Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Chocó Department

Počasí Kolumbie Chocó Department


Chocó Department je jedním z nejdeštivějších regionů na planetě. Nachází se v západní části Kolumbie, která je obklopena vodou na všech stranách - na severu se tříští do Karibského moře a na západě padá do Tichého oceánu. Díky své poloze a geografickým charakteristikám se Chocó Department stává ohromujícím územím plným dešťových pralesů, horských řek a vodopádů.

Chocó Department je obecně velmi vlhký, což je způsobeno kombinací dvou vysoce vlivných meteorologických jevů. Prvním z nich je pasátový větrný systém, který přivádí zvlhčený vzduch z Tichého oceánu. Druhým fenoménem je tzv. Chocó Jet, který je termínem označujícím proužek ultra-teplého tropického vzduchu táhnoucí se od pobřeží Kolumbie směrem k severu. V místech, kde se tyto dva vzdušné toky potkávají, vznikají obrovské dešťové mraky, které v důsledku dopadají na Chocó Department v obrovských deštích.

Dešťové srážky jsou v Chocó Department tak pravidelné a intenzivní, že toto území patří k jednomu z nejdeštivějších míst na světě. Ročně zde spadne kolem 13 000 až 17 000 milimetrů srážek, což je zhruba 10krát více než průměr přehlíženého Londýna. Dešťové srážky jsou zde rozloženy po celý rok, s maximem mezi dubnem a listopadem. V průběhu tohoto období může být déšť nepřetržitý po dobu několika dní a dokonce i týdnů.

Podnebí v Chocó Department je také velmi teplé a vlhké. Průměrná teplota se pohybuje mezi 24 a 28 stupni Celsia po celý rok. Díky teplému oceánu a vlahému vzduchu je vlhkost vysoká, což vytváří ideální podmínky pro rozvoj tropických deštných pralesů, které jsou bohaté na biodiverzitu.

Chocó Department je domovem pro mnoho endemických druhů rostlin a živočichů, které jsou přizpůsobeny specifickým podmínkám tohoto deštivého a horkého prostředí. Mezi nejoblíbenější atrakce pro turisty patří návštěva národního parku Utría, kde mohou obdivovat nedotčenou přírodu, vodopády, korálové útesy a mořské želvy.

Navzdory nepřetržitému dešti je Chocó Department fascinujícím místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Cestování sem s sebou však obnáší přípravu a správné vybavení, protože vydat se na cesty bez deštníku nebo deštníků by bylo téměř nemožné. Navštěva Chocó Department je zážitkem ponoru do tropického ráje a příležitostí pro poznávání ohromujících přírodních scenérií.


Dovolená Kolumbie Chocó Department


Kolumbijské departement Chocó je jedním z nejvíce fascinujících a přitom nejvíce nedoceněných dovolenkových destinací v Jižní Americe. Nachází se na severozápadě země, mezi Karibským mořem a Pacifikem, a je známý svou překrásnou přírodou, divokou faunou a florou a bohatou kulturou.

Chocó je jednou z nejdeštivějších oblastí Kolumbie a generuje hojný přítok vody do místních řek a deštných pralesů. Oblast je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně obřích mořských želv, hmyzu a tropických ptáků. Výlet do Chocó je tak skutečným zážitkem pro příznivce přírody.

Hlavním lákadlem departementu je přírodní rezervace Parque Nacional Natural Utría, která se nachází na pobřeží Pacifiku. Toto území je známé svými nádhernými plážemi, korálovými útesy a mangrovovými lesy. Při pobytu zde můžete pozorovat mnoho mořských živočichů, jako jsou delfíni, velryby a různé druhy ryb. Rezervace je také domovem několika obcí indiánských kmenů, kde můžete poznat jejich tradiční kulturu a řemesla.

Další zajímavou lokalitou v Chocó je oblast Nuquí, která se nachází na pobřeží Tichého oceánu. Tato oblast je proslulá svými nádhernými plážemi, turistickými stezkami v deštném pralese a termálními prameny. Nuquí je také známé jako místo pro surfing, kajak a rybaření.

Chocó také nabízí mnoho dalších aktivit pro dovolenou. Návštěva místních indiánských trhů, kde se prodávají tradiční řemesla a potraviny, je jedním z nezapomenutelných zážitků. Můžete také vyrazit na trekkingové túry do deštného pralesa, kde se setkáte s místními obyvateli a pozorujete vzácné rostliny a zvířata.

Důležitou součástí každé dovolené je také stravování a kultura. Kolumbijská kuchyně je slavná svými exotickými a chutnými pokrmy, a Chocó není výjimkou. Můžete ochutnat místní speciality, jako je rybí polévka, krevety nebo sladkosti s kakaem, které jsou v této oblasti hojně pěstovány.

Vzhledem k tomu, že Chocó není tak známý jako jiné turistické destinace v Kolumbii, ještě nebyl tak ovlivněn masovou turistikou. To znamená, že si zde můžete užít klidnou a autentickou dovolenou ve spojení s přírodou a místní kulturou.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou přírody, kultury a dobrodružství, Kolumbijský departement Chocó je pro vás skvělou volbou. Přírodní krása a bohatá kultura oblasti vám umožní objevovat nové aspekty Kolumbie a zažít nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Chocó Department


Kde se nachází Departement Chocó v Kolumbii?
Departement Chocó se nachází na severozápadě Kolumbie, na pobřeží Tichého oceánu.

Jaké jsou turistické atrakce v Departementu Chocó?
Departement Chocó nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu a exotickou faunu a flóru. Nejpopulárnější turistické atrakce zahrnují Národní přírodní park Utría, pláže Bahía Solano a Nuquí, lagunu Ensenada de Utría a sopku Tatamá.

Jak se dostanu do Departementu Chocó?
Nejčastější způsob, jak se dostat do Departementu Chocó, je letecky. Existují pravidelné lety z hlavního města Bogoty do měst Quibdó, Bahía Solano a Nuquí. Také je možné dostat se lodí nebo trajektem, pokud přijíždíte z jiných pobřežních oblastí.

Můžu si v Departementu Chocó pronajmout auto?
Ano, je možné si v Departementu Chocó pronajmout auto. Nicméně je třeba si uvědomit, že silnice v této oblasti mohou být méně kvalitní a obtížnější na projíždění, zejména v odlehlých oblastech.

Jaké jsou zdejší klimatické podmínky?
Departement Chocó má tropické a deštivé klima. Průměrné teploty se pohybují kolem 26-28 °C (79-82 °F) celý rok. Největší srážky jsou obvykle v období duben až červenec, ale prudké deště mohou přicházet kdykoliv během roku.

Je v Departementu Chocó bezpečno cestovat?
Departement Chocó je obecně považován za bezpečný, ale je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření. Doporučuje se zůstat ve vyhlídkových oblastech a nepodceňovat možné rizikové situace. Je také dobré mít aktuální informace o bezpečnostní situaci od místních autorit nebo cestovních agentur.

Jaké jsou místní speciality v Departementu Chocó?
Departement Chocó je známý pro svou bohatou gastronomii. Mezi místní speciality patří mořské plody a ryby, jako je ceviche, arroz con coco (rýže s kokosem), sancocho de pescado (rybí polévka) a plátano en tentación (opečený banán s karamelovou omáčkou).


Ubytování Kolumbie Chocó Department


Kolumbie je zemí plnou skvělých míst, kam se můžete vydat na dovolenou. Mezi nejpopulárnější lokality patří i Chocó Department, které se nachází na západě Kolumbie na hranicích s Tichomořím. Můžete se těšit na úchvatné výhledy na oceán, ale i na zdejší deštné pralesy, řeky a vodopády, které toto místo nabízí. Pokud se chystáte na dovolenou do Chocó Department, rozhodně potřebujete znát něco o místním ubytování.

Jedním z nejlepších míst k ubytování v Chocó Department je bezpochyby město Nuquí. Zdejší ubytování nabízí vynikající možnosti, aby vám pobyt v Chocó Department přinesl co nejvíce zážitků. Na výběr máte mezi hotely, hostely a ekoresorty. Každé ubytování má své výhody a nevýhody, takže je dobré zvážit, co hledáte před tím, než si něco zarezervujete.

Mezi hotele v Nuquí patří například hotel Costanera Nuquí a Hotel Wapos. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, jako jsou restaurace, bary a bazény. Pokud vás více láká pobyt na pláži, můžete se ubytovat v jednom z mnoha ekoresortů, které jsou k dispozici. Tyto resorty nabízí kromě výhledu na pláž také různé aktivity jako surfování, potápění, kajakářské výlety a další. Mezi ekoresorty, které můžete zvažovat, patří například El Cantil Ecolodge nebo PNN Utria Cabañas.

Pokud hledáte cenově dostupnější variantu, můžete se ubytovat v hostelech jako je Hospedaje La Joviseña nebo La Posada del Mar. Tyto hostely nabízejí základní vybavení, ale stále jsou velmi příjemné a příznivé k vašemu rozpočtu.

Výhodou jednotlivých typů ubytování je samozřejmě cena, ale také blízkost k nejrůznějším aktivitám a zajímavostem v Chocó Department. Záleží tedy na vás, co od svého pobytu očekáváte a jakou variantu ubytování si vyberete.

Je třeba poznamenat, že Chocó Department není běžnou turistickou destinací a základní vybavení může být omezené. Přesto však jsou zdejší hotely, hostely a ekoresorty připraveny zajistit co nejpříjemnější pobyt svým hostům. Vyhledejte tedy to nejlepší ubytování v Chocó Department a užijte si nezapomenutelný zážitek v tomto krásném regionu Kolumbie.


Letenka Kolumbie Chocó Department


Kolumbie je jihoamerická země, která turisty přitahuje svou různorodostí. Pokud vás zajímají nádherné pláže, malebné vesničky, bohatá historie a úžasná kuchyně, pak byste určitě měli navštívit Chocó Department.

Chocó Department se nachází na západě Kolumbie a je ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít autentickou kolumbijskou kulturu a krásu přírody. Chocó Department se rozkládá na pobřeží Tichomoří a je domovem řady nádherných pláží, kde si můžete užívat slunce a moře.

Pokud jde o přírodu, Chocó Department je územím národního parku Utría, který je nejúžasnějším místem pro pozorování velryb a nedaleko od něho také leží Reserva Natural Nirvana, kde můžete pozorovat kolibříky a další druhy ptáků. Tato oblast je rovněž domovem pro řadu různých živočichů a rostlin, což zahrnuje například andské kočky, jaguary a kajmany.

Co se týče historie, Chocó Department je jedním z nejstarších a nejbohatších regionů v zemi. Můžete zde najít mnoho památek, které svědčí o bohaté minulosti této oblasti. Patří sem například klášter San Francisco de Asis a farní kostel z 18. století.

V neposlední řadě, pokud jde o kuchyni, Chocó Department nabízí širokou škálu místních specialit. Oblast je známá pro své rybí pokrmy a také pro tradiční směs rýže s kuřecí masem nazývanou "arroz con pollo". Toto jídlo je místní specialitou, kterou byste si neměli nechat ujít.

Letenku do Chocó Department si můžete koupit z mnoha větších letišť v Kolumbii, jako například z letiště El Dorado v Bogotě. Pokud hledáte nejlepší cenu, měli byste se podívat na letenky na webových stránkách několika různých leteckých společností.

Když se vypravíte do Chocó Department, můžete očekávat nádherné pláže, úžasnou přírodu, bohatou historii a vynikající kuchyni. Toto je určitě místo, které byste měli zahrnout do svého seznamu cestování, pokud navštívíte Kolumbii.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách