Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


1. Jak se dostat do Saqqary a co je nejlepší způsob, jak navštívit Step Pyramid of Djoser?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Saqqary, je využít dopravu z Káhiry, která je vzdálena přibližně 30 km. Můžete si pronajmout taxi, využít místního autobusu nebo si zařídit soukromý zájezd. Na místě je vhodné mít průvodce, který vám poskytne informace o památkách a historii.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Otevírací hodiny se mohou lišit, ale obecně jsou památky v Saqqare otevřeny denně od 8:00 do 16:00. Je však doporučeno prověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou.

3. Jaká je cena vstupného do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Vstupné do Saqqary se pohybuje kolem 80 egyptských liber (EGP) pro egyptské občany a 160 EGP pro zahraniční turisty. Vstupné pro Step Pyramid of Djoser je 60 EGP pro egyptské občany a 120 EGP pro zahraniční turisty.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser může trvat přibližně 2-3 hodiny. Závisí však na vašem zájmu o historii a detailní prohlídce památek.

5. Můžu si vstupenku koupit přímo na místě nebo je třeba ji rezervovat předem?
- Vstupenku na Saqqaru a Step Pyramid of Djoser je možné zakoupit přímo na místě. Nicméně vzhledem k vysokému turistickému zájmu může být výhodné mít ji rezervovanou předem, aby se předešlo čekání ve frontách.

6. Smím fotografovat nebo natáčet při návštěvě Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Ano, fotografování a natáčení je obvykle povolené. Nicméně existují určitá pravidla a místa, kde je fotografování zakázáno. Je vhodné se řídit pokyny průvodce či značkami na místě.

7. Jaké další památky lze v Saqqarě navštívit kromě Step Pyramid of Djoser?
- Kromě Step Pyramid of Djoser můžete v Saqqarě navštívit například Mastabu Mereruka, která je největší mastabou v Egyptě, a Bent Pyramid, která je další významnou pyramidou v této oblasti.

8. Máme si s sebou přinést jídlo a pití při návštěvě Saqqary?
- Ano, je vhodné si s sebou přinést vodu a svačinu, protože na místě může být omezený výběr stravovacích možností. Mějte však na paměti, že ne všechna místa povolují konzumaci jídla.

9. Je Saqqara bezpečná pro turisty?
- Saqqara je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální bezpečnostní doporučení a dodržovat pokyny místních průvodců.

10. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž Saqqary?
- Poblíž Saqqary se nachází další významné egyptské památky, jako je Gíza se slavnou pyramidou Khufua, Sakkárská nekropole s hrobem Tetiho, nebo Ménfis, které bylo hlavním městem starověkého Egypta.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt se těší velké oblibě v oblasti turistického ruchu, a to hlavně díky bohaté historii této země. Když si představíme Egypt, možná nám jako první přijde na mysl Gízská pyramidová pole, ale Egypt nám nabízí mnohem víc. Jedním z těchto míst je Saqqara, kde se nachází Step Pyramid of Djoser.

Saqqara je oblast, kterou mnozí možná ještě neznají. Nachází se v blízkosti Káhiry, asi 30 km jižně od centra města, na západním břehu Nilu. Tato oblast je důležitá zejména díky hrobkám a pyramidám, které jsou zde umístěny, a jejichž historie sahá až do starověku.

Nejvýznamnějším a nejznámějším turistickým cílem Saqqary je Step Pyramid of Djoser. Tato pyramidová stavba byla postavena v 27. století před naším letopočtem a je považována za jednu z nejstarších pyramid v Egyptě, přičemž byla také prvním záznamem tohoto typu architektury na světě.

Step Pyramid of Djoser se nachází uprostřed velkého nádvoří, na jehož východní straně se nachází vstup do samotné pyramidy. Toto nádvoří je obklopeno kruhovou zdí, která byla postavena během 19. dynastie. Samotná pyramidová stavba je vysoká 62 metrů a má šest úrovní, přičemž je postavena z lomového kamene a vápence. Tato stavba byla zpočátku postavena jako mastaba, tedy hrobka, pro faraona Djoserova panovnická dynastie, ale postupně se přeměnila na pyramidalní stavbu.

Pro turisty je vstup do Step Pyramid of Djoser vsacné chvíle otevřen, protože jsou zde neustále prováděny restaurátorské práce, aby se stavba udržela co nejdéle v co nejlepším stavu. Navštívit ale můžete i okolní oblast, kde se nachází další pirámydy a hrobky, jako např. hrobka Tetiho - který byl faraonem 6. dynastie - či Unase - který byl vládcem v 24. století př. n. l.

Celkově lze říci, že návštěva Egypta a Saqqary je neopakovatelným zážitkem pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a architekturu. Doporučuji však turistům, aby si pečlivě vybrali průvodce, jelikož se jedná o velmi rušnou oblast a mnozí zdejší průvodci se snaží turisty přetáhnout na svou stranu, a to i za cenu nečestnosti. Rozhodně ale stojí za to toto místo navštívit.


Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je země plná historie a fascinujících památek, a jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Saqqara. Saqqara je starověká nekropole, nacházející se pouze několik kilometrů jihozápadně od Káhiry.

Jednou z nejznámějších památek v této oblasti je Step Pyramid of Djoser, která je považována za první kamennou pyramidu na světě. Tato pyramidová stavba má šest stupňů a byla postavena ve 27. století před naším letopočtem pro faraona Djosera, který byl významnou postavou v Egyptě.

Step Pyramid of Djoser je obklopena dalšími menšími pyramidami a hrobkami, které sloužily jako pohřebiště pro královskou rodinu a vysoce postavené úředníky. Tato oblast je fascinující zejména pro archeology a historiky, kteří se zajímají o starověký Egypt.

Samotná pyramidová stavba je mistrovským dílem architektury a inženýrství. Její konstrukce byla založena na systému postavení více vrstev mastab, což jsou ploché hroby s pochovanými zemřelými. Postupem času se tyto mastaby staly součástí pyramidy a vytvořily tak charakteristické schodovité stupně.

Navíc, návštěvníci si mohou prohlédnout i další zajímavé archeologické objevy v této oblasti. Například Komplex Djoser obsahuje řadu dalších staveb, jako je Sín sloupů, která se stala inspirací pro budoucí architekturu. Tato struktura je vyhotovena z velkého množství sloupů, které jsou zdobeny různými vyobrazeními a hieroglyfy.

Pro návštěvníky je zde také možnost prozkoumat blízké hrobky a pohřebiště, kde byly nalezeny bohaté hroby faraonů a členů královské rodiny. Tyto hroby poskytují důležité poznatky o životě a pohřebních rituálech starověkého Egypta.

Není pochyb o tom, že návštěva Egypta a Saqqary s jeho Step Pyramid of Djoser je zážitek, který se jen tak nezapomíná. Pro milovníky historie a archeologie je to doslova ráj, který poskytuje jedinečný pohled na starověký Egypt a jeho královské dědictví.

Pokud máte možnost navštívit Egypt, určitě neváhejte a zahrňte Saqqaru a Step Pyramid of Djoser do svého plánu. Toto místo je nejenom fascinující, ale také vám umožní zažít atmosféru a bohatství egyptské historie. Jistě budete fascinováni krásou a mistrovstvím těchto starověkých památek.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je jedno z nejzajímavějších míst v Egyptě. Nachází se asi 30 kilometrů jižně od Káhiry a je známé především díky Step Pyramid of Djoser, nejstarší pyramidové stavbě na světě.

V oblasti panuje suché horké podnebí, typické pro pouštní oblasti. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 40°C. V zimních měsících (prosinec a leden) jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 20-25°C.

V oblasti Saqqary je velmi málo srážek. Průměrné množství srážek se pohybuje kolem 5-10 mm ročně. Nejdeštivějším měsícem je únor, kdy se občas vyskytnou krátké deště.

Pro návštěvníky oblasti Saqqara je nejlepší navštívit ji v zimních měsících, kdy jsou teploty příjemnější a horké letní počasí již odeznělo. Nicméně i během letních měsíců se najdou odvážlivci, kteří se chtějí tajemnému místu podívat v ideálním světle.

Step Pyramid of Djoser je jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Egyptě. Stavba pochází z doby Staré říše (27. stol. př. n. l.) a byla postavena za vlády faraona Djoser. Step Pyramid of Djoser má výšku 62 metrů a stala se inspirací pro další stavby pyramid v Egyptě.

Při návštěvě oblasti Saqqara lze kromě Step Pyramid of Djoser vidět i další pyramidy a zajímavé archeologické naleziště. V neposlední řadě je zde možné si prohlédnout i starověké pohřební umění v podobě nástěnných maleb a nápisů.

Závěrem lze konstatovat, že Saqqara a Step Pyramid of Djoser jsou určitě velmi zajímavým cílem pro turisty, kteří jsou ochotni vydat se do pouště a alespoň na chvíli se vrátit o tisíce let zpět v čase. Doporučuje se návštěva v zimních měsících, kdy je počasí příjemnější, ale i během horkých letních měsíců je to možné. Pro fanoušky archeologie a egyptologie jde o must-see destinaci.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je země s bohatou historií a fascinujícími památkami. Jednou z nejzajímavějších lokalit v Egyptě je Saqqara, která se nachází nedaleko hlavního města Káhira. Tato oblast je proslulá svou starověkou pyramidou, známou jako Step Pyramid of Djoser.

Step Pyramid of Djoser je jednou z nejstarších známých pyramid v Egyptě. Byla postavena v době Třetí dynastie za vlády faraona Djosera, který byl jedním z nejvýznamnějších vládců té doby. Djoserova pyramida je jedinečná svým architektonickým stylem, který ji odlišuje od pozdějších pyramid v Gíze.

Pyramida se nachází v rozlehlém archeologickém komplexu Saqqara, který je domovem mnoha dalších historických památek. Celý areál je považován za největší nekropoli ve starověkém Egyptě. Kromě Step Pyramid of Djoser se zde nachází také několik dalších pyramid a mastab.

Mastab je typ hrobky, který byl často budován u egyptských králů a šlechticů. Tyto stavby mají tvar plochého obdélníku, který pochází z předchozích dob. Saqqara je známá svou přítomností mnoha mastab, z nichž některé jsou velmi dobře zachované a návštěvníci si je mohou prohlédnout.

Další zajímavou památkou v Saqqara je Unasova pyramida, která je považována za první pyramidu s texty Pyramidových textů. Tyto texty obsahují náboženské formule a rituály, které měly faraonovi pomoci na své cestě do posmrtného života.

Samotný Saqqarský komplex je obrovský a prozkoumání všech jeho památek může trvat několik hodin. Je proto doporučeno si s sebou vzít pohodlnou obuv a dostatek vody.

Pro turisty a návštěvníky je v oblasti Saqqara k dispozici také několik ubytovacích možností. V blízkosti archeologického komplexu se nachází několik velkých hotelových komplexů, které nabízí pohodlné a moderní ubytování. Turisté zde mohou relaxovat ve svých pokojích s výhledem na pyramidy a využívat širokou škálu služeb, jako je bazén, restaurace a wellness centrum.

Pro ty, kteří chtějí prožít autentický egyptský zážitek, je možné si pronajmout ubytování u místních obyvatel v okolních vesnicích. Tímto způsobem mohou turisté poznat skutečnou egyptskou kulturu a životní styl, ochutnat tradiční jídla a setkat se s přátelskými místními obyvateli.

Ubytování v Egyptě, zvláště poblíž Saqqary, je skvělou možností pro ty, kteří se zajímají o historii a archeologii. Návštěva tohoto místa umožní turistům proniknout do tajemné minulosti a prozkoumat jedinečné památky starověkého Egypta.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách