Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Cyprus Kyrenia (Girne)

Dovolená Cyprus Kyrenia (Girne)


Cyprus je ostrov v Středomoří, který je známý svou bohatou historií, nádhernými plážemi a půvabnou kulturou. Jedním z nejkrásnějších míst, které můžete na tomto ostrově navštívit během své dovolené, je jistě Kyrenia (nebo také Girne).

Kyrenia se nachází na severním pobřeží ostrova a je jedním z nejstarších měst v oblasti. Jeho historie sahá až do římských dob, a proto je zde mnoho historických památek a zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejznámější patří Kyrenský přístav, který je jedním z nejmalebnějších míst ostrova. Přístav je obklopen starými věžemi a přístavními domy, které vás přenesou do minulosti a umožní vám si představit, jak zde vypadalo život v minulých staletích.

Další zajímavou památkou v Kyrenii je hrad sv. Hilariona, který je postaven na vrcholu kopce a poskytuje úchvatný výhled na celé město a okolní krajinu. Tento hrad je skvělým místem k prozkoumání a nabízí také možnost sejít dolů a projít se úzkými uličkami města. Během procházky se můžete zastavit v některých místních kavárnách a ochutnat tradiční kyperskou kuchyni.

Pláže v Kyrenii nezklamou ani ty nejnáročnější mořské milovníky. S jejich jemným zlatým pískem a azurově modrou vodou jsou ideálním místem k odpočinku a relaxaci. K dispozici je zde také řada vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování a vodní lyžování.

Jeden z největších přínosů návštěvy Kyrenie je také poznání místní kultury a tradic. V centru města si můžete prohlédnout tradiční kyperské domy, které jsou postavené z pískovce a mají typické kamenné střechy. V některých z těchto domů jsou dnes umístěny muzea, která vám umožní nahlédnout do historie ostrova.

Pokud milujete přírodu a turistiku, Kyrenia je také skvělým výchozím bodem pro návštěvu pohoří Besparmak (Pentadactylos). Zde máte možnost objevit nádherné horské stezky, malebné vesnice a úchvatné výhledy na celý ostrov.

Výlet do Kyrenie nabízí jedinečnou kombinaci historie, pláží a přírodní krásy. Je to místo, které vám umožní odpočinout si, prozkoumat ostrov a zažít autentickou kyperskou atmosféru. Ať už si vyberete výlet na Kypr pro aktivní dovolenou plnou výletů a vodních sportů, nebo pro klidné odpočinkové dny na pláži, Kyrenia vás jistě nadchne svou jedinečností a půvabem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Kyrenia (Girne)


1. Jak se dostat z letiště do Kyrenie (Girne)?
Odpověď: Nejběžnější způsob je využití taxi služby, která je dostupná přímo na letišti. Existuje také možnost využít autobusovou dopravu, která vede do Kyrenie.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Kyrenie (Girne)?
Odpověď: Mezi nejlépe hodnocené pláže v této oblasti patří Alagadi Beach, Escape Beach a Acapulco Beach. Všechny tyto pláže nabízejí krásný písek a azurové moře.

3. Jaká je cena pronájmu auta v Kyrenii (Girne)?
Odpověď: Ceny pronájmu aut se mohou lišit v závislosti na sezóně a typu vozu. Nicméně, průměrná cena za denní pronájem auta se pohybuje kolem 30-50 EUR.

4. Které historické památky stojí za návštěvu v Kyrenii (Girne)?
Odpověď: Mezi hlavní historické památky v Kyrenii patří hrad Kyrenia, který je známý svou impozantní architekturou a nádherným výhledem na moře. Další pamětihodností je Othelloův hrad, který sloužil jako inspirace pro Shakespearovu hru Othello.

5. Které restaurace nebo kavárny doporučujete v Kyrenii (Girne)?
Odpověď: Pro skvělé jídlo a atmosféru doporučujeme restaurace jako je The Old Harbour Restaurant, Niazi's Restaurant a Portofino Restaurant. Pokud hledáte kavárnu s výhledem na moře, doporučujeme Navona Lounge nebo Kantara Restaurant & Cafe.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Kyrenii (Girne)?
Odpověď: Pro rodiny s dětmi můžeme doporučit návštěvu Water World Water Park, který nabízí širokou škálu vodních atrakcí pro všechny věkové skupiny. Další možností je návštěva Kyrenia Castle, kde si děti mohou prohlédnout starý hrad a výstavu se suvenýry.

7. Jaké jsou nejběžnější místní speciality v Kyrenii (Girne)?
Odpověď: Mezi nejtypičtější místní speciality patří lahodné rybí pokrmy, jako například grilované mečounové steaky nebo rybí placky. Další oblíbenou specialitou je "meze", což je směs různých malých porcí kyperských jídel, které se podávají jako předkrm.


Počasí Cyprus Kyrenia (Girne)


Kyrenia je malebné přístavní město na severním pobřeží Kypru, které je známé nejen svou bohatou historií a památkami, ale také svým překrásným počasím. Díky své poloze a středomořskému klimatu se Kyrenia může pochlubit příjemnými teplými léty a mírnými zimami.

Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou v Kyrenii extrémně horké s vysokými teplotami. Průměrné denní teploty se pohybují okolo 32-35 °C a někdy dokonce přesahují 40 °C. Tyto měsíce jsou také nejsuššími obdobími roku, kdy se srážek výrazně snižuje.

Podzim nabízí mírnější teploty, které se pohybují kolem 25-30 °C. Toto období je také deštivější, občas se mohou vyskytnout přeháňky a bouřky. Nicméně, i přes dešťovou sezónu, počasí zůstává příjemné a teplé.

Zima na Kyrenii je měkká a vlhká. Maximum denní teploty se pohybuje kolem 15-20 °C a minimální teploty se zřídka dostávají pod 10 °C. Občas mohou přijít deštivé období a je možné, že se setkáte se sněhem v horách Troodos.

Jaro přináší příjemné podmínky, teploty se opět zvyšují a většina dnů je slunečných a teplých. Průměrná teplota v Kyrenii je kolem 20-25 °C a srážky se snižují.

Kyrenia je tedy ideálním místem k návštěvě po většinu roku, díky svému příjemnému středomořskému počasí. Nejlepší období pro návštěvu je od jara do podzimu, kdy se můžete těšit na slunečné počasí a teplé teploty. Mírné zimní měsíce jsou zase ideální pro ty, kteří preferují mírnější a deštivější počasí.

Pokud plánujete navštívit Kyrenii, nezapomeňte si vzít sluneční krém, sluneční brýle a klobouk, abyste se chránili před slunečním zářením. Ať již se rozhodnete navštívit město v létě nebo zimu, určitě si užijete krásnou atmosféru a teplé přijetí Kyrenie.


Ubytování Cyprus Kyrenia (Girne)


Kyrenia je idylické a malebné město na severním pobřeží Kypru, které je oblíbenou turistickou destinací. Jeho přítomnost v blízkosti Středozemního moře a majestátního hradu Kyrenia dělá z Kyrenie ideální místo k pobytu během dovolené na Kypru. A co je ještě lepší než návštěva Kyrenie? Zůstat v Kyrenii ve skvělém ubytování.

Naštěstí má Kyrenia spoustu různých možností ubytování pro turisty. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, budete mít možnost vybrat si vhodné ubytování.

Pro ty, kdo hledají luxus a komfort, je zde mnoho pětihvězdičkových hotelů na břehu moře, které nabízejí špičkové vybavení a prvotřídní služby. Tyto hotely mají často i vlastní pláže, bazény, wellness centra a restaurace, což vám umožní relaxovat a užívat si luxusní dovolenou na pobřeží.

Pro ty, kdo preferují menší a více intimní zážitek, je možné si pronajmout apartmán nebo vilu. Tyto ubytovací možnosti vám dávají větší svobodu a soukromí, abyste si mohli užít Kyrenii podle vlastního tempa. Většina těchto pronájmů má také plně vybavenou kuchyň a prostorné obývací místnosti, což je skvělé pro ty, kdo rádi vaří nebo tráví čas s rodinou a přáteli.

Pro ty, kdo hledají levnější možnosti ubytování, je možné najít hostely a levnější hotely v centru města nebo v blízkosti krásných malebných uliček. Tyto ubytovací možnosti jsou často levnější, ale stále nabízejí základní pohodlí a výhodnou polohu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování v Kyrenii, budete se moci těšit na mnoho blízkých atrakcí a aktivit. Kyrenia nabízí nejen nádherné pláže, ale také historické památky, jako je hrad Kyrenia, který je jedním z nejnavštěvovanějších v Kypru. Kromě toho jsou zde i lákadla pro milovníky přírody, jako jsou pěší túry v pohoří Kyrenia a výlety na blízké ostrovy.

Závěrem lze říci, že ubytování v Kyrenii rozhodně neurazí. Bez ohledu na to, zda preferujete luxus nebo spíše cenově dostupné možnosti, v Kyrenii najdete to, co hledáte. Přeji vám příjemný pobyt a krásné zážitky z návštěvy Kyrenie!


Letenka Cyprus Kyrenia (Girne)


Kyrenia, také známá jako Girne, je malebné město na severním pobřeží ostrova Kypr. Jeho bohatá historie, úchvatné pláže a světoznámé památky lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit tuto nádhernou destinaci, letenka Cyprus Kyrenia vám otevře dveře do nezapomenutelného dobrodružství.

Proč navštívit Kyrenii? Odpověď je jednoduchá - tato oblast je bohatá na historii a kulturu. Kyrenia se pyšní svým impozantním hradem, který je starý přes 1000 let. Tato pevnost, postavená v byzantském stylu, poskytuje úchvatný výhled na celé město a okolní krajinu. Uvnitř hradu nalezneme také nádherné sbírky artefaktů z různých období, které nám poskytují vhled do minulosti tohoto úžasného místa.

Působivým mementem je také kyrenijský přístav, který je plný tradičních rybářských lodí. Přitomnost těchto lodí dodává přístavu autentickou atmosféru a nabízí příležitosti pro romantické procházky podél pobřeží. Zde také najdeme mnoho kaváren, restaurací a obchodů s turistickými suvenýry, kde se můžeme ponořit do místní atmosféry a ochutnat kyperskou kuchyni.

Oblast má také několik úchvatných pláží, které vás okouzlí svými bílými písky a azurovým mořem. Pláže Nissi Beach a Fig Tree Bay jsou dvě z nejoblíbenějších pláží na Kypru a poskytují ideální místa pro odpočinek a relaxaci. Zde si můžete zaplavat, snorklovat nebo si vyzkoušet vodní sporty, jako je potápění nebo windsurfing.

Pokud máte zájem o historii, navštívit můžete také archeologické naleziště Soli, nacházející se poblíž Kyrenie. Toto místo bylo dlouho opuštěné, ale mnoho nálezů zde bylo vykopáno a je tu muzeum, které nám zprostředkuje bohatou historii tohoto místa. Zde si můžeme prohlédnout například starobylé mozaiky a artefakty z doby římské.

A jak se dostat do Kyrenie? Letenka Cyprus Kyrenia vám umožní snadné a pohodlné cestování. Můžete se vydat do mezinárodního letiště Ercan, které se nachází poblíž a je vzdálené přibližně 40 km od města. Z letiště můžete využít dopravní linky nebo si pronajmout auto, abyste se snadno dostali do svého cíle.

Kyrenia je bezpochyby jedním z nejkrásnějších měst na Kypru. S jeho půvabem, bohatou historií a malebným pobřežím tu budete mít spoustu možností prozkoumat a objevovat. Letenka Cyprus Kyrenia vám zaručí nezapomenutelný zážitek, kterého budete ještě dlouho vzpomínat.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách