Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Sapporo

Dovolená Japonsko Sapporo


Sapporo je největším městem na japonském ostrově Hokkaidó a je oblíbenou destinací pro ty, kteří plánují dovolenou v Japonsku. Město je známé svou bohatou historií, krásnou přírodou a skvělou kuchyní.

Jedním z nejvíce očekávaných okamžiků každý rok v Sapporu je slavný legendární sněhový festival. Tento festival se koná v únoru a přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Hlavní atrakcí festivalu jsou ohromné sochy vyrobené ze sněhu a ledu, které jsou umístěny po celém městě. Návštěvníci se mohou procházet ulicemi a obdivovat tyto impozantní umělecké díla ve stavbách z ledu, které se třpytí ve světle. Festival také nabízí bohatý program se zábavnými akcemi, koncerty a tradičními jídly, které návštěvníci mohou ochutnat.

Další z neodmyslitelných zážitků, které si návštěvníci mohou užít v Sapporu, je návštěva pivařské pivovary Sapporo Brewery. Tato historická pivovarna je jednou z nejznámějších v Japonsku a nabízí možnost shlédnout výrobu piva a ochutnat některé ze světoznámých značek, které zde vznikají. Návštěvníci se mohou naučit o historii piva v Japonsku a prohlédnout si exponáty spojené s pivem. Po prohlídce mohou zastavit v pivovarské restauraci a ochutnat tradiční japonská jídla, která jsou perfektním doplňkem k vychlazenému pivu.

Pokud jde o přírodu, Sapporo nabízí mnoho krásných parků a zahrad. Nejznámější z nich je Odori Park, který se táhne 1,5 kilometru od centra města. Tento park je ideálním místem pro odpočinek, procházky a pikniky. Nabízí také výhled na okolní hory a je obklopený budovami plnými obchodů, restaurací a kaváren. Dalšími parky, které stojí za návštěvu, jsou Nakajima Park se svou malebnou jezerní krajinou a park Moerenuma, který je proslulý svým moderním designem a uměleckými díly.

Konečně, pokud jde o kuchyni, Sapporo je známé svými lahodnými specialitami. Jedním z nich je miso ramen, tradiční japonská nudlová polévka s fazolemi miso, která je považována za místní delikatesu. Další kulinářskou specialitou je Genghis Khan, grilované jehněčí maso, které je podáváno s různými omáčkami a přílohami.

Sapporo je tedy nezapomenutelnou destinací pro každého, kdo plánuje dovolenou v Japonsku. S jeho krásnou přírodou, fascinující historií a výjimečnou kuchyní nabízí návštěvníkům nekonečné možnosti objevování. Bez ohledu na to, zda se jedná o návštěvu slavného sněhového festivalu, ochutnávání tradičních jídel nebo procházku krásnými parky, Sapporo je opravdu jedním z pokladů Japonska.


Počasí Japonsko Sapporo


Sapporo, hlavní město japonské prefektury Hokkaidó, se nachází na severním ostrově Honšú a je jedním z největších měst v Japonsku. Jeho poloha v hlubokém vnitrozemí a blízkost k moři ovlivňují jeho klima a přináší zde specifické počasí.

Sapporo leží ve studeném a sněhovém oblasti, což přispívá k jeho pověsti jako zimního rajónu. V zimě, která trvá většinou od listopadu do dubna, jsou teploty průměrně v rozmezí −6 °C až −1 °C, s rekordními teplotami až −20 °C. Sníh je hlavním zjevným znakem sibiřského klimatu této oblasti. Ročně napadne kolem 6 metrů sněhu, což umožňuje městu hostit několik sportovních akcí a zimních festivalů, jako je známý Sapporský sněhový festival.

Se příchodem jara se teploty postupně zvyšují a město zažívá krátké, ale příjemné období kvetoucích sakur. Jaro je ideální doba pro návštěvu Sappora, kdy průměrná teplota se pohybuje kolem 5 °C a je nemnoho srážek. Mírné léto nabízí příležitost k prozkoumání místních parků a okolní přírody. Letní měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší, s průměrnou teplotou okolo 23 °C. Avšak mohou zde nastat i období dešťů, a tak je dobré si vzít deštník.

Podzim v Sapporu je považován za přechodné období mezi horkým létem a studenou zimou. Teploty klesají zpět na příjemné hodnoty kolem 10 °C a listnaté stromy se barví do vzrušujících odstínů oranžové, červené a žluté. Podzim je také dobou, kdy se konají různé festivaly slavící sklizeň a úrodu, jako je Napajedelský festival.

Sapporo je městem s výrazně sezónními změnami počasí. S jeho zdánlivě nekonečným sněhem v zimě, jeho krátkým ale příjemným jarem, teplým létem a malebným podzimem se jedná o oblast, která nabízí zážitky pro každou roční dobu. Přestože zima v Sapporu může být tvrdá, každá sezóna má své specifické kouzlo, které potěší jak místní obyvatele, tak i turisty.


Letenka Japonsko Sapporo


Letenka do Japonska - Objevte krásy Sappora!

V dnešní hektické době, kdy se pořád spěchá a málo času zůstává pro odpočinek, je nejdůležitější najít si chvíli na relaxaci a načerpat novou energii. Pokud hledáte ideální místo pro svou dovolenou, které nabízí kombinaci přírodních krás, bohaté historie a fascinující kultury, pak je Japonsko a město Sapporo to pravé pro vás!

Sapporo, hlavní město japonského ostrova Hokkaidó, je jedno z největších a nejmodernějších měst v zemi. Jeho poloha na severu Japonska dává návštěvníkům příležitost pozorovat zázraky čtyř ročních období. Ať už se rozhodnete navštívit Sapporo v létě nebo v zimě, vždy vás překvapí svou nádhernou atmosférou.

Jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Sapporu je Odori Park, který je s 1,5 kilometru jedním z nejdelších městských parků na světě. Rostou zde tisíce květin, což z parku dělá šumivý až symfonický zážitek. Během zimních měsíců se park promění v jednu z největších sněhových sochových výstav na světě, známou jako Sapporský sněhový festival. Návštěvníci zde mohou obdivovat impozantní sochy vytesané z místního sněhu.

Dalším zajímavým místem je tzv. staré Sapporo, kde můžete objevit bohatou historii města. Mezi historické budovy patří například bývalá vládní budova Hokkaidó, která byla postavena v západním stylu a je nyní přístupná veřejnosti. Nedaleko se nachází budova pivovaru Sapporo, známá svou turistickou prohlídkou a možností ochutnávky místního piva.

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, pak byste neměli vynechat návštěvu hor Yotei nebo Niseko. Tyto hory jsou oblíbeným cílem pro lyžaře a snowboardisty z celého světa díky jejich perfektním podmínkám. V létě mohou návštěvníci vyrazit na pěší túru po horách, kde je jim odměnou nádherný výhled na okolní krajinu.

A co by to bylo za návštěvu Japonska bez poznání zdejší kultury a gastronomie? Sapporo je známé svou vynikající kuchyní, zvláště svým místním jídlem, jako jsou miso polévka, sushi a japonské grillované maso - yakiniku. Můžete si vychutnat tyto speciality na některém z místních trhů s potravinami nebo v útulných restauracích po celém městě.

Cesta do Sappora může být jednoduchá a snadná, protože existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Japonska. Stačí si najít vhodný termín, vybrat si to nejlepší spojení a za pár hodin se ocitnete v tomto malebném japonském městě.

Japonsko je zemí fascinujících kontrastů a krás. Město Sapporo je jednou z nejlepších destinací, kde můžete zažít nejen moderní japonskou kulturu, ale také pochopit tradice a historii tohoto úchvatného místa. Nechte se vtáhnout do světa Sappora a prožijte dovolenou plnou nepopsatelných zážitků!


Ubytování Japonsko Sapporo


Japonsko je fascinující země plná bohaté historie, úchvatných krajinných scenérií a jedinečné kultury. Jedno z nejpopulárnějších míst, které stojí za návštěvu, je Sapporo, hlavní město japonské oblasti Hokkaidó. Sapporo je známé svým jedinečným kouzlem, skvělým jídlem a lákavým zimním festivalem.

Sapporo nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro různé typy cestovatelů. Od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely, tu budeš mít na výběr.

Pokud preferuješ pobyt v luxusním prostředí, neměl bys minout některé z nejprestižnějších hotelů ve městě. Některé se nacházejí v blízkosti Sapporských parků, které jsou ideálním místem pro relaxaci po dlouhém dni stráveném prozkoumáváním města. Tyto hotely často nabízejí prvotřídní vybavení, jako jsou wellness centra s termálními lázněmi, venkovní bazény a restaurace s místními specialitami.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je vhodná možnost pobytu v jednom z mnoha hostelu ve městě. Hostely se nacházejí v centru Sappora, což ti umožní snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím. Většina hostelu nabízí pohodlná a čistá lůžka ve sdílených pokojích, společné koupelny a kuchyňky. Je to ideální volba pro cestovatele, kteří hledají cenově dostupné ubytování a možnost se seznámit s dalšími cestovateli.

Pokud je tvým cílem prozkoumávání místní kultury a zvyklostí, můžeš zvážit také pobyt v tradičním japonském ryokanu. Ryokany jsou rodinné penziony s autentickým japonským designem a atmosférou. Ubytování v ryokanu zahrnuje pohodlnou matraci na podlaze, zvanou futon, v kombinaci s tatami, které jsou tradičními japonskými rohožemi. V ryokanu si můžeš vychutnat chutné tradiční jídlo, jako je suši a sake, a během pobytu zažít unikátní japonskou pohostinnost.

Je důležité si uvědomit, že v období zimního festivalu, který se koná každoročně v Sapporu, je poptávka po ubytování vysoká. Je proto doporučeno, abys své ubytování rezervoval předem, abys si zajistil krásný a komfortní pobyt během tohoto magického období.

Sapporo je nádherným místem s bohatou nabídkou ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Ať už si vybereš luxusní hotel, cenově dostupný hostel nebo tradiční ryokan, prožiješ nezapomenutelný pobyt plný japonské kultury, chutí a krásných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Sapporo


1) Jaké jsou nejlepší pamětihodnosti v Sapporu?
Odpověď: Mezi nejlepší pamětihodnosti v Sapporu patří například Sapporo TV Tower, Odori Park, Sapporo Clock Tower, Sapporo Beer Museum nebo Historic Village of Hokkaido.

2) Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Sappora?
Odpověď: Nejlepší doba roku pro návštěvu Sappora je v zimě, kdy se koná slavný sněhový festival. Nicméně, Sapporo je krásným místem k návštěvě celoročně.

3) Jak se dostat z letiště do centra Sappora?
Odpověď: Nejlépe se dostanete z letiště do centra Sappora autobusem nebo taxíkem. Toto město má také jednu z nejmodernějších metropolitních sítí na světě, takže můžete využít také metra.

4) Kde se nachází nejlepší místa pro nákupy v Sapporu?
Odpověď: Sapporo má mnoho obchodních center, ale nejlepší místa pro nákupy jsou Tanukikoji Shopping Arcade a Susukino Shopping District.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Sapporu a co bych měl ochutnat?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Sapporu patří například Sushizanmai, Nemuro Hanamaru Susukino, Tajima Steak House a Ramen Yokocho. Doporučujeme ochutnat místní speciality, jako je miska s rybími kousky (kaisen-don), místní ramen (Sapporo ramen) nebo kurobuta (japonské vepřové maso).


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách