Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indie Ajanta a Ellora Caves

Letenka Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je země bohatá na historická a kulturní dědictví. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických míst v Indii jsou Ajanta a Ellora jeskyně. Tyto jeskyně jsou považovány za skvosty indického umění a architektury a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Ajanta jeskyně se nacházejí v Ajanta Hills na západním pobřeží Indie. Byly vytvořeny v období 2. století př. n. l. a 5. století n. l. a jsou představitelem raného buddhistického umění. Celkem zde najdeme 30 jeskyní, které jsou vytesány do vápencové skály a zdobí je nádherné malby a sochy. Jeskyně sloužily jako ubytování a meditační centrum pro mnišské komunity. Nejvýznamnější jeskyně v Ajantě jsou číslo 9, 10, 19, 26 a 29, které patří mezi největší a nejbohatší výzdobou.

Ellora jeskyně se nacházejí v městě Aurangabad ve státě Maháráštra. Tento komplex jeskyní je jedinečným mixem hinduistických, buddhistických a džinistických památek. Celkem najdeme 34 jeskyní, které byly vytesány mezi 5. a 10. stoletím. Nejznámější jeskyní v Ellora jeskyních je Kailasa, která je považována za největší jednotlivou monolitickou stavbu na světě. Tato jeskyně je věnována bohu Šivovi a její velikost, detaily a umění jsou úžasné.

Každá ze svých 34 jeskyní v Ellora jeskyních má nějaký význam a historickou hodnotu. Celý komplex je důkazem mistrovství a technického umění starověkých indických umělců. Návštěvníci mohou obdivovat zvláštní architekturu, sochařství a nádhernou výzdobu jeskyní.

Návštěva Ajanta a Ellora jeskyní je nezapomenutelným zážitkem, který se neobejde bez dobré přípravy. Doporučuje se ubytovat se v blízkém městě Aurangabadu a odtud vyrazit na výlet k těmto památkám. Návštěvníci by měli také mít na paměti, že jeskyně jsou v létě velmi horké, takže je vhodné je navštívit v ranních nebo večerních hodinách, kdy teploty jsou příjemnější.

Ajanta a Ellora jeskyně jsou zázraky, které by v žádném případě neměli být vynechány při návštěvě Indie. Tyto jeskyně nabízejí jedinečný pohled na starověké indické umění a architekturu a poskytují neuvěřitelný zážitek pro všechny milovníky historie, umění a kultury. Navštívit Ajant a Elloru jeskyně je jako se vrátit v čase a zapadnout do starověké Indie, která je nám tak vzdálená, ale zároveň tak fascinující.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Ajanta a Ellora Caves


1. Co jsou Ajanta a Ellora Caves?
Ajanta Caves a Ellora Caves jsou soubory historických jeskynních komplexů nacházející se významných světových dědictví UNESCO v Indii.

2. Kde se tyto jeskyně nacházejí?
Ajanta Caves se nacházejí v Ajanta Hills v indickém státě Maháráštra, zatímco Ellora Caves se nacházejí ve stejném státě poblíž města Aurangabad.

3. Jakou historickou hodnotou tyto jeskyně disponují?
Tyto jeskyně jsou známé svými starobylými buddhistickými, hinduistickými a džinistickými sochami a malbami. Jsou považovány za důležité umělecké a kulturní památky starověké Indie.

4. Jaký je rozdíl mezi jeskyněmi Ajanta a Ellora?
Ajanta Caves jsou známé především pro své nádherné buddhistické malby a sochy, zatímco Ellora Caves zahrnují nejen buddhistické jeskyně, ale také hinduistické a džinistické jeskyně.

5. Jak dlouho trvá prohlídka obou jeskyní?
Prohlídka Ajanta Caves trvá obvykle 2-3 hodiny, zatímco prohlídka Ellora Caves může trvat celý den kvůli jejich rozsáhlosti.

6. Jak se dostanu k Ajanta a Ellora Caves?
Nejbližším letištěm k dosažení Ajanta a Ellora Caves je Aurangabad Airport, odkud je možné se dostat Mumbají. Z Aurangabadu lze pak využít různé dopravní možnosti, včetně taxi nebo autobusu, které vedou přímo k jeskyním.

7. Kdy jsou jeskyně otevřené pro veřejnost?
Ajanta Caves jsou otevřeny od úterý do neděle, s výjimkou pátku, v době mezi 9.00 a 17.30 hod. Ellora Caves jsou otevřeny každý den v týdnu od 6.00 do 18.00 hod.

8. Kolik stojí vstup na Ajanta a Ellora Caves?
Vstupné na Ajanta a Ellora Caves se liší pro indické a zahraniční turisty. Obvykle se pohybuje mezi 10 a 40 USD pro zahraniční turisty a mezi 10 a 250 rupií pro indické turisty.

9. Existují nějaká pravidla pro návštěvu jeskyní Ajanta a Ellora?
Ano, návštěvníci by měli dodržovat pokyny a pravidla vystavená na místě, jako je zákaz fotografování v některých částech jeskyní a dodržování ticha a čistoty.

10. Co si s sebou vzít při návštěvě těchto jeskyní?
Je doporučeno nosit pohodlné boty a oblečení, chránit se před slunečním zářením, mít dostatek vody a pokrýt si ramena a kolena pro respekt k náboženským místům v jeskyních.


Počasí Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je světoznámá země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které se odráží i v mnoha turistických atrakcích. Jednou z nejvýznamnějších a zároveň fascinujících destinací jsou jeskyně Ajanta a Ellora.

Ajanta a Ellora jsou dvě odlišné sites umístěné v blízkosti města Aurangabad v indickém státě Maháráštra. Oba komplexy jeskyní byly vytesány do skály a jsou důkazem rozsáhlého uměleckého díla, které sahá zpět až do 2. století př. n. l.

Jeskyně Ajanta jsou považovány za mistrovské dílo buddhistického umění. Skládají se ze 29 jeskyní, které sloužily jako kláštery a chrámy pro buddhistické mnichy. Každá z těchto jeskyní byla pokryta freskami a sochami, které vyprávějí příběhy ze života Buddhy. Tyto fresky jsou velmi dobře zachovalé a jsou považovány za kulturní skvost Indie. Ve své době byly ukázkou technického a uměleckého talentu, kterým disponovali prastarí indičtí umělci.

Ellora Caves jsou komplexem jeskyní, který patří mezi největší řezby do skály na světě. Tento komplex se skládá z 34 jeskyní, které zahrnují hinduistické, buddhistické a džinistické svatyně. Nejvíce monumentální je Kailasa Temple, který měří přes 50 metrů vysoko a je vytesán celý z jednoho bloku žuly. Vyřezávání tohoto chrámu trvalo více než 100 let a je považováno za technický div.

Pokud se obrátíme k počasí, Ajanta a Ellora se nacházejí v oblasti, která má typické monzunové podnebí. To znamená, že zde existují tři základní roční období - horké a suché, deštivé a chladné období. Nejlepší období pro návštěvu jeskyň je mezi říjnem a březnem, kdy je počasí příjemné a suché. Teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia a minimální srážky zajišťují, že turisté se mohou volně pohybovat a prozkoumat jeskyně bez jakýchkoliv problémů.

V žáru indického léta může být počasí v oblasti dosti drsné, s teplotami, které mohou dosahovat až 45 stupňů Celsia. Deštivé období, které začíná v červnu a končí v září, může znemožnit návštěvu jeskyní, protože mnoho cest je zatopeno a není snadný přístup k hlavním atrakcím.

Celkově lze říci, že návštěva Jeskyní Ajanta a Ellora je nezapomenutelným zážitkem. Tyto dva historické komplexy nabízejí nevídanou příležitost poznat bohatou indickou historii a umění. Pro ty, kteří touží po objevování kultury a historie, jsou jeskyně Ajanta a Ellora nedílnou součástí každé cesty po Indii.


Dovolená Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je země, která je známá svými bohatými kulturními a historickými památkami. Mezi jedno z nejvýznamnějších míst, které stojí za návštěvu, patří jeskyně Ajanta a Ellora Cave. Tyto jeskyně jsou skvostem indického umění a architektury a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jeskyně Ajanta se nacházejí ve státě Maháráštra a jsou známé svými krásnými buddhistickými malbami a sochami. Jeskyně byly vytesány do vulkanické skály v 2. až 6. století před naším letopočtem a jsou považovány za jedno z nejvýznamnějších center starověkého indického umění. Každá z 29 jeskyní je vybavena unikátními díly umění, které zobrazují život Buddhy a jeho nauku. Malby zobrazují scény ze života, meditace, a duchovního kontemplace. Jeskyně Ajanta jsou fascinujícím místem, které nám poskytuje úžasný pohled na historickou a náboženskou vývoj Indie.

Ellora Caves, nacházející se v blízkosti města Aurangabad, jsou dalším úžasným místem, které stojí za to vidět. Tato jeskyně je jedinečná tím, že spojuje tři různá náboženství - buddhismus, hinduismus a džinismus, což odráží bohatství náboženského dědictví Indie. Můžete zde najít obrovské sochy hinduistických bohů, buddhistické stupně, a džinistické svatyně, což je skvělý příklad toho, jak harmonicky tyto náboženské tradice spolu existovaly v minulosti. Ellora Cave zahrnuje 34 jeskyní, které byly vytesány v období od 6. do 10. století. Každá jeskyně je reprezentací bohatství a rozmanitosti indického umění a architektury.

Navštívit Ajanta a Ellora Caves je jako se vrátit do minulosti a prozkoumat skvělost indického umění a náboženství. Tyto jeskyně fascinují nejen svou krásou, ale také svým historickým a náboženským významem. Pro turisty je to výzva pro jejich duchovní a kulturní cestu, která jim umožňuje odhalit hlubší význam indického dědictví.

Jeskyně Ajanta a Ellora Caves jsou opravdovými poklady Indie a návštěva těchto míst je nezapomenutelným zážitkem. Tato místa nabízejí úžasnou kombinaci přírody, kultury a historie, která zaujme každého návštěvníka. Jestliže plánujete dovolenou v Indii, nezapomeňte zařadit Ajanta a Ellora Caves do svého seznamu. Budete ohromení krásou a bohatstvím těchto míst a odnesete si s sebou vzpomínky, které vám vydrží celý život.


Ubytování Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je země s více než miliardou obyvatel a řadou kulturních a historických památek. Jedním z nejobdivovanějších míst jsou Ajanta a Ellora Caves, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud se chystáte na návštěvu této oblasti a hledáte ubytování, máte několik možností.

Ajanta Caves

Ajanta je známá skupinou jeskyní vytesaných do skály na konci 2. století před Kristem až 6. století n. l. Tato jeskynní komplex nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na hinduistické a buddhistické umění a architekturu.

Pro návštěvníky, kteří hledají kvalitní ubytování blízko Ajanta jeskyní, jsou k dispozici několik možností. Existují místní hotely, které nabízejí skromné pokoje a služby v rozumných cenách. Pokud ale hledáte lepší pohodlí a luxus, můžete se ubytovat v hotelu Ajanta T Junction nebo Ajanta T Junction Executive.

Ellora Caves

Ellora je další slavná památka v Indii a kromě jeskyní nabízí i historické chrámy. Ellora Caves byly vytesány v období mezi 6. a 10. stoletím a zahrnují celkem 34 jeskyně, z nichž největší jsou ty, které jsou věnovány hinduistickým bohům Šivovi, Višnuovi a Brahmovi.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžete zvolit některý z místních hotelů, jako je například Hotel Kailas, který se nachází jen několik kilometrů od jeskyní. Na druhé straně, pokud preferujete větší pohodlí a luxus, můžete se ubytovat v hotelu Ellora Heritage Resort.

Seznamte se s místní kulturou

Ajanta a Ellora Caves jsou nejen místem historických památek, ale i kulturního významu. Můžete se dozvědět více o hinduistické a buddhistické kultuře, kterou jsou tyto jeskyně inspirovány. Navíc, pokud jste milovníky místní kuchyně, existuje také řada restaurací v okolí, kde můžete ochutnat indické speciality.

Pokud plánujete návštěvu Ajanta a Ellora Caves, na výběr máte z různých druhů ubytování, které splní vaše očekávání a potřeby. Pobyt v této oblasti vám navíc umožní snadněji objevit a poznat řadu kulturních a historických památek, které Indie nabízí.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách