Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gabon Kongou Falls

Dovolená Gabon Kongou Falls


Gabon je jednou z nejkrásnějších a nejméně objevených turistických destinací na světě. Tato země ležící na západním pobřeží Afriky je bohatá na biodiverzitu, národní parky a úchvatnou krajinu. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, jsou vodopády Gabon Kongou Falls.

Kongou Falls jsou přírodním divem a hlavním geografickým útvarem v Gabonu. Nachází se v provincii Haut-Ogooué, ve východní části země. Tento systém vodopádů je jedním z největších v Africe a tvoří celkem sedm stupňů s desítkami malých a velkých vodopádů.

Cesta k Kongou Falls sama o sobě je dobrodružstvím. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo místní dopravou z města Franceville, které je hlavním městem provincie. Pojede se po střednědobé cestě do vesnice N'Gouha a dále směrem na východ až po vesnici Kongou.

Když dorazíte do vesnice Kongou, musíte si najmout místního průvodce, který vám pomůže dostat se blíže k vodopádům. Cesta je poměrně náročná a trvá přibližně hodinu, protože musíte překonat husté deštné pralesy, přírodní překážky a sklouznout po strmých svazích. Nicméně, všechno úsilí stojí za to, když se dostanete na místo.

Když konečně dorazíte k vodopádům Kongou Falls, budete ohromeni jejich krásou a velikostí. Ti největší z nich dosahují výšky až 70 metrů a jejich vodní proudy vytvářejí ohromující zvuk. Svěží voda z vodopádů vytváří příjemné chladné ovzduší, které je v kontrastu s horkým a vlhkým podnebím Gabonu.

Můžete se potápět a plavat v jezeře pod vodopády nebo si prostě užívat neskutečné výhledy. Místní lidé vám také ukážou místní flóru a faunu, která je velmi bohatá v této oblasti. Můžete vidět opice, hady a různé druhy ptáků a rostlin.

Kongou Falls je ideálním místem pro dobrodružné turisty a přírodní milovníky. Je to úžasný kousek neporušeného ráje, který nabízí unikátní zážitek. Navštěvování tohoto místa vám umožní odpočinout si od moderního světa a ponořit se do přírodního klidu a krásy.

Pokud plánujete dovolenou v Africe a hledáte nezapomenutelné zážitky, nenechte si ujít návštěvu Gabonu a vodopádů Kongou Falls. Budete překvapeni krásou a majestátem tohoto přírodního divu a zůstane vám v paměti na celý život.


Letenka Gabon Kongou Falls


Gabon se může pochlubit mnoha úžasnými přírodními krásami, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejzajímavějších atrakcí, kterou stojí za to navštívit, jsou Kongou Falls. Tyto ohromující vodopády jsou nejen jedním z nejkrásnějších míst v Gabonu, ale také jedním z nejmohutnějších vodopádů v celé Africe.

Kongou Falls se nacházejí v Národním parku Ivindo na východě Gabonu. Tento národní park je známý svou bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha vzácným druhům zvířat a rostlin. Národní park Ivindo je nedotčenou divočinou, která nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie a jedinečný zážitek z pohybu v divočině.

Samotné Kongou Falls se skládají ze série vodopádů, které se táhnou na délku 1,5 km. Napříč těmito vodopády se voda řítí s takovou silou, že vytváří obrovskou dunu páry a pádů. Celkový pád vody tvoří až 56 metrů a je velmi impresionující. Návštěvníci mohou pozorovat toto ohromující přírodní divadlo z vyhlídkové terasy, která nabízí panoramatický výhled na vodopády a okolní krajinu.

Konec dopravního letounu Gabonu, země v západní Africe, může být vzrušujícím dobrodružstvím samy o sobě. Když přiletíte do Libreville, hlavního města Gabonu, budete muset přestoupit na vnitrostátní let do provincie Ogooue-Ivindo, kde se nachází Kongou Falls. Po přistání v Makoure, malém městě poblíž národního parku Ivindo, budete se muset připravit na dobrodružství v divočině.

Cesta k Kongou Falls vede přes hustý deštný prales a je nutné mít zkušené průvodce, kteří znají danou oblast. Během cesty se budete pohybovat po náročných stezkách a potřebujete být ve formě, abyste zvládli strmé stoupání a klesání. Ale každá vyčerpávající chvíle bude stát za to, jakmile dorazíte ke kouzelným Kongou Falls.

Přestože Gabon nemá tolik turistů jako jiné africké země, není to důvod, proč byste si neměli užít toto nádherné místo. Prožít dobrodružství při cestě k těmto vodopádům a potom se ztratit v kráse Kongou Falls je zážitek, který si budete pamatovat na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Kongou Falls


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Gabon Kongou Falls:

1. Jak se dostanu k Kongou Falls?
- Kongou Falls se nacházejí v národním parku Lopé ve středním Gabonu. Nejbližším letištěm je Leon Mba International Airport v Libreville. Zde si můžete pronajmout auto nebo se přepravit autobusem do města Koulamoutou, odkud jezdí přímé autobusy do Lopé.

2. Jak dlouho trvá cesta z Libreville do Lopé?
- Cesta z Libreville do Lopé trvá zhruba 8-10 hodin, v závislosti na dopravní situaci a stavu silnic.

3. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Kongou Falls?
- Nejlepší měsíce pro návštěvu Kongou Falls jsou červenec a srpen, kdy je obvykle sušší období a vodopády mají největší proud.

4. Jaká je nejlepší doba dne pro návštěvu Kongou Falls?
- Doporučuje se navštívit vodopády brzy ráno, kdy jsou ještě méně turistů a světlo je nejlepší pro fotografie. Dávejte pozor na horko a sluneční úpal.

5. Můžu se ve vodopádech koupat?
- Ano, je povoleno se ve vodopádech koupat. Buďte však opatrní, protože proud vody může být velmi silný a proudy jsou nebezpečné. Doporučuje se koupání pouze na místech, která jsou bezpečná a označená.

6. Mohu si odnést suvenýry z Kongou Falls?
- Nikde poblíž Kongou Falls nejsou obchody se suvenýry. Doporučuje se si vzít vlastní suvenýry, jako jsou například fotografie, nebo si zakoupit suvenýry v jednom z měst poblíž, například v Lopé.

7. Existují v Lopé nebo poblíž ubytovací zařízení?
- Ano, v Lopé a jeho okolí jsou různé ubytovací zařízení. V blízkosti Kongou Falls je možné nalézt například kempy nebo malé penziony.

8. Je vhodné si najmout průvodce na návštěvu Kongou Falls?
- Ano, je doporučeno si najmout průvodce při návštěvě Kongou Falls, protože se nacházejí v národním parku a informace o lokalitě a okolní přírodě jsou velmi užitečné. Průvodci také pomáhají zajistit bezpečnost návštěvníků.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Gabon Kongou Falls. Pokud máte další dotazy, doporučuji se obrátit na místní turistické informační centrum nebo průvodce.


Ubytování Gabon Kongou Falls


Gabon je pověstný svými nádhernými přírodními scenériemi a Gabonský Kongou Falls je jedním z nejvíce ohromujících zážitků, který si můžete při návštěvě tohoto afrického státu užít. Kongou Falls jsou výjimečné vodopády, které se tyčí v divoké přírodní rezervaci Kongou Nfou v severní části Gabonu.

Pokud jste nadšenými cestovateli a milovníky dobrodružství, navštívit tyto ohromující vodopády by měla být vaší prioritou. Vodopády tvoří přirozené koupaliště, které přitahuje jak místní obyvatele, tak i cestovatele ze všech koutů světa. Jejich oslňující krása a síla vás jistě naplní pokorou a obdivem vůči přírodě.

Abychom se dostali k Kongou Falls, musíme se vydat na cestu do rezervace Kongou Nfou. Nejlepší je využít místního průvodce, který vám pomůže orientovat se v divočině a poskytne vám informace o místní fauně a flóře. Při cestě do rezervace budete obklopeni éterickou atmosférou, horskými masivy a hlubokými lesy, které jsou domovem rozmanitého druhového složení.

Po té, co se dostanete k samotným vodopádům, budete fascinováni jejich obrovskou mohutností. Vysoké dřevěné palisády se zde střídají s peřejemi, které se svalují dolů z výšky 56 metrů. Mohutný zvuk vody, která se řítí dolů, jemně proniká do vašeho ucha a vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Abychom si užili úžasné ubytování v blízkosti Gabonského Kongou Falls, můžeme vybírat z několika možností. V rezervaci samotné je několik kempů, které nabízejí stanování nebo malé chatky. Je však důležité si uvědomit, že infrastruktura v této oblasti není tak rozvinutá jako v jiných turistických oblastech Gabonu. Nemusíte však mít obavy, protože takový pobyt přináší příležitost zažít opravdovou přírodu a rozptýlení od každodenního ruchu moderního světa.

Další možností je ubytování ve městě Oyem, které se nachází v blízkosti rezervace Kongou Nfou. Oyem je kulturně bohaté město s nabídkou hotelů a penzionů různých cenových kategorií. Po dni stráveném vychutnáváním vodopádů můžete relaxovat a odpočívat v pohodlném ubytování ve městě.

Gabonský Kongou Falls jsou skutečným pokladem, který Gabon nabízí světu. Tento přírodní div zaslouží naši úctu a ochranu. Jestliže se rozhodnete tuto neuvěřitelnou lokalitu navštívit, přesvědčíte se sami o neuvěřitelné harmonii přírody a krásy, kterou Kongou Falls poskytují.


Počasí Gabon Kongou Falls


Gabon je půvabnou africkou zemí, která je známá svou nádhernou krajinou a bohatou biodiverzitou. Jedným z jejích největších přírodních pokladů jsou Kongou Falls, impozantní vodopády nacházející se na řece Komo.

Kongou Falls jsou jedny z největších vodopádů v Africe a nacházejí se ve stejnojmenném národním parku v jižní části země. Tento národní park je chráněným územím, které slouží k ochraně mnoha druhů zvířat, rostlin a přírodních prostředí.

Počasí v okolí Kongou Falls je tropické, s vysokou vlhkostí a teplotami dosahujícími průměrně 25 až 30 stupňů Celsia. Nejbližším městem k vodopádům je město Franceville, které se nachází asi 50 kilometrů na severovýchod od národního parku. Franceville leží ve vyšší nadmořské výšce, což znamená, že teploty se mohou mírně snižovat.

Období sucha a dešťů v Gabonu je důležité pro pochopení podmínek počasí u Kongou Falls. Suché období přichází od května do září, kdy je očekáváno minimální množství srážek. Tyto měsíce jsou nejvhodnější pro turistickou návštěvu vodopádů, protože voda je obvykle klidná a snadno se dostanete k nejlepším vyhlídkám. Teploty během suchého období se pohybují kolem 25 stupňů Celsia.

Na druhou stranu, období dešťů v Gabonu nastává od října do dubna. Během těchto měsíců je očekáváno hojně srážek, což může způsobit zvýšení hladiny vody na vodopádech. I když je úchvatné pozorovat vodopády v jeho maximální síle, během tohoto období mohou být vyhlídky obtížně přístupné kvůli vlhkým podmínkám a rozbředlým cestám. Teploty během deštivého období zůstávají stále příjemné kolem 25 stupňů Celsia, ale vlhkost může být vysoká.

Výlet k Kongou Falls je nezapomenutelným zážitkem, který obdivovatelé přírody a dobrodružství rozhodně nechtějí vynechat při návštěvě Gabonu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit vodopády během suchého nebo deštivého období, budete svědky impozantního přírodního fenoménu, který vás ohromí svou krásou a sílou.

Gabon je jedinečná destinace pro milovníky přírody, a vodopády Kongou Falls jsou jedním z jejich nejcennějších pokladů. Za každého počasí si můžete užít úžasné okamžiky a objevovat přírodní krásy této fascinující země.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách