Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Ballina

Letenka Irsko Ballina


Letenka do Irska Ballina: Objevte krásu západního pobřeží

Irsko je země, která se pyšní svými úchvatnými krajinami, přátelskými lidmi a bohatou historií. Jedním ze skrytých klenotů tohoto zeleného ostrova je město Ballina, které leží na západním pobřeží. Pokud máte zájem poznat tuto část Irska a využít levnou letenku, Ballina by měla být vaší volbou.

Letenka do Irska Ballina nabízí přímé spojení z mnoha evropských měst, včetně Londýna, Manchesteru či Dublínu. Díky této výhodě se můžete snadno dostat do této malebné destinace, která je ideální pro rodinnou dovolenou, romantický výlet nebo cestování se skupinou přátel.

Ballina je přímo obklopena překrásnou irskou přírodou, která vás okouzlí na první pohled. Nejvýznamnější atrakcí je řeka Moy, která protéká městem a je jedním z nejlepších míst na světě pro rybolov lososů. Pokud jste vášnivými rybáři, určitě byste neměli vynechat tuto příležitost a zkusit chytit svou vlastní trofejní rybu.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je Ballina Arts Centre. Nachází se v historické budově a nabízí širokou škálu kulturních aktivit od divadla až po výstavy uměleckých děl. Zde můžete objevit bohatou irskou kulturu a potěšení z místního umění.

Pro milovníky architektury je Ballina skutečným rájem. Město nabízí bohatou sbírku historických budov a památek, včetně kostela svaté Muredachy, který je jedním z největších kostelů v celém Irsku. Jeho nádherná gotická architektura a vnitřní fresky vás ohromí.

Jižně od města se nachází Achill Island, který je jednou z nejkrásnějších irských ostrovů. Dosáhnout k němu můžete cestou přes překrásné mosty a cesty mezi horami a oceánem. Ostrov je známý svými malebnými plážemi, historickými zříceninami a překrásnými výhledy.

Ballina je také výborným výchozím bodem pro objevování nedalekého Connemara, známého svou drsnou a impozantní krajinou. Zde můžete prozkoumat národní park, vysoké hory a tajemné jezera, které vás přenesou do dávných časů.

Při návštěvě Irska nezapomeňte také ochutnat místní speciality, jako je slavné irské whisky nebo Guinness, tradiční irské jídlo jako je sójový dušený hovězí s bramborami či irská klobása s kapustou.

Ballina je skutečnou perličkou na západním pobřeží Irska, kterou stojí za to objevit. S levnou letenkou do Irska Ballina budete mít jedinečnou příležitost poznat irskou kulturu, krásu přírody a pohostinnost místních obyvatel. Vydejte se na tuto dobrodružnou cestu a nechte se unést kouzlem Irska!


Dovolená Irsko Ballina


Irska dovolená je skvělou volbou pro ty, kteří touží po prozkoumání krásné irské krajiny, bohaté historie a půvabné městečko Ballina je ideálním místem, kde začít.

Ballina je malebné město, které se nachází na severozápadě Irska v hrabství Mayo. Jeho poloha na břehu řeky Moy nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je oblíbené mezi rybáři, kteří sem přicházejí lovit lososy. Řeka Moy je jednou z nejlepších rybářských řek v Evropě a každý rok sem přijíždí desítky nadšených rybářů.

Město Ballina nabízí také řadu kulturních a historických atrakcí. Můžete navštívit Belleek Castle, který je známý svou bohatou historií a zároveň slouží jako luxusní hotel. V Belleek Castle si můžete prohlédnout také uměleckou sbírku a ochutnat pravou irskou kuchyni.

Další zajímavou atrakcí je kostel svatého Muredacha, který je jedním z nejstarších dochovaných kostelů v Irsku. Kostel pochází z 12. století a je známý svými nádhernými vitrážemi a gotickou architekturou.

Pro milovníky přírody je zde mnoho možností procházek a výletů. Můžete se vydat na procházku po Belleek Forest Park, který nabízí malebné výhledy na řeku Moy a okolní kopce. Park je také domovem mnoha druhů ptáků a volně žijících zvířat, což z něj činí ideální místo pro pozorování ptáků a jiných divokých zvířat.

Pokud preferujete pobyt na pláži, Ballina má co nabídnout. Pláž Enniscrone je vzdálená pouhých 15 minut jízdy od města a je ideálním místem pro koupání, surfování nebo jen lenošení na sluníčku.

Večer si můžete užít autentickou irskou atmosféru v jedné z místních hospod, kde si můžete poslechnout tradiční irskou hudbu. Místní hudebníci často hrají na píšťaly, housle nebo akordeon, čímž vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Ballina je snadno dostupná, ať už se rozhodnete cestovat letadlem nebo autem. Nejbližší letiště, Knock International Airport, je vzdálené pouhých 45 minut jízdy od města. Pokud si raději užíváte pozemní dopravu, klidně se můžete vydat na cestu po irských silnicích a obdivovat krásy irské krajiny na vlastní pěst.

Ať už se rozhodnete strávit dovolenou v Ballině na rybářském výletě, při prozkoumávání historie, procházkách po krásné přírodě nebo jednoduše relaxování na pláži, Irska dovolená v tomto malebném městečku vám určitě zůstane v paměti. Ballina nabízí kombinaci skvělých aktivit, přátelských lidí a půvabného prostředí, které vás pronese irskou atmosférou a památkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ballina


1. Jak se dostat z Dublinu do Balliny?
Odpověď: Nejrychlejší způsob, jak se dostat z Dublinu do Balliny, je cestovat autem nebo autobusem. Autem trvá cesta přibližně 2,5 hodiny, zatímco autobusem 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Ballině?
Odpověď: Mezi nejlepší místa k návštěvě v Ballině patří St. Muredachovy katedrála, Muzeum Jackieho Clarkea, řeka Moy, Downpatrick Head a Céide Fields.

3. Jaké jsou nejbližší pláže v Ballině?
Odpověď: Nejbližší pláže v Ballině jsou Enniscrone Beach a Ross Beach, které se nacházejí přibližně 15-20 minut jízdy autem od centra města.

4. Kde mohu najít ubytování v Ballině?
Odpověď: V Ballině je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a pronájmu apartmánů. Doporučené webové stránky pro vyhledání ubytování jsou Booking.com, Airbnb a Expedia.

5. Jaké jsou tradiční irské jídla, která bych měl v Ballině ochutnat?
Odpověď: V Ballině byste měli ochutnat tradiční irská jídla, jako jsou irské maso s pečinkou (Irish bacon and cabbage), škumbrie (mackerel) a Irish stew (tradiční irský guláš).

6. Které festivaly se konají v Ballině?
Odpověď: V Ballině se každý rok koná několik festivalů, včetně Ballina Salmon Festival, který slaví každoroční migraci lososů řekou Moy, a Jackie Clarke Literary Festival, který oslavuje literaturu a kulturu.

7. Jaké aktivity mohu podniknout v okolí Balliny?
Odpověď: V okolí Balliny můžete podniknout různé aktivity, jako jsou rybaření na řece Moy, pěší túry po okolních horách, golf na místních golfových hřištích nebo prohlídky historických památek.

8. Kde mohu získat informace o turistických trasách v okolí Balliny?
Odpověď: Informace o turistických trasách v okolí Balliny můžete získat v informačních centrech pro turisty v centru města nebo na webových stránkách místní turistické kanceláře.


Počasí Irsko Ballina


Ballina je malebné město nacházející se na západě Irska v hrabství Mayo. Jako všechny oblasti Irska, má i Ballina velmi specifické podnebí. Irsko je známé svými častými srážkami, ale v Ballině jsou tyto srážky ještě hojnější.

Celkově lze popsat počasí v Ballině jako mírné a oceánské. Průměrná teplota zde činí kolem 10°C. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 19°C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou okolo 5°C.

Srážky jsou velmi časté a pravidelné během celého roku. Nejvíce srážek spadne v průběhu podzimu a zimy, kdy se mnohdy jedná o dlouhodobé deště. Zimní měsíce jsou proto v Ballině velmi deštivé a občas i bouřlivé.

V létě je srážkových dní méně, avšak průběžné částečné srážky jsou zde stále časté. Oblíbené letní měsíce je možné využít k prozkoumání okolní přírody, procházce po krásných plážích nebo objevování malebných vesnic.

Vzhledem k blízkosti Atlantiku je v Ballině také velmi častý vítr. Převažuje západní a jihozápadní vítr, který občas přinese i silnější bouřky. Doporučuje se vzít si do svého vybavení nepromokavé oblečení i během teplejších měsíců.

I přes své deštivé počasí je Ballina velmi přitažlivou turistickou destinací. Díky srážkovému podnebí jsou zde krásně zelené louky a bohatá vegetace. Návštěvníci mohou vychutnat krásy přírody a zároveň se pokochat jedinečnou atmosférou a pohostinností místních obyvatel.

Vztah obyvatel Balliny k počasí je odlišný od mnoha jiných míst. I když někteří lidé se mohou stěžovat na časté deště, většina zdejších obyvatel má ráda zelené a svěží životní prostředí, které srážky poskytují. Místní považují deštivé počasí za součást jejich identity a životního stylu.

Ballina je tedy ideálním místem pro ty, kdo mají rádi přírodu, zelené kraje a romantické scenerie. I když počasí může být proměnlivé, návštěvníci si mohou být jistí, že naleznou krásu a kouzlo Irska ve své nejautentičtější podobě.


Ubytování Irsko Ballina


Irský Ballina láká rok co rok mnoho turistů z celého světa, kteří se chtějí ponořit do kouzla této malebné oblasti. V rámci svých příprav na cestu je vždy dobré se zaměřit na to, co se tady dá dělat, ale také jaké jsou možnosti ubytování. Pokud hledáte něco pro každou peněženku, Ballina skýtá celou řadu možností.

Jednou z možností je hlavní město kraje Mayo, které se nachází jen pár kilometrů od Balliny. V tomto městě najdete celou řadu hotelů a penzionů, mezi které se řadí například Downhill House Hotel, který se nachází na malebném místě na úpatí nejvyšší hory Irska, v Connemara. Nevýhodou tohoto hotelu jsou ovšem značně přemrštěné ceny. Další možností je například Pakenham Arms Hotel, který se nachází v příjemné a klidné části města, v blízkosti parku Belleek Woods.

Pro ty, kdo chtějí zkusit něco jiného, má v Ballině také ubytování pro hosty, jako je například Ballina Manor Hotel. Tento hotel patří k nejlepším v okolí, a to zejména díky své vynikající kuchyni a luxusním pokojům. Hotel má také čtyřhvězdičkové wellness centrum, kde si hosté mohou dopřát nějakou tu relaxaci. Ceny ovšem bývají poměrně vysoké a rezervace se doporučuje provést s předstihem.

Pokud hledáte něco více intimního a přátelského, určitě si oblíbíte bed & breakfast Park Hotel. Tento hotel se nachází přímo v centru Balliny, v blízkosti všech důležitých památek a míst, které byste při své návštěvě neměli minout. Pokoje jsou prostorné a příjemné, které vám poskytnou pocit domova.

Další velmi oblíbenou možností ubytování v této oblasti jsou apartmány. V Ballině je mnoho krásných apartmánů, které jsou vhodné zejména pro ty, kteří se zdržují v této krásné oblasti delší dobu. Mezi oblíbené patří například apartmány Bonniconlon, které se nacházejí v krásné přírodě daleko od shonu města.

Jak můžete vidět, Ballina nabízí mnoho možností ubytování pro turisty různých zájmů a cenových kategorií. Ať už se rozhodnete užít si luxus v hotelu nebo spát v útulném bed and breakfast, zaručujeme vám, že v této oblasti si užijete skvělého pobytu.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách