Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Qasr al-Azraq

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Qasr al-Azraq


Níže najdete některé z nejčastějších otázek týkajících se Qasr al-Azraq v Jordánsku, spolu s odpověďmi:

1. Co je Qasr al-Azraq?
Qasr al-Azraq je pevnost nacházející se v jordánské poušti Asihaq, ve městě Azraq. Je to historická pevnost, kterou využívala různá kmenová seskupení a byla také využívána začátkem 20. století britskou armádou.

2. Jak dlouho existuje Qasr al-Azraq?
Pečetí pevnosti Qasr al-Azraq bylo zjištěno, že byla postavena již v době římského panování kolem roku 300 n. l. Od té doby prošla několika úpravami a přestavbami.

3. Jak se dostanu do Qasr al-Azraq?
Qasr al-Azraq se nachází přibližně 100 kilometrů východně od hlavního města Ammánu. Nejbližší letiště je Queen Alia International Airport v Ammánu. Ze zde můžete jednoduše pronajmout auto nebo využít se mezinárodních nebo místních autobusových služeb.

4. Jaké jsou vstupní poplatky do Qasr al-Azraq?
Aktuální vstupní poplatky se mohou lišit, protože se stanovení ceny obvykle pověří místní správou památka. Doporučuje se předem zjistit aktuální poplatky v informačním centru nebo na webových stránkách památky.

5. Jaká je doba návštěvy Qasr al-Azraq?
Obvyklá doba návštěvy Qasr al-Azraq je kolem 1-2 hodin. Pevnost je poměrně malá a procházka po ní až na výjimky pozoruhodnostmi např. velkým hradním nádvořím a historickým muzeem může být dokončena za relativně krátkou dobu.

6. Jaké jsou hlavní atrakce v Qasr al-Azraq?
Hlavní atrakce v Qasr al-Azraq je samotná historická pevnost. Návštěvníci mohou prozkoumat vnitřní prostory pevnosti, které zahrnují různé místnosti, nádvoří a historickou studnu. Pevnost také hostí malé muzeum s informacemi o historii pevnosti a okolního regionu.

Pevnost Qasr al-Azraq je fascinující historickou památkou v Jordánsku, kterou můžete navštívit a prozkoumat. Doporučuje se zjistit aktuální informace otevírací doby a případné omezení návštěvní doby na místě nebo na webových stránkách před svou návštěvou.


Dovolená Jordánsko Qasr al-Azraq


Qasr al-Azraq je historický hrad a pevnost, která se nachází ve východní části Jordánska. Tato ikonická stavba je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších historických památek v zemi a atrakcí, kterou byste neměli vynechat na své cestě do Jordánska.

Hrad Qasr al-Azraq je postaven z černého bazaltu a leží na strategickém místě na pomezí pouště a zeleného oázy. Jeho stavba byla dokončena již v roce 1237, během vlády Ajjúbovců. Od té doby hrál důležitou roli v dějinách Jordánska a byl domovem pro mnoho známých historických postav.

Je známý především jako pevnost, kterou využíval Lawrence z Arábie během první světové války jako jedno ze svých velitelských stanovišť. Tento britský voják až do smrti o Qasr al-Azraq prohlásil, že je "nejkrásnějším hradem na světě". Lawrenceův pokoj ve věži hradu je stále přístupný a turisté si ho mohou prohlédnout.

Kromě své historie je Qasr al-Azraq známý také pro jeho architektonickou krásu a vznešenost. Má typický islámský design s vyřezávanými detaily a památkami, které připomínají starověkou historii a kulturní různorodost země. Interiér pevnosti je prostorný a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Pro turisty, kteří navštíví Qasr al-Azraq, je zajištěna i odborná průvodcovská služba, která je velmi vzdělaná o historii a kulturním významu tohoto místa. Při prohlídce budete mít příležitost prozkoumat různé místnosti a chodby pevnosti, a dozvědět se zajímavosti o životě v hradu v minulých stoletích.

Navíc, přímo u hradu se nachází malé muzeum, které vám přinese další informace o historii Qasr al-Azraq a roli, kterou hrál během první světové války. V muzeu jsou vystaveny různé artefakty, fotografie a informační tabule, které poskytují podrobnější pohled na minulost pevnosti.

Vzhledem k významu a jedinečnosti Qasr al-Azraq byste si jej určitě neměli nechat ujít při své návštěvě Jordánska. Tato historická památka je skvělým příkladem toho, jak silně je Jordánsko spojené se svou úžasnou minulostí a kulturními tradicemi. Každý, kdo se sem vydá, se ocitne v jiném světě, kde minulost ožívá a vy si můžete prohlédnout dědictví starověkých civilizací.


Ubytování Jordánsko Qasr al-Azraq


Qasr al-Azraq: Tajemný hrad v Jordánsku

Jordánsko je země bohatá na historii a kulturní dědictví, která láká turisty z celého světa. Jedním z dobrodružných a historicky významných míst, které byste si v Jordánsku neměli nechat ujít, je Qasr al-Azraq.

Qasr al-Azraq je hrad ležící v poušti Azraq, asi 90 kilometrů severovýchodně od hlavního města Ammánu. Jeho jméno v arabštině znamená „modrý hrad“, což je přesný popis jeho exteriéru – je postaven ze zdejších vulkanických černých bazaltových kamenů, které mu přidávají tajemnost a impozantnost.

Hrad Qasr al-Azraq byl postaven v době římské nadvlády, avšak získal svou ozdobu a význam až v 13. století, kdy se stal jedním z centrálních bodů vlády pro jednoho z nejvýznamnějších muslimských vládců, Saladina. Saladin zde sídlil a plánoval strategie pro své úspěchy v bojích proti křižákům během křížových výprav. Místní léčivé prameny sloužily jako zásobárna vody pro jeho armádu.

Architektura hradu je jednoduchá a skromná, což odráží jeho původní vojenský účel. Hlavní vchod do hradu je přístupný po dlouhém kamenném mostě přes vodní příkop vykopaný do zdejší pouště. Cesta vede přes impozantní bránu, která je jednou z nejpozoruhodnějších částí hradu.

Procházením interiéru se turisté setkají se třemi vnitřními nádvořími. První, nejmenší, je hlavní nádvoří, okolo kterého se nacházejí vyřezávané místnosti a obytné prostory. Na druhém nádvoří se nachází velká mešita se čtyřmi minarety. Je to místo, kde probíhaly modlitby a náboženské rituály. Třetí nádvoří je největší a sloužilo pravděpodobně jako místo pro výcvik vojáků a armádní přehlídky.

Hrad Qasr al-Azraq má také prostornou podzemní vodní cisternu, která zásobovala hradní obyvatele vodou nejen prospotřebu, ale také pro závlahu zdejších farem a polí. Tato cisterna je jednou z nejlepších příkladů architektonického díla v oblasti a odráží vyspělost inženýrských dovedností tehdejších obyvatel.

Pro turisty, kteří navštíví Jordánsko, je Qasr al-Azraq skvělou volbou, protože nabízí jedinečnou možnost prohlídky historického místa, které plní pověsti o slavných válečnících a vládcích z minulosti. Z úrovně hradu se rozpošťí úchvatný výhled na poušť Azraq, která sama o sobě působí jako magnet pro cestovatele.

Ať už jste historický nadšenec, milovník dobrodružství nebo jednoduše hledáte nádherné místo, kde se ztratit v historii a kráse architektury, Qasr al-Azraq je tím pravým místem pro vás. Navštivte Jordánsko a objevte tento tajemný hrad s bohatou historií a neodolatelnou atmosférou.


Letenka Jordánsko Qasr al-Azraq


Pokud hledáte exotický a dobrodružný cestovatelský zážitek, Jordánsko by mohlo být vaše volba. Tato země nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, a mezi nejpatří Qasr al-Azraq - historický hrad, který se nachází pouhých 100 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Ammánu.

Qasr al-Azraq, což v arabštině znamená Modrý hrad, je svým názvem dlužný zvláštnostem jeho stavebního materiálu. Většina jordánských hradů byla stavěna z kamene, ale Qasr al-Azraq byl postaven z vulkanické popelavé lávy, která má modrozelenou barvu s důvodem, že vlhkost z okolí způsobuje šedé zbarvení kamene, díky kterému se zdá být hrad modrý.

Hrad byl postaven ve třináctém století a v průběhu dějin sloužil jako strategická pevnost pro ochranu před mongolskými a křižáckými vojsky a také jako centrum zemědělství, energetických zdrojů a obchodu. Za vlády Osmanské říše se Qasr al-Azraq stal jedním z klíčových bodů proti britským vojenským silám v Jordánsku během první světové války.

V současné době je hrad otevřen pro návštěvníky, kteří se mohou projít v jeho nádvoří, mezi klášterem a pevností. Na nádvoří se nachází také archeologické nálezy a informační tabule, které poskytují informace o historii hradu.

Qasr al-Azraq je dosažitelný pouze po silnici a blízkost k Syrské hranici si vyžaduje pozornost a opatrnost. Jediným způsobem, jak se tam dostat, je letecká doprava, která vás doveze do Ammánu. Existuje mnoho společností, které provozují lety do Jordánska z celého světa.

Qasr al-Azraq je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Jordánsku a navštívíte-li ji, budete schopni prozkoumat krásy historického hradu ze třináctého století a zároveň si užijete neuvěřitelný pohled na poušť. Pokud hledáte něco exotického a unikátního, navštivte Qasr al-Azraq v Jordanu a posaďte se do minulosti.


Počasí Jordánsko Qasr al-Azraq


Qasr al-Azraq je starobylá pevnost nacházející se v Jordánsku. Její historie sahá až do dob římského impéria, což ji činí jedním z nejstarších historických památek v regionu. Místo je také známé pro své jedinečné počasí, které ovlivňuje mnoho aspektů života v okolí.

Jordánsko se nachází v oblasti Blízkého východu, což znamená, že má převážně suché a horké klima. V Qasr al-Azraq se nejvyšší teploty obvykle dosahují v létě, když slunce svítí s plnou silou. Teploty mohou stoupat až na 40°C a více. Naopak v zimě je o mnoho chladněji, s teplotami klesajícími pod 10°C. V noci mohou teploty klesnout pod bod mrazu.

Pevnost Qasr al-Azraq se nachází v pouštní oblasti, což znamená, že je zde velmi málo srážek. Průměrně zde spadne méně než 150 mm srážek za rok, což je zanedbatelné množství. Srážkový deficit je tedy velmi vysoký, a to má vliv na přítomnost vegetace v okolí.

Díky suchému klimatu je Qasr al-Azraq obklopen pouštní krajinou. Písečné duny a skalnaté oblasti jsou všude okolo. Z tohoto důvodu je zásobování vodou v oblasti velkým problémem. Místní obyvatelé musí spoléhat na zásobování vody z okolních oblastí.

Přestože počasí v Qasr al-Azraq může být náročné, toto místo má jedinečný historický a kulturní význam. Pevnost byla v minulosti využívána jako zastávka pro karavany a středisko vojenského významu. Dnes je pevnost turistickou atrakcí a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historickou architekturu a naučit se o bohaté historii tohoto místa.

Počasí v Qasr al-Azraq je příkladem toho, jak klima může ovlivnit život v dané oblasti. Suchý a horký klima spolu s nedostatkem srážek klade výzvy obyvatelům při obstarávání vody a zemědělství. Nicméně toto místo zůstává velmi působivé a historické díky svému významu a unikátnímu přírodnímu prostředí.

Pokud navštívíte Jordánsko, rozhodně byste neměli opomenout Qasr al-Azraq. Budete moci zažít toto jedinečné místo a ocenit jeho historii a počasí, které vytváří unikátní atmosféru.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách