Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Vigan

Letenka Filipíny Vigan


Letenka Filipíny Vigan je neuvěřitelně cenově dostupnou cestou do této starobylé filipínské destinace. Vigan je malé město na severu Filipín, které bylo založeno španělskými kolonizátory v 16. století. Jeho historické centrum bylo v roce 1999 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a stal se tak jedním z nejvýznamnějších kulturních míst na Filipínách.

Vigan je plné křivolakých kamenných uliček a starých koloniálních domů. V navštívení města je naprosto krásný časem zastavený čas a nezapomenutelné historické zážitky, které nikdy nezapomenete. Místní obyvatelé nikdy nespěchají a jsou velmi milí a přátelští.

- Jak se tam dostanete?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Viganu, je cesta letadlem do blízkého města Laoag na severním pobřeží Filipín. Z Manily trvá let asi 1,5 hodiny a doprava vás bude stát celkem cenově výhodnou sumu. Po příletu na letiště v Laoagovi budete muset navázat autobusem nebo taxíkem s cestou do Viganu. Cesta trvá asi 1,5 - 2 hodiny a je velmi pohodlná a bezproblémová.

- Co dělat v Viganu?

Hlavní atrakcí města Vigan jsou jeho malebné uličky, starobylé budovy a městské parky. Nezapomeňte navštívit Calle Crisologo, což je nejmalebnější ulice ve městě s kamennými domy a uličkami lemovanými koňskými povozy. Můžete se také projít po Plaza Salcedo, což je nejstarší náměstí ve Viganu, které bylo pojmenováno po španělském dobyvateli Juanu de Salcedovi.

Další zajímavé památky jsou kostel sv. Agustína, klášter sv. Julia a další. V okolí Viganu budete mít také možnost navštívit přírodní scenérie, jako jsou památkové vodopády Ilocos Norte a Narvacan a pláže v oblasti Pagudpud.

- Kdy navštívit Vigan?

Nejlepší dobu pro návštěvu Viganu je od listopadu do února, kdy je místní počasí příjemné a chladné. Pokud však neplánujete nic v nejbližší době, tak všechny roční období jsou dobré pro návštěvu města.

Vígan je plné historie a kultury, která vás přenese zpět do říše dávných dob. Pokud chcete zažít něco zcela odlišného a unikátního, pak stojí Vigan za to přijet navštívit. Při cestě do toho sympatického filipínského města se můžete spolehnout na levné cestování, kde s CPL dostanete letenky za výhodné ceny.


Počasí Filipíny Vigan


Filipíny jsou známé svým tropickým klimatem a Vigan, ležící na severu ostrova Luzon, není výjimkou. Toto historické město je často ovlivněno monzunovými větry a dešti, které jsou běžné v regionu.

Ve Viganu se nachází dva hlavní období počasí - suché a deštivé období. Suché období trvá od listopadu do května a to je obvykle nejlepší čas pro návštěvu města. Během těchto měsíců je počasí relativně stálé a slunečné, s teplotami dosahujícími až 32 °C. Je však třeba poznamenat, že od února do dubna může docházet k vysokým teplotám a příležitostným suchým obdobím.

Na druhou stranu, deštivé období trvá od června do října a je charakterizováno vyššími srážkami. Během těchto měsíců mohou být deštivé dny běžné a průměrné srážky dosahují až 350 mm. Tyto srážky mohou být doprovázeny bouřemi a silnými větry. Během deštivého období mohou teploty výrazně poklesnout a dosahovat až 18 °C.

Vigan je obvykle bezpečné město, ale je dobré být obezřetný v době, kdy jsou bouře či silné větry. Tyto přírodní události mohou způsobit záplavy a materiální škody. Je důležité sledovat místní zprávy a pokyny úřadů, pokud se očekává nepříznivé počasí.

Při návštěvě Viganu je vhodné mít na paměti, že počasí může být nepředvídatelné a prudké změny jsou běžné. Může se jednat o přechod z teplého a slunečného počasí na deštivé během krátké doby. Doporučuje se mít s sebou vhodné oblečení a deštník nebo pláštěnku.

I přes změnlivé počasí je Vigan stále jedním z nejkrásnějších historických měst na Filipínách. Jeho jedinečná architektura a bohatá historie přitahují turisty z celého světa. Pokud si naplánujete cestu do Viganu, je dobré zvážit počasí a vybrat si vhodné období, které vyhovuje vašim preferencím. Buďte připraveni na potenciální změny počasí, ať již jde o slunečné počasí nebo deštivá období, a užijte si svou návštěvu tohoto historického místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Vigan


1. Kde se nachází Vigan?
Vigan se nachází na severu ostrova Luzon v Filipínách.

2. Jak se dostanu do Viganu?
Nejčastější způsob, jak se dostat do Viganu, je letecky do letiště Laoag, a potom si vzít přímé spoje autobusem nebo taxíkem do Viganu. Můžete také využít autobusové spoje z hlavního města Manily.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce ve Viganu?
Mezi nejznámější turistické atrakce ve Viganu patří historická čtvrť Calle Crisologo s tradičními španělskými domy, katedrála svatého Pavla, Vigan Heritage Village, Museo San Pablo, Syquia Mansion Museum a vodopády Kabigan.

4. Jaké jsou tradiční jídla Filipín ve Viganu?
Tradiční jídla Filipín, která najdete ve Viganu, zahrnují empanadas (plněné pečené kapesníky), longganisa (kořeněné čínské klobásy), bagnet (smažené vepřové maso), ukoy (směs smažených krevet) a chichacorn (kukuřičné lupínky).

5. Kdy je nejlepší doba navštívit Vigan?
Nejlepší čas k návštěvě Viganu je od listopadu do dubna, kdy je tam suché a příjemné počasí. Vyhněte se období monzunových dešťů od června do října.

6. Kde si mohu koupit suvenýry ve Viganu?
Suvenýry a místní řemesla můžete zakoupit v několika obchodech a tržištích ve Viganu, jako je Calle Crisologo, Mena Crisologo, Baluarte Souvenir Shop a Souvenir Shop in Vigan Heritage Village.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Viganu?
Prohlídka Viganu závisí na délce vašeho zájmu a omezení času. Ideálně byste měli strávit nejméně jeden den a objevit hlavní turistické atrakce.


Dovolená Filipíny Vigan


Filipíny jsou krásnou destinací plnou exotických pláží, palm a azurového moře. Ale to není vše, co mohou turisté v zemi najít. Jedno neobvyklé místo, které stojí za návštěvu, je město Vigan. Leží v severní části Filipín, na ostrově Luzon, a jedná se o jedno z mála zachovaných měst s koloniální architekturou Španělska.

Jako centrum regionu Ilocos Sur, je Vigan plné starých kostelů, muzeí a historických domů. Kromě nádherných budov, město nabízí také bohatou historii a kulturu.

Při procházce okolo města, můžete si všimnout důležitého vlivu španělské kultury na Vigan. Na každém rohu najdete nádherné budovy, katedrály a ostrov Plaza Salad, který se může pochlubit druhým největším koloniálním náměstím v celé Asii. Katedrála svatého Pavla, katedrála Naší Paní z La Caridad a katedrály svatého Augustýna jsou jen několik z mnoha klenotů, které město nabízí.

Pokud máte spoustu času, můžete se projít dál za hranice města, kde najdete řadu bažin, hor, řek a pláží. Veškeré tyto turistické atrakce můžete objevovat během různých aktivit, včetně turistiky, jízdy na koni, cyklistiku, vodní sporty a další.

To, co dělá Vigan jedinečným, je jeho kulturní dědictví. Město je sídlem starobylé Osady Bantay, ​​která poskytuje výjimečný náhled na historické předměty, kostely a tradiční filipínskou kulturu. Návštěvníci mohou vidět také zbytek Zhu Yingshi Temple, prvního buddhistického chrámu v regionu Mohd Ng, v hodnotě 8,48 milionů amerických dolarů.

Vigan je fantastické město, kde můžete vychutnat množství kulturních a historických atrakcí, s jeskyněmi, čistým mořem, nádhernými plážemi a přátelskými lidmi. Pokud je Filipíny na vašem seznamu cestování, Vigan by určitě mělo být na prvním místě.


Ubytování Filipíny Vigan


Filipíny jsou turistickou destinací, kterou si oblíbili milovníci slunce a exotických zážitků. Město Vigan v regionu Ilocos Sur patří mezi nejzajímavější turistické cíle na Filipínách díky svému koloniálnímu a historickému dědictví. Pokud tedy plánujete cestu do tohoto města, rádi bychom Vám poradili s výběrem ubytování.

Vigan nabízí různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a ubytování u místních rodin. Vzhledem k tomu, že město je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí na Filipínách, bude nutné si rezervovat ubytování dopředu, zejména v hlavní sezóně.

Pokud hledáte ubytování s výhledem na šedesátimetrovou řeku Mestizo, doporučujeme vám tříhvězdičkový hotel Hotel Felicidad. Tento hotel se nachází v centru města a nabízí moderně zařízené pokoje s Wi-Fi připojením, televizí a klimatizací. Kromě toho má Hotel Felicidad vlastní restauraci, parkoviště a gym.

Pokud byste raději zažili tradiční filipínskou atmosféru, můžete se ubytovat v pensiónu Casa Rica. Tento penzion se nachází v centru Viganu a nabízí pohodlné pokoje s klimatizací a Wi-Fi připojením. Casa Rica má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční filipínská jídla připravená s místními ingrediencemi.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou filipínskou zkušenost, doporučujeme homestay ubytování u místních rodin. Tuto možnost nabízí například Vigan Saroda Homestay. Tento homestay se nachází mimo centrum města a nabízí prostorné pokoje s jednoduchým vybavením. V rámci ubytování vám bude také nabídnuta snídaně a možnost ochutnat tradiční filipínské jídlo.

Vigan má také další možnosti ubytování pro různé cestovatele s různými požadavky. Pokud hledáte levnější variantu ubytování, můžete si vybrat z několika hostelů v centru města. Pokud preferujete luxusní ubytování, nebojte se investovat do pětihvězdičkového hotelu Hotel Luna, který se nachází v historické části města.

Vigan je spojen s dalšími turistickými atrakcemi na Filipínách, jako je například město Laoag nebo národní park Banaue Rice Terraces, což z něj dělá skvělé výchozí místo pro vaše filipínské dobrodružství. Při plánování vaší cesty do Viganu nezapomeňte včas rezervovat ubytování, abyste mohli plně využít všech možností, které tento krásný region nabízí!


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách