Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park

Ubytování Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Lake Abijatta-Shalla National Park se nachází v Etiopii a je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v zemi. Park nese jméno po dvou hlavních jezerech, jezeru Abijatta a jezeru Shalla. Toto místo je útočištěm pro mnoho vzácných druhů ptáků a dalších zvířat.

Za posledních pár let se turismus v oblasti značně rozvinul a park nabízí několik možností ubytování. Turisté mohou přespávat v luxusních kamenných chatkách nebo pod stanem, podle svých preferencí a rozpočtu.

Luxusní chatky jsou vybaveny moderními zařízeními a poskytují veškeré pohodlí, které si můžete přát při pobytu na přírodním území. Okolní krajina je úchvatná, a když se ráno probudíte, můžete obdivovat nádherný výhled na jezero Abijatta nebo jezero Shalla. Večer je zde možné posedět u ohně a poslouchat zvuky přírody.

Pokud preferujete stylovější zážitek, můžete si pronajmout luxusní stan, který je vybaven pohodlnou postelí a vlastní koupelnou. Stan je ideální pro ty, kteří chtějí zažít blízkost přírody, ale stále si užít nějaké pohodlí.

Pro dobrodružnější turisty je k dispozici možnost stanování v kempu. Kempování je nejlevnější možností ubytování v parku a zároveň vám umožní prozkoumat okolní přírodu až do posledního detailu. Predstavuje to ideální příležitost pro milovníky turistiky a pozorování ptáků.

V parku je také k dispozici restaurace, která nabízí širokou škálu tradičních etiopských jídel. Můžete si vychutnat čerstvou rybu z jezer nebo ochutnat tradiční etiopská jídla, jako je injera (palačinky z kyselého cínu) s různými omáčkami.

Lake Abijatta-Shalla National Park je také známý pro své unikátní lázně, které byly postaveny blízko jezera Shalla. Lázně jsou napájeny horkými prameny a představují skvělou příležitost pro relaxaci a odpočinek po celodenním prozkoumávání parku.

Pokud plánujete navštívit Etiopii, nezapomeňte zařadit Lake Abijatta-Shalla National Park do svého itineráře. Nabízí úžasné možnosti ubytování a zajímavé aktivity pro každého, kdo se chce ponořit do přírody. Tento park vám přinese zážitky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


1. Jak se dostanu do Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park?
– Nejbližší letiště je v Addis Abebě, odkud je možné cestovat silnicí do parku. Délka trasy závisí na dopravní situaci, ale obvykle trvá asi 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Etiopii Lake Abijatta-Shalla National Park?
– Park je známý pro své slané jezero Abijatta a sladkovodní jezero Shalla. Další atrakce zahrnují různé druhy ptáků, které lze pozorovat, jako jsou plameňáci, pelikáni, ibisi a další. Také je tu možnost vidět divoké zvířectvo, jako jsou zebři, antilopy a hyeny.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park?
– Nejlepší doba na návštěvu parku je v období od listopadu do února, kdy je po dešťových sezonách větší množství vody v jezerech. Během této doby se také ptáci vrací z migrace a je možné sledovat jejich hnízdění.

4. Existují možnosti ubytování v parku?
– Ano, v parku jsou dostupné ubytovací zařízení pro turisty. Některé z možností zahrnují kempování, stanice pro pikniky a také hotely a penziony v blízkém okolí parku.

5. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
– Hlavní aktivity zahrnují pozorování ptáků, pěší turistiku, cykloturistiku a safari. K dispozici jsou také průvodci a odborníci na přírodu, kteří mohou turistům poskytnout další informace o fauně a flóře parku.

6. Je možné v parku jíst a pít?
– Ano, některá ubytovací zařízení v parku poskytují restaurace a kavárny, kde je možné se občerstvit. Je však vždy dobré se připravit na pobyt v přírodě vlastními zásobami jídla a pití.

7. Jaká je cena vstupu do parku?
– Cena vstupu do parku se může lišit v závislosti na druhu aktivity a délce pobytu. Obvykle se pohybuje kolem 10 až 25 USD na osobu. Doporučuje se ověřit aktuální ceny před návštěvou parku.

8. Jaké jsou pravidla a omezení v parku?
– Návštěvníci by se měli řídit pravidly ochrany přírody a dodržovat pokyny průvodců. Zákaz lovu, sběru zvířat či rostlin a veškerých aktivit, které by mohly narušit ekosystém parku.


Dovolená Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Etiopie je jednou z nejpestřejších a nejfascinujících destinací v Africe. S rozmanitou krajinou, bohatou historií a unikátními přírodními krásami nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou dovolenou. Jednou z atrakcí, kterou byste neměli minout, je Lake Abijatta-Shalla National Park.

Lake Abijatta-Shalla National Park se nachází asi 200 kilometrů jižně od hlavního města Addis Abeby. Jedná se o jediný etiopský národní park, který zahrnuje dvě velká slaná jezera - jezero Abijatta a jezero Shalla. Park byl založen v roce 1963 jako ochranné pásmo pro množství ptáků, které zde migrují.

Jezero Abijatta je známé svou bohatou populací ptáků. Vodící trasy vedou po pobřeží jezera, kde můžete spatřit různé druhy vodního ptactva, včetně růžových plameňáků, pelikánů a mnoha dalších. Ptáci se shromažďují u jezera kvůli jeho bohatému zásobování solí a množství potravy. Pro milovníky přírody je to skutečný ráj.

Jezero Shalla je hluboké jezero sopečného původu, které je domovem pro velké množství jezerní fauny a flóry. Přestože jezero není vhodné ke koupání kvůli sopečné aktivitě, můžete si zde vychutnat nejkrásnější západy slunce v Etiopii. Některá místa v parku vám umožní podívat se na jezero ze výhledových bodů a ocenit jeho přirozenou krásu.

Lake Abijatta-Shalla National Park je také domovem pro různé druhy savců, včetně antilop, zeber a hyen. Pokud máte štěstí, můžete zde spatřit také vzácné žirafy či lvy. Park poskytuje turistům možnost provádět safari a pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí.

Pro návštěvníky, kteří chtějí trávit více času v tomto národním parku, jsou k dispozici ubytovací zařízení. Budete mít možnost si vybrat mezi luxusními stany, kempováním nebo přístřeškem v blízkosti jezera. Tato možnost ubytování vám umožní prozkoumat park vícero dní a zažít jedinečné zážitky.

Abyste si opravdu užili dovolenou v Lake Abijatta-Shalla National Park, nezapomeňte na vhodné oblečení, krém na opalování a dostatek vody. Doporučuje se výlety nejlépe plánovat na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném rozkvětu.

Lake Abijatta-Shalla National Park je skutečným přírodním pokladem Etiopie. Pokud jste milovníkem přírody a ptáků, rozhodně nezapomeňte tuto destinaci zařadit do svého seznamu při plánování dovolené. Prožijete zde nezapomenutelné okamžiky a získáte představu o bohatství a rozmanitosti etiopské přírody.


Letenka Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Lake Abijatta-Shalla National Park je úžasným příkladem krásy a biodiverzity, kterou lze nalézt v Etiopii. Tento národní park se nachází v regionu Oromia, asi 200 kilometrů jižně od hlavního města Addis Abeby. Park v sobě zahrnuje dvě slané jezera a jejich okolí, které představují důležité přírodní a ekosystémové oblasti.

Lake Abijatta a Lake Shalla jsou obě slaná jezera, která jsou mezi turisty i místními obyvateli velmi oblíbená. Lake Abijatta je známý především pro svoji ohromující populaci plameňáků, která sem migruje ze sibiřských oblastí v zimních měsících. Když jsou plameňáci přítomni, jezerem Abijatta se rozléhá nádherná paleta růžových odstínů, což je opravdu úžasné pro pozorování a fotografii.

Lake Shalla na druhé straně je jedno z nejhlubších jezer v Etiopii, s maximální hloubkou přes 250 metrů. Je také velmi lákavým místem pro návštěvníky díky své mušlím populaci, která je jednou z nejbohatších v Africe. Mnoho druhů ptáků je také možné nalézt kolem jezera Shalla, a tak je park velkým lákadlem pro ornitology.

Park je domovem pro mnoho jiných zvířat a rostlin, včetně zeber, hyen, hrochů, kocourů a mnoha dalších. Je zde také řada endemických druhů, které se vyskytují pouze v této oblasti. Parkovo biom je z velké části savanového typu s převážně suchým klimatem, což je ideální prostředí pro mnoho druhů zvířat.

Pro turisty nabízí park také řadu outdoorových aktivit. Můžete se projít po stezkách vedoucích kolem jezer a získat úžasný výhled na krajinu. Pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, je možné si pronajmout kánoe a vyrazit na vodu, abyste si jízdu zpestřili. Existují také určené místa pro kempování, takže si můžete přinést stan a prožít noc pod oblohou.

Lake Abijatta-Shalla National Park je zkrátka jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Etiopii. Je to ráj pro milovníky přírody, kteří oceňují krásu volné divočiny a různorodost ekosystémů. Pokud se chystáte navštívit Etiopii, určitě byste neměli minout tuto nádhernou lokalitu, která vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Počasí Etiopie Lake Abijatta-Shalla National Park


Etiopie je známa svou rozmanitou přírodou a nejinak tomu je i v případě Lake Abijatta-Shalla National Park. Tento národní park se nachází na jihovýchodě Etiopie a zahrnuje dvě krásná jezera, Lake Abijatta a Lake Shalla.

Lake Abijatta je mělké, slané a alkalické jezero, které je domovem mnoha druhů ptáků. Jedním z nejvýznamnějších obyvatel jezera je plameňák růžový, největší druh plameňáka na světě. Každoročně sem přilétají tisíce těchto elegantních ptáků, aby si zde hledaly potravu a hnízdily. Dále se zde vyskytují i další druhy ptáků, jako jsou pelikáni, kormoráni, kachny, roháči, čápi a mnoho dalších.

Lake Shalla je hluboké sladkovodní jezero, které se rozkládá vysoko nad mořem a tvoří důležitý zdroj pitné vody pro obyvatele okolních vesnic. Je také domovem různých druhů ryb, jako jsou tilapie, kapři a lososi. V okolí jezera se nacházejí krásné pláže, které představují oblíbené místo k odpočinku a koupání pro místní obyvatele.

V oblasti Lake Abijatta-Shalla National Park se vyskytují také další druhy zvířat, jako jsou paviáni, hyeny, dikobiči, zebry a mnoho dalších. Vzhledem k velikosti parku se však šance na setkání s nimi může lišit.

Počasí v oblasti Lake Abijatta-Shalla National Park zahrnuje období sucha a dešťů. Suché období trvá od listopadu do března, kdy jsou teploty vysoké a srážky jsou minimální. V tomto období mohou návštěvníci zažít horké a slunečné počasí. V deštivém období, které trvá od června do září, jsou srážky časté a park je kvůli záplavám a špatným cestám často nepřístupný.

Celkově je Lake Abijatta-Shalla National Park krásné místo, které stojí za návštěvu pro všechny, kdo mají rádi přírodu a zvířata. Pokud chcete vidět plameňáky růžové v přirozeném prostředí, navštivte park v období od září do dubna. Ať už se rozhodnete navštívit park kdykoliv, jistě se budete potápět do krásných scenérií a zážitků, které park nabízí.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách