Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Hurghada El Dahar

Ubytování Egypt Hurghada El Dahar


Hurghada je jedno z nejpopulárnějších dovolenkových letovisek v Egyptě. Jeho malebné pláže, azurově modré moře a fascinující korálové útesy lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit tuto překrásnou destinaci, měli byste zvážit pobyt v čtvrti El Dahar, která je historickým jádrem Hurghady.

El Dahar je starou částí města, kde se zachovala kouzelná atmosféra starověkého Egypta. Tato čtvrť je známá svými barevnými trhy, úzkými uličkami a malebnými budovami. Pro milovníky fotografování je tohle opravdu ráj, kde si mohou vychutnat krásu tradičních egyptských architektonických prvků.

Ubytování v El Dahar nabízí návštěvníkům příležitost zažít autentický egyptský životní styl. V této čtvrti najdete mnoho malých rodinných hotelů a penzionů, které nabízí přívětivou atmosféru a pohodlí. Některé z těchto ubytovacích zařízení mají vlastní restaurace, které podávají tradiční egyptskou kuchyni. Je to skvělý způsob, jak ochutnat místní speciality a poznat místní kulturu.

Stejně jako v celém Hurghadě, i v El Dahar se nachází mnoho atraktivních možností pro turisty. Okolí je plné obchodů, tržišť a restaurací, kde si můžete nakoupit suvenýry, tradiční egyptské produkty nebo si vychutnat skvělý oběd s mořskými plody. Není to daleko od tržiště s égyptskými kořením a bylinami, kde si můžete zakoupit aromatické produkty a připravit si je do svého jídla po návratu domů.

V blízkosti El Dahar se nachází také mnoho historických památek. Například můžete navštívit Koptskou katedrálu svatého Antonína, která je jednou z nejstarších křesťanských staveb v této oblasti. Další zajímavou lokalitou je také náměstí El Dahar, které je centrálním bodem čtvrti a plné kaváren a obchodů.

Objevování této části Hurghady vám také umožní lépe poznat místní obyvatele. Budete moci zažít jejich pohostinnost, přetáhnout si s nimi u šálku čerstvého egyptského čaje, nebo se dozvědět více o jejich každodenním životě. Místní lidé jsou vřelí a zvídaví, a budou rádi, když se s vámi pustí do přátelského rozhovoru.

Pokud se chystáte do Hurghady v Egyptě, nezapomeňte zvážit ubytování v čtvrti El Dahar. Tato malebná část města nabízí neopakovatelnou atmosféru a příležitost prozkoumat historické kořeny této oblíbené turistické destinace. Ubytování zde bude nejen pohodlné, ale také vám umožní lépe pochopit egyptskou kulturu a životní styl.


Letenka Egypt Hurghada El Dahar


Egypt je země plná památek, historie a kultury. Pokud vás lákají teplé pláže, podmořský svět a výraznější turistický ruch, Hurghada je pro vás nejlepší volbou. Jedno z míst, která byste rozhodně neměli vynechat, je El Dahar.

El Dahar se nachází v samém centru Hurghady. Toto malé město vás okouzlí svým orientálním kouzlem a typickou egyptskou atmosférou. Dýchá zde historie a kultura, kterou si můžete prohlédnout při procházkách po místních trzích a ulicích.

Součástí El Daharu je i stará pevnost, která přináší do tohoto města ještě více kouzla. V noci se otevírají dveře k tajemnému světu, kde najdete stánky s beduínskými suvenýry, kořením a speciálními egyptskými pochoutkami.

Pamatujte, že většina obchodů v El Daharu má otevřeno až odpoledne, kdy se zde konají tradiční trhy. A pokud se toužíte ochladit, můžete si zajít do místního kavárničky a ochutnat mistrovské přípravy arabského čaje nebo kávy.

Město je také ideální výchozí bod pro objevování okolních zajímavostí, jako je třeba město Luxor, které ukrývá některé z nejkrásnějších památek starověkého Egypta. A pokud máte rádi více aktivní dovolenou, na pláži v Hurghadě najdete mnoho možností pro potápění, šnorchlování či jiné vodní sporty.

Letenky do Hurghady jsou příjemně cenově dostupné, zejména pokud vyrazíte v období mimo hlavní sezónu. Některé cestovní kanceláře nabízejí celkové zájezdy, které zahrnují přepravu, ubytování i stravování. Pokud máte rádi svobodnější dovolenou, můžete si sami najít ubytování v některém z mnoha hotelů, apartmánů nebo hostels v Hurghadě.

Hurghada a El Dahar jsou unikátním místem, které si zamilují jak milovníci historie a kultury, tak i ti, kteří upřednostňují sportovní aktivity a odpočinek na pláži. Poletět sem je snadné a zážitek určitě stojí za to.


Počasí Egypt Hurghada El Dahar


Hurghada, jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek v Egyptě, je známé svým slunečným a teplým počasím po většinu roku. Turisté z celého světa sem přijíždějí za nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatým podmořským životem. Letovisko Hurghada se rozkládá na východním pobřeží Rudého moře a jehož výhled na červené hory a poušť je opravdu ohromující.

Hurghada se může pyšnit slunečnými dny téměř po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia během letních měsíců, ale může dosahovat až 40 stupňů. V zimě jsou teploty mírnější, kolem 20 stupňů Celsia. Je třeba si uvědomit, že voda v Rudém moři zůstává teplá po celý rok díky slunečnímu záření, což dělá z Hurghady ideální místo k potápění a šnorchlování.

Co se týče srážek, Hurghada je suché a deštivé dny jsou zde vzácností. V průměru zde spadne jen kolem 1-2 dní deště za rok. To znamená, že turisté se nemusí bát o své plány na příjemný den strávený na pláži.

Pokud se výlet do Egypta plánuje během letních měsíců, je třeba pamatovat na to, že teploty mohou být opravdu vysoké. Je důležité být dobře připraven a chránit se před slunečním zářením. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, široké klobouky, sluneční brýle a opalovací krémy s vysokým faktorem ochrany. Pitný režim by také měl být dostatečný pro udržení hydratace a minimalizaci rizika úžehu.

Hurghada nabízí turistům mnoho dalších atraktivit mimo sluneční koupání a lenošení na pláži. Například mohou navštívit oblíbený trh El Dahar, který je známý svou autentickou egyptskou atmosférou a nabídkou místních suvenýrů. Zde lze zakoupit tradiční šperky, keramiku, koření a mnoho dalšího. Také zde naleznete místní restaurace, které nabízejí tradiční egyptská jídla a pokrmy.

Celkově vzato, Hurghada je ideálním místem k návštěvě, pokud si přejete slunečnou dovolenou s krásnými plážemi a mnoha aktivitami, které si můžete vychutnat. Buďte si však vědomi extrémních teplot a nezapomeňte se chránit před slunečním zářením. S takovým počasím nemůžete udělat chybu a váš pobyt v tomto úchvatném letovisku bude nezapomenutelný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada El Dahar


1. Jak se dostanu z letiště Hurghada do El Dahar?
- Nejjednodušším způsobem je využití taxi služby, která je k dispozici přímo u letištního terminálu. Cesta trvá přibližně 25 minut. Alternativně můžete také využít místní autobusovou dopravu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v El Dahar?
- El Dahar je především historická část Hurghady a nepatří zde klasické pláže. Nicméně poblíž se nachází oblíbená pláž El Mashrabiya Beach, která nabízí písečnou pláž, slunečníky a lehátka.

3. Kdy je nejvhodnější doba pro návštěvu El Dahar?
- Egypt a Hurghada obecně mají horké a suché klima, takže nejlepší doba pro návštěvu je v období od října do května, kdy teploty jsou příjemnější a nejjistější je vyhnout se horkému létu.

4. Jaké památky bych měl navštívit v El Dahar?
- V El Dahar se nachází mnoho historických památek, jako například koptská katedrála sv. Šenuda, mešita El Mina nebo tradiční egyptská tržnice.

5. Kde se dá nejlépe nakoupit v El Dahar?
- V El Dahar najdete mnoho malých obchodů a tržnic, kde můžete nakoupit tradiční egyptské suvenýry, jako jsou například koření, šperky a textilní výrobky. Oblíbené nákupní centrum je také Souk El Dahar.

6. Existují v El Dahar kavárny a restaurace?
- Ano, v El Dahar naleznete různé kavárny a restaurace, ve kterých si můžete vychutnat egyptskou kuchyni. Zde najdete i restaurace s mezinárodní kuchyní. Doporučujeme vyzkoušet tradiční egyptskou meze (mezze) a kávu.

7. Jaké vyhlídky bychom měli vidět v El Dahar?
- Pro panoramatický výhled na El Dahar a výhled na Hurghadu doporučujeme navštívit bývalý kopcovitý hrad El Dahar, který nabízí nádherný výhled na okolí.

8. Jaká doprava je v El Dahar dostupná?
- V El Dahar je doprava zajištěna zejména pomocí taxíků a místních autobusů. Alternativně si také můžete pronajmout auto nebo využít služeb místních dopravních společností.

9. Jaká je cena za taxi z El Dahar do dalších částí Hurghady?
- Cena taxi se může lišit v závislosti na vzdálenosti a domluvě s řidičem. Doporučuje se předem vyjednat cenu, nebo využít licencovanou taxislužbu.

10. Jaké jsou další atrakce v okolí El Dahar?
- V blízkém okolí El Dahar se nachází mnoho dalších atrakcí, jako je například oblíbený vodní park Jungle Aqua Park, chrám Karnak nebo ostrov Giftun, který je ideálním místem pro potápění a šnorchlování.


Dovolená Egypt Hurghada El Dahar


Egyptské město Hurghada je v posledních letech stále oblíbenějším turistickým cílem. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Hurghady, rozhodně nezapomeňte navštívit čtvrť El Dahar.

El Dahar je stará čtvrť Hurghady, která se nachází na východním pobřeží Rudého moře. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí zažít skutečnou atmosféru egyptského města. El Dahar nabízí vše od starobylých mešit a hrobek až po rušné trhy a malebné uličky.

Jedním z nejvýznamnějších míst čtvrti El Dahar je kostel sv. Jozefa. Tento kostel byl postaven v roce 1906 a dnes je jedním z nejnavštěvovanějších historických památek v této části Hurghady. Kostel nabízí pohled na úchvatné vitráže a nádherné sochy, a to vše z nouzových materiálů jako jsou pískovec a mramor.

Trh El Dahar je další oblíbenou atrakcí této části Hurghady. Trh nabízí neuvěřitelný výběr egyptských produktů, jako jsou vonné oleje, šperky a dárky pro přátele a rodinu. Pokud si budete chtít užít opravdovou atmosféru trhu, ochutnejte místní jídlo v některém z tradičních stánků, které jsou rozmístěny po celé čtvrti.

Pokud chcete zažít skutečný kousek Egypta, neváhejte a navštivte čtvrť El Dahar v Hurghadě. Toto místo nabízí dokonalou kombinaci kultury, historie a úžasných zážitků. Před svou cestou do Egypta však nezapomeňte zkontrolovat výskyt nemocí a pandemií a dodržovat pravidla zdraví a hygieny.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách