Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Egypt Temple of Karnak

Letenka Egypt Temple of Karnak


Egyptský chrám Karnak, známý také jako "chrám chrámů", patří mezi nejvýznamnější a nejimpozantnější památky starověkého Egypta. Nachází se v egyptském městě Luxor a je považován za jeden z nejlépe dochovaných chrámů na světě. Karnak je svědectvím bohaté historie, důležitého náboženského místa a mistrovského egyptského stavitelství.

Historie chrámu Karnak sahá až do 16. století před naším letopočtem, kdy faraon Thutmose I. započal s jeho výstavbou. Během následujících tří tisíciletí byl chrám Karnak postupně rozšiřován a zdokonalován mnoha faraony, včetně slavného Ramesse II. Do dnešní doby se v něm nachází mnoho stavebních komplexů, chrámů, obelisků, kaplí a soch, které si můžete prohlédnout.

Vstup na území chrámu vás ohromí monumentálními sloupy, sochami sfing a obrovskými pylony. Karnak je proslulý svými sloupy obloženými hieroglyfy, které vyprávějí o egyptské historii a náboženských rituálech. Uvnitř chrámu najdete slavnou sálu sloupů, která je pokryta 134 sloupy, z nichž každý je zdoben vzory a reliéfy. Tento prostor byl důležitým místem posvátných obřadů a setkání faraonů s bohy.

Další zajímavostí chrámu Karnak je jeho Hypostylová síň, která je jednou z největších sloupových síní v celém světě. Více než 130 sloupů o výšce přes 20 metrů tvoří hrozny palem, které se stahují k vyprázdněnému jezeru Amona. Tato mimořádná architektonická struktura je mistrovským dílem starověkých egyptských stavitelů.

Chrám Karnak je také domovem obrovského sloupu faraona Hatshepsuta, jehož hmotnost se odhaduje na přibližně 320 tun. Nachází se zde také hekatovbý, obrovská sfinga s délkou přes 24 metrů a velký obelisk faraona Tuthmose I.

Při procházce po chrámu Karnak se můžete přenést do doby starověkého Egypta. Můžete si představit, jak zde egyptští faraoni a kněží slavili své obřady a setkávali se s bohy. Vášniví historici a milovníci egyptské kultury budou nadšeni atmosférou tohoto místa.

Pokud tedy plánujete cestu do Egypta, nesmíte vynechat návštěvu chrámu Karnak. Tento úžasný, impozantní a bohatý na historii chrám nabízí jedinečný pohled do starověkého Egypta. V Karnaku se setkáte se světlem a tajemstvím minulosti, které je i po tisících let dosud živé.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Temple of Karnak


1. Jaký je vstupné do Egyptského chrámu Karnak?
Odpověď: Vstupné do chrámu Karnak se může lišit v závislosti na období a může se pohybovat mezi 80-150 egyptských liber.

2. Je chrám Karnak otevřený každý den?
Odpověď: Ano, chrám Karnak je otevřený každý den pro návštěvníky.

3. Kolik trvá návštěva chrámu Karnak?
Odpověď: Návštěva chrámu Karnak může trvat od jedné a půl hodiny až po celý den v závislosti na tom, kolik se chcete naučit o historii chrámu a kolik si chcete prohlédnout.

4. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu chrámu Karnak?
Odpověď: Nejlepší časy na návštěvu chrámu Karnak jsou brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je méně lidí a sníží se tak fronty.

5. Musím si objednat vstupenky předem nebo mohu si je koupit na místě?
Odpověď: Vstupenky můžete koupit na místě, ale v období turistické sezóny mohou být fronty delší. Doporučuje se si vstupenky objednat předem online, abyste se vyhnuli čekání na frontách.

6. Jaká je nejlepší cesta, jak se dostat do chrámu Karnak?
Odpověď: Chrám Karnak se nachází v Luxoru, Egypt. Nejlepší způsob, jak se dostat do chrámu je taxíkem nebo autobusem.

7. Jaké jsou nejlepší místa na fotografování v chrámu Karnak?
Odpověď: Nejlepší místa na fotografování v chrámu Karnak jsou v prostoru gigantických sloupů, v chrámu Amona-Re a v oblasti starého Světového baru.

8. Je možné v chrámu Karnak najít průvodce a jsou na ně povinné služby?
Odpověď: Ano, je možné najít průvodce v chrámu Karnak. Služby průvodce nejsou povinné, ale mohou pomoci návštěvníkům lépe pochopit historii chrámu a ukázat nejlepší místa pro focení.


Počasí Egypt Temple of Karnak


Temple of Karnak v Egyptě je místem neuvěřitelné krásy a velikosti. Tento chrám, který je největším starověkým chrámem na světě, je významným důkazem egyptského náboženského a kulturního dědictví.

Jednou z klíčových věcí, které ovlivňují tento chrám, je počasí. Počasí v Egyptě významně ovlivňuje celý region, včetně Karnaku.

Egypt má typicky velmi horké počasí s nízkou vlhkostí. V létě může být teplota v k tomuto období až 50°C. V zimě jsou teploty mírnější, ale stále velmi tepelné, s teplotami kolem 25°C. Vzhledem k poloze na poušti je také typické, že v Karnaku ledovky prakticky nikdy nepadají.

Toto extrémní počasí však může mít nepříznivý dopad na turisty, kteří navštíví chrám. V létě byste si proto měli přinést vhodnější oblečení a dostatek vody k pití. Při návštěvě chrámu v létě byste měli vstoupit do interiéru co nejdříve ráno nebo pozdě odpoledne, když je teplota mírnější.

V zimě jsou pro turisty podle odborníků ideální podmínky na návštěvu tohoto chrámu. Je mnohem snazší se vypořádat s teplotou, což znamená, že můžete strávit více času prozkoumáváním a objevováním jeho krásy.

Chrámové sloupy a průchody nabízejí úkryt v horkých letních měsících. Nicméně, pro návštěvu Karnaku není ideální čas mezi březnem a květnem, kdy mohou být teploty mnohem vyšší a je to mnohem náročnější.

Celkově tedy lze říci, že návštěva Temple of Karnak v Egyptě je nejen zážitkem, ale i výzvou vzhledem k podmínkám počasí. Nicméně, pokud je návštěva plánována v správný čas a s dostatečnou přípravou, může být zážitkem celoživotního významu.


Dovolená Egypt Temple of Karnak


Egypt je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na světě, které je věhlasné pro své starobylé kultury a pomníky. Jedním z nejvýznamnějších z nich je nepochybně chrám Karnak, který je jednou z největších staveb ve starověkém Egyptě. Nachází se v Luxoru, starobylém královském městě, a poskytuje fascinující pohled na množství obrovských sloupů, stavby, řady soch a další památky, které následovaly jedna po druhé v průběhu deseti století egyptského panování.

Jedním z nejuznávanějších architektonických děl chrámu Karnak je Velký sloup. Ten v sobě ukrývá několik tisíc let starou historii a symboliku. Navzdory poškození a stáří je stále impozantní, a stojí jako připomínka starověké moci a bohatství egyptských panovníků.

Další atrakcí v rámci Karnaku jsou Hypostylové síně. Tyto síně jsou velké, sloupové místnosti s plochými stropy, které jsou zdobené úžasnými hieroglyfy, sochami a ornamenty. Jeden z nich například obsahuje více než 130 sloupů, které se táhnou do nekonečna. Ty byly postaveny v 16. století př. n. l. a jsou považovány za největší hypostylovou síň na světě.

V oblasti chrámu Karnak je možné najít krásné zahrady a prostorné nádvoří. Je to ideální místo pro procházky a uvolnění, když si chcete odpočinout od shluků turistů a protentokrát nasát atmosféru a krásy tohoto fascinujícího místa. Objevování egyptského chrámu je jako cesta časem a prostorů a člověk se zde může cítit skoro jako v jiném světě.

Dovolená v Karnaku Egypt je ideální destinací pro ty, kteří se zajímají o umění, kulturu a historii. Toto místo vám přináší neuvěřitelnou zkušenost a šanci prozkoumat tisíce let starou kulturu v jednom z nejstarších a nejpůsobivějších chrámů ve světě. Pokud plánujete navštívit toto místo, vyhledejte si profesionálního průvodce, který vás provede chrámy a bude vám poskytovat zajímavé příběhy a informace o těchto pozoruhodných památkách.


Ubytování Egypt Temple of Karnak


Temple of Karnak je jedním z největších chrámů na světě, který se nachází na východním břehu řeky Nil v egyptském městě Luxor. Jeho rozloha činí okolo 2 km² a je domovem pro mnoho monumentálních budov a památek. Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a chcete navštívit tento nádherný chrám, zde najdete informace o ubytování v jeho blízkosti.

Luxor je populárním turistickým městem, takže najdete mnoho možností pro vaše ubytování. Pokud si přejete být co nejblíže Temple of Karnak, hotel Triumph Luxury Hotel je dobrým výběrem. Nachází se pouhých 15 minut autem od chrámu a nabízí prostorné pokoje s klimatizací, bezplatným Wi-Fi připojením a moderním vybavením. Hotel má také venkovní bazén, restauraci a bar, kde si můžete vychutnat místní jídlo a nápoje.

Dalším výborným ubytováním poblíž chrámu je hotel Sofitel Winter Palace Luxor. Tento luxusní hotel z počátku 20. století se nachází pouhých 20 minut chůze od Temple of Karnak a nabízí krásné pokoje s elegantním nábytkem, klimatizací a terasou s výhledem do zahrady nebo na řeku Nil. Hotel má také krásnou zahradu, restauraci a venkovní bazén.

Pokud chcete zůstat v centru města, můžete se ubytovat v hotelu Steigenberger Nile Palace - Convention Center. Nachází se pouhých 10 minut jízdy autem od chrámu a nabízí prostorné pokoje s klimatizací, minibarem a LCD TV. Hotel má také venkovní bazén, několik restaurací a barů a wellness centrum s masážními místnostmi.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování v centru města, hotel Pyramids Luxor Hotel je dobrá volba. Nachází se pouhých 15 minut jízdy autem od chrámu a nabízí jednoduché, čisté pokoje s vlastní koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením. Hotel má také snídaňovou místnost a venkovní terasu.

Kromě těchto hotelů najdete v Luxoru také mnoho dalších možností pro ubytování v různých cenových kategoriích. Ať už si zvolíte jakýkoli hotel, budete mít snadný přístup k Temple of Karnak a dalším místním atrakcím. Egyptská kultura vás zde jistě okouzlí a přinese nezapomenutelné zážitky z vaší dovolené.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách