Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)

Ubytování Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je země bohatá na přírodní krásy a jedním z jejích nejúžasnějších fenoménů je kvetoucí pole v oblasti Namaqualand. Tato oblast se nachází ve severozápadní části země a je známá svými vícebarevnými květinami, které se každý rok objevují v obrovském množství.

Namaqualand se rozkládá na území přes 1 000 kilometrů až k pobřeží Atlantského oceánu. Díky unikátním klimatickým podmínkám, které jsou charakterizovány suchem a větrem, se zde květiny rozkvétají pouze během několika týdnů na začátku jara, obvykle v srpnu a září. Během této krátké doby se ale tisíce květin rozprostřou po krajině, vytvářejíce úchvatné koberce barevných plamenů.

Takzvané "blomme" (květiny) jsou rozmanité a zahalují krajinu do nádherných odstínů růžové, purpurové, oranžové, žluté a bílé barvy. Mezi nejvíce populárními květinami, které se objevují v Namaqualand, patří vytrvalé vyhlížející žluté květiny zvané růže vylovilkovité (vytotolerkovité), a také skromné, avšak nesmírně barevné květy známé jako vykvétající vytrvalky. Každoroční popsaný zjev láká tisíce návštěvníků z celého světa.

Abychom se plně mohli ponořit do této kvetoucí krajiny, je nejlepší způsob, jak v Namaqualand strávit několik dní, rezervovat ubytování v jednom z vyhlášených kvetoucích rezervací nebo malebných penzionů, které se nacházejí v této oblasti.

Rezervace nabízí návštěvníkům možnost vidět kvetoucí pole z blízka a objevovat vzácné druhy květin, které se jinde jen těžko najdou. Některé rezervace mohou poskytovat i průvodce, kteří vás provedou po nejkrásnějších místech a pomohou vám identifikovat jednotlivé druhy květin.

Druhou možností ubytování jsou malebné penziony, které jsou rozmístěny po celé oblasti Namaqualand. Tyto penziony nabízejí útulné a často luxusní ubytování s nádhernými výhledy na kvetoucí pole. Hosté zde mohou relaxovat a užívat si klidu těchto jedinečných míst, zatímco se kolem nich rozprostírají barevné koberce květin.

Při návštěvě Namaqualand není dostatek slov, kterými by se dala popsat krása a magie tohoto místa. Je to situace, kdy si musíte jít sami a vidět to vlastníma očima. Ještě dnes kolem našeho světa existuje pár míst, kde příroda ukazuje svou moc a jedinečnost - a Namaqualand je jedno z nich.


Počasí Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je známá svou úchvatnou přírodou a různorodým klimatem. Jednou z nejvíce fascinujících oblastí v této zemi je Namaqualand, která je známá svými úžasnými kvetoucími poli. Tato oblast se nachází na jihozápadě Jihoafrické republiky a tvoří ji řada kopcovitých plošin a náhorních rovin.

Namaqualand je jedinečná tím, že je jednou z nejsuchších oblastí na světě. Roční srážkový úhrn je zde velmi nízký a průměrné teploty jsou vysoké. Tato kombinace faktorů vytváří velmi suché a drsné klima. Nicméně, jednou za rok přichází zázrak, který promění krajinu v nádherné kvetoucí pole.

V průběhu podzimu a zimy (červen až srpen) se oblast Namaqualand změní z nehostinné pouště na nepředstavitelně krásnou krajinu plnou živých barev. Tisíce květů začínají kvést, a to včetně mnoha endemitních druhů rostlin, které se nenacházejí nikde jinde na světě. Různé druhy květin včetně levandule, nebezpečného hadího roztoku, a růží utvářejí pestrobarevnou paletu, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Tento úžasný jev kvetení polí je způsoben přívalovými dešti, které přicházejí na konci zimy. Během těchto dešťů se suchá půda navlhčí a semena rostlin, která leží nečinná po celý rok, začínají klíčit. Během několika týdnů hory a stráně ožívají pestrou paletou barev. Toto přírodní divadlo symbolizuje bohatství a vytrvalost přírody v tvrdých podmínkách.

Květiny v Namaqualandu jsou jedním z hlavních turistických lákadel v Jihoafrické republice. Mnoho cestovatelů se sem každoročně sjíždí, aby obdivovalo tu jedinečnou přírodní krásu. V tomto období je Namaqualand plné vášněných fotografovů, kteří se snaží zachytit toto neskutečné divadlo květin na své fotoaparáty.

Kvetoucí pole v Namaqualandu je důkazem síly a krásy, kterou příroda dokáže vytvořit. Jsou to vzácné a křehké okamžiky, které každý rok poskytují radost a úžas návštěvníkům. Namaqualand je dokonalým příkladem toho, jak i v nehostinných podmínkách může příroda vykouzlit něco tak krásného. Ať už jste milovníkem květin, fotografem nebo dobrodruhem, navštěva Namaqualandu je zážitek, který jistě nikdy nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


1. Kde se nachází Namaqualand (kvetoucí pole) v Jihoafrické republice?
Namaqualand se nachází v západní části Jihoafrické republiky, přibližně 5 až 6 hodin jízdy autem severně od Kapského Města.

2. Kdy se koná květina na poli Namaqualand?
Květina na poli Namaqualand obvykle probíhá na jaře, konkrétně v září a říjnu. Je to takzvaná kraňská sezóna.

3. Jak se dostanu do Namaqualandu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Namaqualandu, je letecky do odbavovacího přístavu Upington nebo letiště Kapského Města a poté rozšířit cestu autem nebo autobusem. Existuje také možnost cesty vlakem.

4. Jak dlouho trvá květina na poli Namaqualand?
Květina na poli Namaqualand trvá obvykle asi 6-8 týdnů, přičemž nejvíce kvetoucích rostlin je v prvních dvou až třech týdnech.

5. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Namaqualandu?
Nejlepší čas pro návštěvu Namaqualandu je obvykle v září a říjnu, kdy květina na poli dosahuje svého vrcholu.

6. Jaký druh květin mohu očekávat na kvetoucím poli Namaqualand?
Namaqualand je domovem rozmanité flóry, včetně šafránu, papouščího hlohu, asterovitých rostlin a mnoha dalších druhů květin.

7. Jak se dá nejlépe prozkoumat kvetoucí pole Namaqualand?
Nejlepší způsob, jak prozkoumat kvetoucí pole Namaqualand, je pěšky. Existuje mnoho turistických tras, které vás provedou nádhernými květinovými krajinami.

8. Existují ve Namaqualandu nějaká ubytovací zařízení?
Ano, v okolí Namaqualandu jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů, kempů a zemědělských usedlostí.

9. Jaké jsou populární atrakce poblíž Namaqualandu?
V blízkosti Namaqualandu se nachází mnoho atrakcí, jako například Národní park Kgalagadi, Národní park West Coast, město Springbok nebo Křížová cesta v městě Kamieskroon.

10. Je třeba si předem rezervovat vstupenku do Namaqualandu?
Obvykle není nutné si předem rezervovat vstupenku do Namaqualandu, ale během sezóny může být doporučeno zarezervovat ubytování včas, protože toto místo je velmi populární mezi turisty.


Dovolená Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je zemí, která je známá svou rozmanitou přírodou a krásnými krajinami. Jednou z nejvýraznějších a nejúžasnějších přírodních jevů, na který se v Jihoafrické republice můžete podívat, je úžasné kvetení v oblasti Namaqualand.

Namaqualand je oblast nacházející se v severozápadní části Jihoafrické republiky. Je známá především svým ohromujícím kvetením, které se stane jednou za rok, obvykle na konci zimy a začátkem jara (srpen až září). Během tohoto období se oblast transformuje z pouště do porcelánové krajiny, která je zaseta milióny květin a rostlin. Je to jako živý obraz, který se rozprostírá na obrovské ploše.

Když se všechny rostliny rozhodnou kvést, celá oblast se změní na fascinující a živý mozaiku barev a tvarů. Celý Namaqualand je zasypán květy, převážně různých druhů plevelů, a to je to, co tuto oblast dělá jedinečnou. Mezi nejznámější druhy kvetoucích rostlin patří například vystrčenec, daisies, různé druhy sukulentů a mnoho dalších. Tento ohromující přírodní jev přitahuje každoročně tisíce turistů z celého světa.

Když se rozhodnete navštívit Namaqualand během kvetení, budete mít možnost podívat se na tyto úžasné kvetoucí pole z blízka. Existuje několik turistických tras, které vás provedou tímto krásným přírodním rájem. Můžete si vybrat některý z vyznačených okruhů, který vás provede nejhezčími a nejbarevnějšími oblastmi.

Na své cestě můžete také narazit na mnoho volně žijících živočichů, jako jsou například gazely, zebry nebo velbloudi. Při procházení Namaqualandem se ochutnat domácí kuchyni a poznat místní kulturu a tradice. Existuje mnoho způsobů, jak strávit čas v této úžasné oblasti Jihoafrické republiky.

Je třeba poznamenat, že kvetení v Namaqualand je závislé na počasí a srážkách. Pokud je příliš suché období, může se kvetení omezit nebo úplně vynechat. Proto je důležité si vytvořit plán na základě předpovědi počasí a informací dostupných o aktuálních podmínkách.

Namaqualand je bezpochyby jedním z nejúžasnějších přírodních jevů, které Jihoafrická republika nabízí. Vyrazte na dovolenou do této úchvatné oblasti a zažijte okouzlující kvetení polí. Uvidíte něco, co se nevidí každý den a které si budete pamatovat až do konce svých dní.


Letenka Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je země plná překrásné přírody, zvířat a velké různorodosti kultur. Jednou z největších atrakcí této země jsou bezesporu kvetoucí pole, která se nacházejí v oblasti Namaqualand.

Namaqualand se rozprostírá na severozápadě Jihoafrické republiky a zahrnuje oblasti severně od města Cape Town až po Namibii na severu. Toto území je charakterizováno sušším a horkým podnebím, které je ideální pro květiny, které se zde rozkvétají.

Kvetoucí pole Namaqualand je nejlepší pozorovat v období od srpna do října. Tyto květiny zde rostou jen jedenkrát ročně, na jaře nebo v létě, kdy déšť spustí a rostliny začínají růst. Jakmile se dostanou zhruba do poloviny svého růstu, začínají se květiny objevovat a pole se postupně mění v úchvatné koberce květů.

V Namaqualand se můžete těšit na velké množství různých květin, jako například na oranžově, žlutě nebo růžově kvetoucí Aloe barberae, která roste až do výšky 20 metrů. Můžete se také těšit na krásné letosy jako jsou například Fynbos nebo Namaqualand Daisy.

Aby se dostali do této krásné části Jihoafrické republiky, je nutné se dopravit do města Springbok, které se nachází v Provincii Severním Kapsku. Letenky do Cape Townu nebo Johannesburgu můžete pořídit například u aerolinek Emirates nebo Qatar Airways. Z Johannesburgu je možnost párovat lety společností South African Airways nebo kulatou jízdou s autem dopravit se do Springboku vlastním nákladem.

Celá oblast je velmi vhodná pro turisty, kteří se zajímají o plánování dobrodružných výletů a prozkoumávání přírody a přírodních krás. Namaqualand je full House i přes svou odlehlost. Vyplatí se plánovat dopředu a zajistit si ubytování a dopravu, aby vše bylo dokonalé.

Jihoafrická republika je krásná země, která nabízí mnoho překvapení svým návštěvníkům. Kvetoucí pole v Namaqualand patří k nejkrásnějším místům, které můžete navštívit. Ať už cestujete do této oblasti na dobrodružnou pěší túru nebo na reprezentativní zážitek, budete si užívat krásy přírody a okouzlení, které tato oblast nabízí.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách