Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Hvalfjörður

Letenka Island Hvalfjörður


Hvalfjörður: Neodhalený klenot Islandu

Island, země ohromující krásou přírody a fascinujícími přírodními úkazy, láká turisty z celého světa. Mezi žádané destinace na této ostrovní zemi patří také město Hvalfjörður, které se nachází na okraji stejnojmenného fjordu a nabízí nezapomenutelné zážitky pro všechny milovníky přírody.

Pro začátek, jediná cesta do Hvalfjörðuru vás přivede přes impozantní Hvalfjarðargöng, jedny z nejdelších tunelů v Evropě. Cestou do fjordu si můžete vychutnat nádherný výhled na zalesněné kopce a horské štíty, které dosahují až do výšky 1000 metrů nad mořem. Cesta je sama o sobě nezapomenutelným zážitkem a slibuje, že vás zavede do úplně jiného světa.

Jakmile dorazíte do Hvalfjörðuru, očekává vás malebná krajina s krystalicky čistými jezery, divokými vodopády a fascinujícími přírodními památkami. Oblast je vyhlášena pro svou úchvatnou přírodní krásu a zachovanou divočinu. Přímo na břehu fjordu se rozkládá město Hvalfjörður, které je výchozím bodem pro mnoho turistických aktivit.

Milovníci pěší turistiky budou nadšeni řadou turistických stezek, které nabízejí překrásné výhledy a unikátní okamžiky strávené v klidu a harmonii s přírodou. Národní park Hallormsstaður je například ideálním místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat islandskou flořu a faunu. Rozsáhlé lesy plné endemických druhů rostlin a bohatá zvířena dělají z tohoto parku jedinečné místo k návštěvě.

Pro zájemce o vodní aktivity nabízí Hvalfjörður také mnoho možností. Můžete si pronajmout kajak a prozkoumávat fjord ze vzdálenějšího úhlu, přičemž budete mít jedinečnou příležitost spatřit místní mořskou faunu, včetně delfínů a tuleně. Rovněž je možné se vydat na lodní výlet za pozorováním velryb v okolních vodách, což je zážitek, který vás jistě doslova ohromí.

Pokud se vydáte na východ od Hvalfjörðuru, dostanete se k Þingvelliru, místu, kde byla první parlamentní shromáždění založeno již v roce 930. Tento národní park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí úchvatné přírodní scenérie. Zde se setkává tektonická deska Severoamerické a Eurasijské desky, díky čemuž vznikl jedinečný kaňon, který je přímo symbolickým vyjádřením geologické podstaty Islandu.

Hvalfjörður je skutečným neodhaleným klenotem Islandu. Přináší návštěvníkům drsnou a přesto překrásnou přírodu, která zůstává neporušena civilizací. Pokud hledáte unikátní dovolenou, která vás naplní klidem a pozitivní energií, Hvalfjörður je pro vás to pravé místo. Vydejte se na tohoto neznámého krále islandské přírody a společně objevte jeho nepopsatelnou krásu.


Ubytování Island Hvalfjörður


Island Hvalfjörður je neuvěřitelně krásná oblast Islandu, která se nachází pouhých 50 kilometrů severozápadně od hlavního města Reykjavik. Jeho návštěvníci mohou očekávat okouzlující scenérie, kterou tvoří hluboké fjordy, vodopády, horští vrcholky a ledovce.

Abyste si svůj pobyt na Islandu Hvalfjörður co nejvíce užili, měli byste zvolit perfektní ubytování. Protože se jedná o turisticky atraktivní oblast, máte na výběr z různých typů ubytování – od luxusních hotelů až po kempy. Zde jsou některé z možností, které by mohly být vhodné pro vás.

1. Hótel Glymur – luxus a pohodlí
Hótel Glymur je asi nejznámější a nejluxusnějším ubytování v této oblasti. Nachází se pouze pár minut od fjordu a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Tento hotel má restauraci s vynikající kuchyní a pohodlné pokoje, které jsou plně vybavené moderními prvky a klimatizací.

2. Kistufell Guesthouse – tradiční styl a příjemná atmosféra
Pro ty, kteří hledají ubytování s tradičním stylem, není nic lepšího než Kistufell Guesthouse. Toto lůžkové zařízení je vybaveno starobylým dekorem a všemi moderními prvky, které jsou k dispozici v současnosti. Hostitelé jsou neuvěřitelně vstřícní a přátelští, což vytváří velmi příjemnou atmosféru.

3. Edda ÍS Hvalfjörður Hostel – cenově dostupné ubytování
Pro ty s menším rozpočtem se nabízí Edda ÍS Hvalfjörður Hostel. Toto hostel má pohodlné a prostorné pokoje a dorozumívat se zde můžete v mnoha jazycích. Hostel je umístěn v krásné přírodě, kterou můžete snadno objevit při turistice v oblasti.

4. Hotel Edda Skorradalur – rodinné ubytování
Hotel Edda Skorradalur je ideálním místem pro rodiny, které si chtějí užít svůj pobyt na Islandu Hvalfjörður. Tento hotel nabízí speciální pokoje pro rodiny a také nabízí služby hlídání dětí. Okolí hotelu je plné různých aktivit pro celou rodinu, jako jsou tůry, jízda na koni a mnoho dalšího.

5. Ubytování v přírodě – kempování
Pro někoho, kdo preferuje spánek pod širým nebem, je k dispozici několik kempů v této oblasti. Kempování je velmi oblíbené v této oblasti a nabízí vám příležitost prozkoumat Island Hvalfjörður z jiného úhlu pohledu. Kempy jsou plně vybavené, nabízejí sprchy, toalety a další služby, které potřebujete.

Takže pokud se chystáte na pobyt na Islandu Hvalfjörður, máte na výběr z několika typů ubytování. Záleží jen na vás, jaký typ ubytování si zvolíte podle vašich představ a financí. Jakýkoli z výše uvedených typů ubytování vám garantuje zážitky, které vás nenechají na pochybách, proč by Island Hvalfjörður neměl být na vašem seznamu příštích cestovních destinací.


Dovolená Island Hvalfjörður


Island Hvalfjörður je jedno z nejkrásnějších míst na Islandu a ideální destinací pro dovolenou pro ty, kteří milují přírodu a klid. Tento fjord se nachází jen asi 50 km západně od hlavního města Reykjavíku a nabízí úchvatné výhledy na horu Kirkjufell, místní vodopády, zelené údolí a azurové moře.

Příjezd do této oblasti je velmi jednoduchý, protože Hvalfjörður je snadno dostupný po hlavní silnici číslo 1, která obchází Island. Přestože se jedná o vzdálenější část Islandu, stojí za to sem přijet, protože zdejší přírodní krása je úchvatná.

Pro milovníky turistiky a horských túr je Hvalfjörður rájem. Zdejší kopce a hory nabízejí mnoho možností pro pěší turistiku. Jednou z nejoblíbenějších tras je výstup na horu Kirkjufell, která je známá svou charakteristickou podobou a pohádkovými výhledy na okolní krajinu. Pro ty, kteří hledají větší výzvu, je tu možnost trekovat na vrchol hory Glymur, který je nejvyšším vodopádem na Islandu.

Pokud se chcete potěšit i dalšími přírodními krásami, nezapomeňte navštívit Hvalfjördur Waterfall. Tento vodopád je jeden z největších na Islandu a je opravdu nádherný. Můžete se k němu dostat pohodlně po turisticky vyznačené stezce. Pro ty, kteří mají rádi rybaření, je Hvalfjörður také oblíbeným místem. Moře je zde bohaté na lososy a další ryby, a tak si můžete užívat rybolov a prožívat opravdovou dovolenou rybáře.

Hvalfjörður je také známý svými geotermálními prameny a horkými prameny. Navštivte lázeňská centra, kde si můžete dopřát relaxaci v horkých termálních bazénech a saunách. Tato úžasná voda vás naplní energií a uvolní vaše svaly po dlouhém dni stráveném procházkami a objevováním.

Kromě toho, že je Hvalfjörður nabízí nespočet příležitostí pro venkovní aktivity, je zde také lákavá nabídka ubytování a restaurací. Existuje několik pěkných a útulných hotelů, které nabízejí pohodlné pokoje a výhled na fjord. Místní restaurace servírují čerstvé mořské plody a další tradiční islandská jídla.

Pokud tedy hledáte dovolenou na krásném a klidném místě, kde se můžete odpočinout a načerpat energii z přírody, měli byste zvážit návštěvu Islandu Hvalfjörður. Toto místo vás ohromí svou krásou a pohodovou atmosférou. Nezapomeňte vzít s sebou fotoaparát, abyste zachytili ty nezapomenutelné momenty a krásu tohoto kouzelného místa.


Počasí Island Hvalfjörður


Hvalfjörður, nacházející se na západním pobřeží Islandu, je jedním z nejkrásnějších fjordů na ostrově. Jeho název v překladu znamená "Velrybí fjord", což je velmi příznačné, protože fjord je obklopen strmými horami a doplňují ho nádherné vodopády.

Počasí v Hvalfjörður je známé svou proměnlivostí a je ovlivněno vlivem Atlantského oceánu. Oblast je známá rychlým změnám počasí, takže se často říká, že v jednom dni zažijete všechny čtyři roční období.

V létě, od června do srpna, jsou dny dlouhé a teploty se pohybují kolem 10-15 °C. Právě v létě je oblast nejvíce zelená a kvetou zde různé druhy rostlin. Nádherné polnosti potřené barevnými květy jsou přímo idylickou scenérií, kterou si zdejší obyvatelé i turisté užijí. Letní měsíce jsou také dobou, kdy se můžete těšit na pozorování různých druhů ptáků, kteří zde hnízdí.

Podzim je na Islandu obdobím s krátkými dny a častými dešťovými přeháňkami. Teploty se obvykle pohybují kolem 5-10 °C. Květiny začínají ztrácet svou barvu a příroda se připravuje na příchod zimy. To je také období, kdy se můžete těšit na pozorování migrujících ptáků, kteří se připravují na dlouhý let na jih.

Zima v Hvalfjörður je chladná a vlhká. Teploty se pohybují okolo 0 °C a sníh je běžný. Některé zdejší hory jsou oblíbeným místem pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování nebo snowboarding. Stejně tak můžete očekávat úžasné pohledy na přilehlé vodopády, které se často zamrzají.

Jaro přichází pomalu a teploty začínají stoupat nad bod mrazu. Voda z roztávajícího sněhu naplňuje řeky a vodopády nabývají na síle. To je také období, kdy se zdejší fauna a flora probouzí k životu. Jaro v Hvalfjörður je často velmi krásné a vydatnými dešti je opět znovu obnovená zeleň.

Hvalfjörður je oblastí, kterou počasí učinilo tak jedinečnou. Díky svým všestranným podmínkám můžete zažít veškeré klimatické podmínky na jediném místě. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete toto místo navštívit, vždy budete svědky jeho krásy a přizpůsobivosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hvalfjörður


1. Jak se dostanu do Hvalfjörðuru?
- Nejjednodušší způsob je pronájem automobilu a jízda po Route 1 směrem na sever od Reykjavíku. Další možností je využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy, které jezdí do Hvalfjörðuru.

2. Jaké aktivity a atrakce najdu v Hvalfjörðuru?
- V Hvalfjörðuru se nachází několik turisticky atraktivních míst, jako je vodopád Glymur, jeskyně Surtshellir a bazaltový útes Gerðuberg. Můžete také podniknout turistické výlety, rybařit nebo se vydat na procházku po malebné pobřežní cestě.

3. Kde se dá v Hvalfjörðuru ubytovat?
- V Hvalfjörðuru najdete několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů. Můžete také zvážit pronájem rekreační chaty nebo apartmánu.

4. Jak dlouho bych měl zůstat v Hvalfjörðuru?
- Doporučuje se strávit v Hvalfjörðuru minimálně jedno nebo dva dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání hlavních atrakcí a aktivit. Nicméně, pokud máte rádi přírodu a klid, můžete zde zůstat déle.

5. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Hvalfjörðuru?
- Nejlepší časy pro návštěvu Hvalfjörðuru jsou během letních měsíců od května do září, kdy je počasí příjemné a pozorujete delší dny. Nicméně, návštěva v zimě může nabídnout zvláštní kouzlo, jako je možnost sledovat polární záři.

6. Je potřeba splnit nějaké speciální přípravy před návštěvou Hvalfjörðuru?
- Doporučuje se mít s sebou pohodlné oblečení a obutí, zvláště pokud plánujete pěší turistiku nebo procházky. Pokud plánujete vyrazit na prohlídku vodopádu Glymur, je další výbava vhodná pro horskou turistiku (např. batoh, dobre upevněné boty, jídlo a pití).

7. Můžu si pronajmout lodě či kajaky pro jízdu po fjordu?
- Ano, v Hvalfjörðuru je možné si pronajmout lodě nebo kajaky pro jízdu po fjordu, ale doporučuje se získat více informací o možnostech a bezpečnostních opatřeních u místních poskytovatelů služeb.

8. Můžu se ve fjordu Hvalfjörður koupat?
- Jednou z oblíbených aktivit v Hvalfjörðuru je plavání ve fjordu, avšak voda je chladná, takže to je spíše vhodné pro ty, kteří preferují osvěžení před plaváním na plážích s teplou vodou.

9. Můžu kempovat v Hvalfjörðuru?
- Ano, v Hvalfjörðuru se nacházejí kempy, které nabízejí ubytování vlastním stanem nebo karavanem. Nicméně, zkontrolujte si místní pravidla a omezení týkající se kempování a ohňů.

10. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat Hvalfjörður?
- Nejlepší způsob, jak prozkoumat Hvalfjörður, je využít automobil nebo si půjčit jízdní kolo, abyste mohli pohodlně navštívit různá místa a vydat se na procházky. Místní turistická kancelář také nabízí organizované výlety a průvodce, pokud si přejete si pronajmout služby profesionála.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách