Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)

Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán je známé svými historickými památkami a bohatou kulturou. Nachází se na jižním konci země, poblíž hranice s Núbíí a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Egyptě. Asuán je také důležitým ekonomickým a obchodním centrem.

Jedním z nejohromnějších a nejnavštěvovanějších míst v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám byl postaven na ostrově Agilkia na Nilu a sloužil jako důležité pobočné centrum pro kult bohyně Isis. Philae byl postaven v období římské nadvlády a jeho stavba trvala téměř 200 let. Přes své turbulentní dějiny byl chrám Philae nakonec přesunut na vyvýšený ostrov po vybudování Asuánské přehrady, aby byl ochráněn před zatopením.

Další důležitou atrakcí v Asuánu je Násoslaví, které je známé také jako Núbijská vesnice. Tato malebná vesnice se nachází na západním břehu Nilu a poskytuje návštěvníkům jedinečný pohled na tradiční núbijskou kulturu a životní styl. Násoslaví je plné barevných budov a domů, zdobených núbijskými motivy a vzory.

Když se rozhodnete navštívit Asuán a jeho okolí, budete potřebovat kvalitní ubytování. V Asuánu je k dispozici široká škála možností, od luxusních hotelů až po levné hostely. Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do luxusu a komfortu, je zde mnoho pětihvězdičkových hotelů s výhledem na Nil a krásnými zahradami. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, luxusní vybavení a často mají vlastní bazény a restaurace.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je tu také mnoho dostupných možností v podobě hostelu a levných hotelů. Tyto zařízení jsou často jednoduše zařízené, ale nabízejí základní pohodlí a čisté prostředí. Hostely jsou také skvělou příležitostí k seznámení se s dalšími cestovateli a sdílení zážitků.

Při hledání ubytování v Asuánu je důležité vzít v úvahu polohu. Mnoho hotelů a ubytovacích zařízení se nachází na břehu Nilu, což znamená, že budete mít snadný přístup k historickým památkám a můžete si vychutnat úchvatný výhled na řeku. Další možností je ubytování v centru města, což vám umožní snadný přístup k obchodům, restauracím a dalším místům zájmu.

Kromě ubytování nabízí Asuán také bohatý výběr restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni a další mezinárodní pokrmy. Nákupy jsou také populární, ať už se jedná o tradiční trhy s místními suvenýry a ručně vyrobenými výrobky, nebo moderní obchodní centra s luxusními značkami.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, nezapomeňte zařadit Asuán a jeho okolí do seznamu míst, která chcete navštívit. Užijte si úchvatné památky, krásnou kulturu a pohostinnost obyvatel tohoto fascinujícího města. Ať už se rozhodnete strávit noc v luxusním hotelu nebo v levném hostelu, určitě budete mít úžasný čas a odnesete si mnoho nezapomenutelných zážitků.


Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedno z nejkrásnějších měst v Egyptě a leží na jižním konci země. Je to oblíbená turistická destinace díky svým neuvěřitelným památkám a krásné přírodě. Při plánování své cesty do Asuánu byste neměli vynechat návštěvu chrámu Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae je skutečnou perelou Asuánu. Nachází se na ostrově Agilkia, který byl přesunut během stavby Asuánské přehrady, aby byl chrám chráněn před zatopením. Chrám Philae je věnován bohyni Isis, která je ve starověkém Egyptě považována za bohyni plodnosti, rodiny a moudrosti.

Tento nádherný chrám je jedním z nejlépe zachovaných v Egyptě. Je obklopen malebnou krajinou a jeho sloupy a reliéfy jsou bohatě zdobeny. Nezapomeňte si vzít chvíli a prozkoumat každý roh chrámu. Můžete se projít po dlážděných cestách a obdivovat výhledy na Nil. Vnitřní prostory jsou ještě dojemnější s mnoha sochami a zbytky freskových maleb.

Další zajímavostí, kterou byste měli navštívit v Asuánu, je Násosloví. Tato vesnice je známá svým tradičním egyptským způsobem života. Při procházce úzkými uličkami Násosloví můžete vidět tradiční domy a místní obyvatele, jak se živí rybolovem a zemědělstvím.

Náměstí obklopují tradiční bazarové stánky, kde si můžete koupit egyptskou suvenýrovou keramiku, šperky, textilie a mnoho dalšího. Násosloví je také známé svými malebnými uličkami a nezapomenutelnou atmosférou ve večerních hodinách, kdy se na náměstí konají různé večerní představení a taneční show.

Pokud se rozhodnete navštívit Asuán, věřte mi, že nebudete litovat. Kromě návštěvy chrámu Philae a Násosloví je Asuán také výchozím bodem pro cesty na Núbijské památky, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Asuán také nabízí mnoho možností k relaxaci u řeky Nil a krásné výlety po okolních ostrůvcích a jezeře Nasser.

Pokud si chcete užít všechny tyto krásy Asuánu, můžete si rezervovat letenku přímo do této destinace. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Asuánu z celého světa. Nejbližším letištěm je Mezinárodní letiště Asuán, které je vzdálené jen několik kilometrů od města.

Věřte mi, že cesta do Asuánu bude jednou z nezapomenutelných zkušeností. Budete ohromeni krásou chrámu Philae, pohostinností obyvatel Násosloví a nádhernou přírodou okolí. Ať už se rozhodnete navštívit Asuán na delší dobu nebo jen na krátký výlet, jsem si jistý, že si toto místo zamilujete tak moc jako já.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1) Jak se dostat z Asuánu na ostrov Philae?
- Nejjednodušší způsob je vyjet trajektem z přístavu v Asuánu na ostrov Agilkia, kde se nachází chrám Philae. Trajekty jezdí pravidelně a cesta trvá přibližně 10 minut.

2) Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Philae?
- Chrám Philae je otevřen pro veřejnost denně od 8:00 do 17:00 hodin.

3) Je potřeba si zakoupit vstupenku předem nebo je možné ji získat na místě?
- Vstupenky na návštěvu chrámu Philae je možné zakoupit na místě u vstupu. Doporučuje se však přijít včas, aby se předešlo frontám.

4) Kolik času bych měl/a plánovat na návštěvu chrámu Philae?
- Normálně se na návštěvu chrámu Philae plánuje přibližně 1 až 2 hodiny. To zahrnuje prohlídku chrámu a okolních památek.

5) Jak se dostat do Násoslaví z Asuánu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z Asuánu do Násoslaví, je využít komfortní trajektovou přepravu. Trajekty jezdí přes Nil až do přístavu v Násoslaví, cesta trvá přibližně 20 minut.

6) Co je v Násoslaví nejzajímavějšího k vidění?
- V Násoslaví je nejvíce známým památkou novodobé Násoslavské nádrže. Zde se nachází také Násoslavský hrad, který je populárním turistickým cílem.

7) Kolik stojí přeprava trajektem z Asuánu do Násoslaví?
- Cena trajektové přepravy mezi Asuánem a Násoslavím se může lišit v závislosti na sezóně a dopravní poptávce. Obecně se pohybuje v rozmezí 30-50E£ za osobu.

8) Jak dlouho trvá plavba na trajektu z Asuánu do Násoslaví?
- Plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví obvykle trvá přibližně 20 minut. Je to příjemná a rychlá cesta přes Nil.

9) Jaké jsou otevírací hodiny Násoslavského hradu?
- Násoslavský hrad je otevřen pro veřejnost denně od 8:00 do 16:00 hodin.

10) Je možné zakoupit vstupenku na Násoslavský hrad online?
- Bohužel, momentálně není možné zakoupit vstupenku na Násoslavský hrad online. Je nutné přijít na místo a zakoupit vstupenku u vstupu.


Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedním z nejkrásnějších a nejteplejších míst v Egyptě. Nachází se na východním břehu řeky Nil, nedaleko hranic s Núbii. Jeho slunečným a suchým klimatem je ideálním místem pro milovníky tepla a památek.

Asuán je známý svým nádherným historickým dědictvím, které se nachází na jeho okrajích. Jednou z nejpůsobivějších památek, kterou zde můžete navštívit, je chrám Philae. Tento starověký chrám zasvěcený bohyni Ísis, který byl původně umístěn na ostrově Filé poblíž prvního kataraktu, byl přemístěn do Asuánu kvůli výstavbě Asuánské přehrady. Je to nezapomenutelný zážitek pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie Egypta.

Další zajímavou atrakcí v Asuánu je Núbijské muzeum. Toto muzeum je domovem sbírky artefaktů a artefaktů núbijské kultury, která byla zachráněna před zatopením přehradou. Můžete zde najít předměty jako sochy, keramiku a fresky, které dokládají bohatou historii této regionální kultury.

Asuán je také známý jako výchozí bod pro výlety k Násoslaví, které je jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě. Násosloví, které se nachází na horním toku Nilu, je oázou s úžasnou přírodou a nádhernou scenérií. Můžete se projet po řece na feluce, tradiční egyptské lodi, a obdivovat nádhernou krajinu nebo objevovat jezero Násosloví, které je obklopeno písečnými dunami a údolím himálajských hor.

Ať už se chystáte navštívit chrám Philae, Núbijské muzeum, nebo se vydat na výlet k Násoslaví, budete muset brát v úvahu počasí v Asuánu. Asuán má horká a suchá leta s průměrnou teplotou kolem 40 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou mírnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Je důležité si vzít s sebou sluneční ochranu, jako jsou klobouky a opalovací krémy, a také dostatek tekutin pro hydrataci.

Celkově je Asuán jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Památky jako chrám Philae a Násosloví nabízejí unikátní zážitky pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do bohaté egyptské kultury a krásné přírody. Ať už se rozhodnete navštívit tyto památky nebo si jen užívat slunečního počasí u bazénu, Asuán vám nabídne neskutečný a nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je fascinující země plná tajemných zbytků minulých civilizací, a Asuán není výjimkou. Leží na jihu Egypta u Nilu a je po Luxoru druhým nejnavštěvovanějším místem v zemi.

Asuán je nejlepším místem, kde začít objevovat jednu z nejstarších civilizací na světě - starověkého Egypta. Tento region byl důležitý nejen pro svou strategickou polohu na Nilu, ale také pro některé z nejvýznamnějších památek v zemi.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Asuánu je chrám Philae. Tento chrám byl původně postaven na ostrově Philae, ale když byl zatopen během stavby Asuánské přehrady, byl přemístěn na jiný ostrov, kde stojí dodnes. Tento chrám je jedním z nejlepších příkladů starověkého egyptského umění. Byl postaven na počátku 3. století před naším letopočtem a sloužil jako svatyně bohyně Isis, matky bohů. Chrám je obklopen vodními kanály a je přístupný jen lodí, což dodává tomuto místu ještě více kouzla.

Dalším významným místem v okolí Asuánu je město Násoslabí. Toto město je známé pro své obchodování s dráty, ale také pro svou archeologickou zónu. V této zóně můžete vidět zbytky mnoha starověkých egyptských chrámů, včetně chrámu Khnuma, který byl postaven během období Ptolemaiosu a který je výjimečný svojí koncepcí a architekturou.

Když se rozhodnete navštívit Asuán, nedá se nezapomenout navštívit také Asuánskou přehradu. Tato přehrada byla vybudována v padesátých letech minulého století, a byla v té době největší přehradou na světě. Dnes je tato přehrada významnou turistickou atrakcí, která nabízí úchvatné výhledy na Nil a okolí.

Pokud se chystáte navštívit Egypt, Asuán by měl být na vašem seznamu míst, které musíte vidět. Tato oblast je plná historických památek oné dávné egyptské civilizace, která fascinuje lidi po celém světě. Z návštěvy Asuánu se budete cítit jako v jiném světě a prozkoumání této oblasti vám zaručeně dá vyjímečnou zkušenost.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách