Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Bari

Letenka Itálie Bari


Itálie je země plná architektonických krás, vynikající kuchyně, krásné krajiny a báječné atmosféry. Na jihu země, ve středu apenninského poloostrova, leží město Bari, které je pro mnoho turistů oblíbeným cílem. Díky letenkám do Bari se můžete podívat do jednoho z nejhezčích měst Itálie.

Bari leží na pobřeží Jaderského moře a má fascinující historii. Když se procházíte křivolakými uličkami plnými bílých domů a uklidňující vůně moře vás obklopuje, lehce pocítíte, jaké to bylo pro námořníky, kteří se v dávných dobách plavili po moři. Město Bari nabízí nejen krásné pláže, ale také mnoho historických památek, především ty románského stylu.

Jedním z povinných cílů při návštěvě města jsou ony románské stavby. Nejznámější z nich je katedrála sv. Mikuláše, kterou vystavěli normanští vládci, kteří do Itálie přišli ze severní Francie. Tento chrám je považován za jednu z nejvýznamnějších románských staveb v celé Itálii. Uvidíte zde také pohřebiště biskupů a arcibiskupů Bari a při vstupu do katedrály si nelze nevšimnout nádherného mozaikového pavimentu.

Dalšími památkami, které rozhodně stojí za návštěvu, jsou hrad, který se nachází v historické části města, a bazilika sv. Sabiny z 9. století. To vám dává představu o jak staré město se jedná.

Pokud se pohybujete v centru Bari, pak vám určitě neunikne Piazza del Ferrarese. To je náměstí plné stolů kaváren, kde se můžete posadit a ochutnat místní speciality a klidně přitom sledovat lidové šou. Tam můžete získat nádherné zážitky, které by jste asi nikde jinde nenalezli.

Bari se může pochlubit také tradičními místními specialitami. Musíte ochutnat rozmary, které jsou také volány jako chliby, to byl dříve základ jídla zdejších bídných lidí. Dále světoznámou buratu, což je míchanina z kravského mléka a šunkou. Typické speciality jsou samozřejmě plody moře jako krevety, chobotnice a ryby.

Dokud ale nevysedíte svou letenku do Bari, nemůžete se pustit do největších gurmánských zážitků, jaké může Bari nabídnout. Letiště se nachází 8 km jihozápadně od města, a tak se tam snadno dostanete taxíkem nebo autobusem.

Letenky do Bari se dají sehnat za velmi výhodnou cenu, což znamená, že máte možnost si užít italských krás a tradiční kuchyně za velmi dostupnou cenu. Tak neváhejte a vydejte se na cestu do krásného města Bari.


Počasí Itálie Bari


Itálie je známá krásou svých měst, ale také svým slunečným počasím. Jedním z míst, kde se toto slunečné počasí projevuje, je město Bari ležící na jihu Itálie.

Bari se nachází na pobřeží Jaderského moře a jeho klima je středozemní. To znamená, že léta jsou horká a suchá, zatímco zimy jsou mírné a vlhké. Průměrná teplota v létě dosahuje 30°C a v zimě se pohybuje kolem 10°C. Meteorologové uvádějí, že město má více než 300 slunečných dnů v roce.

V létě může být nesnesitelné vedro, ale o to více si turisté užívají pobyt na pláži. Oblast Bari je známá svými písečnými plážemi, kde se můžete osvěžit v Jaderském moři. Toto počasí vytváří ideální podmínky pro letní aktivitu na pláži.

Na druhou stranu, zimy jsou v Bari mírné a deštivé. V této době roku se turisté mohou věnovat procházkám historickým centrem města, kde si mohou prohlédnout kulturní památky jako Katedrálu svatého Sabina, archeologickou zónu a starobylé hrady.

V Bari je také mnoho kulturních a společenských aktivit po celý rok. Turisté si mohou vychutnat tradiční italskou kuchyni a vyzkoušet místní speciality, jako je orecchiette, typické jihoitalské těstoviny. Mnoho restaurací nabízí čerstvé ryby a mořské plody, které jsou z místního moře.

Závěrem lze říci, že počasí v Bari je ideální pro turisty, kteří hledají slunečný a teplý pobyt, ať již na pláži nebo prozkoumáváním města. Je to skvělý cíl pro celoroční dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Bari


Nejčastěji kladené dotazy a odpovědi týkající se Itálie, konkrétně města Bari, by mohly zahrnovat následující:

1. Kde se nachází Bari v Itálii?
Bari se nachází na jihu Itálie, v regionu Apulie.

2. Jak se dostanu z letiště do centra Bari?
Z letiště Bari Palese se do centra města dostanete autobusem, který je k dispozici přímo před terminálem. Také je možné využít taxi službu.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Bari?
Nejlepší doba k návštěvě Bari je obecně na jaře (duben-květen) a na podzim (září-říjen), kdy je počasí příjemné a nejsou zde příliš velké hordy turistů.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Bari?
Mezi hlavní turistické atrakce v Bari patří katedrála San Sabino, bazilika di San Nicola, Castello Svevo (Svobodné královské hradby), přístav a historické centrum města známé jako Bari Vecchia.

5. Kde mohu ochutnat typická jídla z regionu Apulie?
V Bari si můžete vychutnat typická jídla z Apulie v tradičních restauracích a tratorii v historickém centru, ale také na venkově a v blízkém okolí. Oblíbená jídla zahrnují orecchiette (typické domácí těstoviny), "focaccia barese" (lokální pizzový chléb), panelle (cizrna), polpo (chobotnice) a další speciality.

6. Jak se dostanu na pláže v Bari?
Do plážových oblastí v Bari se můžete dostat buď koupelním autobusem, který jezdí přímo z centra, nebo taxíkem. Některé pláže jsou také dostupné pěšky z historického centra.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Bari?
V Bari jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostelů. Nejvíce nabídky a široký výběr ubytování bude nalezen v centru města a v okolí přístavu.

8. Jak se dostanu do ostatních částí Apulie z Bari?
Z Bari existují dobře fungující dopravní spojení, včetně vlaku a autobusů, které vás přepraví do dalších částí Apulie. Další možností je také pronájem auta.

9. Kde mohu nakoupit suvenýry v Bari?
V Bari můžete nakoupit suvenýry v turistických obchodech a buticích, které se nacházejí v historickém centru, stejně jako na některých trzích a tržištích v okolí.

10. Je bezpečné navštívit Bari?
Bari je obecně považováno za bezpečné město, ale přesto byste měli být opatrní, zvláště na místech s vysokou koncentrací turistů a ve večerních hodinách. Doporučuje se být obezřetný se svými cennostmi a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Dovolená Itálie Bari


Itálie je známá svou bohatou historií, malebnou krajinou a úchvatnými památkami. Jedním z méně známých, ale přesto krásných míst, které stojí za návštěvu, je Bari. Tento měst v jižní části Itálie, ležící na pobřeží Jaderského moře, nabízí návštěvníkům kombinaci historie, kultury a nezapomenutelných zážitků.

Jednou z největších atrakcí Bari je jeho staré město, nazvané Bari Vecchia. Zde můžete procházet úzkými uličkami s bílými domy a okouzleni středomořskou atmosférou. Nezapomeňte navštívit Katedrálu svatého Sabina, která je známá svými nádhernými mozaikami a fantastickou architekturou. V blízkosti katedrály se nachází také Castello Svevo, impozantní hrad postavený Normany v 12. století, který poskytuje úžasný výhled na město.

Pokud se vypravíte na přístav v Bari, určitě objevíte fascinující scénu rybářů, kteří prodávají čerstvé ryby a mořské plody. Tato část města je známá jako Bari Vecchia - Ferraia a je skvělým místem pro ochutnávku místní kuchyně. Nezapomeňte ochutnat "orecchiette", tradiční těstoviny ve tvaru ucha, které jsou specialitou Bari.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat v blízkosti moře, není problém. Bari nabízí krásné pláže, kde si můžete užívat slunce a jemné písky. Pláže Pane e Pomodoro a Torre Quetta jsou dvě z nejoblíbenějších a nabízejí fantastický výhled na azurové vody Jaderského moře.

Pokud je pro vás dovolená v Itálii spojena s nákupy a nakupováním, Bari rozhodně nezklame. Promenáda Via Sparano je plná obchodů, butiků a prodejen s místními specialitami. Je to skvělé místo pro nákupy oblečení a místních produktů, jako jsou vína, olivový olej a sýry.

Bari je také výchozím bodem pro výlety na jedinečnou sopku Vesuv nebo Ruiny v Pompejích. Tyto historické památky jsou snadno dostupné z Bari a nabízejí pohled do minulosti doby Římské říše.

Pokud plánujete dovolenou v Itálii, Bari je skvělou volbou. Toto malebné město nabízí bohatou historii, malebnou atmosféru, fantastickou kuchyni a nádherné pláže. Při návštěvě Bari se určitě nebudete nudit a vybudete si zde nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Itálie Bari


Itálie je krásná země plná turistických atrakcí. V jednom z jejích nejvýznamnějších měst – Bari, najdete mnoho možností ubytování. Ať už hledáte luxusní hotel, nebo si chcete užít atmosféru místních bed & breakfast či apartmánů, Bari Vám nabídne řešení pro všechny. Níže Vám přinášíme několik typů ubytování.

Luxusní hotely

Pokud si rádi dopřejete luxusní dovolenou, Bari nabízí několik špičkových hotelů. Hotel Palace Bari je pětihvězdičkový hotel, jehož architektura připomíná starověké římské baziliky. Hotel má 195 pokojů, z nichž každý je elegantně zařízený. Ke službám patří i wellness centrum a venkovní bazén. Dalším luxusním hotelem je Grande Albergo Delle Nazioni. Tento hotel se nachází přímo u mořského pobřeží a nabízí 115 pokojů s nádherným výhledem na moře. V hotelu je i restaurace s regionálními specialitami.

Bed & Breakfast

Bari má mnoho zářivých bed & breakfast. B&B Casa Solares se nachází v blízkosti hlavních atrakcí města a nabízí krásné pokoje s vysokými stropy a původními kachlovými pečeti. Snídaně se podává v kuchyni bed & breakfast. B&B La Vetrina nel Vicolo se nachází v samém srdci historického centra a nabízí zcela nově zrekonstruované pokoje. Snídaně se podává v malém bistru přímo v objektu.

Apartmány

Pokud chcete mít větší nezávislost a přitom mít svůj útulný domov v Bari, může být apartmán tou pravou volbou. Holiday Home Margherita se nachází v příjemné vilové čtvrti města a nabízí dvě velké ložnice, kuchyň a obývací pokoj. Apartmán má také hezkou terasu s výhledem na město. Apartmán Forma se nachází v centru města a nabízí jednoduchý, ale elegantní design. Kuchyně je plně vybavena a k dispozici je i koupelna s vanou.

Hledáte-li ubytování v Bari, máte z čeho vybírat. Od luxusních hotelů až po útulné bed & breakfast a velké apartmány, Bari nabízí širokou škálu. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, Bari Vám jistě poskytne nezapomenutelné zážitky.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách