Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)

Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je známý jako země bohatá na historické památky a jednou z nich je i oblast Dahšúr, která se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry. V této oblasti můžete navštívit slavnou Křivou pyramidu a Červenou pyramidu, které jsou významnými symboly starověké egyptské architektury.

Křivá pyramida, která je také známá jako První křivá pyramida, je jednou z nejstarších a nejzachovalejších pyramid v Egyptě. Byla postavena ve 27. století před naším letopočtem za vlády faraona Snofrua z 4. dynastie. Její neobvyklá jména je dáno tím, že její stěny nejsou rovné, ale mají mírnou křivku. Tato pyramidová stavba je jediným příkladem tohoto druhu v Egyptě a její architektonické zvláštnosti jsou fascinující.

Další památkou, kterou si určitě nemůžete nechat ujít, je Červená pyramida. Je tak pojmenována kvůli zvláštní barvě kamene, který byl použit při její stavbě. Tato pyramida je nejstarší "pravá" pyramidová stavba v Egyptě a je spojována opět s faraonem Snofruem. Její dokonalá geometrie a architektonická precisnost ji činí jednou z nejkvalitnějších pyramid v této oblasti.

Pokud se rozhodnete navštívit Dahšúr a obdivovat tyto starodávné památky, měli byste zvážit ubytování v okolí. Je zde několik možností, které můžete zvážit. V blízkosti se nachází několik luxusních hotelů a resortů, které nabízejí komfortní ubytování a širokou škálu služeb. Mnoho z nich má také bazény, wellness centra a restaurace, což vám umožní relaxovat a užívat si odpočinku po dlouhém dni stráveném prohlížením památek.

Pro ty, kteří preferují autentičtější zážitek, mohou zvážit ubytování v jednom z místních rodinných penzionů, které jsou rozšířené v okolí Dahšúru. Tyto penziony nabízejí jednodušší ubytování za přijatelnější cenu a často jsou provozovány místními rodinami, které vám mohou poskytnout zajímavé informace o místní kultuře a tradicích.

Při plánování svého pobytu v Dahšúru je nezbytné brát v úvahu také vzdálenost od dalších atrakcí v Káhiře a okolí. Pokud plánujete pobyt v této oblasti jen na jednodenní výlet, mohli byste zvážit ubytování v Káhiře a využít místní dopravu, abyste se dostali do Dahšúru. Pokud se však rozhodnete zde zůstat déle, je ideální mít ubytování v blízkosti památek a využít možnosti prozkoumávat tuto fascinující oblast více času.

Výlet do Dahšúru je skvělým způsobem, jak poznat více o starověké egyptské kultuře a historii. Křivá pyramida a Červená pyramida jsou fascinující ukázkou dokonalé architektury a technického umu starověkých Egypťanů. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo rodinný penzion, budete mít možnost prozkoumat tyto úžasné památky, užít si pohostinnost místních obyvatel a prožít jedinečný zážitek v Egyptě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Co je Egypt Dahshur?
Egypt Dahshur je archeologická lokalita nacházející se v Egyptě, asi 40 kilometrů jižně od Káhiry. Zahrnuje několik pyramid, mezi kterými jsou nejznámější Křivá a Červená pyramida.

2. Kdy byly postaveny pyramidy v Egyptě Dahshur?
Křivá pyramida byla postavena kolem roku 2600 př. n. l. faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie Staré říše. Červená pyramida byla postavena následujícího roku kolem roku 2590 př. n. l. také Snofruem.

3. Jaký je vstupní poplatek do Egypta Dahshur?
Vstupní poplatek do Egypta Dahshur se může lišit, ale zpravidla se pohybuje okolo 60 egyptských liber (EGP) pro zahraniční turisty.

4. Kdy jsou otevřeny pyramidy v Egyptu Dahshur pro veřejnost?
Pyramidy v Egyptě Dahshur jsou obvykle otevřeny pro veřejnost každý den od 8:00 do 16:00 hodin.

5. Jaká je nejznámější pyramidová stavba v Egyptě Dahshur?
Nejznámější stavbou v Egyptě Dahshur je Křivá pyramida. Je to první pyramidová stavba, která má zaoblené hrany, a je známá svým charakteristickým tvarem.

6. Jaké jsou rozměry Křivé pyramidy v Egyptě Dahshur?
Křivá pyramida dosahuje výšky asi 101 metrů a má základnu o délce 188,6 metrů.

7. Jaká je historická a archeologická hodnota pyramid v Egyptě Dahshur?
Pyramidy v Egyptě Dahshur mají velký historický a archeologický význam, protože představují pozůstatky starověkého egyptského pohřbívání a symbolizují moc faraonů a jejich víru ve vzkříšení po smrti.

8. Je možné vylézt na vrchol pyramidy v Egyptě Dahshur?
Naneštěstí není povoleno vylézt na vrchol ani do nitra žádné z pyramid v Egyptě Dahshur.


Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egyptské město Dahšúr se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry a je známé především díky svým historickým památkám - Křivce a Červené pyramidě. Toto území je bohaté na kulturní a historické dědictví, ať už jde o staré pyramidy, chrámy nebo hrobky. Nicméně, pokud jde o počasí, místní klima hraje důležitou roli a ovlivňuje zdejší podmínky.

Dahšúr se nachází v oblasti se suchým a horkým klimatem, které je typické pro severní Afriku. Panuje zde subtropický stepní klima s vysokými letními teplotami a nízkými srážkami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 35 až 40 ° C, navíc ovlivněna přítomností písečné pouště. Vzhledem k tomu, že Dahšúr leží pouze pár kilometrů od Nilu, je zde také vysoká vlhkost vzduchu.

V zimě je to zde o něco mírnější, ale díky své poloze je Dahšúr stále teplé místo. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo 20 ° C během dne a kolem 10 ° C v noci. Srážky jsou zde vzácné, převážně v podobě krátkých lijáků, které přicházejí během období dešťů v listopadu a prosinci.

V důsledku sucha je vegetace v Dahšúru omezená. Zdejší krajina je převážně písečná poušť s několika oázami. Přesto se zde vyskytují ozdobné stromy a rostliny, které jsou přizpůsobené extrémním podmínkám. Mezi tyto rostliny patří například akácie, tamaryšek a datle. Fauna je také omezená, avšak najdeme zde několik druhů plazů a hmyzu.

Pokud plánujete návštěvu Dahšúru a obdivování Křivky a Červené pyramidy, je důležité si být vědom, jaké jsou místní podmínky. Doporučuje se sebou mít dostatek pitné vody a chránit se před slunečním zářením vhodným oblečením a opalovacím krémem. Také se zapamatujte, že v létě je zde nejvyšší turistická sezóna, takže může být velmi rušno.

Dahšúr je fascinujícím místem s bohatou historií a úchvatnými památkami. Ačkoli zde převládá suché a horké klima, mnoho turistů se přesto rozhodne tuto oblast navštívit a poznat tajemství starého Egypta. Při návštěvě mějte na paměti, že počasí může hrát důležitou roli, a proto se připravte na vyšší teploty a nízkou vlhkost.


Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s velkým množstvím historie, kulturních památek a skvělým počasím. Mezi nejznámější a nejvíce navštěvované památky v Egyptě patří Křivková a Červená pyramida v Dahshuru.

Dahshur se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry a je místo, kde se nacházejí dvě z nejstarších a nejvýznamnějších pyramid v Egyptě. Křivková a Červená pyramida jsou postaveny z červeného pískovce a byly postaveny během období Staré říše před více než 4 500 lety.

Křivková pyramida, jako jméno naznačuje, má výrazně křivou hranu. Tento tvar byl způsoben chybou výpočtu, při kterém egyptští stavitelé udělali chybu v úhlu, což vedlo k vzniku křivky. Přestože tato pyramida není dokončena, je stále velmi impozantní a významná pro egyptskou historii.

Červená pyramida, na druhé straně, je první "pravá" pyramida postavená v Egyptě. Její jméno odkazuje na barvu červeného pískovce, ze kterého byla postavena. Toto dílo je jedním z nejzachovalejších exemplářů egyptské pyramidové architektury. Její interiér je naplněn chodbami a komnatami, což umožňuje návštěvníkům poznat, jaký způsob bydlení měli faraon a jeho blízcí.

Když budete mít možnost navštívit Egypt, nezapomeňte si v plánu návštěvy nechat čas na Dahshur a na obě pyramidy. Tyto historické památky vás okouzlí svou krásou a velikostí a připomínají nám důležitost a význam egyptské kultury a historie.


Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země plná záhad a tajemství, ale také historie a kultury. Jedním z míst, které byste si při návštěvě Egypta neměli nechat ujít, jsou pyramidy v Dahshuru. Nacházejí se asi hodinu jízdy od Káhiry a patří mezi nejstarší pyramidy v Egyptě.

Dahshur je archeologická oblast ležící na západ od Nilu. Tato oblast zahrnuje několik pyramid, z nichž nejvýznamnější jsou Křivka a Červená pyramid. Křivka pyramidy, také známá jako Loučka, je považována za první pyramidu se skutečně hladkými stěnami. Byla postavena faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie. Její strany jsou křivé, což jí dalo jméno. Červená pyramidy je také postavena faraonem Snofruem a bývá označována jako první "plně dokončená" pyramid. Je to také první pyramidu postavena s úplně pravidelnými stěnami.

Obě pyramidy jsou otevřené pro veřejnost, a tak si můžete prohlédnout nejen vnější fasádu, ale také vnitřek pyramidy. Vstupné na pyramidu Křivka je zhruba $1000 egyptských liber (cca 62 USD) a na pyramidu Červená je to zhruba $60 USD.

Dahshur také nabízí mnoho dalších turisticky atraktivních míst. Například Starověkou město Fajjúm, kde se nachází několik jezer a zemědělských oblastí. Je také domovem mnoha archeologických nalezišť a muzeí.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, nenechte si ujít příležitost vidět nádherné pyramidy v Dahshuru. Budete si moci prohlédnout jedny z nejstarších pyramid v této zemi, které zůstávají neuvěřitelně dobře dochované dodnes. Vyhledávejte kvalitní zájezdy do Egypta a podívejte se na pyramidy na vlastní oči. Stejně jako mnoho dalších turistů, kteří sem již přijeli, budete ohromeni krásou a unikátností těchto staveb.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách