Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Dominikánská republika Playa Las Ballenas

Počasí Dominikánská republika Playa Las Ballenas


Playa Las Ballenas, což doslova znamená "pláž Velryb", je jednou z nejkrásnějších pláží na Dominikánské republice. Nachází se na samém severu ostrova, v blízkosti města Las Terrenas. Tato pláž je výjimečná svým bílým pískem, průzračně modrým mořem a jemným větrem, který zajišťuje příjemnou atmosféru po celý rok.

Jedním z největších lákadel Playa Las Ballenas je její idylická poloha. Pláž je obklopena tropickou vegetací a palmami, které poskytují dostatek stínu a tvoří malebnou kulisu. Na pláži si můžete vzít slunečník a lehátko a vychutnat si relaxační den pod širým nebem. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete si pronajmout kajak, paddleboard nebo se vydat na rybářský výlet.

Počasí na Playa Las Ballenas je celoročně velmi příjemné. Dominikánská republika se nachází v oblasti tropického podnebí, což znamená, že teploty se pohybují okolo 30 stupňů Celsia po většinu roku. Během zimních měsíců, hlavně v prosinci a lednu, mohou teploty klesat na příjemných 25 stupňů Celsia. V létě se teploty mohou zvýšit na 35 stupňů Celsia, avšak přítomnost mořského větru zachovává příjemný pocit.

Srpen a září jsou sezónou hurikánů na Karibiku, včetně Dominikánské republiky. To znamená, že mohou nastat období dešťů a silného větru. Nicméně Danky Las Ballenas je chráněna před přímým účinkem hurikánů díky své poloze.

Pláž je ideálním místem pro rodinnou dovolenou nebo romantický útěk. Pro ty, kteří mají rádi přírodu, je nedaleký národní park Los Haitises ideální destinací. Zde si můžete prohlédnout jeskyně, mangrovníky a divokou přírodu. Město Las Terrenas nabízí také širokou škálu restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat místní speciality a zakoupit suvenýry.

Playa Las Ballenas je jedním z nejkrásnějších míst na Dominikánské republice a nabízí skvělou kombinaci slunce, moře a nádherné pláže. Nezáleží na ročním období, můžete si být jisti, že zde budete mít úžasnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Playa Las Ballenas


1. Jak se dostanu na pláž Las Ballenas v Dominikánské republice?
- Pláž Las Ballenas se nachází v městečku Las Terrenas. Lze se tam dostat vlastním vozem, autobusem nebo taxíkem z letiště v Santo Domingu nebo z jiných částí republiky.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Playa Las Ballenas?
- Nejlepší čas k návštěvě Playa Las Ballenas je od prosince do dubna, kdy je suché a slunečné počasí. V tomto období je nejvyšší sezóna a plaže jsou nejvíce živé.

3. Jaká je celková délka pláže Las Ballenas?
- Pláž Las Ballenas má přibližně 2,5 km délku a je jednou z nejdelších pláží v Las Terrenas.

4. Jsou na pláži Las Ballenas dostupné lehátka a slunečníky?
- Ano, na pláži Las Ballenas jsou k dispozici půjčovny lehátek a slunečníků, které lze využít za poplatek.

5. Je na pláži Las Ballenas bezpečné se koupat?
- Ano, voda na pláži Las Ballenas je obecně bezpečná pro koupání. Nicméně je vždy dobré dodržovat pokyny a upozornění týkající se bezpečnosti, které mohou být vyvěšeny na pláži.

6. Jaké aktivity jsou na pláži Las Ballenas k dispozici?
- Na pláži Las Ballenas lze provádět různé vodní aktivity, jako je šnorchlování, potápění, surfování a jachting. Je také oblíbenou pláží pro lenošení a opalování.

7. Jsou v okolí pláže Las Ballenas restaurace a obchody?
- Ano, v okolí pláže Las Ballenas se nachází mnoho restaurací, barů a obchodů, které nabízejí místní speciality i mezinárodní kuchyni.

8. Existuje v okolí ubytování poblíž pláže Las Ballenas?
- Ano, v okolí pláže Las Ballenas je mnoho hotelů, resortů a apartmánů, které nabízejí ubytování ve všech cenových kategoriích.

9. Jaká je průměrná teplota vody v okolí pláže Las Ballenas?
- Průměrná teplota vody v okolí pláže Las Ballenas se pohybuje mezi 25 a 28 stupni Celsiusu.

10. Jaká je nejbližší letiště k pláži Las Ballenas?
- Nejbližší mezinárodní letiště k pláži Las Ballenas je Letiště El Catey Samaná, které se nachází asi 20 minut jízdy od Las Terrenas. Další možností je Letiště Santo Domingo, které je vzdáleno přibližně 2-3 hodiny jízdy.


Ubytování Dominikánská republika Playa Las Ballenas


Dominikánská republika je skvělou volbou pro každého, kdo hledá pevninský výlet plný exotiky. Země je známá svými krásnými plážemi, a Playa Las Ballenas není výjimkou. Tato pláž se nachází v městečku Las Terrenas, které se nachází v severní části země. Pokud se chystáte na dovolenou v Dominikánské republice, měli byste určitě uvažovat o ubytování v této oblasti.

Playa Las Ballenas je bílý písečný ostrov, který se táhne podél pobřeží. Když sem přijdete, budete okouzleni krásným výhledem na tyrkysové moře a kokosové palmy, které okrají celou pláž. Oblast kolem Playa Las Ballenas je velmi klidná a tichá, což z tohoto místa dělá skvělé místo k relaxaci a k úniku od ruchu města.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v této oblasti, můžete si vybrat ze širokého spektra možností. Od hotelových resortů až po soukromé vily, je zde mnoho možností, jak se ubytovat na Playa Las Ballenas. Pokud požadujete vysokou úroveň služeb, můžete si vybrat ze špičkových hotelů, které nabízejí širokou škálu aktivit a zařízení, jako jsou bazény, golfová hřiště a centra krásy. Pokud preferujete soukromí, můžete si pronajmout vily nebo apartmány, kde si můžete užívat své dovolené s větší nezávislostí.

“Las Terrenas” je také městem malého rybářského přístavu s malými obchůdky, tradičními restauracemi s výbornou mořskou kuchyní a jedinečnými obchody, kde můžete nakupovat místní suvenýry.

Pokud hledáte místo, kde si užijete klid a relaxaci, a zároveň si užijete krásné výhledy, ubytování v Playa Las Ballenas by mohlo být skvělou volbou. Má to šanci být nezapomenutelný zážitek, který ocení rodiny i jednotlivci.


Letenka Dominikánská republika Playa Las Ballenas


Dominikánská republika nabízí milovníkům tepla a slunce jedno z nejkrásnějších moří na světě a to Karibik. Oblíbeným turistickým cílem v této oblasti je Playa Las Ballenas, která se nachází na severním pobřeží ostrova. Pokud se chystáte na dovolenou na Dominikánské republice, stojí za to zvážit návštěvu právě této pláže.

Jedním z nejvíce pozoruhodných prvků této pláže je jemný, bílý písek, který se tvoří při roztrhání korálových útesů, které se nacházejí v blízkosti břehu. Pláž je také lemována palmami a modrozelenými vlnami, což dává této lokalitě neuvěřitelně krásnou atmosféru.

Pro milovníky vodních sportů se Playa Las Ballenas jeví jako ideální místo k potápění, seznámení se s pravou faunou a flórou, šnorchlováním a dalšími vodními aktivitami. Ve svých útesy můžete vidět množství řas a ryb, a dokonce i želvy, které se při krmení v suterénních vodách pláže živí mořskými rostlinami. Pokud vás zajímají hlubiny, vydejte se na hlubinný výlet, kde budete moci vidět záhadné vraky a korálové útesy.

Playa Las Ballenas je vhodná k relaxaci a odpočinku od každodenního shonu. Pláž poskytuje kvalitní snadný přístup k mořskému životu, a to díky svým písečným zátokám a průzračnému mořskému dnů. Každý roh pláže má kouzlo a nabízí návštěvníkům komfortní pobyt.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat kvalitní jídlo, stojí za to navštívit místní restaurace. Kromě tradičních pokrmů nabízejí tyto restaurace skvělou možnost ochutnat nejlepší ryby a mořské plody.

Cesty na Playa Las Ballenas jsou velmi snadné. Můžete si zarezervovat letenku na Dominikánskou republiku a pak se už jen nechat unést krásami této pláže. Pokud rádi cestujete vlastním autem, pak se na pláž dostanete přes město Los Candeleros. Odtud se po krásné krajině dostanete až na pláž.

Playa Las Ballenas je kouzelné místo, které si získalo srdce návštěvníků z celého světa. Pokud rádi relaxujete na pláži, ale zároveň milujete různé druhy outdoorových aktivit, neváhejte a navštivte tuto pláž na severním pobřeží Dominikánské republiky.


Dovolená Dominikánská republika Playa Las Ballenas


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Karibiku. Je známá svými nekonečnými plážemi, tyrkysovými vodami a tropickým podnebím. Jednou z nejkrásnějších pláží v této oblasti je Playa Las Ballenas.

Playa Las Ballenas se nachází v městečku Las Terrenas, které se nachází na poloostrově Samaná na severu ostrova. Pláž, která je pojmenována podle velkého množství malých korýšovitých živočichů, je dlouhá přibližně 1,5 kilometru a poskytuje nádherný výhled na turkysyovou vodu a bílý písek.

Jednou z největších výhod Playa Las Ballenas je její relativní izolace od ostatních turistických míst. Pláž se nachází na konci malebného města Las Terrenas, které si stále uchovalo autentickou domorodou atmosféru a nedotčenou krajinu. Okolí je plné kokosových palm, tropických zahrad a malebných bungalovů, které se zde nacházejí. To vše vytváří intimní a romantickou atmosféru, ideální pro páry hledající klidné místo pro dovolenou.

Pláž Playa Las Ballenas také nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky. Milovníci vodních sportů zde mohou vyzkoušet šnorchlování, potápění, surfování a kajakování. Místní plavecký bazén je také ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Kromě toho jsou zde k dispozici také možnosti procházek po pláži a jízdy na koni podél vln.

Pokud se rozhodnete navštívit Playa Las Ballenas, neměli byste vynechat místní kuchyně. V Las Terrenas najdete mnoho restaurací, které nabízejí čerstvé mořské plody, grilované maso a další tradiční dominikánské pokrmy. Místní kuchyně je bohatá na exotické ovoce, jako jsou mango, papája a banány, které byste měli ochutnat během svého pobytu.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolí pláže Playa Las Ballenas, je možné se vydat na výlet do národního parku Los Haitises nebo na vodopády El Limón. Tyto přírodní krásy poskytují návštěvníkům unikátní zážitek a možnost objevovat bohatou faunu a flóru této oblasti.

Playa Las Ballenas je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejklidnějších míst na Dominikánské republice. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout od rušného městského života a objevit nádhernou přírodu Karibiku. Nezáleží na tom, jestli hledáte dovolenou plnou adrenalinových aktivit nebo relaxace na pláži, Playa Las Ballenas splní všechna vaše očekávání.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách