Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Ring of Kerry

Dovolená Irsko Ring of Kerry


Dovolená v Irsku je ideální volbou pro ty, kteří hledají místo plné krásné přírody, zelených kopců, vodopádů a klidných vesnic. Jednou z nejkrásnějších oblastí, kterou byste určitě neměli vynechat, je Ring of Kerry.

Ring of Kerry je 179 kilometrů dlouhá cesta, která obkružuje západní pobřeží Irska. Je to jedna z nejznámějších turistických atrakcí v zemi a je oblíbená pro své nepopsatelné výhledy na oceán, horské pohoří, dávné památky a středověké hradby.

Cesta začíná a končí v Killarney, zde můžete najít mnoho hotelů, bed and breakfastů a dalších typů ubytování. Pokud se rozhodnete strávit několik dní v této oblasti, můžete si pronajmout auto a projet se po celé trase nebo si najmout profesionálního řidiče, který vás po celé trati dovede a vy si můžete užít výhledy.

Během cesty se zastavte v malých vesničkách, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je čerstvé mořské ryby, irský hovězí nebo místní sýry. Navštivte také dávné památky, jako jsou kamenné kruhy a ruiny hradů. Nejznámější z nich jsou Muckross House, Killarney National Park a Torc Waterfall.

Nedaleko Ring of Kerry se můžete také podívat na Skellig Michael, starobylý klášter u pobřeží, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento klášter se nachází na ostrově a musíte se sem dostat lodí. Pokud vás zajímá historie a starověké památky, rozhodně si zamluvte prohlídku tohoto kláštera.

V Dublinu se prázdniny nekončí. Můžete se procházet kolem historických staveb, parků, náměstí a muzeí. Navštivte také místní hospody, kde se můžete setkat s místními a ochutnat skvělé pivo.

I když se jedná o krátkou dovolenou, Ring of Kerry nabízí mnoho možností a můžete si být jisti, že budete mít nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte dovolenou, která vám umožní vidět krásy irské přírody, je Ring of Kerry ideální volbou.


Počasí Irsko Ring of Kerry


Irsko je zemí, která je pro své deštivé počasí poměrně známá. Nicméně, i přes tyto pověsti, dokáže Irsko nabídnout neuvěřitelně krásné a rozmanité počasí. To platí i pro Ring of Kerry, který je jedním z nejkrásnějších turistických cílů nejen v Irsku, ale i v Evropě.

Ring of Kerry je okružní trasa, která se nachází na Iveraghském poloostrově jihozápadně od města Killarney. Trasa vede přes krásné přírodní scenérie a nabízí nádherné výhledy na Atlantský oceán a okolní hory.

Co se týče počasí, Ring of Kerry může být poměrně různorodý. V zimě může být chladnější a větrnější, s občasnými dešti a sněhem. Na jaře a na podzim se potom můžeme těšit na mírné počasí s občasnými přeháňkami. V létě pak může být Ring of Kerry úplně jiný, s teplotami kolem 20-25 °C, sluncem a modrou oblohou.

Pro návštěvu Ring of Kerry se tedy nejvíce doporučuje období od jara do podzimu, kdy hrozba silných dešťů a chladu není tak velká. Nicméně, i v létě se může objevit přeháňka nebo silný vítr, takže byste si měli s sebou vzít oblečení pro každé počasí.

Nemusíte se však bát deště ani špatného počasí, protože Ring of Kerry je krásný i za každého počasí. V dešti získávají zelené kopce na kráse a v mlze se můžete na chvíli skrýt před turisty a vychutnat si klid a krásu přírody.

Kromě turistické trasy Ring of Kerry můžete také navštívit město Killarney, které je výchozím bodem pro celou trasu. V Killarney se potom můžete projet na koni, projít se krajinou pěšky nebo navštívit jednu z mnoha pubů, které nabízejí tradiční irské jídlo a nápoje.

Celkově platí, že i když je Irsko známé svým deštivým počasím, Ring of Kerry nabízí tolik krás a zážitků, že se tento fakt dá přehlédnout. Ať už se potom rozhodnete pro jakékoliv počasí, máte jistotu, že uvidíte nádhernou přírodu a užijete si nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Irsko Ring of Kerry


Irsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a tisíce turistů se každý rok vypraví na jedno z nejkrásnějších míst v Irsku: Ring of Kerry. Ring of Kerry je okružní cesta, která se táhne po jižním pobřeží Irska s širokým spektrem nádherných výhledů, malebných vesnic a vodopádů.

Jestliže se chystáte cestovat po Ring of Kerry, volba ubytování je důležitá. Naším doporučením je vybrat si ubytování, které je ideální pro vaše potřeby a zájmy. Na Ring of Kerry je k dispozici mnoho možností, v závislosti na vašem rozpočtu a požadavcích. Tento článek se bude zabývat některými nejoblíbenějšími možnostmi.

Hotely

Ring of Kerry je obklopen mnoha hotely a resorty, což umožňuje turistům vybrat si mezi velkým množstvím ubytování, které může být cenově dostupné nebo mít více luxusu. Některé z nejoblíbenějších možností v oblasti Jsou například The Ross, The Europe Hotel & Resort a Dromhall Hotel.

Hostely

Pro turisty, kteří preferují levnější možnosti ubytování, jsou v oblasti Ring of Kerry k dispozici také kontrolní seznamy místních hostels. Některé z nejlepších hostels v oblasti jsou Killarney International Hostel, Paddy's Palace Killarney a Neptunes Town Hostel.

Apartmány a penziony

Apartmány a penziony jsou oblíbeným způsobem, jak být blíž k místním obyvatelům a mít soukromí, a to v oblasti Ring of Kerry není jinak. Na tuto možnost se vyplatí zaměřit se především v Killarney, které je velkým městem v okolí. Některé z nejoblíbenějších apartmánů a penzionů jsou Old Killarney Cottages, Friary Down House a Killarney Self-Catering - Clubhouse.

Autokempy a Campervany

Pokud preferujete spíše outdoorový styl, ubytování v autokempu nebo s vaším vlastním campervanem může být tou nejlepší volbou. V Killarney jsou tři hlavní kempy a také kempy v okolí, které nabízejí vše, co potřebujete pro krásnou dovolenou, včetně nádherného vybavení s výhledem na okolní krajinu. Některé z nejoblíbenějších jsou Beaufort Campground, Fossa Caravan and Camping Park a Castleisland Camping & Caravan Park.

Celkově byste se měli rozhodnout na základě vašich individuálních potřeb a především rozpočtu, nicméně je důležité si předem zarezervovat své ubytování, abyste si mohli užít krásy Ring of Kerry bez zbytečných stresových situací. Pokud zarezervujete některé z výše uvedených možností, jste si jisti, že budete mít krásný a pohodlný pobyt v Irsku.


Letenka Irsko Ring of Kerry


Pokud hledáte cestovní destinaci, která kombinuje nedotčenou krásu přírody, bohatou historii a pohostinost místního obyvatelstva, irský Ring of Kerry by mohl být vaší ideální volbou. Považována za jednu z nejkrásnějších silničních tras na světě, tato kruhová trasa nabízí návštěvníkům neopakovatelné zážitky.

Ring of Kerry, přeloženo jako "Kohoutí cesta", se nachází na západním pobřeží Irska v hrabství Kerry. Tato turistická trasa, dlouhá přibližně 179 kilometrů, obíhá nejjižnější část poloostrova Iveragh, přičemž nabízí dech beroucí výhledy na oceán, hory, jezera a zelené kopce, které jsou typické pro irskou krajinu.

Kvůli svému kráse a historickému významu byla cesta zařazena na seznam Národních památek Irska. Své jméno získala podle staré irské legende, podle které tudy kdysi putovával kouzelný kohout, který chránil krajinu.

Jednou z nejlepších způsobů, jak prozkoumat Ring of Kerry, je pronajmout si auto a jet na vlastní pěst. Tím získáte svobodu prozkoumat trasu ve svém vlastním tempu a zastavit se na místech, která vás nejvíce zaujmou. Cesta je velmi dobře značená a navigace není příliš obtížná.

Během jízdy po Ring of Kerry narazíte na nespočet fotogenických míst. Mezi nejznámějšími patří průsmyk Gap of Dunloe, který je obklopen okouzlujícími skalami a jezery. Určitě byste neměli zapomenout navštívit také největší město v této oblasti, Killarney, které se nachází v srdci jediného irského národního parku.

Na těchto místech je možné také absolvovat různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, jízda na kole, rybaření a hory. Navíc můžete také navštívit některou z tradičních irských hospůdek a ocitnout se v přátelské atmosféře, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako je rybí polévka nebo irské whisky.

Pokud plánujete navštívit Ring of Kerry, nejpřístupnější letiště je Kerry Airport, které se nachází v blízkosti města Farranfore. Zde najdete pravidelné lety z Dublinu a dalších větších evropských měst. Existuje také možnost dojet vlakem nebo autobusem na začátek trasy.

Nezáleží na tom, jestli jste zarytým cestovatelem či milovníkem krásy přírody, Ring of Kerry nabízí nespočet zážitků, které uspokojí všechny vaše zájmy. Tato cesta bude určitě nezapomenutelným zážitkem, který si odnesete jako vzpomínku na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ring of Kerry


1. Co je Ring of Kerry?
Ring of Kerry je okruhová silnice dlouhá přibližně 179 km, která prochází krásnou krajinou na jihozápadě Irska. Je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Irsku.

2. Jak dlouho trvá projet Ring of Kerry?
Celkový čas cesty Ring of Kerry závisí na mnoha faktorech, jako je provoz, počasí a četnost zastávek. Obecně se však odhaduje, že trvá přibližně 3-4 hodiny jízdy.

3. Jaký je nejlepší směr pro průjezd Ring of Kerry?
Většina turistů volí směr hodinových ručiček, což umožňuje lépe využít výhledů v průběhu cesty.

4. Co je nejlepší roční doba navštívit Ring of Kerry?
Ring of Kerry je krásný v každou roční dobu, ale nejlepší doba pro návštěvu je obvykle od jara do podzimu. Tato doba nabízí nejlepší počasí a příležitost k výhledům a fotografování.

5. Kam se lze zastavit na Ring of Kerry?
Na Ring of Kerry je mnoho malebných vesnic, jako je Killarney, Kenmare a Cahersiveen, kde se lze zastavit na občerstvení, procházku nebo návštěvu historických památek.

6. Jaké jsou nejznámější atrakce na Ring of Kerry?
Mezi nejznámější atrakce na Ring of Kerry patří Muckross House a zahrady, národní park Killarney, Gap of Dunloe, Skellig Ring, torfmoor Kislaoght a mnoho dalších.

7. Je nutné mít vlastní auto pro průjezd Ring of Kerry?
Ne, není nutné mít vlastní auto. Existuje mnoho možností pro výlety a organizované zájezdy na Ring of Kerry, které zahrnují dopravu.

8. Jaká je cena za vstup na Ring of Kerry?
Ring of Kerry je veřejná silnice, takže není žádný oficiální vstupní poplatek. Nicméně, některé atrakce na cestě mohou mít vstupní poplatky.

9. Je možné projet Ring of Kerry na kole?
Ano, je možné projet Ring of Kerry na kole. Existují cyklotrasy a cyklistické trasy, které vedou podél silnice Ring of Kerry.

10. Jaká je nejlepší ubytování na Ring of Kerry?
Na Ring of Kerry je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, hostinců, penzionů a kempů. Nejlepší ubytování závisí na individuálních preferencích a rozpočtu.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách