Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko The Burren

Letenka Irsko The Burren


The Burren: Cesta do podivného světa

Pokud se chystáte na dovolenou do Irska, určitě byste neměli vynechat jednu z nejúžasnějších přírodních památek této země - The Burren. Tato drsná, ale zároveň kouzelná krajina se nachází na západním pobřeží Irska a jistě vás okouzlí svým jedinečným charakterem.

The Burren je známý svým skalnatým, téměř měsíčním, povrchem, kterým se liší od většiny dalších krajinných útvarů na světě. Přitom se skládá ze střednětvrdého vápence, což vytváří ostré, rozeklané skály a členité terény. Při prvním pohledu může působit surově a odpudivě, ale jakmile se květiny rozkvetou na jaře, krajina se promění v kouzelný kolorit barev.

The Burren je také domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Tato jedinečná kombinace skal a úrodné půdy vytváří ideální podmínky pro růst mnoha vzácných druhů rostlin, které nelze nalézt nikde jinde na světě. Během svého pobytu zde si můžete prohlédnout například skalní popínavky, orchideje, lilie a mnoho dalších. Je to jako byste vkročili do jiného světa, plného krásy a přírodního bohatství.

Pokud máte rádi procházky, The Burren vám nabízí mnoho stezek, které vás provedou tímto unikátním krajem. Jednou z nejznámějších je Burren Way, která vás zavede přes divoké pastviny, mešity skal a malebná města a vesnice. Procházka touto stezkou je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní objevit všechny tajemství tohoto fascinujícího regionu.

The Burren je také ideální pro milovníky historie a archeologie. V této oblasti se nachází mnoho starých megalitických památek, jako jsou kamenné monolity a hrobky. Tyto pozůstatky slouží jako svědectví o přítomnosti člověka již před tisíci lety a Archeologické muzeum The Burren nabízí možnost se dozvědět více o dávných kulturách, které se v této oblasti usazovaly.

Pokud se budete chtít věnovat odpočinku a relaxaci, The Burren má také něco co vám může nabídnout. Krásné pláže, skryté zátoky a horská jezera jsou ideálním místem na strávení odpoledne či den. Můžete se vydat na výlet lodí, využít surfování nebo si vychutnat piknik s výhledem na tyrkysové vody Atlantského oceánu.

The Burren je místem, které vás okouzlí svou zvláštní krásou a jedinečností. Pokud se chystáte na dovolenou do Irska, nezapomeňte zahrnout toto místo do svého itineráře. Zbavte se světa a ztratit se v této podivné krajině, která nabízí nádherné scenérie, bohatou historii a jedinečné přírodní zázraky.


Dovolená Irsko The Burren


Dovolená je pro každého z nás důležitým způsobem, jak si odpočinout od stresu běžného všedního dne. Irsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací a jedno z nejfascinujících míst na světě. Mezi nejkrásnější oblasti patří The Burren.

The Burren je rozsáhlý krasový terén na západním pobřeží Irska, který se rozkládá na ploše 250 kilometrů čtverečních. Je to typický krasový terén, na kterém se nachází neobvyklé kamenné útvary z vápence a nádherné pestré květiny. Tato oblast je, jak mnoho návštěvníků říká, jeden z nejúchvatnějších koutů Irska.

Pokud plánujete dovolenou v The Burren, můžete se těšit na krásné procházky a turistické výlety v této zvláštní krajině. Tuto oblast si můžete naplno užít, pokud si pronajmete auto a projedete se po malebných silnicích v okolí The Burren.

Turisté z celého světa přicházejí do této oblasti hlavně na prohlídku populárních míst, jako jsou Doolin, Ballyvaughan, Lisdoonvarna, nebo Cliffs of Moher. Cliffs of Moher je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Irsku, díky impozantním útesům, z nichž se otevírá nádherný výhled na Atlantik.

The Burren není jen o krasových útvarech a ústupech. Oblast je také plná historických památek. Pokud máte rádi archeologii, můžete navštívit mnoho neuvěřitelných dolmenů, hrobek a chrámů, které se nacházejí v této krajině.

Pokud hledáte možnosti ubytování, The Burren nabízí skvělé možnosti. Existuje mnoho pěkných hotelů, bed & breakfasts nebo bytů, které si můžete pronajmout. Taktéž můžete zkusit jeden z mnoha kempů v oblasti a něco si namixovat z turistického stylu.

Kromě dalších atrakcí se v The Burren oblasti také nachází mnoho nádherných a roztomilých irských městeček, která stojí za návštěvu. V těchto městech se můžete projít, objevovat, nakupovat v místních obchodech a ochutnat některá z místních jídel.

Celkově vzato, The Burren je krásné místo, které nabízí mnoho výjimečných zážitků. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této oblasti, můžete si být jisti, že vás kouzlo irské krajiny neopustí.


Počasí Irsko The Burren


The Burren je nejen jedním z nejkrásnějších regionů v Irsku, ale také jedním z nejzajímavějších z hlediska počasí. Jedná se o oblast s mírným a vlhkým klimatem, kde se průměrné teploty v letních měsících pohybují kolem 20 °C a v zimě kolem 5 °C.

Jedním z výrazných znaků počasí v oblasti The Burren je silný vítr. Ten dokáže být velmi náročný pro turisty a výletníky, kteří se sem vypravují. Obvykle fouká ze západu a může být velmi silný, zejména na pobřeží, kde může být bouřlivý.

V oblasti The Burren se vyskytují také různé druhy srážek. Nejvíce jich je v zimních měsících, ale v průměru ročně naprší kolem 150 dnů v roce. Nejvíce srážek se obvykle vyskytuje v dubnu, červnu a říjnu. Pokud se vypravíte do oblasti The Burren, nezapomeňte si do batohu dát nepromokavou bundu, boty a ochranu pro mobil a fotoaparát.

Pro návštěvy The Burren jsou nejlepší měsíce od dubna do září. V těchto měsících je obvykle nižší vlhkost a teploty často dosahují příjemných hodnot. Pokud se ale vypravíte do oblasti mimo hlavní turistickou sezónu, můžete si užít The Burren bez davů turistů a prožít naprosto nezapomenutelnou atmosféru.

V době, kdy se oblast The Burren stává cílem turistů, bývá také extrémní spád turistického ruchu. Pokud si tedy chcete užít krásy této oblasti v klidu, je dobré vyrazit na výlet časně ráno nebo později večer. Těšit se můžete na úchvatné výhledy na moře, rozsáhlé pláně s mechy a kapradinami a kamenné útvary, které se rozkládají na obrovském území The Burren.

Celkově lze tedy říci, že návštěva The Burren je pro milovníky přírody naprosto nezapomenutelný zážitek, při kterém se setkají s nádhernou přírodou Irského ostrova a také s mnoha zajímavostmi z oblasti klimatu a počasí. Jestliže se vydáte do této oblasti, připravte se na všechny klimatické podmínky a užijte si procházku mezi krásnými kameny a úchvatnými výhledy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko The Burren


1. Jaké je The Burren?
The Burren je oblast v Irsku, která se nachází v hrabství Clare. Je známá svou unikátní krajinou, která je plná vápencových útvarů a rozsáhlých kamenitých plání.

2. Jak se dostanu do The Burren?
Nejbližším letištěm k The Burren je letiště Shannon, které je asi 40 minut jízdy autem. Z letiště je možné si pronajmout auto nebo využít místní autobusovou dopravu.

3. Co je nejlepší doba navštívit The Burren?
Nejlepší doba na návštěvu The Burren je na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen), kdy jsou teploty mírné a kvetou zdejší vzácné květiny.

4. Co mohu vidět v The Burren?
V The Burren je možné vidět mnoho památek a přírodních krás. Mezi nejznámější patří Poulnabrone Dolmen - megalitycký dlážděný oltář, Aillwee Cave - známá jeskyně, a Cliffs of Moher - majestátní přírodní útesy.

5. Jak dlouho bych měl/zaplatím navštívit The Burren?
Délka návštěvy The Burren závisí na vašich zájmech. Doporučuje se strávit zde alespoň jeden den, abyste mohli prozkoumat hlavní atrakce. Vstupné poplatky se liší podle konkrétních atrakcí.

6. Můžu si v The Burren jít jen tak na procházku?
Ano, v The Burren je možné se projet autem a nechat se unést krásnou krajinou, ale je zde také mnoho turistických stezek, které vás provedou přes unikátní vápencovou krajinu a poskytnou krásné výhledy.

7. Jsou zde možnosti ubytování a stravování v The Burren?
Ano, v oblasti The Burren je dostatek možností ubytování, včetně hotelů, B&B, kempů a samoobslužných chatek. Kromě toho zde najdete také restaurace a hospody, které nabízejí místní pokrmy a tradiční irskou kuchyni.

8. Co ještě mohu dělat v okolí The Burren?
V okolí The Burren je možné navštívit také město Galway, které je známé svou živou hudební scénou a festivaly. Dalšími zajímavými místy v blízkosti jsou například národní park Burren, Dunguaire Castle a Aran Islands.


Ubytování Irsko The Burren


Irsko je země plná překrásných scenérií, které lákají milovníky přírody z celého světa. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v Irsku je oblast nazývaná The Burren. Tato unikátní krajina se nachází na západním pobřeží Irska a láká návštěvníky svou divokou krásou, kamenitými pláněmi a bohatou faunou a flórou.

The Burren je geologickým zázrakem, který se rozprostírá na ploše více než 250 kilometrů čtverečních. Je charakteristický zejména svými rozlehlými kamenitými pláněmi, které vytváří jedinečný pohled na krajinu. Místní kamenité pláně jsou pokryté vápencem a jsou bohaté na fosílie australských rostlin a mořských živočichů.

Tato oblast je nejen geologickým a biologickým fenoménem, ale také důležitým historickým a kulturním místem. The Burren je domovem mnoha historických památek, jako jsou středověké zámky, kamenné monumenty a starobylé kláštery. Nejpůsobivější z těchto památek je klášter Poulnabrone, který pochází ze 14. století. Tento klášter je známý svou jedinečnou architekturou a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tuto malebnou oblast Irsku, existuje přeplň obchodů, restaurací a kaváren, kde si mohou návštěvníci vychutnat tradiční irskou kuchyni a pití. Je zde také bohatá nabídka ubytování, která je přizpůsobena potřebám různých typů cestovatelů.

Návštěvníci mají možnost si vybrat mezi tradičními bed and breakfasty, které nabízejí útulné a pohodlné pokoje s snídaní. Tyto typy ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou irskou pohostinnost a atmosféru. Ovšem v případě, že preferujete luxusnější ubytování, můžete si vybrat z široké škály hotelů s vyhlídkou na moře a přístavní město Ballyvaughan.

Pokud hledáte něco více dobrodružného a blíže k přírodě, můžete se rozhodnout pro kempování. V The Burren jsou k dispozici kempy a kempovací místa, která umožňují návštěvníkům prozkoumat tuhle krásnou oblast a užít si příjemnou atmosféru přírody.

Ať už si vyberete kteroukoliv možnost ubytování, návštěva The Burren v Irsku je zážitkem, který si zamiluje každý milovník přírody a krásných scenérií. Tato oblast nabízí možnost prozkoumání unikátní flóry a fauny, objevování historie a kultury a užívání si irské pohostinnosti.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách