Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Goðafoss

Počasí Island Goðafoss


Goðafoss, známý také jako "Vodopád bohů", je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Nachází se na řece Skjálfandafljót na severu ostrova, nedaleko východního pobřeží. Goðafoss je významnou turistickou atrakcí a oblíbeným místem návštěvníků, kteří se sem sjíždějí, aby si prohlédli jeho impozantní výšku a ohromující přírodní scenérie.

Vodopád Goðafoss leží ve východní části země, v kraji Höfðaströnd. Jeho název odkazuje na jedno z nejvýznamnějších historických událostí na Islandu. Legenda praví, že v roce 1000 se zde odehrála klíčová událost, která ovlivnila budoucnost islandského národa. Během tohoto období byla Islandská oblast rozdělena mezi pohany, kteří ctěli starověké pohanské bohy, a křesťany, kteří přijali novou křesťanskou víru z Norska. Když země Česka stála na křižovatce mezi těmito dvěma náboženstvími, islandský zákonodárce Þorgeir Ljósvetningagöng, poctivě vyvážil obě země tak, aby nebyly uvrženy do občanské války. Řešením bylo, aby chrámy starých bohů byly zničeny a zavedeno křesťanství jako hlavní náboženství.

Legenda praví, že Þorgeir významně přispěl k rozhodnutí pro křesťanství ve svém kraji tím, že hodil své pohanské sošky do vod padajícího vodopádu Goðafoss. Jako výraz přijetí nového náboženství byl tento vodopád od té doby nazýván Goðafoss nebo "Vodopád bohů".

Samotný vodopád je velmi impozantní a zaujme svou mohutností a hravou elegancí. Sestává z řady kaskád, které se táhnou přes šířku řeky Skjálfandafljót, a dosahuje výšky až 12 metrů. Vodopád má šířku přes 30 metrů a jeho mohutný průtok vody vytváří dojem nesmírné síly a energie.

Oblast kolem Goðafoss je také krásná a divoká. Panoramatický výhled na vodopád a okolní krajinu nabízí úchvatný pohled na severní Island. Návštěvníci si zde mohou užít krásné procházky, sledovat místní floru a faunu a fotografovat své nezapomenutelné zážitky.

Počasí v této oblasti je poměrně proměnlivé a ovlivňuje ho severní poloha a vliv severoatlantického oceánu. V létě se teplota pohybuje kolem 10 až 15 °C a často se objevují bouře, které přinášejí déšť a silné větry. V zimě jsou teploty výrazně nižší a mohou klesnout i pod bod mrazu, přičemž se vyskytují sněhové bouře. Kvůli počasí je tedy nutné být vybavený správným oblečením a vhodnou obuví.

Goðafoss je skutečně jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu a má velký historický a kulturní význam. Jeho úchvatná krása a bohatá historie jej činí atraktivním a fascinujícím cílem pro turisty z celého světa. Pokud se chystáte na Island, určitě nezapomeňte zařadit Goðafoss na svůj seznam míst k návštěvě.


Ubytování Island Goðafoss


Island je země, která láká velké množství turistů z celého světa. Oblíbeným turistickým místem je také Goðafoss, což je vodopád nacházející se na řece Skjálfandafljót na severu Islandu. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, můžete si zvolit jako své ubytování Island Goðafoss.

Island Goðafoss je luxusní hotel, který se nachází přímo u vodopádu Goðafoss. Hotel nabízí moderní a stylové pokoje pro hosty s výhledem na malebné okolí. Pokoje jsou klimatizované a vybavené pohodlnými postelemi, satelitní televizí, minibarem, trezorem a vlastní koupelnou.

Kromě pohodlných pokojů nabízí Island Goðafoss také restauraci, kde si hosté mohou vychutnat tradiční islandské speciality i mezinárodní kuchyni. Restaurace má neuvěřitelný výhled na vodopád Goðafoss, což nabízí nezapomenutelný zážitek při večeři. V případě nepříznivého počasí je k dispozici elegantní vnitřní jídelna s krbem.

Pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek, může být Island Goðafoss skvělou volbou. Hotel nabízí moderní wellness centrum, které se skládá z venkovních a vnitřních lázní, sauny a posilovny. Pro okamžitou revitalizaci a regeneraci nabízí hotel také masáže a kosmetické procedury.

V případě, že byste se chtěli vydat na pěší výlet, Island Goðafoss leží přímo na cestě Laugavegur, což je nejznámější pěší trasa na Islandu. Navštívit lze také blízké horské vrcholy, ledovce a geotermální oblasti jako je třeba Mývatn.

Island Goðafoss je skvělým místem pro ty, kteří hledají kvalitní ubytování v malebném prostředí a chtějí si užít nezapomenutelnou dovolenou. Hotel nabízí vše, co si můžete přát od luxusního ubytování. Pokud plánujete navštívit Island a oblast Goðafoss, rozhodně byste neměli minout tuto skvělou možnost ubytování.


Letenka Island Goðafoss


Letenka pro cestu na Island není ničím výjimečným, ale pokud ji zakoupíte pro konkrétní místo, může to být zážitek na celý život. Jedním z mnoha kouzelných míst na Islandu je přírodní krásu Goðafoss. Tato horská vodopád se nachází v severní části země, a pokud zvažujete návštěvu této části Islandu, letenka Island Goðafoss je tou pravou volbou.

Pojďme si nyní probrat několik informací o Goðafoss, co ho dělá tak jedinečným a proč byste se měli pustit do plánování této cesty.

Goðafoss, čemu se můžete těšit?

Goðafoss je krásný horský vodopád, jehož jméno znamená „vodopád bohů“. Legenda říká, že když přijal islandský vévoda Þorgeir ze Samnýningu křesťanství v roce 1000, poslal nejprve oběti k duchům starého pohanství. Poté, co je vyvolal na Goðafoss, hodil do vod pečetě s těmi duchy, kteří se nepřidali k nové víře. Když je obyvatelé dostali do vody, změkl led a oni se utopili. Tak vznikla legenda o vodopádu bohů. Dnes je Goðafoss populárním místem pro turisty z celého světa a zaslouženě patří k nejkrásnějším bezplatným atrakcím Islandu.

Jak se tam dostanete?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Island, je letadlem. Island Goðafoss se nachází v severní části země, takže se doporučuje vystoupit v letišti Akureyri a odtud pokračovat do vzdálenosti asi 30 km, kde se nachází vodopád. Nejbližší město je Mývatn, odkud jezdí autobus a také si zde můžete pronajmout auto.

Co si na místě prohlédnout?

Kromě samotného vodopádu se na místě nachází také krásná krajina, a to především oblast Mývatn a okolí. Pokud máte rádi horské túry nebo výlety na koni, tuto činnost si neodpárejte. Navštívit můžete také významné památky, jako jsou solfatary v blízkosti na Mývatnu.

Kde se ubytovat?

Oblast kolem Goðafoss je velmi atraktivní, a takže je zde mnoho možností, jak se ubytovat. Například v blízkosti vodopádu se nachází mnoho menších rybářských městeček s hotely a penziony.

Závěr

Island Goðafoss je skutečným klenotem Islandu, a pokud plánujete návštěvu této části země, letenka Island Goðafoss by měla být vaší prioritou. Tento vodopád a jeho překrásná okolí nabízí nezapomenutelné zážitky a je to jednoznačně místo, které byste neměli vynechat.


Dovolená Island Goðafoss


Island je fascinující země plná úchvatných přírodních krás a kouzla. Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst, které můžete navštívit během svého pobytu na Islandu, je vodopád Goðafoss.

Goðafoss, také známý jako „Boží vodopád“, se nachází na řece Skjálfandafljót v severním Islandu. Jeho výjimečná krása a historický význam ho činí jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v regionu.

Příběh vodopádu Goðafoss sahá až do roku 1 000 n.l., kdy byl Island přijal křesťanství jako státní náboženství. Podle legendy byl předtím goðafoss (horský vodopád) považován za svatý a uctívaný pohanskými bohy.

Příběh vypráví, že pohanský vůdce Þorgeir Þorkelsson, který byl rozhodnut vyřešit konflikt mezi starým pohanským kultem a novým křesťanským náboženstvím, pověřil sebe samého rozhodčí rolí. Þorgeir se rozhodl přijmout křesťanství jako oficiální náboženství Islandu a vyjít von na svatý hrot Goðafoss, kde hodil své pohanské symboly a pomáhal tak symbolicky zavést novou víru.

Od té doby se vodopád Goðafoss stal symbolem obrácení křesťanství na Islandu a pro mnoho Islanďanů je zároveň důležitým místem duchovního a historického významu.

Vodopád samo o sobě je ohromující. Skládá se z několika vodopádových ramen, která padají z výšky přes 12 metrů do hluboké soutěsky. Bílá voda spolu s tmavým bazaltem utváří kontrastní a nádherný obraz. Především v létě, kdy je oblast plná zeleně a divokých květin, se vodopád jeví ještě působivější.

Goðafoss lze snadno dosáhnout z dálnice Ring Road, hlavní silnice, která obkružuje celý Island. Je vzdálen přibližně 45 minut jízdy na východ od města Akureyri, které je největším městem severního Islandu.

Pobyt u Goðafoss je velmi příjemný. Kolem vodopádu je několik vyhlídkových míst s dobře značenými stezkami, které umožňují návštěvníkům prozkoumat vodopád z různých úhlů. Existují také piknikové a odpočinkové zóny, kde si můžete odpočinout a vychutnat si scenérii.

Navštívte Goðafoss a zažijte jeho kouzlo a historii na vlastní oči. Kromě nádherného vodopádu si můžete vychutnat okolní krásnou přírodu a třeba se vydat na výlet do nedalekého národního parku Jökulsárgljúfur, kde najdete další úchvatné přírodní památky, včetně vodopádu Dettifoss, který je známým největším vodopádem v Evropě.

Island je opravdu země, kterou si zasloužíte navštívit a Goðafoss je jedním z hlavních důvodů, proč tam jet. Ovšem nezapomínejte, že Island je velmi citlivou přírodní oblastí, a proto je důležité zacházet s ní opatrně a dodržovat veškerá pravidla, která jsou zde stanovena.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Goðafoss


1. Kde se nachází vodopád Goðafoss?

Vodopád Goðafoss se nachází na řece Skjálfandafljót v blízkosti silnice číslo 1 na severu Islandu, asi 45 minut jízdy od města Akureyri.

2. Je návštěva Goðafossu placená?

Ne, návštěva Goðafossu je zcela zdarma.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Goðafossu?

Nejlepší čas na návštěvu Goðafossu je v létě, kdy jsou dny nejdelší a počasí nejstabilnější. V zimě je však vodopád krásný díky ledu a sněhu.

4. Jaký je rozsah pěší trasy k Goðafossu?

Pěší trasa k Goðafossu je relativně krátká, asi 10 minut chůze od parkoviště.

5. Je možné k Goðafossu dojet autem?

Ano, Goðafoss je snadno dostupný autem po silnici číslo 1.

6. Je možné se koupit v řece pod vodopádem?

Ano, je možné se koupat v řece pod vodopádem, ale je to z velké části velmi studená řeka.

7. Je možné kempovat v blízkosti Goðafossu?

Ano, existuje několik kempů v blízkosti Goðafossu, ve kterých můžete strávit noc.

8. Jaký je historický význam Goðafossu?

Goðafoss byl důležitým místem v historii Islandu, když se v roce 1000 př. n. l. zde skupina ýských vůdců rozhodla přestoupit na křesťanství. Vůdce zvaný Þorgeir Ljósvetningagoði házel do vodopádu sochy starých bohů a vyzval všechny ýské obyvatele, aby následovali jeho příklad.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách