Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Isla Gorgona

Ubytování Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona: Neuvěřitelné ubytování uprostřed přírody v Kolumbii

Kolumbie je země plná úžasných přírodních krás a fascinující historie a jedním z těchto skvostů je i ostrov Gorgona. Nachází se v Tichém oceánu, přibližně 35 km od pobřeží Kolumbie, a je známý svou bohatou biodiverzitou a nádhernými plážemi. Pokud se chystáte navštívit Kolumbii a hledáte jedinečné a unikátní ubytování, Isla Gorgona je bezesporu jedním z nejlepších možných míst k pobytu.

Isla Gorgona je národním parkem a bývalým vězeňským ostrovem, který sloužil jako místo izolace pro nebezpečné vězně. Dnes je to oblíbené místo pro turisty, kteří hledají dobrodružství a příležitost objevovat bohatou faunu a flóru ostrova.

Existuje několik možností ubytování na Isla Gorgona, které splní očekávání nejnáročnějších cestovatelů. Na ostrově se nachází několik hotelů a lodges, které nabízejí jedinečné zážitky pro návštěvníky. Můžete si vybrat mezi luxusními plážovými resorty nebo rustikálními chalupami uprostřed přírody.

Luxusní plážové resorty na Isla Gorgona nabízejí veškeré moderní pohodlí, které byste si mohli přát během svého pobytu na ostrově. S výhledem na tyrkysově modré moře a bílé pláže budete mít možnost relaxovat a užívat si poklidnou atmosféru. Tyto luxusní hotely často nabízejí také různé aktivity, včetně potápění, šnorchlování a procházek v deštném pralese.

Pro ty, kteří hledají autentičtější zážitek, je možné si pronajmout jednu z rustikálních chalup na Isla Gorgona. Tyto chalupy jsou obklopeny přírodou a poskytují útulné a domácké prostředí. Zde můžete zažít, jaké to je být opravdu blízko k přírodě a vychutnat si šumění listí a zpěv ptáků.

Během pobytu na Isla Gorgona můžete zažít nespočet dobrodružství. Můžete se vydat na procházku po jednom z několika turistických chodníků a objevit bohatství flóry a fauny, které ostrov nabízí. Je možné spatřit opice, pumy, papoušky a dokonce i obojživelníky. Potápění a šnorchlování jsou další populární aktivity, díky kterým se můžete potopit do podmořského světa a obdivovat korálové útesy.

Isla Gorgona je pro návštěvníky dostupná pouze lodí. Existuje několik lodních společností, které nabízejí přepravu z pobřeží Kolumbie na ostrov. Nejbližší větší město, z kterého lze vyplout na Isla Gorgona, je Buenaventura, které je vzdáleno přibližně 90 km.

Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelnou dovolenou v Kolumbii, Isla Gorgona je určitě místem, které byste měli zvážit. Fascinující příroda, bohaté množství volně žijících zvířat a nádherné pláže vás zcela pohltí a nabídnou vám zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Navštivte Isla Gorgona a nechte se unést jeho krásou.


Letenka Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona je malebný a tajuplný ostrov nacházející se na pacifickém pobřeží Kolumbie. Tato malá a izolovaná destinace je jednou z nejlépe střežených tajemství Kolumbie a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní scenérie, fascinující floru a faunu a neuvěřitelné zážitky z dovolené.

Kvůli své vzdálenosti a izolaci byl ostrov na dlouhou dobu přístupný jen velmi malému počtu turistů. Ale díky zlepšení dopravního spojení a otevření letoviska se Isla Gorgona stala přístupnější pro cestovatele z celého světa.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat na Isla Gorgona, je letecká doprava. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do letovisek poblíž ostrova. Díky letovisku se mnohem snadněji dostanete na ostrov a můžete začít svou dobrodružnou dovolenou ihned po přistání.

Jakmile přistanete na letovisku poblíž ostrova, můžete se vydat na krátkou cestu lodí nebo trajektem na Isla Gorgona. Cesta lodí je dobrodružstvím samotným a nádhernými výhledy na pobřeží, ale také se můžete těšit na úžasný výhled na mořskou faunu, jako jsou delfíni a mořští želvy.

Po příjezdu na Isla Gorgona budete okouzleni jejím množstvím přírodních krás. Ostrov byl vyhlášeným národním parkem a má zvláštní chráněný status. Zdejší lesy jsou domovem mnoha druhů vzácných živočichů a ptáků, což ostrov činí ideální destinací pro milovníky přírody a ornitology.

Na ostrově se nachází také unikátní korálové útesy, které jsou proslulé svou bohatou biodiverzitou. Podmořský svět nabízí jedinečný pohled na korálové zahrady, ryby a další vodní druhy. Snorchlování a potápění jsou na ostrově velmi populární a turisté ocení průzračnou vodu a nádherné výhledy na podmořský život.

Pro ty, kteří mají zájem o historii, Isla Gorgona nabízí také pozoruhodné archeologické naleziště, které obsahuje pozůstatky původního pohanského chrámu a další zbytky starověkých osad.

Kombinace malebného pobřeží, nádherných pláží, zelených lesů a fascinujícího podmořského světa dělá z Isla Gorgona jedinečný a nezapomenutelný cíl pro dovolenou. Pokud si přejete objevit tuto malou pacifickou perlu, letenka do Kolumbie je prvním krokem, který vám poskytne vzrušující zážitky a neopakovatelné dobrodružství na Isla Gorgona.


Dovolená Kolumbie Isla Gorgona


Isla Gorgona je odlehlý ostrov nacházející se na pacifickém pobřeží Kolumbie. Tento ostrov, který je součástí národního parku, je oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodu v divočině.

Isla Gorgona byla dříve využívána jako věznice, ale dnes je zde chráněná oblast, která slouží jako hnízdiště pro mnoho druhů ptáků a mořských živočichů. V přístavech ostrova se dá také spatřit delfíny, želvy a dokonce i velryby.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Isla Gorgonu, mohou zažít velké dobrodružství. Ostrov je obklopen korálovými útesy, což poskytuje fantastické možnosti pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou se nachází obrovská diverzita mořského života, jako jsou pestrobarevné ryby, chobotnice a mnoho druhů korálů.

Další atraktivitou ostrova je možnost procházek v deštném pralese, který pokrývá většinu plochy ostrova. Tato exotická vegetace a nedotčená příroda nabízejí turistům jedinečnou příležitost objevovat vzácné druhy rostlin a zvířat, které žijí v tomto prostředí.

Pro ty, kteří si přejí poznat jak kulturu a historii ostrova, je zde také několik muzeí. Ostrov byl dříve domovem pro indiánské kmeny a také sloužil jako základna pro piráty, kteří často útočili na španělské lodě. V muzeích se mohou návštěvníci dozvědět více o těchto fascinujících historických událostech.

Přístup na Isla Gorgona není zcela jednoduchý, ale to je součástí jeho kouzla. Není zde žádné letiště, takže cestování sem je možné jen lodí. Existují různé výlety, které jsou k dispozici z blízkého města Buenaventura nebo z města Cali. Cesta trvá asi 8 až 10 hodin, ale během cesty si můžete vychutnat krásný výhled na přímořské scenérie a přírodu.

Isla Gorgona je ideální destinací pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a možností poznávat nové a unikátní druhy rostlin a živočichů. Nejlepší čas pro návštěvu ostrova je od prosince do března, kdy je počasí nejlepší a moře klidnější.

Pokud se rozhodnete navštívit Isla Gorgonu, připravte se na úžasné zážitky a nezapomenutelné dobrodružství. Po návratu domů si budete jistě přát, že jste měli možnost objevit tuto nádhernou a nedotčenou část Kolumbie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Isla Gorgona


1. Jak se dostat na Isla Gorgona?
- Na Isla Gorgona se lze dostat pouze lodí z přístavu Buenaventura. Existují různé lodní společnosti, které nabízejí přepravu na ostrov.

2. Kolik stojí přeprava na Isla Gorgona?
- Ceny se liší podle lodní společnosti a typu lodě. Obvykle se pohybují mezi 100 000 - 200 000 pesos kolumbijských za jednu cestu.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Gorgona?
- Nejlepší doba k návštěvě Isla Gorgona je mezi červencem a zářím, kdy je počasí nejstabilnější a možnosti pro potápění jsou nejlepší.

4. Je na ostrově dostatek ubytovacích zařízení?
- Na Isla Gorgona je omezený počet ubytovacích zařízení, převážně jde o přírodní kempy a jedno menší hotelové zařízení. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem.

5. Jaká je divoká flora a fauna na ostrově Gorgona?
- Isla Gorgona je známá svou bohatou biodiverzitou. Na ostrově se nacházejí vzácné druhy rostlin, ptáků, plazů a mořských živočichů. Mezi nejznámější patří například mořští želvy, korály a delfíni.

6. Existují na ostrově Gorgona nějaké turistické aktivity?
- Ano, na Isla Gorgona je možné provozovat potápění, šnorchlování, pěší túry a birdwatching. Existují také možnosti pro relaxaci na pláži a koupání v moři.

7. Jak se stravovat na Isla Gorgona?
- Na ostrově Gorgona existují restaurace a možnost vlastního vaření. Není však mnoho možností stravování a je proto doporučeno si s sebou přinést jídlo a pití.

8. Existují na ostrově Gorgona nějaké obchody?
- Na ostrově Gorgona nejsou žádné obchodní zařízení. Doporučuje se si přinést všechny potřebné věci a potraviny předem.

9. Jaké jsou pravidla ochrany přírody na ostrově Gorgona?
- Isla Gorgona je chráněným přírodním parkem a platí zde přísná pravidla pro ochranu přírody. Není dovoleno lámání větví, sbírání rostlin nebo lovení živočichů bez povolení.

10. Jak dlouho bych měl zůstat na Isla Gorgona?
- Doporučuje se zůstat na ostrově Gorgona minimálně 2-3 dny, aby bylo možné prozkoumat jeho přírodní krásy a vychutnat si aktivity, které ostrov nabízí.


Počasí Kolumbie Isla Gorgona


Kolumbie je známá svým rozmanitým a překvapivým počasím, a pokud se vydáte na jedno z nejkrásnějších míst země - Isla Gorgona, můžete očekávat ještě více neobvyklých atmosférických podmínek.

Isla Gorgona, největší z ostrovů Národního přírodního parku Gorgona, leží v Tichém oceánu a nachází se asi 56 km západně od pevninské Kolumbie. Tento ostrov je známý svou bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha endemických druhů. Kromě pestré fauny a flory může Isla Gorgona nabídnout hostům také různé druhy počasí.

Isla Gorgona leží v tropickém pásu a má tak tropické podnebí. To znamená, že zde je obvykle horko a vlhko se stálými teplotami přibližně kolem 28-30 °C. Období sucha na ostrově trvá obvykle od prosince do března, což je také nejlepší čas k návštěvě. V těchto měsících se můžeš těšit na slunečné dny a příjemnou teplotu vhodnou k odpočinku na pláži nebo prozkoumání krásných korálových útesů, které obklopují ostrov.

Nicméně, i během suchého období se může stát, že na Isla Gorgona prší. To je způsobeno mikro-klimatickými podmínkami, které jsou v této oblasti běžné. Tyto deště jsou často krátké a mohou se objevit náhle, takže je dobré být připraven na změnu počasí. Místní obyvatelé dokonce říkají, že na ostrově můžete zažít všechna čtyři roční období za jeden den.

Během deštivých období, které se obvykle vyskytují od dubna do listopadu, může na ostrově pršet velmi silně. Bouře a silné větry jsou běžné, proto je dobré mít s sebou deštník nebo pláštěnku, pokud se vydáte na výlet. Tyto deštivé období zároveň přispívají k bohatství ostrova - díky nim se zdejší tropický prales stává ještě zelenějším a celý ekosystém se oživuje.

Isla Gorgona je fascinujícím místem, které nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás a nepředvídatelného počasí. Pokud se sem chystáte, připravte se na teplé a vlhké počasí, ale nezapomeňte si s sebou vzít něco na ochranu před deštěm. Ať už se budete slunit na pláži nebo objevovat úchvatnou přírodu ostrova, počasí vám zde určitě nabídne nezapomenutelné zážitky.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách