Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Tagaytay

Dovolená Filipíny Tagaytay


Tagaytay je malebné město ležící na ostrově Luzon na Filipínách. Jeho poloze ve vyšších nadmořských výškách a nad krásným Taalským jezerem mu poskytují úžasné klima a neuvěřitelný výhled na jezero a okolní vulkán.

Tagaytay je oblíbeným cílem pro všechny ty, kteří touží po odpočinku od rušného městského života a přírodní kráse. Místní atmosféra je příjemně chladná a osvěžující, což činí z Tagaytay ideální útočiště pro ty, kteří chtějí uniknout od letního horka a užít si příjemné klima.

Jednou z největších atrakcí Tagaytay je výhled na Taalské jezero, které se nachází ve velkém kaldeře Taal, nacházející se na vulkánu Taal. Výhled na jezero s malým ostrůvkem uprostřed jezera a aktivním vulkánem je jedinečný a fascinující. Existuje několik vyhlídkových restaurací a kaváren, které nabízejí nádherné panoramatické výhledy na Taalské jezero. Je to skvělé místo pro relaxaci a užívání si okolní přírody.

Další atrakcí v Tagaytay je Picnic Grove, který je oblíbeným cílem pro rodiny a přátelé. Park nabízí piknikové stoly a grily, kde si můžete připravit své jídlo a strávit den venku. Můžete si také pronajmout různé rekvizity, jako jsou horská kola, dětské vozy nebo zip line, a prozkoumat okolní přírodu. V Picnic Grove je několik pěších tras s krásnými výhledy na okolní hory a jezero Taal.

Mezi další atrakce patří Botanická zahrada Tagaytay, která je domovem různých druhů květin a rostlin. Park je ideálním místem pro milovníky přírody a fotografování květin a krajin. Můžete se procházet mezi květinovými záhony, relaxovat pod stínem stromů a obdivovat krásu přírody.

Tagaytay nabízí také širokou škálu restaurací s místním i mezinárodním jídlem. Nejoblíbenějším pokrmem v této oblasti je bulalo, který je vyroben z vývaru a hovězího masa. Můžete si také vychutnat čerstvé ovoce a další místní speciality.

Pokud hledáte ubytování, Tagaytay nabízí mnoho možností od luxusních resortů až po skromné penziony. Mnoho hotelů má také výhled na jezero nebo okolní hory.

Pokud plánujete dovolenou na Filipínách, Tagaytay je skvělým cílem, který vám poskytne krásnou přírodu, úchvatné výhledy a relaxační atmosféru. Nezapomeňte si užít lokalní kuchyni a procházky po přírodě. Tagaytay vám zaručeně poskytne nezapomenutelné a odpočinkové chvíle.


Letenka Filipíny Tagaytay


Tagaytay: Rajská destinace na Filipínách

Pokud hledáte exotickou destinaci s překrásnou krajinou, krystalicky čistými jezery a fascinujícím panoramatem vulkánů, neměli byste přehlédnout Tagaytay na Filipínách. Tato malebná obec, nacházející se asi 55 kilometrů jižně od hlavního města Manila, je jedním z nejoblíbenějších turistických míst v této oblasti.

Jednou z největších přitažlivostí nejen pro místní, ale i pro zahraniční návštěvníky, je zdejší Taalova sopka. Tento aktivní vulkán je obklopen jezerem, které mu dodává fantastický a téměř pohádkový vzhled. Můžete si zde užívat jedinečný výhled na kráter sopky, který si získal nálepku "krajiny, kterou nemůžete vynechat" na Filipínách. Je možné vyjet až na vrchol sopky pomocí člunu a využít příležitosti prozkoumat její úchvatnou kráterovou krajinu. Pokud si dáte na cestu na vrchol sopky záležet, můžete si na vlastní oči prohlédnout dýmající kráter a věřte nebo ne, často slyšet jeho praskot.

Tagaytay však nenabízí jenom sopky a jezera - město se také pyšní bohatou historií a kulturou. Jedním z příkladů je chrám svaté Marie (Our Lady of Manaoag), který se nachází na vrcholu hory. Tento chrám je oblíbeným poutním místem, kde se můžete poklonit patronce Manaoagské Panny Marie. Tam se také konají různé náboženské a kulturní slavnosti.

Dalším turistickým lákadlem v Tagaytay je dřevěná akvadukt Tourist@Pinatubo, která je oblíbená pro svůj neotřelý a zaříkavý design. Akvadukt vyniká díky svému modernímu a estetickému designu, a stojí za to vstoupit a prozkoumat jeho vnitřní prostory.

Navštívení Tagaytay rozhodně nemůže být kompletní bez ochutnání odlehčujícího taálu. Tato tradiční polévka, která se vyrábí z mléka, knedlíčků a masa, je oblíbená doma i v zahraničí. Získejte autentický zážitek a vyzkoušejte argentinu či silang. Můžete také ochutnat mnoho drobných specialit a dobroty, které jsou v oblasti k dostání.

Tagaytay je také nabízí mnoho luxusních resortů a hotelů, které jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v poklidné a relaxační atmosféře. Nemusíte tedy dlouho hledat, abyste našli perfektní ubytování přesně podle svých představ.

Takže pokud hledáte dokonalý spojení výjimečné přírodní krásy a kulturního bohatství, nejspíš byste měli zavítat do Tagaytay na Filipínách. Tato malebná destinace se svými sopkami, jezery a historickými památkami si bezpochyby zaslouží být na vašem cestovním seznamu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Tagaytay


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí o městě Tagaytay na Filipínách zahrnuje:

1. Co je Tagaytay?
Tagaytay je město na Filipínách, nacházející se přibližně 60 km jižně od Manily. Je známé svým příjemným podnebím, malebným výhledem na jezero Taal a aktivní sopkou.

2. Jak se dostat do Tagaytay z Manily?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Tagaytay z Manily, je autem nebo taxíkem. Cesta z Manily trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny v závislosti na dopravní situaci. Další možností je veřejná doprava, jako jsou autobusy či jeepney.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Tagaytay?
Mezi hlavní atrakce ve městě Tagaytay patří návštěva vyhlídky na sopku Taal, projížďka na koni nebo kánoi po jezeře Taal, návštěva zahrad a parků, jako je People's Park in the Sky, a ochutnávka místních specialit, jako je bulalo (hovězí vývar).

4. Kde se dá v Tagaytay ubytovat?
V Tagaytay je mnoho možností ubytování, včetně různých hotelů, resortů, penzionů a privátních apartmánů. Některé oblíbené hotely zahrnují Taal Vista Hotel, Summit Ridge Tagaytay a The Lake Hotel Tagaytay.

5. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Tagaytay?
Nejlepším obdobím k návštěvě Tagaytay je během suchého období mezi listopadem a dubnem. Během tohoto období je pravděpodobnost deště nižší a teploty jsou příjemné.

6. Jaké jsou typické jídla, která lze ochutnat v Tagaytay?
Mezi typická jídla, která lze ochutnat v Tagaytay, patří bulalo (hovězí vývar), tawilis (sladkovodní sardinky), adobo (maso marinované v omáčce), buko pie (pírko s kokosem) a mnoho dalších.

7. Jaké jsou blízké destinace kolem Tagaytay, které stojí za návštěvu?
Blízké destinace kolem Tagaytay zahrnují historické město Taal, sopku Taal, údolí Silang, Pottery Barn and Museum a mnoho dalších.

8. Jaký je průměrný denní rozpočet na návštěvu Tagaytay?
Průměrný denní rozpočet na návštěvu Tagaytay se pohybuje mezi 2000 až 5000 filipínských pesu (PHP), v závislosti na preferencích a úrovni pohodlí. Tento rozpočet zahrnuje výdaje na jídlo, ubytování, dopravu a atrakce.


Ubytování Filipíny Tagaytay


Tagaytay je oblíbenou turistickou destinací nacházející se v oblasti Calabarzon na Filipínách. Toto město je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout ze shonu a hluku velkých měst a chtějí se dostat do klidné a jedinečné přírodní scenérie. V Tagaytay si můžete vychutnat krásné výhledy na Taal Lake, které jsou pro mnohé turisty hlavním lákadlem tohoto města.

Pokud plánujete návštěvu tohoto města, první věcí, kterou budete muset vyřešit, bude samozřejmě ubytování. V Tagaytay najdete mnoho hotelů, resortů, letních domů a penzionů, které nabízejí různé možnosti pro vaše ubytování. Tady jsou některé z nejlepších možností, které si můžete vybrat:

1. The Lake Hotel Tagaytay - Tento hotel se nachází v blízkosti Taal Lake a nabízí impozantní výhled na jezero. Hotel je zařízen v moderním stylu a má dva bazény, fitness centrum a restauraci, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

2. Taal Vista Hotel - Tento hotel nabízí malebný výhled na Taal Lake a majestátní Taal Vulcano. Nabízí komfortní ubytování s moderním interiérem a venkovním bazénem. Navíc má přímý přístup k Tagaytay Picnic Grove, který je ideálním místem pro piknik s rodinou.

3. The Inn at Cliffhouse Tagaytay - Pokud hledáte ubytování s nádherným výhledem na Taal Lake, je toto místo pro vás. Tento útulný hotel se nachází na skále a nabízí velmi malebné prostředí. Vybaven je moderními prvky a vybavením pro pohodlný pobyt.

4. Escala Tagaytay - Tento luxusní resort se nachází v klidném prostředí a nabízí vzdálený výhled na Taal Lake. Resort nabízí soukromé jacuzzi, venkovní bazén a wellness centrum. Pokoje jsou prostorné a většina z nich má malou terasu, která nabízí pohled na okolní krajinu.

5. The Theodore Hotel - Tento hotel nabízí rustikální styl a je vhodný pro ty, kteří hledají klidné a soukromé ubytování. Oceníte zde pokoje s vysokým stropem a venkovní terasu s krásným výhledem na okolní krajinu.

Tyto jsou jen některé z možností ubytování, které najdete v Tagaytay. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít jistotu, že si užijete nádherné výhledy na Taal Lake a okolní krajinu. V Tagaytay si můžete odpočinout a odreagovat se od rutiny velkoměsta a užít si přírodní krásy Filipín v klidném a idylickém prostředí.


Počasí Filipíny Tagaytay


Filipíny jsou známé svým tropickým podnebím, které je charakteristické horkými teplotami, vlhkostí a dešťovými obdobími. Město Tagaytay, které se nachází asi 60 km jižně od Manily, však má o něco mírnější klima, což ho činí oblíbeným cílem turistů a místních obyvatel.

Tagaytay se nachází v nadmořské výšce přibližně 640 metrů nad mořem s krásným výhledem na jezero Taal, které je obklopeno mnoha zelenými kopcemi. Ke svému mírnému klimatu přispívá také jeho umístění - nachází se na okraji deštného pralesa a tvoří tak svým způsobem bránu mezi deštným lesem a městským prostředím.

Průměrná roční teplota v Tagaytay se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia, což je v porovnání s některými oblastmi Filipín poměrně mírné klima. Nejteplejší měsíc v roce je květen a červen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 stupňů Celsia. Na druhou stranu, nejchladnější měsíc v roce je ledna, kdy se teploty mohou snížit i pod 20 stupňů Celsia v noci.

Dešťové období v Tagaytay trvá od června do září, kdy mohou být srážky velmi silné a pravidelné. Nicméně, i když může být během dešťového období vlhko a oblačno, pršet často neznamená, že by nemohl být příjemný den. Mnoho turistů si vychutnává procházky a výlety i během deště, které naopak dodávají zeleni ještě větší lesk a krásu.

Celkově lze říci, že Tagaytay je celoročně příjemným místem k návštěvě. Jeho mírné klima přináší trochu úlevu od horka a vlhka, které se mohou v jiných částech Filipín stát nepříjemnými. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete do Tagaytay jet - vždy najdete nádhernou krajinu a uvolněnou atmosféru.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách