Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Porvoo

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Porvoo


Q: Jak se nejlépe dostanu do Porvoo?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Porvoo, je autem nebo autobusem z Helsinek. Cesta trvá asi 50 minut.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Porvoo?
A: Nejlepší čas na návštěvu Porvoo je od července do srpna, kdy je počasí nejteplejší a nejsou zde tak velké davové hromady turistů.

Q: Co stojí za návštěvu v Porvoo?
A: Mezi hlavní turistické atrakce Porvoo patří historické centrum města s katedrálou, malými uličkami a tradičními finskými domy, říční promenáda a oblast Borgåviken, kde se nachází překrásné výhledy na okolní krajinu.

Q: Kam si mohu zajít na jídlo v Porvoo?
A: Porvoo nabízí širokou škálu jídelních možností, včetně tradiční finské kuchyně, skvělých rybích restaurací a kaváren s kvalitním kávovarem. Můžete si také vychutnat některý z místních závodů na výrobu sladkostí, jako jsou třeba čerstvě pečené sušenky nebo lahodné domácí zmrzliny.

Q: Kde bych si měl koupit suvenýry v Porvoo?
A: Ve starém centru města najdete řadu malých obchůdků a stánků, kde si můžete koupit tradiční finské výrobky, jako jsou keramika, látky a přírodní kosmetika. Většina obchodů nabízí také suvenýry spojené s Porvoo, jako jsou magnetky, pohlednice a vyšívané ubrusy.


Letenka Finsko Porvoo


Finské město Porvoo – historické středisko u Baltického moře

Finsko je země, která láká svými krásami a neuvěřitelnou atmosférou. Pokud hledáte destinaci, kam vyrazit na dovolenou, jistě vás zaujme Porvoo. Tento historický klenot u Baltického moře si získá srdce každého návštěvníka.

Porvoo je město ležící na jižním pobřeží Finska, jen 50 kilometrů východně od Helsinek. Je to druhé nejstarší město v zemi a současně jedno z nejvýznamnějších turistických center. Jeho historická zástavba je tak unikátní, že byla v roce 1996 zařazena na seznam celosvětového kulturního dědictví UNESCO.

Porvoo je známé především pro své historické centrum, kde se nachází řada památek a dominant města. Mezi nejvýznamnější patří katedrála sv. Mikuláše s impozantními věžemi, v níž se nachází například cenašský stůl s vyřezávanými tvary. Velmi zajímavým místem k návštěvě je také muzeum katedrály, ve kterém se můžete dozvědět o historii tohoto města a jeho významu pro Finsko.

Další pamětihodností Porvoo jsou malebné domky a uličky, které se vinou kolem říčky Porvoonjoki. Tento klenot města najdete v centru a ustoupí vám dech už jen na první pohled. Staré, barevné a nádherně opravené domky, se třímají jeden u druhého a tvoří neopakovatelnou atmosféru. V letních měsících se z této části města stává oblíbené piknikové místo a stánek s waflemi a kávou.

Pokud máte rádi přírodu, potom si jistě užijete vycházky po okolních lesích, kde se můžete projít po značených stezkách a podívat se například na výhledovou věž s nádherným výhledem na město a okolní krajinu. Pro milovníky vody je zde také možnost půjčit si kánoi a projet se po říčce Porvoonjoki.

Cesta do Porvoo není vůbec složitá. Pokud si chcete udělat radost, čekají na vás levné letenky do Helsinek. Let z Prahy tam trvá pouhých hodinu a půl, což z Porvoo činí ideální cíl na víkendový výlet. Prozkoumejte jedno z nejkrásnějších měst Finska a užijte si neopakovatelnou atmosféru, kterou region nabízí.


Ubytování Finsko Porvoo


Finsko je země s velkou přírodní a kulturní bohatostí, jež láká mnoho turistů. Mezi jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst v této zemi patří Porvoo. Nachází se v jižním Finsku, asi 50 kilometrů východně od Helsinek, a je známé svými historickými budovami, malebnými úzkými uličkami a překrásným přístavem.

Pokud se rozhodnete navštívit Porvoo, nemusíte se bát, že byste zde měli problém s ubytováním. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení, která uspokojí různé potřeby a rozpočty návštěvníků.

Pro romantický pobyt ve starobylém městě je skvělou volbou historický hotel Porvoo. Jeden z nejstarších hotelů ve Finsku, který se nachází přímo v centru města. Tento elegantní a stylový hotel vám nabídne komfortní ubytování a výhled na malebné uličky s tradičními dřevěnými domky. Můžete si vybrat mezi pokoji, které se nacházejí v historickém hlavním objektu, nebo pokoji s moderním designem v přistavěném křídle. Hotel Porvoo také disponuje vyhlášenou restaurací, která podává tradiční finská jídla.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, můžete se rozhodnout pro penzion Malmbacka. Tento rodinný penzion se nachází v krásném venkovském prostředí nedaleko Porvoo. Nabízí elegantní pokoje s vlastní koupelnou a společnou kuchyňkou. Hosté mají také možnost využívat venkovní grilování a relaxovat na zahradě. Penzion Malmbacka je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu.

Pro ty, kteří preferují příjemné ubytování v moderním prostředí, je tu hotel Lönnrotinkatu. Tento designový hotel se nachází také v centru Porvoo a nabízí stylové pokoje s veškerým moderním vybavením. Součástí hotelu je také lázeňský a wellness centrum, kde si hosté mohou dopřát relaxaci a péči o své tělo.

V Porvoo si návštěvníci mohou užít mnoho zajímavých aktivit a prozkoumat okolní přírodu. Nejpopulárnějšími atrakcemi jsou návštěva katedrály svaté Marie, procházka po starobylém městě a prohlídka Porvoo uměleckého muzea. Město také nabízí možnost plavby po řece Porvoo, kde můžete obdivovat krásnou přírodu z jiné perspektivy.

Porvoo je opravdovým skvostem Finska a jeho návštěva by neměla chybět na žádné cestovatelské mapě. Ať už se rozhodnete pro historický hotel, útulný penzion nebo moderní ubytování, máte jistotu, že Porvoo vám poskytne nezapomenutelný zážitek a unikátní atmosféru finského venkova.


Dovolená Finsko Porvoo


Finsko je země, která je známá svou bohatou historií, nádhernou přírodou a unikátní kulturou. Jedním z nejkrásnějších míst v zemi, které stojí za návštěvu, je historické město Porvoo.

Porvoo se nachází asi 50 kilometrů východně od hlavního města Helsinky a je jedním z nejstarších měst ve Finsku. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy se zde usadili švédští obchodníci. Město si uchovalo svůj původní středověký charakter a doslova v něm můžete cítit historii na každém kroku.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Porvoo je Katedrála svatého Mikuláše. Tato nádherná církevní stavba, která se nachází na náměstí Market Square, je jedním z nejstarších dřevěných kostelů ve Finsku. Její věže a špičatá střecha jsou ikonickými symboly města a nabízejí panoramatický výhled na okolní krajinu.

Dalším neodmyslitelným prvkem Porvoo jsou překrásné dřevěné domky, které se nachází na okraji řeky Porvoonjoki. Tato část města se nazývá Gamla Stan, což znamená "Staré Město", a je to nejstarší část Porvoo. Procházka úzkými uličkami a obdivování malebných domů s červenými fasádami je jedinečným zážitkem. Gamla Stan je také domovem mnoha obchodů, restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční finskou kuchyni.

Jedním z nejznámějších tradičních produktů Porvoo je červená šťáva. Tato sladká malinová limonáda je oblíbeným nápojem nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi turisty. Mnoho obchodů ve městě nabízí lahodnou šťávu, kterou si můžete koupit jako suvenýr z vaší návštěvy.

Kromě procházek městem si můžete také užít krásnou přírodu kolem Porvoo. Okolní krajina nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cykloturistiku a rybaření. Nedaleko města se nachází také národní park, který je domovem různých druhů přírodních zvířat a rostlin.

Porvoo je skutečnou perlou Finska a nabízí unikátní kombinaci historie, kultury a přírody. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít autentickou finskou atmosféru a prozkoumat krásy této země. Pokud plánujete svou další dovolenou, nezapomeňte zařadit Porvoo na svůj seznam a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Počasí Finsko Porvoo


Porvoo, malebné a historické město ve Finsku, je obklopeno překrásnou přírodou a má výjimečné klimatické podmínky. Právě počasí hraje důležitou roli v tomto regionu, ovlivňuje každodenní život místních obyvatel a také přitahuje turisty.

Finsko je známé svými dlouhými a chladnými zimami. Podnebí v Porvoo je podobné, ačkoli jeho poloha blízko Baltského moře mírně ovlivňuje teploty. Zimní měsíce se vyznačují mrazy a bohatými sněhovými srážkami. Teploty v této oblasti mohou klesnout až na -20 °C. To poskytuje ideální podmínky pro lyžování, pěší turistiku a další zimní sporty. Obrazy zasněžených kostelů a malebného starého města jsou skutečně kouzelné.

Jaro a podzim jsou v Porvoo mírnější, ale neustále proměnlivé. Během jara se teploty postupně zvyšují a příroda se probouzí k životu. Teploty se pohybují mezi 5 °C a 15 °C, což je ideální čas k návštěvě Porvoo a procházce historickým centrem města. Rostoucí květiny a zelené stromy dodávají městu nádhernou atmosféru.

Letní měsíce jsou v Porvoo příjemně teplé s teplotami dosahujícími průměrně 20-25 °C. Je to období, kdy slunce v Porvoo nezapadá a venkovní aktivity jsou nejpopulárnější. Místní obyvatelé i turisté využívají krásného počasí k procházkám kolem přístavu, různým vodním aktivitám a relaxaci na plážích.

Porvoo je vystaveno vlivu přilehlého Baltského moře, což znamená, že počasí se může měnit během dne. Přívalové deště a bouřky jsou občas vidět během letních měsíců, což přináší osvěžení po teplých dnech.

Celkově vzato, počasí v Porvoo je typické pro Finsko, s dlouhými, studenými zimami a příjemným životním prostředím v létě. V každé sezóně je možné zde najít něco krásného a zaujímavého. Město se může pochlubit nádhernou přírodou, která se v každé změně počasí stává ještě atraktivnější.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách