Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Írán Rasht

Letenka Írán Rasht


Írán je země, která je na seznamu turistů zpravidla méně oblíbená než třeba jiné země Blízkého východu, jako je Turecko či Egypt. Nicméně ti, kteří se rozhodnou navštívit tento starobylý a fascinující kus světa, nemají se čeho bát. Jistým impulsem k cestě do Íránu může být i nedávno spuštěná letecká linka z Prahy do Rashtu - největšího města regionu Gilan na severozápadě Íránu.

Rasht a jeho okolí jsou charakteristické vlhkým subtropickým podnebím, které umožňuje prosperitu rýžových polí a plantáží čaje. Tato oblast se také pyšní mnoha historickými památkami a atraktivními destinacemi pro turisty.

Jedním z nejznámějších míst v Rashtu je historické centrum města, kde se nachází mnoho starých budov v tradičním stylu. V tyto dny zde najdete nejen muzea a galerie, ale i oblíbené kavárny s tradiční íránskou hudbou a ceremoniály čaje.

Dále se můžete vydat k turistickému přístavu Anzali, nacházejícímu se nedaleko Rashtu. Toto místo je oblíbeným cílem turistů, zejména díky přírodnímu divu - jezeru Anzali, které se táhne na ploše více než 200 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů ptáků.

Oblast Gilanu také nabízí řadu hor, lesů a malebných vesniček. Můžete navštívit město Masuleh, které se nachází ve výšce 1 050 metrů nad mořem a asi 60 kilometrů od Rashtu. Toto město je známé svými úzkými uličkami, kamennými staveními a historickými stavbami, což vytváří magickou atmosféru, ze které se budete chtít nikdy nevracet.

Obecně platí, že pro turisty platí stejná pravidla jako v ostatních zemích Blízkého východu, a tak byste se měli držet základních pravidel slušného chování a respektovat místní kulturu.

Pokud uvažujete o cestě do Íránu a přemýšlíte o tom, jak se dostat do Rashtu, může být nová letecká linka ideálním řešením. Letenky do Rashtu z Prahy jsou dostupné např. s aerolinkou Czech Airlines a mohou být získány za velmi přijatelnou cenu. Dejte Íránu šanci a objevte jeho tajemství!


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Rasht


O: Kde se nachází město Rasht?
A: Rasht je hlavním městem provincie Gilan a nachází se na severu Íránu, poblíž pobřeží Kaspického moře.

O: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Rashtu?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Rashtu, je letecky přistát v mezinárodním letišti Rasht nebo přijet autobusem z blízkých měst.

O: Co je typické pro region Gilan, kde se město Rasht nachází?
A: Gilan je známý svým subtropickým klimatem, které umožňuje pěstování ovoce a zeleniny. Region je také známý svými kulturními tradicemi a jedinečnou kuchyní.

O: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Rashtu a jeho okolí?
A: Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v této oblasti patří historická města Masuleh a Fuman, přírodní rezervace Kheyrud a Alangdarreh, a také tradiční bazar v centru města Rasht.

O: Co je typické pro tradiční kuchyni v Gilanu?
A: Gilan je známý svou jedinečnou kuchyní, která se zaměřuje na ryby, mořské plody a zeleninu. Mezi nejznámější pokrmy patří mirzá ghasemi (dýňová pomazánka se smaženým česnekem a rajčaty), gheymeh nesar (polévka s kuřecím masem a rajčaty) a baghali polo (rýže s fazolemi).


Ubytování Írán Rasht


Írán může být pro mnoho cestovatelů fascinující destinací. Pokud se chystáte navštívit jeho hlavní město, Teherán, nezapomeňte si také udělat výlet do krásného města Rasht.

Rasht, hlavní město provincie Gílán, je známé svojí bohatou kulturou a tradicemi. Nachází se na severu Íránu a je obklopen impozantními pohořími a zelenými pláními. Íránská příroda je v Rashtu jedinečná a příjemná na procházku. Navíc je toto město jedno z mála v Íránu, které má vlhké a mírné klima, což znamená, že zde není tak horko jako v ostatních částech země.

Pokud se chystáte do Rashtu, nejspíš budete potřebovat ubytování. Město nabízí široký výběr hotelů a ubytovacích zařízení, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je Tuhran Boutique Hotel skvělou volbou. Tento pohostinný hotel se nachází v historické čtvrti města a nabízí prostorné a elegantní pokoje. Hosté si zde mohou vychutnat vynikající jídlo v hotelové restauraci a také si dopřát relaxaci v lázních či sauně.

Pokud preferujete více cenově dostupné možnosti, město má také mnoho levnějších hotelů a hostinců. Například Ami Hotel nabízí jednoduché, ale útulné pokoje za přijatelnou cenu. Hotel je využíván především cestovateli s menším rozpočtem a hostitelé zde pro své hosty vytvářejí příjemnou a vstřícnou atmosféru.

Pro ty, kdo preferují více osobní a rodinnou atmosféru, je tu také možnost pronajmout si pokoj nebo byt přes Airbnb. Tato platforma nabízí různorodé možnosti ubytování v Rashtu, od pokojů v tradičních iránských domech až po moderní a stylové byty.

Co se týče dopravy v Rashtu, město je dobře propojené s ostatními částmi Íránu. Mezinárodní letiště Rasht-Gílán je vzdálené pouhých 30 minut jízdy od centra města a má pravidelné spoje s Teheránem a dalšími městy v regionu. Místní doprava v městě je také snadno dostupná díky místním taxíkům a minibusem, které je možné využívat k přepravě po Rashtu a okolí.

Rasht je jedním z nejkrásnějších měst v Íránu a nabízí cestovatelům mnoho zajímavostí. Při plánování vaší cesty si nezapomeňte zarezervovat ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, levný hostinec nebo pronájem przez Airbnb, město nabízí mnoho možností pro příjemný a pohodlný pobyt.


Dovolená Írán Rasht


Írán je zemí bohatou na historii, kulturu a krásnou přírodu. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je město Rasht, které se nachází na severu země. Rasht je hlavním městem provincie Gilan a je známé svou bohatou gastronomií, krásnou přírodou a vřelými obyvateli.

Přestože Írán ještě není na seznamu nejpopulárnějších turistických destinací, stále více lidí objevuje jeho krásy a unikátnost. Rasht je ideálním výchozím bodem prozkoumávání severu země a severozápadní oblasti Kaspického moře.

Když se vydáte na dovolenou do Rashtu, budete nadšeni jeho pestrou gastronomickou scénou. Město je známé svou bohatou kuchyní, ve které dominují mořské plody a rýže. Můžete ochutnat tradiční jídla, jako je "mirzá ghasemi" - grilovaná baklažánová pasta s vajíčky, nebo "fesenjan" - kuřecí nebo kuřecí maso vařené v granátovém javoru a mletých ořeších. Určitě si připravte chuťové buňky pro zážitek, který nezapomenete!

Pro milovníky přírody je Rasht také skvělým místem k návštěvě. Nedaleko města se nachází národní park Rudkhan, který je domovem pro různé druhy rostlin a zvířat. Můžete se vydat na procházku podél malebných stezek a obdivovat úchvatné výhledy na okolní hory a lesy.

Další zajímavostí v Rashtu je jeho architektura. Město je plné tradičních dřevěných domů, které jsou známé jako "kolše". Tyto stavby mají typickou architekturu s vyřezávanými dveřmi a okny, které připomínají tradiční dřevařské a zemědělské motivy. Procházka historickou částí města vás přenese do minulosti a umožní vám pochopit bohatou historii a kulturu regionu.

Navštěva Rashtu vám poskytne také možnost poznat místní obyvatele a jejich pohostinnost. Rasht se pyšní tím, že má jedny z nejvřelejších a nejvstřícnějších lidí v Íránu. Místní obyvatelé jsou rádi připraveni doporučit vám místa k návštěvě, podělit se o své příběhy a přivítat vás jako své vlastní hosty.

Jestliže hledáte jedinečné dovolené plné kultury, historie a přírodních krás, město Rasht v Íránu je ideální volbou. Návštěva tohoto města vám umožní objevit zcela nový svět, který je odlišný od běžných turistických cílů. Spojte se s místními obyvateli, ochutnejte jejich kulinářské speciality a prozkoumejte okolní přírodu. Rasht je připraveno vás uvítat a ukázat vám skutečnou krásu Íránu.


Počasí Írán Rasht


Rasht, ležící na severu Íránu, patří mezi jedno z nejvýznamnějších měst v provincii Gilan. Jeho poloha na pobřeží Kaspického moře a okolní horskou krajinu ovlivňuje místní klima a počasí.

Rasht má vlhké subtropické klima, které je charakterizováno mírnými zimami a chladnými léty. Průměrná teplota se zde pohybuje mezi 7 °C až 20 °C, s červencovým maximem kolem 30 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy je zde příjemné mořské koupání a sluneční záření.

Naopak zimy v Rashtu bývají chladné a deštivé. Průměrná teplota se pohybuje mezi 5 °C až 11 °C, což je srovnatelné s většinou evropských zimních měsíců. Na rozdíl od mnoha zemí v regionu, které mají spíše sušší zimy, Rasht a provincie Gilan jako celek jsou známé svým vysokým srážkovým úhrnem i v zimním období. Právě díky těmto srážkám je tato oblast jednou z nejdůležitějších zemědělských oblastí Íránu, kterou ovlivňuje měkké podnebí.

Období jara a podzimu jsou v Rashtu mnohem mírnější a příjemnější. S teplotami mezi 10 °C až 18 °C a s nižšími srážkami je toto období ideální pro návštěvu města a prozkoumání okolní krajiny.

Vzhledem k tomu, že Rasht leží na pobřeží Kaspického moře, je ovlivňován také silnými větry a vysokou vlhkostí vzduchu. Větry z Kaspického moře dodávají Rashtu jeho charakteristický mírný pocit, ale také přinášejí vysokou vlhkost, která může být pro některé nepohodlná.

Pokud plánujete návštěvu Rashtu, doporučuje se vybrat si období podzimu či jara, kdy jsou teploty nejpříjemnější a srážky nižší. V létě může být horko, a proto je lepší vyhledávat stín nebo se ochlazovat v blízkém okolí moře. Zimy jsou chladné a deštivé, a proto se doporučuje přibalit si teplé oblečení a vhodnou obuv.

Rasht je fascinujícím městem s bohatou historií a krásnou přírodou, kterou ovlivňuje jeho specifické klima. Ať už se rozhodnete navštívit Rasht kdykoli během roku, jistě si užijete jeho jedinečné atmosféry a pohostinnosti místních obyvatel.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách