další místa v okolí, je Sveti Stefan ideálním výchozím bodem. V blízkosti se nachází přístavní město Budva, které je bohaté na historické památky a nabízí mnoho kulturního dědictví. Nedaleko je i národní park Lovćen, který je vyhlášený svými výhledy a krásnou přírodou.

Pokud tedy plánujete dovolenou plnou relaxace na krásných plážích, procházky po historických památkách a objevování nádherné přírody, není lépší volbou než Sveti Stefan v Černé Hoře. Kromě toho, že se budete cítit jako zkrásnělá celebrita nebo krásná princezna, si zde také odpočinete od každodenního stresu a načerpáte novou energii.


Ubytování Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací v Evropě. A jedním z nejoblíbenějších míst k pobytu v této zemi je virtuálně nedotčené ostrovní letovisko Sveti Stefan.

Sveti Stefan se nachází na malém ostrově v Adrijanamu a je spojen s pevninou malebným úzkým mostem. Toto elegantní letovisko bylo původně rybářskou vesnicí, která byla později přeměněna na luxusní hotelový komplex. V roce 1960 byl Sveti Stefan vyhlášen kulturní památkou a dodnes zachovává svůj starobylý ráz.

Přestože je ostrov považován za exkluzivní hotelový komplex, jeho okolí nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje každému rozpočtu. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými rodinnými penziony a levnějšími apartmány. Všechny tyto možnosti ubytování vám přinášejí jedinečný pohled na malebné letovisko.

Luxusní hotely na Sveti Stefanu nabízejí svým hostům vysoce kvalitní služby a krásné pokoje s výhledem na moře. Tyto hotely jsou vybaveny všemi moderními pohodlími a přinášejí pocit elegance a luxusu. Výhled na azurovou vodu a bílé písečné pláže je nezapomenutelný.

Pro ty, kteří hledají útulné a cenově dostupné ubytování, jsou tu rodinné penziony. Tyto penziony mají přátelskou atmosféru a poskytují komfortní pokoje a apartmány. V přilehlých úzkých uličkách najdete také tradiční restaurace a kavárny, které nabízejí čerstvé mořské plody a další speciality.

Pokud preferujete samostatnost a velkou prostornost, můžete si pronajmout apartmány. Na Sveti Stefanu a v blízkém okolí je k dispozici mnoho apartmánových komplexů, které mají vlastní soukromou pláž a bazén. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí vychutnat svou dovolenou v klidu a poklidu.

Ubytování v Sveti Stefanu vám umožňuje nejen objevovat krásy tohoto malebného letoviska, ale také navštěvovat okolní atrakce. V blízkosti se nachází město Budva, které je bohaté na historické památky a atmosféru středověkého opevnění. Můžete se také vydat na výlet do národního parku Durmitor, který je přímořským rájem pro outdoorové nadšence.

Pobyt v Sveti Stefanu v Černé Hoře je skutečným příjemným zážitkem. Toto malebné ostrovní letovisko vám poskytne dokonalou kombinaci luxusu, historie a krás přírody. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, útulném penzionu nebo prostorném apartmánu, zážitek z vaší dovolené zde bude nezapomenutelný.


Letenka Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je jednou z niekoľkých krajín Balkánskeho polostrova, ktoré sa stávajú stále obľúbenejšími turistickými cieľmi. Je známa najmä svojou krásnou prírodou, čistými plážami, turistickými atrakciami a historickými pamiatkami. Ak chcete spoznať Čiernu Horu z tých správnych miest, potom vyberte si letenku do Sveti Stefana.

Sveti Stefan je malé, ale nádherné mestečko nachádzajúce sa priamo na úpätí pohoria Lovčen. Je to jedno z najkrajších a najexkluzívnejších letovísk na Balkáne, s nádhernými plážami, dedinkami na vrcholoch hôr a úchvatnými výhľadmi na okolitú krajinu. Jeho pôvodná Malebná podoba bola zachovaná až dodnes a Sveti Stefan patrí medzi najväčšie turistické atrakcie Čiernej Hory.

Z Bratislavy sa do Budapešti dostanete vlakom, prípadne autobusom alebo súkromným autom. Odtiaľto už môžete letieť priamo do Podgorice alebo do Tivatu. Podgorica je hlavným mestom Čiernej Hory a nachádza sa asi 65 km od Sveti Stefana; Tivat je vzdialený asi 30 km. Z oboch miest sa do Sveti Stefana dostanete rýchlo a pohodlne taxíkom alebo autobusom.

Mesto Sveti Stefan zachovalo svoj pôvodný, rybárska atmosféru a jeho architektonické skvosty sú veľmi obľúbené u návštevníkov. Na jeden deň sa určite vyplatí prejsť sa jej uličkami, poobzerať si pamiatky a objaviť zaujímavé miesta, napríklad starý most, starú rybársku dedinku alebo kráľovskú palácu.

V okolí Sveti Stefana nájdete množstvo ďalších atrakcií. Priamo z mesta sa môžete vydať na pešiu túru do pohoria Lovčen alebo si vypožičať bicykel a preskúmať okolité pláže a dedinky. Ak máte radi adrenalínové zážitky, vyberte sa do hlavného mesta a vyskúšajte si paragliding alebo rafting na rieke Tari.

Pokojné prostredie, jemný piesok a krištáľovo čistá voda – to všetko čaká na vás na plážach okolo Sveti Stefana a jej blízkej oblasti. Okrem toho tu nájdete aj výborné reštaurácie a bary, kde si môžete pochutnať na tradičnej čiernejhorskej kuchyni a tiež na miestnych kávach a vínach.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete od ruchu a stereotypu mestského života, potom je Sveti Stefan tou správnou voľbou. Preto neváhajte a vyberte si letenku do Čiernej Hory a pozrite si toto krásne miesto na vlastné oči!


Počasí Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je krásnou zemí ležící na pobřeží Jaderského moře a nabízí turistům mnoho přírodních krás, kulturního dědictví a možností pro aktivní dovolenou. Mezi turistické perly patří také malebné městečko Sveti Stefan, které se rozkládá na malém poloostrově, spojeném s pevninou malým průhledným mostem.

Jak ale vypadá počasí v této oblasti? Čierna Hora a Sveti Stefan jsou oblíbenými destinacemi pro letní dovolenou, a proto je zde opravdu příjemné středomořské klima. Léto v Černé Hoře přináší teploty okolo 30°C a více. Průměrná teplota vzduchu od července do srpna se pohybuje kolem 26°C. Noční teploty klesají na asi 20°C, čímž je příjemné spát a prožívat večerní program na terase. Voda v moři se ohřívá na 24-28°C.

Pokud plánujete návštěvu během jara, tak se můžete těšit na mírnější počasí s průměrnou teplotou okolo 20 až 22 °C (moře něco kolem 16-18 °C) a obyčejně více slunečných dnů než v zimě. V zimě je pobřeží poměrně klidné a tiché, řada hotelů je zavřena, ale ty největší jsou obvykle otevřené celoročně. Počasí bývá vlhké a chladnější, řada dešťových dnů, přičemž teploty se pohybují okolo 10 až 15 °C.

Celkově lze říci, že většina mladých lidí má nejraději srpen a začátek září, kdy teplo a slunce připravují krásné pláže, úžasné koupání v Jaderském moři a velmi hezké počasí na výlety po okolí. Turisté se mohou těšit na slunečné dny, příjemné teploty a vynikající atmosféru. Pokud se chystáte do Černé Hory a na Sveti Stefan, zajisté si užijete nádhernou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Sveti Stefan


1. Jak se dostanu z letiště do Sveti Stefana?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je v Podgorici. Z letiště se do Sveti Stefana můžete dostat taxi službou nebo autobusem.

2. Kde se nachází Sveti Stefan?
Odpověď: Sveti Stefan je poloostrov na jihu Černé Hory, který se nachází asi 6 km jihovýchodně od Budvy.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Sveti Stefan?
Odpověď: Nejpopulárnější pláže v Sveti Stefan jsou Miločer Beach a Queen's Beach, které jsou obě veřejné a přístupné návštěvníkům.

4. Je možné navštívit Sveti Stefan i když nejsem ubytován v hotelu?
Odpověď: Ano, je možné navštívit Sveti Stefan a procházet se po poloostrově, i když nejste ubytován v hotelu. Je však třeba si uvědomit, že vstup na samotný ostrov je omezen pouze pro hosty ubytované v hotelu.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Sveti Stefan?
Odpověď: V Sveti Stefan najdete širokou škálu restaurací nabízejících jak tradiční černohorská jídla, tak i mezinárodní kuchyni. Mezi populární restaurace patří Olive Restaurant, Konoba Rustica a Drago Restaurant.

6. Jaké další atrakce lze navštívit v okolí Sveti Stefana?
Odpověď: V okolí Sveti Stefana stojí za návštěvu město Budva, ostrov Sv. Nikola, Národní park Lovćen a mnoho dalších malebných vesnic a pláží v blízkém okolí.

7. Jaké možnosti ubytování jsou v Sveti Stefan k dispozici?
Odpověď: V Sveti Stefan se nachází několik luxusních hotelů, které nabízejí špičkové ubytování. Mezi nejznámější patří Aman Sveti Stefan, Montenegro Stars Hotel Group a The Sveti Stefan Estate.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Sveti Stefana?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Sveti Stefana je během letních měsíců, kdy je možné si užít slunečního počasí a tepla. Nejvíce turistů zde bývá v červenci a srpnu.

9. Jaké jsou možnosti dopravy z Sveti Stefana do dalších částí Černé Hory?
Odpověď: Z Sveti Stefana je možné se dostat do dalších částí Černé Hory autobusem nebo taxíkem. Existuje také možnost pronájmu auta nebo motocyklu pro vlastní pohodlnou dopravu.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách