Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Jökulsárlon

Dovolená Island Jökulsárlon


Island se v posledních letech stala jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Jeho přírodní krása, která zahrnuje úchvatné horské vrcholy, vodopády, geotermální prameny a ledovce, okouzlila mnoho návštěvníků. Jednou z nejimpozantnějších a nezapomenutelných lokalit na Islandu je Jökulsárlon.

Jökulsárlon se nachází na jihozápadě Islandu. Je to ledovcové jezero, které vzniklo rozpouštěním ledovce Vatnajökull, největšího ledovce v Evropě. Je to jedno z nejhlubších jezer na Islandu a nabízí úžasný pohled na plující ledovce všech tvarů a velikostí. Tato malebná scenérie je oblíbenou destinací pro fotografy, kteří sem přijíždějí zachytit unikátní okamžiky.

Jökulsárlon také slouží jako natáčecí lokace pro mnoho filmů, včetně slavného Jamese Bonda - Die Another Day. Je to jedno z těch míst, které vypadají tak surreálně, že se zdá být z jiného světa. Modrá voda jezera, kontrastující s bílou barvou ledových koulí, vytváří obrazovku hodnou obdivu.

Pokud se rozhodnete navštívit Jökulsárlon, můžete se těšit na několik aktivit. Jeden z nejpopulárnějších je určitě plavba na lodích po jezeře. Během této plavby budete mít jedinečnou příležitost vidět ledovce zblízka a dokonce se jimi dotknout. V závislosti na období, kdy sem přijdete, můžete dokonce vidět lachtany, kteří se příležitostně vyhřívají na ledových koulích.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout tento úchvatný přírodní úkaz blíže, je zde také možnost jít po okraji jezera a pozorovat ledovce ze břehu. Existuje zde několik různých tras, které vás provedou fascinující krajinou a umožní vám objevovat nové a jedinečné pohledy na ledovec.

Pokud plánujete navštívit Jökulsárlon, doporučuje se přijet v létě, protože zimní měsíce mohou být extrémně chladné a místy nebezpečné kvůli sněhovým bouřím a silným větrům. Bylo by také dobré si vyzkoušet ledovcovo-jeskynní expedici, kde vás průvodci provedou do ledovcových jeskyní a vysvětlí vám unikátní geologii a historii tohoto místa.

Jökulsárlon je neuvěřitelně krásné místo, které si zaslouží své místo na seznamu všech nadšených cestovatelů. Je to místo, které vám umožní zažít Island v celé jeho přírodní nádheře a skvělým způsobem poznat, jak se příroda mění a utváří svět kolem nás. Pokud se plánujete vydat na dovolenou na Island, nezapomeňte zařadit Jökulsárlon na výletní plán.


Počasí Island Jökulsárlon


Island Jökulsárlon je jedinečná lokalita na Islandu, která nabízí úchvatný pohled na ledovou lagunu a ledovce. Tato oblast se nachází na jihovýchodě Islandu a je jedním z nejznámějších turistických míst na ostrově.

Jökulsárlon je ledová laguna vytvořená táním ledovce Breiðamerkurjökull, který je jmenován podle stejnojmenného ledovce. Ledový výběžek se nachází na úpatí největšího ledovce na Islandu - Vatnajökull. Tato oblast je významnou přírodní atrakcí, která láká návštěvníky z celého světa svou nádhernou scenérií.

Když se přiblížíte k Jökulsárlonu, okouzlí vás průzračně modrá voda, která je naplněna velkým množstvím třísek a plujících ledových krys. Voda je úzkým kanálem spojená s Atlantským oceánem, což umožňuje ledovcům a třískám pohybovat se sem a tam. Pohled na tuto ledovou lagunu je ohromující a snad lze říci, že se jedná o skutečné ledovcové divadlo.

Nejlepší doba pro návštěvu Jökulsárlonu je během léta, kdy jsou dny delší a teploty mírnější. Turisté mají možnost projet se na lodích po ledové laguně, což je fascinující zážitek. Lodě projíždějí mezi ohromnými ledovci, které se tříští a tříští se před vámi. Tato plavba nabízí nádherné fotografické příležitosti a umožňuje návštěvníkům spatřit ledovce zblízka.

Jedinečnou vlastností Jökulsárlonu je také fakt, že na pláži poblíž se nacházejí rozptýlené ledovce. Tato část pláže se nazývá Diamond Beach, protože třísky a ledovce na ní vypadají jako křišťálové diamanty. Je to velmi fotogenické místo, které láká fotografy a milovníky přírody.

Pokud se rozhodnete navštívit Jökulsárlon, je důležité mít na paměti, že se jedná o chráněnou oblast. Je důležité respektovat přírodní prostředí a nepoškozovat ani neodnášet žádná ledová sousta. Led je mnohdy křehký a nebezpečný, a tak je bezpečnější zůstat na bezpečné vzdálenosti od nich.

Island Jökulsárlon je jedním z nejúchvatnějších kousků přírody, které můžete na Islandu vidět. Jeho ledová laguna, plavby na lodích a diamantová pláž nabízejí nezapomenutelný zážitek. Toto místo vás okouzlí svou krásou a učí nás vážit si nedotčené přírody.


Ubytování Island Jökulsárlon


Island je klenotem na severu Atlantiku. Zdejší krajina je neuvěřitelně rozmanitá, plná mističek, vodopádů a geotermálních polí. Pokud hledáte unikátní a úchvatné místo k pobytu, asi byste neměli podceňovat ubytování Island Jökulsárlon.

Jökulsárlon je nejznámější oblastí ledovců v Islandu a snad i v celé Evropě. Je to ledovcové jezero obklopené nezvyklými formacemi zmrzlého sněhu a ledu. Je tady několik nabídek ubytování, které vám umožní prožít něco neuvěřitelného.

Jednou z nejvíce uznávaných možností nabízejících úžasný výhled na ledovce a okolní krajinu je ubytování v Kráteru. Toto ubytování vám nabídne stylový a pohodlný pobyt v prostorných apartmánech. Všechny pokoje nabízejí nádherný výhled na jezero a ledovce. Pokud hledáte romantické a klidné místo s neskutečným výhledem, pak je Kráter tou pravou volbou pro vás.

Další skvělou volbou je ubytování ledovcové kaluže. Je to poctivé a stylové místo, kde můžete zažít Island z jedinečného pohledu. S originálním nábytkem a vybavením se budete cítit jako pohoštění hosté na oslavě. Ledovcová kaluže nabízí deset neuvěřitelně prostorných pokojů s moderním vybavením a výhledem na Jökulsárlon. Všechny pokoje jsou klimatizované a vybavené podlahovým vytápěním. Dostupné je také bezplatné parkování a wi-fi.

Když do Islandu přijedete pro zážitek, tohle ubytování vám to zaručeně nabídne. Poněkud vyhlášeným ubytováním v této oblasti je hostel Jökulsárlon. Pokud hledáte cenově dostupné, ale zároveň unikátní a stylové místo k pobytu, pak je toto ubytování ideální pro vás. Hostel nabízí k dispozici pohodlné pokoje pro více osob, ale rovněž i soukromé ložnice. Hostelového stylu se netřeba bát, snack bar s pouštním výhledem v hale hostelu se stává dokonce oblíbeným místem, kde si můžete dát drink s pozorováním krásného rozmanitého okolí.

Kromě těchto ubytování jsou tu po celé oblasti zázemí pro karavany nebo bagry. Pokud plánujete pobyt na Islandu kromě každodenního objevování jeho krás potřebujete takové, které nabídne samostatnost a nezávislost, tyto typy ubytování jsou ideální volbou. Samozřejmě jsou dobré i pro městské dovolenky, kdy vaše pohodlí bude v klidu na kolech.

Island je nevšední a exotická destinace, s obrovským množstvím přírodních klenotů, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte něco speciálního, pak neváhejte, Island Jökulsárlon nabízí ubytování, které vám umožní prožít jedinečný zážitek.


Letenka Island Jökulsárlon


Island Jökulsárlon – Neuvěřitelná letenka do ostrova ohně a ledu

Severní Atlantik je domovem mnoha fascinujících a nádherných ostrovů. Jedním z nejzajímavějších z nich je Island, známý také jako ostrov ohně a ledu. Tato sopečně aktivní země je bohatá na úchvatné přírodní scenérie, které se zapíší do paměti na celý život. Jednou z nejvíce ikonických a dech beroucích destinací na Islandu je Jökulsárlon.

Jökulsárlon leží na jihovýchodním pobřeží Islandu a je známé jako největší ledovcové laguna v zemi. Toto nádherné místo je přímým důkazem síly přírody a jedinečnosti islandské krajiny. Jökulsárlon je výsledkem tání ledovců ze sousedního ledovce Vatnajökull, který je největším ledovcem v Evropě.

Hlavní atrakcí Jökulsárlonu jsou ledovcové kry, které plují v laguně, tvoříce neobvyklou a nádhernou scenérii. Tyto ledovcové kry pocházejí z ledovce Breiðamerkurjökull, který je částí Vatnajökullu. Během studených mezičasů se někdy stává, že tyto ledovcové kry putují až na blízké pláže, vytvářejíce tak další ohromující projev přírodního umění.

Oblast Jökulsárlonu je domovem mnoha živočichů, včetně tuleních kolonií a mnoha druhů ptáků. Je to skvělé místo pro pozorování fauny a flóry ostrova. Chcete-li absolvovat exkluzivní prohlídku, můžete se připojit k rybářskému člunu, který vás zaveze na výlet po laguně. Během plavby budete obklopeni úchvatnými ledovci, které vypadají jako skutečná sochařská díla přírody.

Jökulsárlon je také oblíbenou filmovou lokací pro mnoho známých filmů a televizních seriálů, jako je například "James Bond: Dnes neumírej", "Batman Begins" a "Game of Thrones". Je to místo, které nás dokáže přivést do magického světa fantazie a na chvíli nás zcela pohltí.

Nejbližší letiště k Jökulsárlonu je letiště Höfn, které je vzdálené přibližně 80 kilometrů. Nejlepší způsob, jak se dostat do této oblasti, je pronajmout si auto a jet po slavné islandské silnici číslo 1, takzvaného Ring Road. Během této cesty uvidíte nádherné horské vrcholy, vodopády a mnoho dalších přírodních krás, které Island nabízí.

Takže, pokud jste připraveni si užít nezapomenutelné dobrodružství a objevit Island Jökulsárlon, neváhejte si rezervovat letenku a vydejte se na toto magické místo. Zůstanete zcela ohromení jeho neskutečnou krásou a zažijete poznání, že Island opravdu patří mezi světové přírodní poklady.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Jökulsárlon


Dotaz: Jak se dostanu na Island Jökulsárlon?

Odpověď: Island Jökulsárlon se nachází na jihovýchodě Islandu, asi 375 km od hlavního města Reykjavíku. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je půjčit si auto a jet po Ring Road, což je největší silnice na Islandu. Také existuje možnost využít organizovanou tour.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Island Jökulsárlon?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Island Jökulsárlon je v létě, kdy jsou na Islandu delší dny a teplé počasí. Navštivte místo v červnu, červenci a srpnu, kdy jsou teploty kolem 15-20 °C. V zimě je to také krásné, když se moře a okolní oblasti změní na kouzelnou zimu.

Dotaz: Kolik stojí vstup na Island Jökulsárlon?

Odpověď: Island Jökulsárlon je venkovní atrakce, takže není žádný vstup. Dostanete se tam zdarma, ale pokud si chcete pronajmout loď a projet se po laguně, musíte si zaplatit poplatek.

Dotaz: Je možné kempovat v blízkosti Island Jökulsárlon?

Odpověď: Určitě ano. Existuje několik kempů v blízkosti Island Jökulsárlon.

Dotaz: Které aktivity jsou k dispozici v Island Jökulsárlon?

Odpověď: V Island Jökulsárlon je možnost projet se po laguně lodí, turistické trasy a pozorování přírodních krás. Také si můžete půjčit sněžnice a projít si ledovec.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách