Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ekvádor El Imbabura

Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor El Imbabura


1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu El Imbabura v Ekvádoru?
- Nejlepší doba pro návštěvu El Imbabura je od června do srpna, kdy je suché období a teploty jsou mírné.

2. Jak se dostat do El Imbabura?
- El Imbabura se nachází asi hodinu jízdy od Quita, hlavního města Ekvádoru. Nejlepší způsob, jak se dostat do El Imbabura, je autobusem z Quita.

3. Kde se nachází nejlepší místa k pobytu v El Imbabura?
- Nejlepšími místy k pobytu v El Imbabura jsou města Otavalo, Ibarra a Cotacachi.

4. Jaké aktivity mohu dělat v El Imbabura?
- V El Imbabura můžete podnikat mnoho aktivit, jako je návštěva tradičních trhů, výlety do přírodních parků, trekking nebo návštěva místních kultur.

5. Kde se nachází nejlepší trhy v El Imbabura?
- Nejlepšími trhy v El Imbabura jsou trhy v Otavalo, které patří mezi nejlépe známé trhy v Ekvádoru a nabízejí mnoho tradičního řemesla, oblečení a potravin.

6. Jaké jsou nejlepší přírodní parky v El Imbabura?
- Nejlepšími přírodními parky v El Imbabura jsou přírodní park Cotacachi-Cayapas, kde se můžete projít mezi tisíci let starými stromy a pozorovat řadu druhů ptáků, a přírodní rezervace Mojanda, která je ideálním místem pro trekking.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v El Imbabura?
- Nejoblíbenějšími restauracemi v El Imbabura jsou El Rincón del Sol a La Miranda, které nabízejí tradiční ekvádorskou kuchyni s místními surovinami.

8. Jaký je průměrný rozpočet pro cestování do El Imbabura v Ekvádoru?
- Průměrný rozpočet pro cestování do El Imbabura v Ekvádoru se pohybuje kolem 30-50 USD za den, včetně ubytování, jídel a aktivit. Většina míst v El Imbabura je však poměrně levná, takže se můžete pohybovat i s nižším rozpočtem.


Dovolená Ekvádor El Imbabura


Ekvádor, země ležící v Jižní Americe, skýtá neuvěřitelnou škálu přírodního bohatství a kulturálního dědictví. Mezi nejkrásnější regiony patří provincie Imbabura, která je domovem několika unikátních turistických atrakcí. Pokud plánujete dovolenou v Ekvádoru, není možné vynechat návštěvu této nádherné oblasti.

Imbabura je krásná provincie nacházející se na severu Ekvádoru. Je obklopena impozantními sopkami a horskými masivy, které tvoří úchvatnou kulisu pro veškerou její přírodní krásu. Nejimpozantnější vrchol Masivu Imbabura dosahuje výšky 4 630 metrů nad mořem, což poskytuje nádherné výhledy a zážitky pro horolezce a milovníky treků.

Pro milovníky přírody je krajina provincie Imbabura rájem. Zahrnuje bujnou vegetaci, vodopády, jezera a krásné horské řeky. Jeden z nejznámějších přírodních úkazů je jezero San Pablo, které se rozprostírá na ploše 300 hektarů. Je obklopeno nádhernou krajinou, která vám nabídne chvíle absolutního klidu a relaxace. Vydejte se na jeho břehy a vychutnejte si krásné výhledy na okolní hory.

Dalším místem, které byste měli navštívit, je rezervace Cuicocha. Tato rezervace se nachází na mírně aktivní sopce, která nabízí neuvěřitelná pohledy. Můžete si zde užít pěší turistiku, kajak nebo jiné aktivity na vodě. Obklopená překrásnou přírodou a hory, rezervace Cuicocha je neopomenutelným místem pro nadšence dovolené v přírodě.

Kromě přírodního bohatství nabízí Imbabura také jedinečné kultúrní zážitky. Můžete navštívit město Otavalo, které je známé po celém světě pro svůj trh s ručními výrobky a tradičními uměleckými díly. Na trhu se setkáte s místními řemeslníky a obchodníky, kteří prodávají barevné tkaniny, keramiku, šperky a další ručně vyráběné produkty. Není jenom skvělým místem pro nákupy, ale také pro poznávání místní kultury a tradic.

Dalším kulturním pokladem v provincii Imbabura je město Ibarra. Toto historické město je plné koloniálních památek a úžasných kostelů. Můžete navštívit centrální náměstí s malebnými uličkami a tradičními stavbami. Navštivte kostel Basilica de la Dolorosa, který je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Ekvádoru, a pozorujte jeho nádhernou architekturu.

Imbabura je skvělou destinací pro dovolenou v Ekvádoru, s nabídkou přírodních krás a kulturních zážitků. Jestliže hledáte dobrodružství, relaxaci nebo poznávání nových kultur, tato provincie vás jistě nezklame. Připravte si své cestovní plány a vydejte se na dovolenou do Imbabury, aby vás okouzlila svou krásou a pohostinností.


Počasí Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je země ležící v Jižní Americe a svým polohou mezi Pacifikem a Andami nabízí mnoho různorodého a exotického počasí. Jedním z míst, které si zaslouží pozornost, je El Imbabura, horská oblast, která se nachází v severní části země.

El Imbabura leží ve stejnojmenné provincii a je nejen přírodním zázemím, ale také klíčovou turistickou atrakcí v regionu. Pro mnoho lidí je tato oblast synonymem s Andami, jejichž dominantou je tzv. Imbabura – sopka, která dosahuje výšky 4 630 metrů nad mořem. Jedná se o sopku, která je však už neaktivní a její poslední erupce se odehrála před asi 14 000 lety.

Díky své poloze v Andách má El Imbabura deštivé a vlhké podnebí, které se však liší díky nadmořské výšce a geografickým faktorům. Toto členění podnebí je v zásadě tvořeno třemi ročními obdobími – suchým, deštivým a chladným. Suché období trvá od prosince do května, přičemž srpen a září jsou nejteplejšími měsíci. Během tohoto období jsou průměrné teploty kolem 15-20 °C.

Deštivé období, které probíhá od května do září, je charakterizováno silnými srážkami a vyššími teplotami, které se drží kolem 18-25 °C. V těchto měsících je krajinářství El Imbabura na svém vrcholu, protože se vše kolem začíná zelenat a kvést. Je to ideální čas pro návštěvu oblasti, protože přírodu můžete pozorovat v plném rozkvětu.

Posledním ročním obdobím v této oblasti je studené období trvající od října do listopadu. Během těchto měsíců teploty klesají a nacházejí se kolem 10-15 °C. Je třeba si vzít do úvahy, že průměrná nadmořská výška 2 600 metrů může tuto oblast proměnit v chladnější místo, než by se dalo očekávat na zeměpisné šířce, na které se nachází.

Pokud jde o srážky, průměrná roční úroveň se pohybuje kolem 1 000 mm, s nejvyššími ročními srážkami v období dešťů. To je také důvod, proč je flora a fauna této oblasti tak bohatá a biodiverzita tak vysoká.

El Imbabura nabízí nádherné scenérie, hornatou krajinu, jezera, vesnice a malebná městečka, která lákají turisty z celého světa. Bez ohledu na roční období, návštěvníci mohou očekávat svěží, čistý vzduch, malebné výhledy a mnoho přírodních památek a atrakcí k objevení.

Ať už přijdete dýchat horský vzduch, podnikat dobrodružné túry nebo si prostě užít klidnou atmosféru, El Imbabura v Ekvádoru je rozhodně místem, které stojí za návštěvu. Přírodní krása a různorodost počasí v této oblasti se postarají o to, že si odnesete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Ubytování Ekvádor El Imbabura


Ekvádor, malá jihoamerická země ležící na rovníku, je bohatá na malebnou krajinu a bohatou kulturu. Jedním z nejkrásnějších a nejatraktivnějších regionů Ekvádoru je provincie Imbabura. Tato provincie se nachází na severu země a je obklopena nádhernou krajinou sopek, jezer, horských vrcholků a zelených údolí. Imbabura je skvělým místem pro milovníky přírody a dobrodružství, a proto si zde mnoho turistů vybírá ubytování.

Imbabura nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým druhům cestovatelů. Od luxusních hotelů až po příjemné rodinné penziony a hostely, všechny tyto ubytovací zařízení jsou zde k dispozici.

Jedním z nejvlivnějších měst provincie Imbabura je Ibarra. Toto historické město je známé svými koloniálními budovami a malebnými uličkami. Turisté, kteří se rozhodnou zůstat v Ibarře, budou mít možnost ubytovat se v některém z mnoha pohodlných hotelů, které nabízejí moderní vybavení a příjemný personál.

Pro ty, kteří lpí na klidu a blízkosti přírody, je tu také možnost ubytování mimo centrum města. Například město Otavalo je známé svým velkým indiánským trhem, ale také nabízí krásné chaty a horské chaty v okolních horách. Tyto chaty poskytují úžasný výhled na jezero San Pablo a mají výhodné umístění pro turisty, kteří plánují výlety do blízkého kraje.

Další populární místo pro ubytování v Imbabura je město Cotacachi. To je známé jako centrum výroby kůže a turisté mohou najít řadu butikových hotelů a penzionů, které nabízejí útulný a autentický zážitek. Kromě toho mohou návštěvníci v Cotacachi navštívit místní trh s uměleckými díly a obdivovat pestré barevné hmoty a řemeslné výrobky.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství a blízkost přírody, je možnost ubytování v rezervaci Cotacachi-Cayapas. Tato rezervace se nachází v pohoří Andes a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Zde se turisté mohou ubytovat v jednom z mnoha ekologických poskytovatelů ubytování, které nabízejí jedinečný zážitek v souladu s přírodou.

Imbabura, provincie Ekvádoru El, je opravdu jedinečným místem k ubytování. Bez ohledu na to, zda cestujete za dobrodružstvím, kulturou nebo relaxací, Imbabura má pro každého cestovatele něco k nabídce. Vydejte se na sever Ekvádoru a objevte krásu a pohostinství, které nabízí tato úžasná destinace.


Letenka Ekvádor El Imbabura


Nabídky levných letenek do zajímavých destinací po celém světě jsou stále silnější. Pro cestovatele, kteří hledají exotická dobrodružství a přírodní krásy, je jeden z nejzajímavějších cílů Ekvádor. A pokud hledáte letenku do Ekvádoru, určitě byste neměli minout návštěvu regionu Imbabura.

Region Imbabura leží na severu Ekvádoru a je známý svými úchvatnými krajinami, malebnými vesnicemi a kulturním bohatstvím. Jeho hlavním městem je Ibarra, které se nachází jižně od kráteru sopky Imbabura. Region je obklopen přírodními rezervacemi, jezery a zelenými horami, které jej dělají ideálním místem pro dovolenou pro milovníky přírody.

Jedním z nejznámějších přírodních výtvorů v regionu je jezero San Pablo. Toto jezero leží v nadmořské výšce téměř 2 600 metrů a je obklopeno krásnými horskými vrcholky. Je oblíbené pro své spektakulární přírodní scenérie, kterou tvoří zasněžené vrcholky hor, zelený porost a zářivě modré vody jezera. Návštěvníci tu mohou provozovat různé aktivity, jako je veslování, rybaření nebo jen relaxovat na břehu a obdivovat okolní přírodu.

Dalším zajímavým místem v regionu Imbabura je Cotacachi, malebná horská vesnice známá svými výrobky z koženého zboží. Cotacachi je pověstné svou kvalitní a ručně vyrobenou koženou obuví, taškami a dalším koženým zbožím. Návštěvníci mohou navštívit místní obchody a trhy, kde si mohou zakoupit autentické a originální výrobky od místního řemeslníka. Místní lidé jsou velmi hrdí na svou řemeslnou práci a rádi vám představí tradiční techniky zpracování kůže.

Další zajímavou zastávkou je město Otavalo, které se nachází jen 25 kilometrů jihovýchodně od Iberry. Je proslavené svým velkým a živým trhem s místními řemesly. Na trhu najdete širokou škálu tradičních výrobků, jako jsou ručně tkané látky, keramika, šperky a další. Je také ideálním místem pro poznávání místních kultur. Návštěvníci se mohou setkat s indiánským kmenem Otavalů, kteří zde žijí po stovky let a pečují o zachování svých tradic a zvyků.

Pokud hledáte přírodu, budete potěšeni rezervací Mojanda, která se nachází na východě jezera San Pablo. Tato přírodní rezervace je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, které jsou charakteristické pro ekvádorskou Andskou oblast. Turisté mohou podniknout různé trekové výlety a prozkoumat horské stezky s vodopády a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Cesta do Ekvádoru a návštěva regionu Imbabura je skvělým způsobem, jak objevit krásy tohoto fascinujícího jihoamerického národa. Od úchvatných jezer a hor, po řemesla a tradiční kulturu místních obyvatel, Ekvádor nabízí návštěvníkům mnoho možností k objevování. A díky široké nabídce levných letenek, jako je například letenka Ekvádor El Imbabura, tyto krásy jsou nyní dosažitelné pro každého cestovatele.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách