Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Bohol?
Odpověď: Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrov Bohol. Nejjednodušší možností je let z Manily na letiště v Tagbilaranu, které slouží jako brána na Bohol. Alternativně můžete také letět do letiště v Cebu a odtud pokračovat trajektem do přístavu Tagbilaran.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k navštívení na ostrově Bohol?
Odpověď: Na ostrově Bohol je mnoho zajímavých míst k návštěvě. Nejvýznamnějšími atrakcemi jsou Chocolate Hills, historický chrám Baclayon, Tarsier Conservation Area, Loboc River s veslařskou lodí se stolováním a procházka na vodopádě Mag-Aso.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Chocolate Hills?
Odpověď: Návštěva Chocolate Hills obvykle trvá asi 1-2 hodiny. Závisí to na zvolené trase a na vašem zájmu o prozkoumání tohoto přírodního úkazu. Některé z nejlepších míst pro výhled na Chocolate Hills jsou vybaveny vyhlídkovými plošinami.

Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Panglao?
Odpověď: Panglao Island je připojen s ostrovem Bohol mostem, takže se na něj dostanete snadno autem nebo motorkou z centra Tagbilaranu. Také tu najdete trajektovou přepravu z přístavu Tagbilaran přímo na Panglao Island.

Dotaz: Co stojí za to vidět na ostrově Panglao?
Odpověď: Na ostrově Panglao si určitě nenechte ujít návštěvu Alona Beach, která je populární destinací pro plážové aktivity a potápění. Další zajímavá místa zahrnují Bohol Bee Farm, Shell Museum a Hinagdanan Cave.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol je obvykle během suchého období mezi listopadem a květnem. Tyto měsíce nabízejí stálé podmínky pro plážové aktivity a turistické výlety. Mějte však na paměti, že je to také nejrušnější turistická sezóna, takže očekávejte větší množství turistů a vyšší ceny.


Letenka Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Pokud hledáte ideální cestovní destinaci, která spojuje krásu přírody, zábavu a relaxaci, pak jsou Filipíny nejlepší volbou. Zvláště ostrov Bohol nabízí mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu. Pokud tedy plánujete let do Filipín, nezapomeňte si zařídit letenky na ostrov Bohol.

Bohol leží v centrální části Filipín a je celkem snadno dostupný. Letenky můžete koupit online z pohodlí svého domova. Na Bohol se létá z Manily nebo Cebu City. V závislosti na letových společnostech, můžete získat dobrou cenu za let.

Panglao Island, který je součástí ostrova Bohol, je jedním z nejvíce navštěvovaných míst turisty. Ostrov je známý svými bílými písečnými plážemi a jasným mořem. Panglao Island je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Jakmile se ocitnete v moři, můžete se těšit na úchvatné zážitky jako pozorování korálů a různých druhů ryb.

Bohol je také domovem mnoha přírodních krás jako je třeba Cholocate Hills. Tyto kopečky z dolomitu, které jsou pokryty trávou, získaly svůj název díky tomu, že v období sucha, připomínají čokoládové bonbóny. Kolem kopce se táhnou zelené a lesnaté oblasti, kde můžete vidět různé druhy rostlin a zvířat.

Jinou zajímavou atrakcí, kterou můžete na Boholu navštívit, jsou Tarsie, malé primáty, kteří jsou endemickými druhy v této oblasti. Tarsie se snadno poznají díky svým mohutným očím a dlouhým zadním nohám.

Kromě přírodních krás nabízí Bohol také kulturní dědictví. V samotném městě Bohol můžete navštívit kostel, který byl postaven v 16. století a je považován za jeden z nejstarších kostelů na Filipínách. V blízkosti se nachází také muzeum, které ukazuje historii Boholu.

Po celém ostrově se můžete potkat s přátelskými místními lidmi, kteří jsou rádi ochotni vám poradit, kam jít a co vidět. Bohol a Panglao Island jsou nejen krásné místo na odpočinek, ale také plné různých aktivit pro ty, kteří hledají dobrodružství.

Vzhledem k tomu, že Filipíny jsou stále populárnější turistickou destinací, je důležité si koupit letenky předem a zarezervovat si ubytování v blízkosti míst, která chcete navštívit. Určitě to stojí za obětování zdrojů a časových investic, protože Filipíny a ostrov Bohol jsou místa plná kouzla, krásy a příjemné atmosféry.


Počasí Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou známé svou exotickou krásou a rozmanitým počasím. Na ostrově Bohol, včetně Panglao Island a Chocolate Hills, se můžete těšit na různorodé povětrnostní podmínky, které zpříjemní vaši dovolenou.

Bohol je ostrov nacházející se v jižním regionu Filipín a je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na zemi. Sem lze dorazit letecky nebo trajektem z hlavního města Manily. Svojí přírodní krásou a malebnými plážemi láká návštěvníky z celého světa.

Co se týče počasí, Bohol má tropický monzunový klima, což znamená, že zde existují dvě hlavní sezóny - suchá a deštivá. Suchá sezóna na Filipínách trvá od listopadu do dubna a je ideálním časem pro návštěvu Boholu. Teploty se pohybují kolem příjemných 25 až 30 ° C. Oblast Panglao Island je známá svými bílými písečnými plážemi a průzračnými vodami. Během suché sezóny si můžete užít slunečního svitu a teplého moře. Tato oblast je také oblíbená mezi potápěči, protože je zde bohatý podmořský život a korálové útesy.

Deštivá sezóna na Booholu a v provincii Bohol nastává od května do října, ačkoli nejvíce srážek je zaznamenáno v červenci a srpnu. Během deštivé sezóny může být počasí proměnlivé a dochází k častým přehánkám. Můžete se setkat s krátkými, ale silnými lijáky, které mohou trvat pouze hodinu nebo dvě. Tyto deštivé dny můžete využít k prozkoumání chráněných lesů Boholu, které skýtají útočiště pro mnoho druhů rostlin a zvířat.

Nejznámější atrakcí na ostrově Bohol jsou bezpochyby Chocolate Hills. Jedná se o přírodní geologické útvary, které vypadají jako velké kužely, připomínající čokoládové bonbóny, odtud také pochází jejich název. Tyto kopce jsou zelená během deštivé sezóny a promění se na čokoládové odstíny během suché sezóny. Tento fenomén je nejvíce patrný od listopadu do února, kdy je tráva většinou vysušená.

Nicméně, i přes sezónní rozdíly v počasí, Bohol je turisticky atraktivní destinací po celý rok. Jeho malebná krajina, kulturní dědictví a přátelští obyvatelé činí z Boholu nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tuto část Filipín, nezapomeňte na svůj plavák a opalovací krém a užijte si vše, co ostrov Bohol nabízí.


Dovolená Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jedním z nejkrásnějších ostrovních rájů na světě a jejich východní ostrov Bohol je bezpochyby jedním z nejvíce fascinujících míst na této exotické destinaci. Bohol má mnoho překrásných pláží, úchvatnou přírodu a jedinečná místa, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější atrakce patří Panglao Island a Chocolate Hills.

Panglao Island je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Filipínách a nachází se jen pár kilometrů jižně od hlavního města Bohol, Tagbilaranu. Ostrov je známý svými nádhernými plážemi s jemným bílým pískem, azurovou vodou a korálovými útesy, které jsou domovem pro mnoho druhů barvitého tropického mořského života. Panglao Island je ideální pro potápění a šnorchlování, ať už jste začátečníci nebo pokročilí potápěči. Můžete objevovat úžasný podmořský svět, který se táhne po celé oblasti, včetně podvodních jeskyní, korálových zahrad a vraků.

Dalším nejpopulárnějším místem na Boholu jsou Chocolate Hills. Jsou to asi 1 200 zvlněných kopců, které se táhnou přes 50 kilometrů čtverečních. Název "Čokoládové kopce" dostaly kvůli svému vzhledu v suchém období, kdy se tráva na vrcholcích kopců změní na hnědé zbarvení, připomínající čokoládu. Toto je jedno z nejikoničtějších míst na Filipínách a určitě stojí za návštěvu. Nejlepší výhled na Chocolate Hills je ze výhledového místa ve městě Carmen. Můžete si zde vychutnat panoramatický výhled na tuto neuvěřitelnou krajinu.

Bohol nabízí také několik dalších zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je Tarsier Conservation Area, což je rezervace, kde žijí vzácní a ohrožení tarsieri, malí noční primáti s obrovskýma očima. Zde se můžete projet po jedinečném bambusovém raftu po řece Loboc a vychutnat si klidné panoráma okolního pralesa. Dalšími zajímavými atrakcemi jsou historické kostely, jako je kostel svatého Petra v Lobocu, který byl postaven v 18. století, a kouzelné přírodní útvary jako jsou vodopády Mag-Aso a Hinagdanan Cave.

Pokud se chystáte na dovolenou na Filipíny, Bohol s Panglao Island a Chocolate Hills by neměly chybět ve vašem itineráři. Nachází se zde opravdu fascinující místa, která vás nechají bez dechu svou přírodní krásou a exotickým prvkem. Připravte se na dobrodružství, relaxaci a objevování úchvatných možností, které vám tyto ostrovy nabízejí.


Ubytování Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších destinací v jihovýchodní Asii a nabízejí neuvěřitelně různorodé možnosti cestování. Jedním z nejpopulárnějších míst na Filipínách pro turisty, kteří hledají tropický raj, je ostrov Bohol spolu s přilehlým Panglao Island a unikátními Chocolate Hills.

Bohol je ostrov nacházející se v centrální části Filipín, který je snadno přístupný trajektem z ostrova Cebu. Nabízí návštěvníkům nádherné bílé písečné pláže, úchvatný podvodní svět, malebné horské oblasti a fascinující kulturní památky. Jedním z hlavních lákadel Boholu jsou přírodní zajímavosti nazvané Chocolate Hills.

Chocolate Hills jsou více než 1 200 vápencových kopců rozmístěných v oblasti velké více než 50 čtverečních kilometrů. Během suchého období získávají kopce svou charakteristickou hnědou barvu, která je připodobňována ke kusům čokolády, a odtud pochází jejich jméno. Toto je jedno z nejzapamatovatelnějších míst na Filipínách a rozhodně stojí za to ho navštívit.

Dalším nezapomenutelným místem na Boholu je Panglao Island, který je spojený s hlavním ostrovem mostem. Panglao Island je rájem pro milovníky pláží a vodních sportů. Na ostrově najdete nádherné korálové útesy s bohatým podvodním životem, což činí z Panglao Islandu vynikající místo pro šnorchlování a potápění. Můžete se také vydat na jednodenní výlet lodí a vidět žraloky a delfíny ve volné přírodě.

Pokud si chcete odpočinout na pláži a užívat si klidného pobytu, existuje mnoho luxusních letovisek na Panglao Islandu, která nabízejí prvotřídní služby a ubytování. Naopak ti, kteří chtějí poznat místní kulturu, mohou navštívit některou z tradicionálních vesnic v okolí a poznat život místních lidí.

Pobyt na ostrově Bohol může být také kombinován s návštěvou jiných oblíbených destinací Filipín, jako je například El Nido na ostrově Palawan nebo Boracay. Díky zlepšující se infrastruktuře je cestování po Filipínách stále snazší a více pohodlné.

Pokud plánujete cestu na Filipíny a hledáte jedinečné místo, je ostrov Bohol a Panglao Island určitě tou správnou volbou. S jejich krásnými plážemi, fascinujícími kulturními památkami a neuvěřitelnými přírodními úkazy budou Paper tyto destinace stále vzpomínat.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách