Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Cashel

Počasí Irsko Cashel


Irsko je země známá svým chladným a proměnlivým počasím. A jedním z míst, které se může pochlubit svou typickou irskou krajinou, je město Cashel. Leží v hrabství Tipperary na jihu Irska a je domovem nejen historického hradu, ale také fascinujícího klimatu.

Počasí v Cashelu je ovlivněno Atlantickým oceánem a Golfským proudem. Díky této kombinaci je v oblasti Cashelu mírné podnebí, které se však může velmi rychle měnit. Místní obyvatelé často říkají, že mohou zažít všechna čtyři roční období během jednoho dne.

Jarní počasí v Cashelu je obvykle mírné a vlhké. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C a srážky jsou běžné. Květen je nejteplejším měsícem jara s průměrnou teplotou okolo 15 °C. Je to také období, kdy se vzduch plní vůní květin a země ožívá po zimě.

Léto je v Cashelu obdobím, které láká na krásné procházky venku. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C, ale mohou dosáhnout i vyšších teplot. Díky oceánskému vlivu je vzduch často vlhký, což vytváří charakteristický mlhavý vzhled krajiny. Srážky jsou v létě obvyklé, často ve formě letních bouřek.

Podzim v Cashelu nabízí nádherné barevné scenérie. Stromy se oblékají do odstínů zlaté, oranžové a červené a celá krajina je šumící pestrou paletou barev. Teploty se pohybují mezi 10-15 °C a srážky jsou opět časté.

Zima v Cashelu je chladná a vlhká. Teploty často klesají pod bod mrazu a srážky mohou přecházet ve formu sněhu. Říjen a listopad jsou nejdeštivějšími měsíci v roce, zatímco prosinec a leden jsou obdobím s nejnižšími teplotami.

Celkově vzato, počasí v Cashelu je proměnlivé a přináší kontrastní podmínky v průběhu roku. To však nebrání místním i turistům v objevování krásy tohoto místa. Ať už je počasí slunečné nebo deštivé, Cashel vás svou historií, přírodou a pohostinností přivítá vždy naplno.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Cashel


1. Kde se nachází Cashel v Irsku?
Cashel se nachází v hrabství Tipperary ve středozápadní části Irska.

2. Jaká je historická hodnota místa Cashel?
Cashel je známý svou historickou hodnotou jako bývalé sídlo králů provincie Munster a jako místo, kde bylo korunováno několik králů. Je zde také Cashelská pevnost, která je jednou z nejvýznamnějších památek Irska.

3. Jaké atrakce mohu navštívit v Cashel?
Mezi atrakce v oblasti patří Cashelská pevnost, Cashelská katedrála, Hore Abbey a muzeum Rock of Cashel, které obsahuje archeologické nálezy a informace o historii místa.

4. Jak se dostanu do Cashel?
Cashel je dostupný autem z hlavní silnice M8, která spojuje Dublin s hrabstvím Cork. Také je možné tam jet vlakem a autobusem z okolních měst.

5. Kolik stojí vstupenka do Cashelské pevnosti?
Ceny vstupenek se mohou lišit, avšak v roce 2021 byla cena dospělé vstupenky 8 eur, zatímco pro děti a studenty byla cena snížena na 6 eur.

6. Jak dlouho trvá návštěva pamětihodností v Cashel?
Návštěva Cashelské pevnosti a dalších památek v Cashelu obvykle trvá asi 1-2 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho chcete strávit prozkoumáváním jednotlivých míst.

7. Existují v Cashelu restaurace a obchody?
Ano, v Cashelu najdete několik restaurací, kaváren a obchodů, které nabízejí tradiční irskou kuchyni i další mezinárodní pokrmy.

8. Kde se ve Cashelu mohu ubytovat?
Ve městě najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a hostinců. Doporučuje se předem rezervovat ubytování.

9. Je možné v Cashelu strávit více než jeden den?
Ano, pokud máte zájem o více detailní průzkum Cashelské pevnosti a dalších památek, můžete zde strávit i více než jeden den. Okolní oblast také nabízí krásné přírodní scenérie a možnost turistiky.

10. Jaké další zajímavé místa mohu navštívit poblíž Cashelu?
Poblíž Cashelu se nachází mnoho dalších zajímavých míst, včetně zámku Cahir, kláštera Athassel Abbey, kráteru masivu Slievenamon a národního parku Slieve Bloom.


Dovolená Irsko Cashel


Cashel je malebné město v irském hrabství Tipperary, které se nachází na jihu země. Je známé především díky zřícenině historického hradu, který je postaven na vrcholu kopce a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v Irsku, Cashel je ideální destinací.

Hrad Rock of Cashel, také nazývaný Cashelská skála, je jednou z nejznámějších historických památek v Irsku. Zřícenina se datuje až do 12. století a kdysi sloužila jako sídlo irských králů a biskupů. Dnes je národní kulturní památkou a přitahuje tisíce turistů z celého světa.

Při prohlídce hradu se můžete projít po hradební zdi, navštívit kapli a obdivovat výzdobu gotické architektury. Zároveň se dostanete do nitra hradu, kde se nachází kostel i hrobka. Pokud máte rádi historii, určitě si nenechte ujít prohlídku Rock of Cashel.

Město Cashel samotné je také velmi malebné a nabízí několik dalších zajímavých míst k navštívení. Jedním z nich je například Halls Rock, skalnaté území s velkými balvany, které je dokonalou destinací pro milovníky přírody. Zde se můžete projít po turistických stezkách a prozkoumat krásy irského venkova.

Další zajímavou atrakcí ve městě je Muzeum Cashel, které představuje bohatou historii města a regionu. Zde se můžete dozvědět více o keltských a středověkých artefaktech, jako jsou šperky, keramika a další historické předměty.

Navštěvování místních hospod je také nedílnou součástí irské kultury. V Cashelu najdete několik tradičních irských hospod, kde se můžete seznámit s místními obyvateli a vychutnat si příjemnou atmosféru při poslechu živé hudby.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Cashelu, je také možnost výletů do okolí. Z města je možné se dostat do národního parku Burren, kde se nachází úchvatné vápencové území s unikátní flórou a faunou. Další možností je návštěva pobřeží Cliffs of Moher, která patří mezi nejznámější přírodní památky v Irsku.

Celkově lze říci, že dovolená v Cashelu nabízí kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historických památek, přírody nebo tradiční irské atmosféry, Cashel je místem, které stojí za to navštívit.


Ubytování Irsko Cashel


Cashel je malé město nacházející se v jižním Irsku a je známý především díky svému významnému archeologickému nalezišti - skalnatému podstavci jménem Rock of Cashel. Tento skalnatý výběžek byl kdysi sídlem královského dvora a dnes hostí starobylou katedrálu a další historické památky.

Pokud se chystáte navštívit tuto malebnou oblast, zajímá vás určitě i otázka ubytování. V Cashelu a jeho blízkém okolí můžete najít řadu možností, jak strávit příjemnou dovolenou.

Nejprve si ale připomeňme, které oblasti města jsou pro turisty nejzajímavější. V samotném centru města najdete Rock of Cashel s katedrálou, ale také další památky, jako je Hore Abbey, kde se nachází pozůstatky opatství z 13. století, nebo Bolton Library, která ukrývá bohatou sbírku knih a rukopisů.

Dalšími turistickými atrakcemi jsou například zámek Cahir, okouzlující městečko Clonmel a národní park Glenveagh, který je známý zejména svou divokou přírodou a rozsáhlými jezery.

Většina hotelů a bed and breakfastů se nachází v centru města a v okolí Rock of Cashel. Pokud zvolíte ubytování v této oblasti, budete mít všechny památky a restaurace na dosah ruky. Pro ty, kteří hledají klidnější místo k odpočinku, nabízejí se také ubytovací možnosti mimo centrum, například v okolí jezera Lough Derg.

Mezi nejpopulárnější možnosti patří tradiční irské penziony, tzv. bed and breakfasts, ale také moderní hotely a luxusní apartmány. Pokud hledáte něco více romantického, můžete si vybrat z nabídky tradičních irských hájovny, kde se můžete ubytovat v prostorných pokojích s krbem a výhledem na zelená políčka.

Ceny ubytování v Cashelu se pohybují v širokém rozmezí, takže si můžete najít možnost od jednoduchých a cenově dostupných penzionů až po luxusní hotely s veškerým komfortem. Hlavní sezóna je obvykle v létě, takže je dobré rezervovat si ubytování s dostatečným předstihem.

V každém případě vám zdejší ubytování umožní prožít skvělou dovolenou v malebné krajině Jižního Irska plné historických památek a přátelských lidí.


Letenka Irsko Cashel


Letenka do irského města Cashel patří mezi nejoblíbenější způsoby, jak se dostat do této malebné oblasti, která se nachází v srdci Irska. Cashel leží na kraji krásné oblasti zvané Golden Vale, která je známá svými zelenými pastvinami a horskými pohledy. Pokud se chystáte do Irské republiky, několik dní strávených v Cashelu se jistě vyplatí.

Cashel je znám především díky svému historickému odkazu a krásným stavbám. Návštěvníci si mohou užít prohlídku nádherného hradu Rock of Cashel, který dominuje nad oblastí. Tento hrad je znám jako místo, kde byly korunováni irští králové, a dnes je to důležitá turistická atrakce.

Další vynikající místo, které je nutné navštívit v tomto okolí, je klášter Hore Abbey, který byl postaven v 13. století. Tento klášter je obklopen krásnými zelenými loukami a nabízí krásný výhled na Rock of Cashel.

Samotné město Cashel se může pyšnit historickým centrem, kde najdete řadu tradičních hospod a krámů s mnoha suvenýry. Kromě toho, v oblasti se nachází mnoho venkovských farem a pastvin, které jsou ideální pro procházky.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Cashelu. Nejspolehlivější a nejpohodlnější je cesta letecky. Cashel leží nedaleko od dvou významných letišť - letiště Dublin a letiště Cork. Z letiště Cork je několikrát denně k dispozici linková doprava do Cashelu, zatímco z letiště Dublin je potřeba nejdříve dostat se do Dublinu a odtud pokračovat buď autobusem nebo vlakem.

Letecké spojení do Cashelu je nejlepší způsob, jak rychle a efektivně dorazit na toto více než kouzelné místo. Pokud se chystáte do Irska, nezapomeňte zahrnout pobyt v Cashelu do svého plánu, neboť jistě nebudete litovat.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách