Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Saimaa jezero

Letenka Finsko Saimaa jezero


Finsko je známé překrásnou přírodou a krásnými jezery, která dodávají zemi jedinečný charakter. Jedním z největších a nejkrásnějších jezer v Finsku je jezero Saimaa. Toto jezero se nachází na jihovýchodě země a je známé svou rozmanitou faunou a flórou.

Jezero Saimaa je tvořeno množstvím menších ostrovů, které dodávají zvláštní kouzlo tomuto místu. Hladina jezera je zcela čistá a průzračná, což umožňuje vidět až na dno jezera. Jezerem protéká mnoho malých řek a potoků, které napájejí jezero čistou horskou vodou.

Díky bohatství ryb se jezero Saimaa stalo vyhledávaným místem pro rybáře. Zde si můžete vychutnat relaxaci a klid na březích jezera a vyzkoušet své rybářské dovednosti. Mezi nejčastěji lověné ryby patří losos, síh, okoun nebo pstruh. Nejenže si můžete užít rybolov, ale také ochutnat čerstvé ryby, které jsou připravovány ve místních restauracích.

Další známou atrakcí jezera Saimaa je lovecký hrad Olavinlinna, který se nachází na ostrově v jezeře. Hrad byl postaven ve 15. století a dodnes slouží jako turistická atrakce a kulturní centrum. Každý rok se zde koná slavný operní festival, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pokud máte rádi vodu a vodní sporty, je jezero Saimaa ideálním místem pro vás. Můžete si pronajmout loď a plout po jezeře, nebo vyzkoušet windsurfing, vodní lyže nebo kajakování. Toto jezero nabízí všechny možnosti vodních aktivit, které si umíte představit.

Jezero Saimaa je také domovem mnoha druhů vzácných živočichů, jako jsou tuleň Saimaa nebo ohrožená populace jezerního orla. Pokud máte zájem o přírodní exkurzi, můžete si najmout průvodce a prozkoumat okolní lesy a mokřady, kde se tyto živočichové nacházejí.

Pro ty, kteří si chtějí užít klid a ticho, je jezero Saimaa ideálním místem pro dovolenou nebo krátký výlet. Můžete se ubytovat v jednom z mnoha hotelů nebo chat a vychutnávat si nádherný výhled na jezero a okolní přírodu. Odpočívejte na plážích, kde si můžete zaplavat, nebo si jednoduše užívejte slunce a krásné prostředí.

Jezero Saimaa je skutečným pokladem Finska. Je to ráj pro milovníky přírody, rybáře a všechny, kteří hledají klid a harmonii s přírodou. Pokud plánujete návštěvu Finska, nezapomeňte zažít toto úžasné jezero a vychutnat si krásy, které je obklopují.


Počasí Finsko Saimaa jezero


Finsko je jednou z nejsevernějších zemí Evropy a i přesto, že patří mezi nejlépe organizované země světa, není zcela ušetřeno extrémního počasí. Když se podíváme na oblast Saimaa jezera, můžeme říci, že počasí zde je v zásadě podobné jako v celém Finsku. Protože je Saimaa jezero největším jezerem v této zemi, má vliv na místní klima.

V zimě se počasí v oblasti Saimaa jezera může výrazně změnit. Teploty klesají pod bod mrazu a ledová kůra na jezeře zůstává dlouho. Mezi prosincem a březnem mohou být teploty třicet stupňů pod nulou. Obzvláště v severní části jezera se počasí může stát velmi nebezpečným.

Během jara a léta teploty vzrůstají a mohou být i třicet stupňů nad nulou. V této době se Saimaa jezero stává velmi populárním místem pro turisty, kteří zde mohou najít krásné pláže, jachty a nemálo mnoho vodních sportů. Když spadne déšť nebo stoupají teploty, hojí se hojnost místních rostlin a vzrůstá i živost v zemi a na vodě.

Podzim v oblasti Saimaa jezera je chladnější a vlhčí než léto, ale stále se pohybuje v hranicích asi deseti a patnácti stupňů nad nulou. Místní zvířata se začínají připravovat na zimu a je to také doba, kdy se návštěvníci mohou těšit na krásné podzimní scenérie.

Celkově bychom mohli říci, že počasí v oblasti Saimaa jezera se mění v závislosti na ročním období. Bez ohledu na počasí, je Saimaa jezero vždy krásné a atraktivní. Před plánováním vaší návštěvy se však vždy poraďte s místními odborníky na počasí a podmínky pro turisty.


Ubytování Finsko Saimaa jezero


Saimaa jezero, nacházející se ve Finsku, je jedním z největších jezer v Evropě. S rozlohou přes 4 000 čtverečních kilometrů a více než 14 000 ostrovů, je to ideální místo pro ty, kteří hledají relaxaci a klid v přírodě.

Jezero Saimaa je obklopeno překrásnou finskou krajinou, která nabízí návštěvníkům mnoho možností k aktivnímu odpočinku. Mezi nejoblíbenější vyžití patří rybaření, vodní sporty, turistika a cyklistika. Pro milovníky vodních sportů je zde mnoho půjčoven lodí a veslic, které umožňují prozkoumat jezero a jeho okolí. Kromě toho lze také využít možností windsurfingu, kajaků a vodního lyžování.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na jezeře Saimaa, neměli byste vynechat návštěvu jednoho z mnoha lázeňských hotelů a resortů, které se nacházejí v této oblasti. Tyto ubytovací zařízení nabízejí nejen prostorné pokoje s moderním vybavením, ale také wellness centra, sauny a venkovní bazény. Mnoho z těchto hotelů také nabízí golfové hřiště a indoor aktivity jako bowling či fitness centra.

Jedním z oblíbených aktivit v regionu jezd Saimaa je také návštěva místních hradů a zámků. Hrad Olavinlinna, nacházející se na ostrově v jezeře, je jedním z nejlépe zachovalých středověkých hradů ve Finsku a současně je také centrem mnoha kulturních událostí a festivalů. Dalším zajímavým místem je zámek Imatra, který se nachází na břehu řeky Vuoksi. Jeho krásné zahrady a interiéry přitahují návštěvníky z blízké i daleké okolí.

Pro ty, kteří hledají ještě intenzivnější zážitky, je možné si pronajmout soukromou chatu nebo vilu přímo na břehu jezera Saimaa. Tato možnost dává příležitost vychutnat si přírodu a klid tohoto místa ve vlastním soukromí. Chaty a vily jsou obvykle dobře vybavené a často mají vlastní saunu a terasu s výhledem na jezero.

Saimaa jezero je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v přírodě, do které pronikají pouze zvuky okolního lesa a šumění vody. Nejenže nabízí mnoho možností k aktivnímu odpočinku, ale také dokonale vybavená ubytování, která uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Pokud plánujete dovolenou ve Finsku, nezapomeňte začlenit do svého programu návštěvu jezera Saimaa.


Dovolená Finsko Saimaa jezero


Finsko je krásná země, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nejkrásnějších míst Finska je bezesporu Saimaa jezero. Toto jezero se nachází v jihovýchodní části Finska a je jedním z největších jezer v Evropě. Pokud tedy hledáte ideální cíl pro letní dovolenou, Saimaa jezero určitě stojí za návštěvu.

Saimaa jezero se rozprostírá na ploše více než 4 300 km². Je obklopeno krásnou přírodou a zástupci fauny zde najdou ideální prostředí pro svůj život. V jezeře se nachází mnoho ostrovů, malých jezer a řek. Pokud máte rádi aktivní dovolenou, Saimaa je pro vás jako stvořené místo. Nabízí se zde možnost kajakování, windsurfingu, rybaření, plavání a mnoho dalších aktivit.

Místní obyvatelé jsou velmi pyšní na své jezero a turistům nabízejí mnoho zajímavých zážitků. Jedním z nejoblíbenějších je výlet na parníkem, během kterého si můžete prohlédnout krásy jezera a jeho okolí. Naleznete zde také mnoho cyklostezek, které vedou kolem jezera a přes okolní lesy.

Pokud se rozhodnete navštívit Saimaa jezero, neměli byste vynechat návštěvu města Savonlinna. Toto velmi malebné městečko se nachází na břehu jezera a nabízí mnoho historických památek. Mezi nejvýznamnější patří hrad a stará pískovcová katedrála. Také zde najdete mnoho restaurací, kaváren a obchodů.

Saimaa jezero je krásné místo pro dovolenou, které nabízí mnoho aktivit a zážitků. Pokud máte rádi vodu a přírodu, určitě byste si měli toto místo pro svou letní dovolenou vybrat. Navštívíte-li Finsko, neměli byste tento klenot mezi finskými jezery vynechat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Saimaa jezero


1. Jak velké je Saimaa jezero?

Saimaa jezero je největší jezero ve Finsku a v celé Evropské unii s rozlohou 4 400 km².

2. Kde se Saimaa jezero nachází?

Saimaa jezero se nachází v jihovýchodní části Finska, v regionu Jižní Savo.

3. Jak se dostat k Saimaa jezeru?

Nejlepší způsob, jak se dostat k Saimaa jezeru, je letadlem do hlavního města Helsinek a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do města Savonlinna, které se nachází přímo u jezera.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Saimaa jezera?

Nejlepší doba k návštěvě Saimaa jezera je v letních měsících, kdy jezerní voda je teplá a počasí je příjemné.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici na Saimaa jezeře?

Mezi nejoblíbenější aktivity na Saimaa jezeře patří rybaření, plavba lodí, kajak a kanoe, turistika, cyklistika a golf.

6. Existuje na Saimaa jezeře nějaké ubytování?

Ano, na Saimaa jezeře je k dispozici mnoho možností ubytování, včetně hotelů, ubytování typu bed&breakfast, chat a apartmánů.

7. Je Saimaa jezero vhodné pro rodiny s dětmi?

Ano, Saimaa jezero je vhodné pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho aktivit pro děti, včetně hřiště, bazénů a dětských klubů.

8. Je možné na Saimaa jezeře plavat?

Ano, na Saimaa jezeře je možné plavat. V letních měsících je teplota vody příjemná a jezero je čisté.

9. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Saimaa jezeře?

Mezi nejlepší místa k návštěvě na Saimaa jezeře patří město Savonlinna, které se nachází na jižním pobřeží jezera, a národní park Linnansaari, který je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

10. Je nutné mít na Saimaa jezeře povolení k rybolovu?

Ano, pro rybolov na Saimaa jezeře je nutné mít platné povolení k rybolovu. Tyto povolení lze zakoupit v místních obchodech nebo na internetu.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách