Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Þingvellir (Národní park)

Počasí Island Þingvellir (Národní park)


Island, země ohromující přírodní krásy a jedinečná kultura, je domovem mnoha národních parků. Jedním z nejznámějších z nich je Þingvellir, který se nachází zhruba 40 kilometrů východně od hlavního města Reykjavíku. Tato oblast je jedinečná svým geologickým a historickým významem, který je spojen s přírodními aspekty počasí.

Þingvellir je jedním z nejstarších přírodních parků v Islandu a byl zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2004. Jeho neuvěřitelně krásná krajina a historický význam přitahují každoročně mnoho turistů z celého světa.

Co se týká počasí, Þingvellir má jedinečé podmínky, které významně ovlivňují jeho přírodní scenérie. Island se nachází v severní části Atlantského oceánu, což znamená, že je vystaven intenzivním větrům a měnícím se počasí. Špatné počasí je na Islandu běžné a mohou se zde objevit extrémní podmínky, včetně bouřlivého větru a silných dešťů.

V Þingvellir se díky těmto podmínkám vytváří jedinečná a dramatická atmosféra. Obrovské skály, které obklopují park, spojené s průzračnými jezery a přírodními vodopády, vytvářejí ohromující scenérii, kterou silné větry ještě umocňují. Kombinace tajemných tmavých oblohou a kontrastních barev přírody dává Þingvellir nezapomenutelnou atmosféru.

Je také důležité zmínit, že Þingvellir je unikátní, protože se nachází na rozhraní dvou kontinentálních desek – severoamerické a euroasijské. Tato geologická aktivita je dobře patrná na Islandu jako celku, ale v Þingvellir je její přítomnost zvláště výrazná. Mnoho turistů sem přichází, aby si prohlédlo velký štěrbinový zlom a prošlo se po stezkách vedoucích přímo po hranicích obou desek.

Vzhledem k těmto geologickým faktorům je počasí v Þingvellir předvídatelné. Silné větry zde často víří a mohou být velmi chladné. Teploty se zde pohybují na nižších hodnotách a bývá zde relativně chladněji než v okolních oblastech. Deštivé počasí je také běžné, protože wolka je neustálá a rychlé změny počasí nejsou výjimkou.

Pokud tedy plánujete návštěvu Þingvelliru, je důležité se připravit na nepředvídatelné počasí. Doporučuje se vzít s sebou teplé oblečení, nepromokavé vrstvy a větruvzdornou bundu. Nezapomeňte také na vhodné boty a další vybavení, které vám umožní prozkoumat park bez omezení.

Navzdory proměnlivému počasí je Þingvellir neuvěřitelně krásným místem, které stojí za návštěvu. Jeho unikátní krajina a historický význam ho činí jedním z nejvýznamnějších národních parků v Islandu. Počasí zde sice může být obtížné, ale to jen umocňuje atmosféru tohoto jedinečného místa.


Dovolená Island Þingvellir (Národní park)


Island je jedno z nejmalebnějších a nejzajímavějších míst, kam můžete na své dovolené vyrazit. A pokud si chcete vychutnat úžasnou přírodu, zajímavou historii a jedinečnou kulturu na Islandu, pak byste se určitě měli vydat do národního parku Þingvellir.

Þingvellir se nachází v jihozápadním Islandu, asi 40 km od hlavního města Reykjavíku. Je to nejvýznamnější historické místo Islandu, kde se konalo nejstarší parlament v Evropě a kde byla také podepsána nezávislostní deklarace Islandu.

Národní park se rozprostírá na ploše 230 km² a je plný úchvatných přírodních scenérií. V parku také najdete mnoho historických památek, jako jsou staré kostely, první kostel na Islandu, památníky a pozůstatky starých stavění.

Þingvellir je známý svými geologickými útvary, jako jsou tektonické pukliny, vápencové skály a krásné vodopády. Toto místo je jedinečné tím, že se nachází na rozhraní dvou tektonických desek – americké a euroasijské desky. Tato oblast je velmi aktivní a poskytuje návštěvníkům možnost vidět, jak se tyto desky pohybují a jaký vliv mají na území Islandu.

Pro turisty jsou k dispozici mnohé aktivní aktivity jako je potápění, šnorchlování nebo rybaření. A můžete se těšit i na vynikající jednodenní zájezdy, které nabízí mnoho turistických společností.

Pokud hledáte místo plné historie a nádherných přírodních scenérií, rozhodně byste měli navštívit národní park Þingvellir. Nezáleží na tom, zda máte rádi aktivní dovolenou, nebo jen klidně relaxujete a užíváte si krásné krajiny. Toto místo je pro každého, kdo miluje Island a chce objevit krásy této nádherné země.


Letenka Island Þingvellir (Národní park)


Island je jednou z nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších zemí na světě a nabízí mnoho turistických atrakcí a přírodních krás. Jedním z nejzajímavějších míst je národní park Þingvellir, který se nachází v blízkosti hlavního města Reykjavíku. Tento krásný park je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst na Islandu a nabízí mnoho aktivit a zážitků pro návštěvníky.

Národní park Þingvellir se nachází na rozhraní dvou tektonických desek, evropské a severoamerické, což z něj činí unikátní přírodní památku. Park je také místem, kde byl v roce 930 založen islandský parlament (Alþingi) a kde se až do roku 1798 konaly všechny parlamentní zasedání. Tato historická událost si zaslouží pozornost a četné turisty, kteří sem každý rok přijíždějí, aby se s ní seznámili.

Na území parku se nachází množství jezer, řek a vodopádů, které jsou velmi působivé a krásné. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen tyto přírodní krásy, ale také mnoho dalších zajímavých památek, jako například chrámy a kostely postavené v tradičním islandském stylu.

Jezero Þingvallavatn je největším jezerem v parku a nabízí mnoho možností pro vodní sporty a další aktivity. Můžete si například pronajmout kajak a projet se po jezeře, plavat nebo se jen tak procházet po jeho břehu a obdivovat krásu přírody okolo.

Další jedinečnou přírodní krásou v parku jsou rozeklané skalní formace, které jsou výsledkem síly tektonických sil, působících v oblasti. Tyto skalní útvary se nazývají "The Silfra Fissure" a jsou velmi oblíbené mezi potápěči z celého světa.

Na návštěvu národního parku Þingvellir se můžete nejlépe vydat v létě, kdy jsou dny velmi dlouhé a slunce nikdy nezapadá. Pokud se rozhodnete navštívit tento park, určitě si vezměte s sebou dostatek pitné vody, vhodné oblečení, turistické boty a aparat na focení, abyste mohli domů odvézt krásné vzpomínky.

Aby byla vaše návštěva pohodlnější a méně stresující, můžete si koupit letenku na Island s cestovní kanceláří. Některé z cestovních kanceláří nabízejí speciální balíčky, které zahrnují vstupenky do parku, ubytování a další služby, takže nemusíte řešit přesné plánování vaší cesty.

Islandský národní park Þingvellir je nezapomenutelným místem, které stojí za návštěvu. Přírodní krása a historické důvody pro návštěvu tohoto místa nabízejí opravdu jedinečný zážitek a skvělou příležitost pro poznání kultury a historie Islandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Þingvellir (Národní park)


1. Jak se dostat do národního parku Þingvellir?
Odpověď: Národní park Þingvellir se nachází asi 40 km severovýchodně od Reykjavíku. Lze se sem dostat autem po silnici Þingvallavegur nebo autobusem z Reykjavíku.

2. Je vstup do národního parku Þingvellir placený?
Odpověď: Ano, vstup do národního parku Þingvellir je placený. Cena se liší v závislosti na věku a sezoně, informace o aktuálních cenách je možné zjistit na oficiálních webových stránkách parku.

3. Jaké aktivity lze v národním parku Þingvellir podniknout?
Odpověď: V národním parku Þingvellir je možné podniknout různé aktivity, jako je turistika, pěší chůze, kempování, rybaření, šnorchlování ve štěrbině mezi euroasijskou a severoamerickou deskou (Silfra) nebo se procházet historickými památkami spojenými s islandským parlamentem.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě národního parku Þingvellir?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě národního parku Þingvellir je v letních měsících, zejména v červnu a červenci, kdy je zde delší den a příjemnější počasí. V zimě lze park také navštívit, avšak je třeba být připraven na méně příznivé počasí a kratší dny.

5. Jsou v národním parku Þingvellir k dispozici občerstvení a toalety?
Odpověď: Ano, v národním parku Þingvellir jsou k dispozici občerstvení a toalety. V parku se nachází několik kaváren a restaurací, kde si lze koupit jídlo a pití, a veřejné toalety jsou také přístupné.

6. Mohu v národním parku Þingvellir tábořit?
Odpověď: Ano, v národním parku Þingvellir je možné tábořit na určených místech. Je však nutné dodržovat pravidla a postupy stanovené národním parkem, včetně správné likvidace odpadu.

7. Je v národním parku Þingvellir možné se koupat ve vodě?
Odpověď: Ano, v národním parku Þingvellir je možné se koupat ve štěrbině Silfra, která je známá svými průzračnými vodami. Pro šnorchlování nebo potápění ve štěrbině je však třeba mít určité dovednosti a povolení.

8. Jak dlouho trvá prohlídka národního parku Þingvellir?
Odpověď: Délka prohlídky národního parku Þingvellir závisí na zájmu a aktivitách návštěvníků. Někteří lidé zde stráví pouze několik hodin, zatímco jiní tady mohou strávit celý den. Doporučuje se však věnovat národnímu parku Þingvellir minimálně několik hodin, aby si lidé stihli prohlédnout hlavní atrakce.


Ubytování Island Þingvellir (Národní park)


Island je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou a jedním z nejvýznamnějších míst, které si turisté na ostrově nemohou nechat ujít, je národní park Þingvellir. Tato oblast je nejen jednou z nejvíce navštěvovaných turistických atrakcí Islandu, ale také historicky významným místem pro islandskou kulturu a politiku. Pokud plánujete navštívit Þingvellir, máte na výběr z několika možností ubytování, které vám umožní prozkoumat tuto úchvatnou oblast.

Národní park Þingvellir se nachází asi 45 minut jízdy severně od hlavního města Reykjavíku. Tato oblast je doslova oáza klidu a poklidu s nádherným jezerem, štíhlými vodopády a pozoruhodnou geologickou formací zvanou rift údolí. Místní horské vrcholy a rozmanitá fauna a flóra přitahují návštěvníky z celého světa.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Þingvellir, máte několik možností. Nedaleko parku se nacházejí kamenné chaty a kempy, které jsou populární mezi turisty, kteří chtějí strávit noc v přírodě. Kamenné chaty poskytují základní vybavení, jako je lůžkovina a vařiče, a jsou ideální pro ty, kdo preferují autentický zážitek z přírody přímo v srdci národního parku. Kempy jsou vybaveny toaletami a pokud máte vlastní stan, můžete si ho zde postavit a vychutnat si noc pod hvězdami.

Pro ty, kdo hledají luxusnější možnosti ubytování, je zde také možnost rezervovat si pokoj v nedalekých venkovských hotýlcích nebo chalupách. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vynikající pohodlí a soukromí a jsou ideální pro ty, kteří preferují relaxaci po dlouhém dni stráveném objevováním parku.

Nejlepší čas pro návštěvu Þingvellir je během letních měsíců, kdy jsou teploty mírnější a je možné vychutnat si krásné počasí. V zimě je park uzavřen kvůli nebezpečí ledových ploten a nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Návštěva národního parku Þingvellir by měla být na seznamu každého cestovatele, který se vypraví na Island. Toto místo nejen nabízí úchvatnou přírodu, ale také možnost poznat historii a kulturu ostrova. Ať už si vyberete kamennou chatu nebo luxusnější ubytování v hotelu, bude to skvělá základna pro vaše dobrodružství v této jedinečné části světa.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách