Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Umm Qais

Ubytování Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je krásná země s bohatou historií a kulturou. Jedním z mnoha pěkných míst, které si můžete v Jordánsku užít, je město Umm Qais. Toto místo se nachází na severovýchodě Jordánska, na hranici s Sýrií a Izraelem. Umm Qais je především známé díky svým archeologickým nalezištím, ale také díky krásné přírodě a úžasným výhledům na Golanské výšiny a na jezero Tiberias.

Pokud se rozhodnete navštívit město Umm Qais, budete se muset rozhodnout, kde se budete ubytovat. V tomto článku vám přinášíme několik možností ubytování, které jsou v této oblasti k dispozici.

První možnost je hotel Beit al Baraka. Tento hotel se nachází v historické části města a nabízí pěkně zařízené pokoje s výhledem na okolní krajinu. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jídla a nápoje. Hotel Beit al Baraka také organizuje různé prohlídky a aktivity po okolí.

Další možností je Umm Qais Hotel. Tento hotel se nachází v malebné vesničce, která leží nedaleko od Umm Qais. Hotel nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na okolní kraj. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat jídla připravené z místních surovin.

Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít klidnou dovolenou, můžete se ubytovat v některém z kempů poblíž města Umm Qais. Jedním z možných kempů je Umm Qais Village Camp, který se nachází v malebném prostředí, uprostřed zahrady a olivového háje.

Pokud hledáte levnější možnost, můžete se rozhodnout ubytovat se v některé z místních penzionů. Tyto penziony nabízejí základní ubytování za přijatelnou cenu a často mají k dispozici i restauraci.

Nezáleží na tom, zvolíte jakoukoliv z možností ubytování, v Umm Qais si určitě užijete krásnou dovolenou. Město nabízí mnoho aktivit a atrakcí, jako jsou prohlídky archeologických nalezišť, turistické trasy, cyklistické trasy nebo jízda na koni. Pokud hledáte klidné místo, kde si můžete odpočinout a vychutnat si krásnou přírodu, je Umm Qais tou správnou volbou pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Umm Qais


1. Co je Umm Qais?

Umm Qais je starobylé město v Jordánsku, které se nachází na pomezí tří zemí: Jordánska, Sýrie a Izraele. Město leží na kopci a nabízí úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu.

2. Jak se dostat do Umm Qais?

Nejlepší je jet vlastním vozem z Ammánu, protože neexistuje žádné veřejné dopravní spojení do Umm Qais. Cesta trvá asi 2-3 hodiny. Alternativou je najmout soukromého řidiče nebo se připojit k organizovanému zájezdu.

3. Kolik stojí vstup do Umm Qais?

Vstup do Umm Qais stojí asi 3 JOD (méně než 5 USD) za osobu.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Umm Qais?

Prohlídka města trvá obvykle asi 2-3 hodiny, ale můžete si klidně připlatit a najmout si průvodce, který vám ukáže místa, která byste jinak možná přehlédli.

5. Co je nejzajímavější na Umm Qais?

Nejzajímavějšími místy jsou zde římské ruiny, jako jsou divadlo, foro a hlavní ulice, která vede přímo k mohutné bráně. Také je oblíbeným místem pro turisty krásný výhled na Golanské výšiny a Galileu.

6. Potřebuji řešit víza, abych se dostal(a) do Umm Qais?

Víza nejsou potřeba, pokud plánujete být v Jordánsku méně než 3 měsíce (90 dnů). Pokud překročíte tuto dobu, budete muset požádat o vízum na jordánském konzulátu nebo na letišti.

7. Jaké jsou místní obchody a restaurace?

V Umm Qais je málo obchodů a restaurací, ale můžete si nakoupit nějaké základní potřeby v malém obchodě. V místní restauraci si můžete vychutnat tradiční jídlo, jako jsou kuskus nebo hummus.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Umm Qais?

Nejlepší doba na návštěvu je v období od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a nejsou zde prudké výkyvy počasí. V zimě může být chladno a mokro.

9. Je Umm Qais bezpečný?

Ano, Umm Qais je bezpečné místo pro turisty, ale jako vždy byste měli být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

10. Jaké jsou poblíž Umm Qais další turistické atrakce?

Poblíž Umm Qais se nachází další turisticky zajímavá místa, jako jsou města Ajloun a Jerash se svými starověkými ruiny a méně navštěvované město Irbid s jeho historickými památkami.


Počasí Jordánsko Umm Qais


V poslední době se v Jordánsku stalo počasí velkým tématem. V posledních letech se tato země setkala s extrémními klimatickými jevy, jako jsou prudké deště a silné větry. Tyto události měly velký dopad na celou zemi včetně mnoha míst turistického zájmu, jako je například historické místo Umm Qais.

Umm Qais, známé také jako Gadara, bylo kdysi městem římského Impéria a je nyní oblíbenou turistickou destinací v severním Jordánsku. Pro návštěvníky z celého světa je to fascinující místo plné archeologických objevů a pohledů na nedaleké hory a Genezaretské jezero.

Pokud se chystáte navštívit Umm Qais, měli byste být připraveni na velmi horké klima. V létě jsou průměrné teploty okolo 35 stupňů Celsia, což může být pro turisty z jiných částí světa velmi obtížné. Kromě horka je také vysoká vlhkost, což může být velmi nepříjemné při procházení historickým centrem města.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete navštívit Umm Qais v zimě, můžete očekávat podstatně chladnější počasí. Průměrné teploty v této oblasti jsou v této době okolo 10 stupňů Celsia. Také byste měli počítat s větším počtem deštivých dní, takže je třeba, abyste měli s sebou odpovídající oblečení.

Nicméně, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Umm Qais, budete určitě ohromeni krásou této oblasti. Protože se nachází v nadmořské výšce přes 350 metrů, můžete si být jisti, že budete mít nádherný výhled na celou oblast. Ať už se rozhodnete procházet historickými památkami nebo si prostě užívat nádhernou krajinu, rozhodně nebudete litovat návštěvy Umm Qais.

Celkově lze říci, že počasí v Umm Qais může být velmi odlišné v závislosti na ročním období. Abyste mohli plně využít vaší návštěvy této historické oblasti, je důležité být připraven na jakýkoliv druh počasí. Nicméně, jestliže si toto místo zvolíte jako vaši destinaci, určitě nebudete litovat návštěvy tohoto magického místa na světě.


Dovolená Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Tato země nabízí nejen krásnou přírodu a historická místa, ale také skvělou kuchyně, a to vše na jednom místě. Pokud chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou, může být Umm Qais v Jordánsku tou správnou volbou pro vás.

Umm Qais je malé město na severu Jordánska, asi 110 kilometrů severně od Ammánu. Je umístěno na vrcholu zalesněného kopce vysokého 378 metrů, odkud lze obdivovat nádherný výhled na Golanské výšiny a pobřeží Genezaretského jezera. Město je známé svým antickým hradištěm Gadara, které bylo oblíbeným místem pro řecké a římské umělce a filozofy.

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v této oblasti je samozřejmě antické město Gadara. Můžete si prohlédnout úžasnou stanici římského divadla, sloupoví a chrámy. V okolí města se nacházejí také zajímavé archeologické pozůstatky jako jsou nádherné mozaiky, římské hroby a další památky, které stojí za návštěvu.

Další atrakcí může být například město Ajlun. Toto město je bohaté na historii, a je to krásné místo ke sledování úžasné architektury. Můžete si zde prohlédnout mnoho paláců a pevností postavených v islámském stylu, které vám připomenou dávnou historii města.

Ještě jeden skvost, který stojí za návštěvu v této oblasti, jsou vodopády Sur al-Barňaja. Tyto vodopády jsou opravdu nádherné a navštěvovány mnoha turisty z celého světa. Můžete si užít okamžiky klidu a míru uprostřed nádherné přírody.

Pokud máte zájem něco okusit z jordánské kuchyně, můžete navštívit mnoho restaurací v oblasti které nabízejí vynikající jídlo. Mezi oblíbené patří například mansaf, který je tradičním jídlem z jehněčího masa podávaném s rýží a jogurtem. Také si můžete vychutnat skvělou mátovou čaj, který je v této oblasti velmi oblíbený.

Umm Qais nabízí mnoho aktivit a zážitků pro turisty všech věkových kategorií. Pokud hledáte jedinečnou dovolenou, plnou kulturních zážitků a nádherné přírody, není lepší volbou než Umm Qais v Jordánsku. Buďte připraveni na nezapomenutelný zážitek a odjedete s oblíbenou zemí, na kterou budete rádi vzpomínat.


Letenka Jordánsko Umm Qais


Jordánsko je zemí bohatou na historická a kulturní dědictví, které láká turisty z celého světa. Mezi jedno z mnoha fascinujících míst, která si zaslouží pozornost, patří i starověké město Umm Qais.

Umm Qais se nachází v severní části Jordánska, nedaleko hranic s Izraelem a Sýrií. Toto historické město má bohaté archeologické pozůstatky a je jedním z nejdůležitějších antických měst v této části světa. Jeho historie sahá hluboko do minulosti, až před 2000 lety.

Město Umm Qais bylo jedním z deseti členů Dekapolského společenství, skupiny deseti starověkých římských měst, které měly významnou geopolitickou a ekonomickou pozici v regionu tehdejšího starověkého římského impéria. Umm Qais sloužilo jako významné obchodní centrum a jeho existence byla spjata se syrsko-anatolskou cestou, která spojovala tento region s Evropou a Asii.

Dnes můžete v Umm Qais navštívit mnoho archeologických památek a najít se zde nádherné dochované pozůstatky z období Římské říše. Jednou z nejznámějších atrakcí je amfiteátr, který sloužil k divadelním představením a kulturním událostem. S překrásným výhledem na Genezaretské jezero a Golanské výšiny je tento amfiteátr jednou z nejmalebnějších lokalit v oblasti.

Další zásadní památkou je antický městský pohřebiště, které se rozkládá v okolí města. Zde můžete prozkoumávat hrobky a náhrobky, které pocházejí z různých období, včetně římského a byzantského období.

Pro milovníky archeologie a historie je Umm Qais skutečným rájem. Navštívit můžete také archeologické muzeum, které uchovává artefakty z nalezišť a poskytuje další informace o historii tohoto starobylého města.

Kromě historických památek si můžete vychutnat také jedinečné panoramatické výhledy na krajinu, které se otevírají z Umm Qais. S úžasnými výhledy na Golanské výšiny, Jordánské údolí a Genezaretské jezero zde budete mít příležitost posedět na skalách a vychutnávat si klid a krásu přírody.

Umm Qais je jedním z těch míst, které nelze vynechat při cestě po Jordánsku. Jeho bohatá historie, archeologické poklady a krásná krajina nabízejí unikátní zážitek pro každého návštěvníka. Pokud plánujete cestu do Jordánska, nezapomeňte zařadit Umm Qais na seznam míst, které chcete navštívit.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách