Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Glymur

Počasí Island Glymur


Island se pyšní velmi zajímavým a měnícím se klimatem. Na ostrově je možné pocítit mnoho druhů počasí, které se často mění v průběhu dne. I když je průměrná teplota na Islandu poměrně nízká po celý rok, počet turistů navštěvujících ostrov roste a největším lákadlem jsou ohromující přírodní scenérie, které se v různých ročních obdobích mohou jevit velmi odlišně. Jednou z nejznámějších přírodních krás na Islandu je vodopád Glymur a právě toto místo bude naším tématem.

Vodopád Glymur se nachází na západním pobřeží Islandu, asi hodinu jízdy od Reykjavíku. Je to nejvyšší vodopád na ostrově, s výškou přesahující 196 metrů. Právě tato výška vytváří velmi silný proud vody, který vytváří úchvatnou a ještě překrásnější scenérii. Od příjezdového parkoviště k vodopádu musí turisté projít přes údolí, přes řeku a pak se dostanou na skalní plošinu přímo nad vodopádem, kde se mohou obdivovat krásný výhled.

Počasí na ostrově Island se může lišit a v zimě je velmi důležité se na návštěvu pobřeží dobře připravit. V zimě jsou na ostrově velmi silné větry a někdy může napadnout i velké množství sněhu, což může mít za následek uzavření silnic, včetně té, vedoucí k vodopádu Glymur. V zimě je tedy velmi nutné sledovat dopravní zpravodajství a situaci na silnicích.

Na jaře a v létě je na Islandu možné zažít krásnější počasí, ale občas i přesto zde probíhají bouřky. Během léta je také možné zde zažít polární noc, kdy slunce nezapadá a naopak v zimě polární den, kdy slunce nevychází.

Pro návštěvu vodopádu Glymur doporučujeme návštěvu v létě, kdy je počasí mnohem příznivější a není třeba se příliš obávat o silnice. Návštěvníci si tak mohou užít krásný pohled na vodopád Glymur v plné nádheře. Nice one!


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Glymur


1. Jak se dostat k vodopádu Glymur?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k vodopádu Glymur, je autem. Od Reykjavíku se vydejte po silnici číslo 1 na sever, poté na silnici číslo 47. Po této silnici pokračujte asi 64 kilometrů, dokud nedojdete na parkoviště u vodopádu. Odtud je možné pokračovat pěšky.

2. Jak dlouho trvá turistická trasa k vodopádu Glymur?
Odpověď: Celková délka trasy k vodopádu Glymur je asi 7 kilometrů. Trasa trvá přibližně 3 až 4 hodiny turistické chůze tam i zpět, v závislosti na kondici a rychlosti chůze.

3. Je nutné mít vhodné turistické vybavení pro túru k vodopádu Glymur?
Odpověď: Ano, je doporučeno mít vhodné turistické vybavení, zejména dobré turistické boty, pohodlné oblečení, ochrannou přilbu (při chůzi kolem skalních útesů) a dostatek pitné vody a svačiny.

4. Lze k vodopádu Glymur přijet veřejnou dopravou?
Odpověď: Ne, veřejná doprava k vodopádu Glymur v současné době není dostupná. Nejbližší přístup je autem nebo organizovat si turistický výlet s některou z místních cestovních společností.

5. Je u vodopádu Glymur možné se koupat?
Odpověď: Ano, je možné se koupat ve vodě u vodopádu Glymur, zejména v létě. Avšak voda je velice studená, takže je třeba být v tomto ohledu opatrný a respektovat vlastní bezpečnost.

6. Jaké další aktivity lze v okolí vodopádu Glymur podniknout?
Odpověď: V okolí vodopádu Glymur je možné podniknout další turistické aktivity, jako je procházka po okolní přírodě, fotografování krásných výhledů, rybaření v okolních jezerech či řekách a navštívení dalších přírodních zákoutí, například národního parku Þingvellir.


Ubytování Island Glymur


Island Glymur se nachází na severozápadním pobřeží Islandu a je jedním z nejkrásnějších míst na ostrově. Jeho název je odvozen od stejnojmenného vodopádu, který je druhým nejvyšším na Islandu. Toto místo nabízí úchvatné výhledy na okolní horstvo, fjordy a oceán, což ho činí ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodruhů.

Ubytování na Islandu Glymur je komfortní a poskytuje hostům jedinečný zážitek z pobytu v této neuvěřitelné přírodní scenérii. Místní ubytování je vybaveno moderními vybaveními a nabízí pohodlí a relaxaci. Hosté zde mohou očekávat plně zařízené pokoje s vlastní koupelnou, televizí a bezplatným Wi-Fi připojením. Kromě toho jsou zde také společné prostory, jako je prostorný obývací pokoj a jídelna, kde se hosté mohou sejít, sdílet své zážitky a stravovat se.

Je zde také možnost ubytování v prostorných chatkách, které jsou ideální pro rodiny a skupiny přátel. Tyto chatky nabízejí vlastní sociální zařízení, plně vybavenou kuchyň a obývací pokoj. V některých chatkách je také krb, což z nich činí útulné místo na relaxaci po dlouhém dni v přírodě.

Součástí ubytování je také restaurace, která nabízí lahodné jídlo sestavené z čerstvých a místních surovin. Hosté mohou ochutnat tradiční islandskou kuchyni, jako je čerstvá ryba, jehněčí nebo divočina. Restaurace také nabízí možnost ochutnat místní speciality, jako je třeba islandský zmrzlý jogurt.

Pro hosty, kteří se rádi věnují outdoorovým aktivitám, je zde mnoho možností, jak si užít epičtější přírodu Islandu Glymur. K dispozici je celá řada turistických tras v okolí, které poskytují nádherné výhledy na okolní fjordy, mraky a horské vrcholky. Některé z cest vás dokonce zavedou až k samotnému vodopádu Glymur. Tato přírodní atrakce s výškou 198 metrů je opravdu nádherná a stojí za to ji vidět na vlastní oči.

V okolí ubytování je také možnost podniknout vodní aktivity, například rybaření nebo plavání v elfích záplavách, které se nacházejí ve fjordu. K dispozici jsou také excuze na fotbalových polích nebo možnost zapůjčení kajaku.

Celkově ubytování na Islandu Glymur je pro hosty skvělou volbou, pokud chtějí zažít jedinečnou kombinaci přírodní krásy a komfortu. Toto místo nabízí relaxaci, dobrodružství a neuvěřitelné výhledy, které se jistě zapíší do paměti navždy.


Letenka Island Glymur


Letenka Island Glymur: Objevte krásy Islandu

Island je krásná země, kterou si jistě zamilujete. Čisté vody, krásné hory, sopky a ledovce, to všechno je Island. Pokud si chcete užít co nejvíce z Islandu, letět do Gylmu je něco, co by vám mělo být velmi blízké. Island Glymur je nádherné letiště, které se nachází na jihozápadě Islandu. Nabízí velmi krásné výhledy na oblast a má mnoho zajímavých turistických atrakcí.

Letiště lze snadno dosáhnout z hlavního města Reykjaviku, kde se nachází mezinárodní letiště Keflavik. Je to asi 40 minut jízdy autem a poté kousek cestovat trajektem. Když dorazíte, můžete si vychutnat jedinečnou krajinnou scenérii Islandu, která se táhne všemi směry.

Island Glymur nabízí mnoho různých druhů turistických aktivit. Můžete se vydat na horskou túru, zahrnout návštěvy pláže a pobřeží, projít se po útesech či zkusit něco z aktivit spojenou s vodou. Pokud si přejete se nadechnout čerstvého vzduchu a prohlédnout krásy Islandu z výšky, můžete si zarezervovat panoramatický let vrtulníkem.

Island je orámem čilé činnosti, obdivuhodné krásy a atrakcí, které vás nikdy neomrzí. Zůstat můžete v mnoha kvalitních hotelích poblíž letiště, které vám poskytnou teplé ubytování a další služby, takže můžete prožít svůj pobyt naplno. Co víc si můžete přát pro ideální dovolenou?

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek z Islandu, neváhejte a zarezervujte si letenku do Island Glymur hned teď. Když přijdete, můžete se toulat po krásných krajinách a vyplnit svůj seznam požadovaných aktivit, skúste něco nového a objevujte nové způsoby, jak si užívat Island v jeho naprosté kráse. Vydejte se na cestu naplno v Islandu Glymur - budete na to myslet ještě dlouho po tom, co se vrátíte domů.


Dovolená Island Glymur


Island Glymur, patřící k největším a nejkrásnějším zemím Evropy, je nádhernou destinací pro milovníky přírody a dobrodružství. Nachází se na severu Atlantského oceánu, odkud láká turisty svými sopečnými krajiny, termálními prameny a velkolepými vodopády. V tomto článku se podíváme na jedno z nejpopulárnějších míst - vodopád Glymur.

Glymur se nachází v oblasti Hvalfjörður a je považován za nejvyšší vodopád na Islandu, dosahující výšky 198 metrů. Přístup k němu je značený a jednoduchý, ale přesto je třeba počítat s tím, že se jedná o trochu náročnější turistickou trasu, která stoupá po skalách a překonává řeku.

Pokud se rozhodnete navštívit Glymur, měli byste si na cestu obléci pohodlné a pevné boty, dále také doporučujeme mít sebou něco k jídlu a pití, protože celá trasa trvá asi 3-4 hodiny.

Po výstupu na vrchol odměnou vám bude nádherný výhled na okolní hory, fjordy a přírodu. U vodopádu samotného se ocitnete většinou zcela sami, což je překvapivé, když si uvědomíte, kolik turistů navštěvuje Island každý rok.

Pokud hledáte ideální dovolenou plnou přírodních krás a neuvěřitelného dobrodružství, Island a vodopád Glymur jsou pro vás to nejlepší místo. Připravte se na náročnou, ale krásnou turistickou trať, která vám poskytne nezapomenutelné zážitky a zaručeně vás nadchne.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách