Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Havana (hlavní město)

Počasí Kuba Havana (hlavní město)


Kuba Havana je známá svým teplým, slunečným a vlhkým počasím po většinu roku. Tento karibský ostrov ležící v tropické zóně nabízí téměř celoroční plážovou sezónu, kdy teploty stoupají až na 30°C.

V období od listopadu do dubna se nachází město Havana v tzv. suchém období, které je charakterizováno velmi příjemným počasím s teplotami kolem 25-27°C ve dne a mírnými nocemi. Díky tomuto období se často turisté rozhodují jet právě v této době právě na Kuba Havana.

Na druhou stranu v létě, tedy od května do října se město Havana nachází v období dešťů, což znamená, že může být velmi vlhké s teplotami kolem 30°C. Často se objevují období silných bouří a hurikánů, a tak i tento faktor turisty rozhoduje o tom, kdy je vhodné do destinace jet.

Vzhledem k tomu, že Havana leží na pobřeží, tak město je ovlivněno přílivovými vlnami. Tento faktor může v některých částech města zaplavovat silnice a vody.

Celkově lze tedy říct, že na Kuba Havana panuje celoroční slunečné a horké počasí, s mírnými obdobími v zimních měsících. Pokud cestujete do této destinace, určitě si přibalte více ochranných krémů stejně jako pomocníka na ochranu proti komárům.


Letenka Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je země plná krásných pláží, zapadajícího slunce, tance a kultury. Ještě nedávno byla tato ostrovní země považována za nedostupnou destinaci, ale s rostoucí oblibou turismu se situace změnila. Dnes je Kuba cílem mnoha turistů a tím nejpopulárnějším městem na ostrově je Havana.

Havana je hlavní město Kuby a zároveň největší město v zemi. Nachází se na západním pobřeží ostrova a je známá svými barevnými domy v koloniálním stylu, kubánskými vozy a starými uličkami. Návštěvníci mohou objevovat Havanskou kulturu, vychutnávat si lahodné kubánské jídlo, poslouchat živou hudbu a tančit na tanečních párty.

Pokud hledáte levné letenky do Havaně, můžete nahlédnout do nabídky různých leteckých společností jako jsou Aeroflot, Air Europa nebo Air France. Cena letenky do Havanu se liší podle ročního období a turistické sezóny, ale obecně jsou letenky do Kuby cenově dostupné. Můžete si také porovnat ceny na různých letištích v okolí.

Než však rezervujete letenku do Havy, musíte se nejprve seznámit s vízovými požadavky pro návštěvu Kuby. Pro některé země stačí pouze pas, ale pro většinu zemí je nutné získat kubánské vízum. Vízum můžete získat prostřednictvím velvyslanectví nebo konzulátu Kuby ve vaší zemi. Víza jsou obvykle platná po dobu 30 dnů, ale můžete požádat o prodloužení pobytu na ostrově.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Havanu, určitě nebudete litovat. Toto krásné město nabízí spoustu aktivit a atrakcí, které vás okouzlí. Můžete navštívit Malecón, který je 8 kilometrů dlouhý, Havana Cathedral, Morro Castle a mnoho dalších společenských a kulturních památek. Pokud máte rádi rum, určitě nevynechejte návštěvu Havana Club Rum Museum.

Můžete také strávit čas objevováním lokální kultury, navštívit tradiční restaurace a vychutnat si kubánskou kuchyni, nebo si posedět v kavárnách a ochutnat kávu. Havana je město, které stojí za návštěvu a rozhodně nebudete litovat, že jste si zakoupili letenku právě sem.

Kuba je země plná překvapení a krás. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají exotiku a chce prožít autentický zážitek. Pokud plánujete svůj první výlet do Kuby, bude Havana skvělým místem pro začátek vašeho dobrodružství. Najděte si letenku, získejte vízum a nechte se unášet kubánskou atmosférou v srdci Havany.


Dovolená Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je jednou z nejexotičtějších a fascinujících destinací, které můžete navštívit. Tato krásná karibská země je známá svými bílými plážemi, křišťálově čistým mořem a vynikajícím rumem. Pokud plánujete dovolenou na Kubě, nemůžete si nechat ujít návštěvu jejího hlavního města – Havany.

Havana, známá také jako "perla Karibiku", je nejen kulturním a historickým centrem Kuby, ale také místem, které vás okouzlí svým charismatickým a autentickým šarmem. Můžete zažít unikátní kombinaci koloniální architektury, odkazující na období španělského panství, a moderních staveb, které odrážejí vládu Fidelovy revoluce.

Jedním z hlavních zážitků, které si můžete v Havaně užít, je procházka historickým centrem města, částí zvanou "La Habana Vieja". Tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou atmosféru. Ulice jsou lemovány koloritními budovami, památníky a náměstími s bronzovými sochami slavných postav, které vypovídají o bohaté historii tohoto místa.

Dalším neodmyslitelným prvkem Havany je kubánská hudba a tanec. Po ulicích města můžete i přes den slyšet rytmické a taneční melodie, které vás naladí na tu správnou kubánskou vlnu. Večer si pak můžete užít živou hudbu a vystoupení profesionálních tanečníků v jedné z mnoha hudebních barů a klubů.

Kromě historie a kultury nabízí Havana také mnoho příležitostí k relaxaci a odpočinku. Můžete se vydat na procházku po malebném malebném přístavu Malecon, zastavit se na jednom z mnoha plážových klubů a podívat se na slavný západ slunce, který Havana nabízí. Nebo se můžete pokochat krásnou krajinou při procházce v jednom z místních parků, jako je například Vnitřní park Miramar.

Havana je také známa svým bohatým kulturním životem, především pak literaturou, malbou a filmem. Pokud máte zájem o umění, určitě se vypravte do některé z místních galerií nebo se zúčastněte filmového festivalu, který se koná v lednu každoročně.

Když jde o ubytování, Havana nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely a historickými paláci, které se proměnily v boutique hotely, nebo si pronajmout ubytování v soukromí v jedné z mnoha "casa particulares" (soukromé domy).

Kuba Havana, hlavní město této krásné karibské země, je určitě místem, které byste měli zařadit do svého seznamu míst k navštívení. Je to místo, které vám poskytne jedinečný pohled na kubánskou kulturu, historii a krásu. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a zážitků!


Ubytování Kuba Havana (hlavní město)


Havana, hlavní město Kuby, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Karibiku. Tato barvitá a živá metropole nabízí bohatou historii, dech beroucí architekturu a nezapomenutelnou atmosféru. Při plánování cesty na Kubu je důležité nalézt vhodné ubytování, které vám umožní vychutnat si všechno, co Havana nabízí.

Havana je známá svými koloniálními budovami, malebnými uličkami a starobylým kouzlem. Můžete si vybrat mezi několika možnostmi ubytování, které přinášejí nezapomenutelný zážitek z Vaší dovolené na Kubě.

Jednou z možností je ubytování v historickém centru města, známém jako Stará Havana. Zde najdete mnoho malebných hotelů a "casas particulares", což jsou soukromé pokoje v domovech místních obyvatel. Tyto casas particulares jsou oblíbené mezi turisty, protože nabízejí autentickou kubánskou atmosféru a osobní hostinnost. Navíc vám umožňují poznat místní kulturu a tradice blíže.

Další možností je ubytování v modernějších luxusních hotelech, které se nacházejí ve čtvrti Vedado. Tyto hotely nabízejí vyšší standardy a vybavení, včetně bazénů, restaurací a wellness zařízení. Většina z těchto hotelů se nachází v blízkosti malebné promenády Malecón, která je vhodná pro dlouhé procházky a pozorování západu slunce.

Pro ty, kteří hledají luxus a jedinečný zážitek, je tu možnost ubytování v historických palácích, které byly přeměněny na luxusní hotely. Tyto paláce jsou úchvatné svou architekturou, nádherou a bohatou historií. Nabízejí špičkové služby, výjimečné restaurace a romantické prostředí.

Pokud preferujete samostatnost a pohodlí, můžete zvolit i pronájem apartmánu nebo vily v Havanské čtvrti Miramar. Tato oblast je oblíbená mezi turisty a nabízí vyšší míru soukromí a klidu. Mnoho těchto pronájmů je nedávno zrekonstruovaných a nabízí moderní vybavení a prostorné pokoje.

Když si vybíráte ubytování, měli byste také zvážit polohu ve vztahu k turistickým atrakcím a pamětihodnostem, které plánujete navštívit. Stará Havana je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat historická místa, jako je Katedrála svatého Kříže, Plaza de Armas, nebo muzeum revoluce. Vedado a Miramar jsou pak vhodnější pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, ale stále chtějí být v blízkosti centra města.

V každém případě je důležité si ubytování zarezervovat dostatečně dopředu, protože Havana je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Neváhejte si vychutnat jedinečnou atmosféru tohoto historického města a zvolte si vhodné ubytování, které uspokojí vaše potřeby a přání během Vaší dovolené v Havaně.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Havana (hlavní město)


1. Jaká je hlavní atrakce v Havaně?
Nejznámější atrakcí v Havaně je bezpochyby Malecón, známý také jako promenáda nad mořem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Havany?
K dispozici je několik skvělých pláží v blízkosti Havany, jako například Playa del Este, Santa Maria del Mar nebo Guanabo.

3. Jaká je typická kubánská specialita, kterou bychom měli vyzkoušet v Havaně?
Jednou z nejoblíbenějších kubánských specialit je ropa vieja - to je masová směs zvaná také "starý hadr", která je servírována s rýží a fazolemi.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Havanu?
Optimální čas pro návštěvu Havanu je mezi březnem a květnem, kdy je počasí příjemné a je to mimo špičkovou turistickou sezónu.

5. Co je potřeba vědět o místní kultuře a tradicích v Havaně?
Kubánská kultura je silně ovlivněna africkými, španělskými a karibskými kořeny. Taneční hudba jako salsa a rumba je neodmyslitelnou součástí kubánského života.

6. Jaká je doprava v Havaně?
V Havaně je možné využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo taxislužby. Také je možné si pronajmout auto, i když je doporučeno být opatrný na stav silnic a dodržovat místní dopravní předpisy.

7. Kde se nachází nejlepší místa na ubytování v Havaně?
Nejlepší oblastí pro ubytování v Havaně je Staré Město (La Habana Vieja), které nabízí blízkost k historickým památkám a turistickým atrakcím. Vedlejší čtvrti, jako Vedado nebo Miramar, jsou také populární kvůli svému umístění a moderním hotelům.

8. Jaké jsou nejlepší místa k nákupu suvenýrů v Havaně?
V Havaně můžete nakupovat suvenýry v různých obchodech a trzích. Populárními místy jsou Obchodní dům San José, Paseo de Martí nebo trh umělců v Plaza de la Catedral.

9. Jaké jsou nejlepší restaurace v Havaně?
V Havaně je mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční kubánskou i mezinárodní kuchyni. K návštěvě by se mohly hodit restaurace jako La Guarida, Paladar Los Mercaderes nebo La Cocina de Lilliam.

10. Jak dlouho by měla být plánována návštěva Havaně?
Ideální délka pobytu v Havaně závisí na individuálních preferencích. Pokud si přejete prozkoumat město důkladně, doporučuje se zůstat alespoň 2-3 dny.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách