Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Guatapé

Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Guatapé


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Guatapé v Kolumbii?
Nejlepší období na návštěvu Guatapé je od prosince do února a od června do srpna, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

2. Kolik stojí vstupné do El Peñón v Guatapé?
Vstupné do El Peñón v Guatapé stojí kolem 18 000 COP (asi 100 Kč) na osobu.

3. Jak dlouho trvá výstup na vrchol El Peñón v Guatapé?
Výstup na vrchol El Peñón v Guatapé trvá asi 740 schodů a trvá přibližně 1-2 hodiny.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Guatapé v Kolumbii?
Mezi nejlepší aktivity v Guatapé patří výstup na El Peñón, prohlídka města a jeho malebných uliček, plavba po jezeře a rybolov.

5. Může se v Guatapé platit kartou, nebo je lepší mít s sebou hotovost?
V Guatapé se dá platit kartou, zejména v hotelech a restauracích. Nicméně, je vždy dobré mít s sebou také hotovost na menší nákupy a v místech, která akceptují pouze hotovost.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Guatapé?
Mezi nejlepší restaurace v Guatapé patří restaurace Bar La Fogata, La Yola a Restaurante La Langosta.

7. Jaké jsou nejbližší letiště k Guatapé?
Nejbližší letiště k Guatapé je letiště José María Córdova v Medellínu, asi 62 km vzdálené od Guatapé.

8. Je v Guatapé bezpečno?
Ano, Guatapé je všeobecně považován za bezpečné místo k návštěvě. Nicméně, stejně jako v jakémkoliv jiném městě nebo kraji, je vždy dobré být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Dovolená Kolumbie Guatapé


Kolumbie je země plná překvapení a krás. Není proto divu, že se stala oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa. Mezi nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu, patří bezesporu malé městečko Guatapé. Toto kouzelné místo se nachází v departementu Antioquia asi dvě hodiny jízdy od hlavního města Kolumbie - Bogoty.

Guatapé je skutečně jedinečnou přírodní oázou, která nabízí návštěvníkům to nejlepší z kolumbijské krajiny. Oázou, která jakoby k nebi volala. A to díky svým nezapomenutelným výhledům, které zaručeně vaše srdce okouzlí. Guatapé a jeho okolí skýtají řadu příležitostí k turistickým aktivitám, jako jsou horské túry, vodní sporty nebo návštěvy historických památek.

Pokud hledáte příjemné a klidné místo na odpočinek a relaxaci, Guatapé je tím pravým místem pro vás. Nabízí totiž řadu luxusních resortů a hotelů, kde si můžete užít pohodlné spaní a výhled do nádherné krajiny.

Největší atrakcí v Guatapé je bezesporu obří kámen, známý jako Peñol. Tento mohutný kámen se tyčí až do výšky 200 metrů a na jeho vrcholu vás čekají neopakovatelné výhledy na celou okolní krajinu. Úchvatné panorama snadno očaruje každého návštěvníka.

Ačkoliv se Guatapé může zdát malým a tichým městem, nabízí zde řadu zajímavých aktivit. Mohou zde být překvapivě nečekané možnosti, o kterých mnozí ani nevědí. Například zde můžete navštívit tradiční trh, na kterém se prodávají místní speciality a suvenýry. Nebo se projít po starobylých uličkách, kde můžete cítit kouzlo minulosti.

Pokud se zajímáte o kulinární speciality, Guatapé nabízí řadu skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční jídla z této oblasti Kolumbie. Pokud jste ale spíše milovníky snackingu, nenechte si ujít místní lahůdky jako jsou arepas (placky ze žluté kukuřice) nebo kachapy (jídlo z kukuřičné mouky podobné plackám, plněné sýrem).

V Guatapé se rovněž nachází mnoho lákadel pro návštěvníky, kteří hledají adrenalinovou zábavu. Můžete si pronajmout kajak, jet na vodní skútru, zaskákat si na padáku ze skály nebo se projíždět na člunu. Nudit se v tomto malebném městečku opravdu nebudete.

Guatapé je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst v Kolumbii a stojí za to ho navštívit. Toto kouzelné místo nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás, historických památek a adrenalinových zážitků. Jestliže tedy plánujete dovolenou v Kolumbii, neváhejte a zamiřte do Guatapé!


Ubytování Kolumbie Guatapé


Když si naplánujete cestu do Kolumbie, určitě byste neměli vynechat pobyt v Guatapé. Toto městečko ležící na břehu přehrady Embalse Guatapé je obklopeno nádhernou krajinnou scenérií, a také je známé svými barevnými domy a především jedním z největších monolitů na světě – El Peñón de Guatapé. Pokud chcete na vlastní oči vidět tyto krásy a užít si klid a relaxaci, potřebujete také kvalitní a pohodlné ubytování.

V Guatapé najdete mnoho různých hostelů, penzionů a hotelů, které nabízejí ubytování pro každý rozpočet a každého cestovatele. Výběr je velký, a tak si určitě každý najde to své. Pokud ale hledáte trochu luxusu a rádi si užíváte rodinnou atmosféru, měli byste zvážit návštěvu těchto hotelů:

1. Hotel Zocalo Campestre
Tento hotel poskytuje ubytování v klidné a malebné oblasti, kde se můžete těšit na příjemnou atmosféru a bezproblémový pobyt. Každá z pokojů je vybavena kvalitním zařízením a pohodlnými postelemi, takže se určitě budete cítit jako doma. Hotel také nabízí skvělou snídani a řadu dalších služeb, jako je například bazén, solárium, výrobu domácího vína a mnoho dalšího.

2. Hotel Mi Monaco
Pokud hledáte pro vaši cestu do Guatapé kousek Francie, určitě byste si měli zarezervovat pobyt v tomto hotelu. Hotel Mi Monaco poskytuje luxusní a pohodlné ubytování v romantickém a historickém prostředí. Každý z pokojů je zařízen ve francouzském stylu a nabízí nebývalý komfort a pohodlí. Hotel také nabízí obyčejné pokoje i apartmány, takže si můžete zvolit, co bude pro vás nejlepší. Navíc, hotel Mi Monaco má krásnou zahradu a bazén, takže si můžete užívat klidnou dovolenou včetně krásného výhledu.

3. Hotel Los Recuerdos
Tento hotel se nachází v klidné části Kolumbie a nabízí skvělé ubytování pro každého cestovatele. Nabízí 27 pohodlných pokojů s klimatizací a terasou, stejně jako různorodé služby, jako je bazén, vířivka, sauna a mnoho dalšího. Pokud se rádi procházíte v přírodě, také si užijete procházky v okolí hotelu, kde se můžete těšit na nádhernou křišťálově čistou vodu obklopenou velkolepou scenérií.

Všechny tyto hotely nabízejí luxusní a pohodlné ubytování, a tak si na vaší cestě do Kolumbie můžete zvolit ten nejlepší pro vaše potřeby. Ani samotné město Guatapé vás jistě nezklame. Můžete si užívat pohodových procházek a vychutnávat místní kulinářské speciality, stejně jako nádhernou přírodu, kterou toto místo nabízí. Všechno to spolu s luxusním ubytováním vám umožní tu nejkrásnější dovolenou, jakou jste si kdy mohli přát.


Počasí Kolumbie Guatapé


Kolumbijské město Guatapé je známé svou nádhernou přírodou a unikátními barevnými domky. Nicméně, když se podíváme na počasí v této oblasti, můžeme se dozvědět, že je tu také hodně zajímavých jevů.

Guatapé se nachází v departamentu Antioquia, který je součástí horské oblasti And. Díky svému nadmořskému výšce kolem 2000 metrů nad mořem zde panuje příjemné a mírně teplé klima po celý rok.

Jeden z nejzajímavějších fenoménů souvisejících s počasím v této oblasti je výskyt "El Peñol", což je velká skalní formace v blízkosti Guatapé. Tato oblast je často pokrytá hustými mlhami a mraky, což vytváří tajuplnou atmosféru a dodává oblasti svůj jedinečný ráz.

Prší v Guatapé poměrně pravidelně, zvláště během dešťového období, které trvá od dubna do listopadu. Během těchto měsíců se mohou vyskytnout silné lijáky a bouřky. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C během dne a klesají na příjemných 15-20 °C v noci.

V suchém období, které probíhá od prosince do března, jsou dešťové srážky méně časté. Teploty se však stále pohybují na podobných hodnotách jako během dešťového období.

Větrné podmínky v Guatapé jsou poměrně mírné a většinou nezpůsobují žádné problémy. Větrná rychlost se pohybuje okolo 5-10 km/h.

Díky hornatému terénu a nedotčené přírodě má Guatapé jedinečé mikroklima. Komáři a jiní hmyz jsou zde běžní, proto je vhodné si přinést repelent a chránit se v době, kdy je aktivita hmyzu nejvyšší.

Pokud plánujete návštěvu Guatapé, doporučuje se sledovat předpověď počasí a připravit se na jakékoli povětrnostní podmínky, které se mohou vyskytnout. Nezapomeňte si také přibalit sluneční brýle a opalovací krém, protože i když je obloha občas zastíněná, slunce může být stále velmi silné.

Guatapé je skvělým místem k návštěvě pro milovníky přírody a krásné architektury. Ať už plánujete výlet do této oblasti na turistiku nebo se jen toužíte projít malebnými uličkami města, Guatapé vám nabízí pestrou škálu zážitků. Ať už se bude jednat o slunečný den nebo mlhavou atmosféru, budete si tuto destinaci jistě užívat.


Letenka Kolumbie Guatapé


Guatapé je malé a kouzelné město v Kolumbii, které leží asi dvě hodiny jízdy z vnitrozemí hlavního města Bogotá. Jeho krásné barevně zdobené domy a historické centrum přitahují návštěvníky z celého světa. Pro ty, kteří plánují návštěvu Kolumbie, letenka do Guatapé je nezbytností.

Cestovatelé se často rozhodnou pro letenku do Guatapé, protože město nabízí příjemný únik od rušného a hektického městského života. Zde se mohou návštěvníci procházet úzkými uličkami a obdivovat různé malby na fasádách domů, které zobrazují místní historii a kulturu. Guatapé je také známé svým jasně modrým jezerem a nejednou je dokonce srovnáváno s Italským jezerem Como.

Na přílet do Guatapé můžete využít letiště José Maria Córdova International Airport, které leží asi hodinu a půl jízdy od města. Toto moderní letiště je dobře propojeno se světovými destinacemi a nabízí různé letecké spoje do Guatapé. Nejběžnější trasy vedou přes Bogotá nebo Rionegro.

Při plánování cesty do Guatapé si také můžete vybrat z různých leteckých společností, které nabízejí letenky do města. Například Avianca, největší kolumbijská letecká společnost, často nabízí pravidelné lety do Guatapé. Další možností je využití nízkonákladových leteckých společností, jako je Viva Air Colombia nebo EasyFly, které také poskytují lety do města.

Letenka do Guatapé je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy kolumbijského venkova a vypnout od ruchu moderního světa. Guatapé nabízí nejen úžasné památky a okouzlující atmosféru, ale také mnoho aktivit pro všechny typy návštěvníků. Můžete si naplánovat výlet na El Peñol, obrovský monolit, který nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu. Nebo se můžete projet po jezeře Guatapé na lodi a obdivovat barevné domy z úplně jiné perspektivy.

Pokud plánujete cestu do Kolumbie, nezapomeňte zahrnout Guatapé do svého itineráře. S jeho krásným jezerem, fascinující historií a příjemnou atmosférou je tato destinace skvělým místem k prozkoumání. A díky různým možnostem letenek do Guatapé je dosažitelnost města snadná a pohodlná. Takže pospěšte si objednat svoji letenku a vydejte se na dobrodružství do tohoto kouzelného kolumbijského města.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách