Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Little Petra

Dovolená Jordánsko Little Petra


Little Petra je malá archeologická lokalita v Jordánsku, která je známá svými skalními stavbami a archeologickými pozůstatky. Nachází se nedaleko hlavního místa zájmu, Petra, které je jedním z nejznámějších turistických cílů v zemi.

I když je Little Petra menší než Petra, má své vlastní unikátní kouzlo a historii. Tato lokalita je známa také jako Siq al-Barid, což znamená Chladný siq, protože je zde mnohem chladnější než v hlavním městě Petra. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít kousek Petra bez davů turistů.

Little Petra byla původně pouštní oblastí, kterou využívali beduíni jako zastávku na svých cestách obchodování mezi Arábií, Egyptem a Levantou. Od 1. století před naším letopočtem až do 7. století po našem letopočtu, byla tato oblast využívána obchodníky na Hedvábné stezce.

Jedním z nejvýznamnějších prvků Little Petra je její vstupní brána, která je známá jako Al-Beidha. Tato brána je vytesána do skalní stěny a představuje velkolepý pohled. Když projdete bránou, objevíte se ve velkém atriu s skalními stavbami, které sloužily jako domovy, obchody a dokonce i veřejné místo, kde se lidé scházeli.

Dalším zajímavým prvkem je takzvaný "malý siq", který je skalní cestou, která vede z atria dolů. Můžete si projít touto cestou a objevovat různé skalní útvary a skalní malby na cestě. Skalní malby jsou stále viditelné a představují důkaz o dávné historii tohoto místa.

Na návštěvu Little Petra je nejlepší si vzít průvodce, který vám bude vysvětlovat historii a zajímavosti tohoto místa. Existuje také možnost najmout si beduínského průvodce, který vám ukáže nejzajímavější místa a sdílí s vámi příběhy a legendy z této oblasti.

Pokud jste milovníkem přírody, můžete si také užít nádherný výhled na skalní formace a pouštní krajiny v okolí Little Petra. Existuje několik treků a turistických tras, které vám umožní objevit tuto krásnou přírodu.

Little Petra je skvělou alternativou k hlavní Petře a umožňuje vám zažít jedinečnou atmosféru a historii tohoto místa bez davů turistů. Je to opravdu kouzelné místo a určitě stojí za návštěvu při vaší dovolené v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Little Petra


Již sama podívaná na Jordánsko vzbuzuje ve většině lidí zvědavost a touhu navštívit tuto zemi plnou historických a kulturních památek. Pokud máte zájem o malou dobrodružnou výpravu, můžete navštívit Little Petra – jedno z méně známých turistických míst, ale s mnoha krásami pro ty, kteří si chtějí užít klidnou chvíli při pozorování krajiny plné historie.

Letenka do Jordánska je pro mnoho lidí spojena hlavně s návštěvou UNESCO chráněného areálu Petra. Tato turisticky velice oblíbená lokalita je ovšem často zcela zaplavena turisty z celého světa, což může být občas poněkud stresující zážitek. Proto, když už navštěvujete Jordánsko, proč nevypravit se na výlet mimo hlavní turistické lákadlo?

Little Petra se nachází pouhých 9 kilometrů na sever od Petrovy skalní lokality. To však nepřináší jeho navštěvovatelům ani zdaleka tolik shonu, co v okolí Petra. Little Petra je takzvaným "malým bratrem" Petra a historikové tvrdí, že byla dříve spojená s hlavním městem Nabatejců před tisíci lety.

Tato archeologická lokalita nabízí výjimečný pohled na rockové moderní podobné Petra, ale má mnohem menší návštěvnost, což znamená, že zde můžete prozkoumat klidnější a tiché zákoutí, které Petra nebude mít.

Little Petra byla pravděpodobně používána k obchodním účelům a na konci 4. století byla frekventovaným místem a centrem řečiště s Římany. Jeden z nejspektakulárnějších míst v Little Petře je 'The Siq al-Barid' - skalnatá rokle v délce téměř 350 metrů, která se stala vzorem pro známé Siq v Petře. Tuto atrakci zde můžete obdivovat téměř bez turistů okolo sebe.

V Little Petře také najdete obchody se suvenýry, kde si můžete zakoupit netradiční suvenýry od místních řemeslníků, jako jsou keramické a hornické výrobky.

Pro cestovatele, kteří hledají klidnější alternativu k rozsáhlému a často přecpanému Petrovi, je Little Petra ideálním místem k návštěvě. Navíc si můžete být jistí, že vám Jordánsko nabídne úchvatné zážitky a pohledy na historické a kulturní památky.

Zabezpečit letenku z vaší oblíbené destinace je možné snadno a rychle on-line. Stačí si vybrat termín a najít let, který vám vyhovuje. Ať už se rozhodnete pro turisticky oblíbené Petra nebo odpočinek v klidné Little Petře, určitě nebudete litovat návštěvy této krásné země.


Ubytování Jordánsko Little Petra


Jordánsko je nejen zemí fascinující historie a kultury, ale také místem s překrásnou přírodou a skalními útvary, které nejednoho turistu nadchnou. Jedním z takových míst je Little Petra, která se nachází jen pár kilometrů od slavné Petra, ale turisty se zde setkají s méně návštěvníky a také úžasnou atmosférou. Pokud plánujete návštěvu Little Petra, najít vhodné ubytování by mohlo být vaší prioritou. V tomto článku se podíváme na nejpopulárnější možnosti ubytování v Little Petra.

1. Seven Wonders Bedouin Camp

Pokud hledáte ubytování, které vám poskytne autentický zážitek, pak Seven Wonders Bedouin Camp je pro vás to pravé. Toto tábořiště sestává z beduínských stanů, které jsou vyrobeny ze starých koberců a jiných tradičních materiálů. Pro návštěvníky jsou k dispozici koupelny a toalety, ale budete si muset počkat na ranní slunce, aby se v horké vodě ohřáli. Ve večerních hodinách si můžete vychutnat tradiční večeři a poté se připojit k místním beduínům při zpěvu a tanci u ohně.

2. Petra Guest House Hotel

Petra Guest House Hotel se nachází nedaleko hlavní brány do Petra a nabízí luxusní ubytování s výhledem na možná nejkrásnější údolí v regionu, Wadi Musa. V hotelu jsou k dispozici pokoje různých velikostí a typů, které jsou vybaveny moderním nábytkem a moderními zařízeními. Hostům jsou k dispozici také restaurace a kavárny, kde si mohou vychutnat tradiční jídlo a pití.

3. Petra Palace Hotel

Petra Palace Hotel leží jen několik minut chůze od slavného Petra a nabízí ubytování za velmi přijatelnou cenu. Hotel má k dispozici pokoje různých velikostí, z nichž některé mají výhled na údolí Wadi Musa. Hosté si mohou vychutnat tradiční jídlo a pití v restauraci a kavárně, ale také si půjčit automobil nebo pronajmout průvodce pro návštěvu okolních oblastí.

4. Saba'a Hotel

Saba'a Hotel je ještě výhodněji umístěn než Petra Palace Hotel a nachází se jen asi 5 minut chůze od vstupu do Petra. Hotel nabízí ubytování v pohodlných double nebo twin pokojích, které jsou vybaveny klimatizací a Wi-Fi připojením. Hostům jsou k dispozici také restaurace a kavárny, kde si mohou vychutnat tradiční jídlo a pití.

5. Temple Point Resort

Temple Point Resort je luxusní ubytování, které se nachází přímo v Little Petra. Resort nabízí širokou škálu pokoje různých velikostí a typů, včetně apartmánů s výhledem na údolí Petra. Hosté se mohou těšit na prvotřídní služby a vybavení, jako jsou bazény, vířivky a wellness centra. V resortu jsou k dispozici také restaurace a kavárny, kde si mohou hosté vychutnat tradiční jídlo a pití.

Výběr ubytování v Little Petra závisí hlavně na vašem rozpočtu a způsobu, jakým chcete trávit svůj čas. Tyto tipy jsou jen několik z možností, které můžete zvážit, ale v konečném důsledku záleží na vás, jakou volbu uděláte. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Little Petra, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek.


Počasí Jordánsko Little Petra


Jordánsko je zemí nacházející se v jihozápadní Asii. Je známé svou bohatou historií a archeologickými poklady. Mezi jednu z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších památek patří město Petra, které je součástí světového dědictví UNESCO.

Avšak vedle slavného Petra se v Jordánsku nachází další archeologický skvost, který by měl vzbudit zájem všech cestovatelů - Little Petra, známé také jako Al-Beida. Toto drobné město se nachází těsně vedle Petry a jeho historie a atmosféra jsou úplně jiné. A jaké je zde počasí?

Jordánsko obecně patří mezi suché a horké země, především v letních měsících. Díky své poloze v pouštním regionu je zde průměrná teplota v létě kolem 32°C a teploty se často pohybují i kolem 40°C. V zimě se teploty značně snižují a průměrná teplota se pohybuje kolem 13°C. V některých oblastech může být i mrazivě.

Little Petra sdílí podobné počasí se svým slavnějším sousedem, Petrou. V létě jsou teploty extrémně vysoké a návštěvníci by měli připravit se na velké horko. Je vhodné nosit lehké a prodyšné oblečení, chránit se před sluncem a mít vždy při sobě dostatek vody. Nenechte se však odradit horkem, protože atmosféra a krása Little Petra to rovněž za to stojí.

V zimních měsících se teploty snižují a pro cestovatele je tento čas možná příjemnější. Teploty se pohybují kolem 10°C a nocí může být chladno, takže je vhodné mít s sebou teplejší oblečení. Zimní měsíce jsou obecně považovány za méně turisticky frekventované, což může být výhoda pro ty, kteří chtějí zažít místní atmosféru bez velkého davu turistů.

Výlet do Little Petry je nezapomenutelným zážitkem, ať už se tam vypravíte v létě nebo v zimě. Kromě počasí je třeba také zvážit, kolik času strávit v této historické památce. Kromě hlavních archeologických lokalit si nenechte ujít procházku úzkými uličkami, návštěvu místních trhů a ochutnávku jordánské kuchyně.

Při plánování cesty do Jordánska a návštěvy Little Petry je dobré sledovat aktuální předpověď počasí a přizpůsobit si návštěvu podle toho. Nezapomeňte si také přibalit ochranné prostředky proti slunci, jako jsou krémy a klobouky. Během celého roku je možné zažít nezapomenutelné dobrodružství v této historické oáze.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Little Petra


Obecně se často klade několik otázek o Little Petře v Jordánsku. Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí jsou:

1. Co je Little Petra?
Little Petra je archeologická lokalita nacházející se nedaleko od slavné Petry v Jordánsku. Je to menší, ale velmi podobný komplex skalních struktur a nabízí úchvatné výhledy a starobylou atmosféru.

2. Jak se dostat do Little Petry?
Little Petra se nachází přibližně 9 kilometrů severním směrem od Petry. Nejběžnější způsob, jak se tam dostat, je taxi, pronajaté auto nebo organizační prohlídka, která vás vezme ze samotné Petry.

3. Je nutné zaplatit vstupní poplatek do Little Petry?
Ano, i když vstupné je nižší než vstup do slavné Petry. Aktuální vstupní poplatek najdete na oficiálních stránkách Jordánského úřadu pro starožitnosti.

4. Jak dlouho trvá návštěva Little Petry?
Návštěva Little Petry může trvat přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na vašem zájmu a času, který tam strávíte prozkoumáváním.

5. Jaké zajímavé věci je možné vidět v Little Petře?
V Little Petře je možné vidět různé skalní struktury, malé chrámy, hrobky a barabary, podobně jako větší Petře. Zvláště zajímavý je skalní most, který se nazývá Al Kubtha.

6. Existují průvodci dostupní v Little Petře?
Ano, na mnoha místech v Little Petře můžete najmout průvodce, kteří vám poskytnou historické a kulturní informace o lokalitě.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Little Petry?
Nejlepší doba na návštěvu Little Petry je v místním jarním a podzimním období (březen až květen, září až listopad), protože teploty jsou příjemnější a méně turistů je tam v porovnání s horkými letními měsíci.

8. Může se do Little Petry dostat z větší Petra pěšky?
Ano, je možné se dostat z větší Petry do Little Petry pěšky, pěší výlet by mohl trvat asi 1 až 2 hodiny, v závislosti na vaší rychlosti a fyzické kondici.

9. Je možné se ubytovat v blízkosti Little Petry?
Ano, mnoho turistických ubytovacích zařízení nabízí možnost ubytování v blízkosti Little Petry, ve městě Petra.

10. Co ještě mohu vidět poblíž Little Petry?
V blízkosti Little Petry je možné navštívit další zajímavé archeologické lokality, jako je Wadi Musa (město Petra), Dana Nature Reserve nebo Wadi Rum.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách