Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Plaza de la Catedral (Havana)

Dovolená Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je ostrovem mnoha příběhů, zelených kopců, pláží, kde se potkáváte s želvami, a západů slunce, které nepoznají konkurenci. Havana je nejoblíbenějším cílem těch, kteří hledají kubánskou sílu, pohostinnost a kulturní klid. Kuba přivítá všechny druhy turistů a díky svému kulturnímu dědictví zůstává jedním z nejoblíbenějších cílů. Také Plaza de la Catedral je jedním z turistických skvostů.

Kuba je ostrov s intenzivním kulturním dědictvím a Havana je město, kde si turisté často užívají návštěvy. Pokud si plánujete dovolenou na Kubě, bylo by škoda vynechat návštěvu Plaza de la Catedral. Tento náměstí je jedním z nejkrásnějších v Havane. Je to také místo, kde se potkává historie, umění a architektura. Mnoho domů na náměstí bylo postaveno v 18. století a bylo dále vylepšeno v době koloniální expanze Kuby.

Plaza de la Catedral, kde se nachází havana katedrála, je domovem kubánského neoklasicistického stylu a je známý tím, že je zde zachováno mnoho architektonických prvků koloniální éry. Katedrála je známá jako Catedral de San Cristobal a postavena byla v roce 1777. Je to jedna z nejkrásnějších katedrál v Latinské Americe a je jedinou katedrálou v západní polokouli věnovanou sv. Kristoforovi. Katedrála má neuvěřitelnou historii a navštěvována je jako svatyně patrona Proti svému zaměstnavateli. Interiér katedrály je bohatě zdoben a místní hudebníci vám bude hrát za doprovodu kubánských melodií.

Plaza de la Catedral se nachází v historickém centru Havany, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva náměstí a havana katedrály vám umožní poznat něco více o kulturním dědictví Kuby a také si užít překrásný výhled na Havanskou katedrálu, která je jednou z nejvíce monumentálních a nejkrásnějších památek v celé Kuba.

Pokud hledáte dovolenou, která vám umožní poznat kulturní dědictví Kuby, cestujte do Plaza de la Catedral v Havaně. Můžete si užít historickou atmosféru, kubánskou architekturu a krásu neoklasicistického stylu Havanské katedrály. Navíc si můžete užít i skvělé jídlo a kubánskou kulturu, což vás určitě nezklame.

Kuba je zemí, kde je čas obecně velmi pomalý a většinou se nedá překonat ani hektickou dopravou. Pokud tedy hledáte místo, kde se můžete uvolnit a vychutnat si skvělé atmosféru a různorodé kulturní dědictví, Kuba je skvělou volbou. A když se potom dostanete na Plaza de la Catedral, uvidíte sami, že tohle místo stojí opravdu za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


1. Jak se dostanu na Kubu Plaza de la Catedral v Havaně?
- Můžete se tam dostat taxíkem, městskou hromadnou dopravou nebo pěšky v závislosti na vašem umístění v Havaně.

2. Kde se nachází Kubánská Plaza de la Catedral?
- Nachází se v historickém centru Havaně, konkrétně v ulici Plaza de la Catedral v blízkosti katedrály Havana.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Kubánské Plaza de la Catedral?
- Obecně je otevřeno každý den od rána do večera, ale konkrétní otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na sezóně a specifickém dni v týdnu.

4. Kolik stojí vstup na Kubánskou Plaza de la Catedral?
- Vstup na Plaza de la Catedral je obvykle zdarma. Nicméně, pokud chcete navštívit věže katedrály Havana nebo některé přilehlé muzea a památky, je obvykle nutné zaplatit vstupné.

5. Co je hlavní atrakcí na Kubánské Plaza de la Catedral?
- Hlavní atrakcí je samotná katedrála Havana, která je známá svou nádhernou barokní architekturou a historickým významem.

6. Je vhodné, abych navštívil Kubánskou Plaza de la Catedral s dětmi?
- Ano, katedrála a okolí jsou vhodné pro návštěvu s dětmi. Můžete si prohlédnout interiér katedrály, procházet se po náměstí a obdivovat historickou atmosféru.

7. Může se Kubánská Plaza de la Catedral uzavřít z nějakých důvodů?
- Ano, někdy se může stát, že je náměstí uzavřeno kvůli speciálním akcím, opravám nebo náboženským slavnostem. Doporučuje se vždy zkontrolovat aktuální informace před návštěvou.


Počasí Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba, a zejména jeho hlavní město Havana, je pro své nádherné historické památky a úchvatné pláže jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Jednou z nejznámějších památek v centru Havany je náměstí Plaza de la Catedral, které je domovem imponující katedrály a je oblíbeným místem setkávání místních i turistů.

Kromě svého kulturního významu má Plaza de la Catedral také výjimečné počasí, které přitahuje turisty po celý rok. Kuba je ostrov nacházející se v Karibském moři, a proto je ovlivněna tropickým podnebím. To znamená, že zde máte možnost zažít příjemné a teplé počasí se stálými teplotami.

Během celého roku zde panuje vysoké teploty a vysoká vlhkost, což vytváří ideální podmínky pro odpočinek na pláži a prozkoumávání okolních památek. Nejteplejším obdobím roku je léto, které trvá od června do srpna. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje mezi 28-32 °C, což je ideální pro koupání v Karibském moři a slunění na pláži.

Na druhou stranu, v zimních měsících (listopad až březen) jsou teploty mírnější a pohybují se okolo 20-25 °C. Ačkoli je zima na Kubě relativně teplá v porovnání se severními klimatickými podmínkami, může zde být občasné ochlazení - zejména v noci. Je proto doporučeno přibalit si lehký svetr nebo bundu pro případné výkyvy teploty.

Měsíce květen a říjen představují přechodné období mezi suchým a deštivým obdobím. Během těchto měsíců se průměrné teploty pohybují kolem 25-28 °C a může docházet k příležitostným dešťovým přeháňkám. Proto je vhodné mít po ruce deštník nebo pláštěnku, aby vás dešťové kapky na cestě po náměstí nepřekvapily.

Jednou z výhod návštěvy Plaza de la Catedral v Havana je, že počasí je téměř po celý rok vhodné pro venkovní aktivity, jako je prohlídka katedrály, návštěva okolních obchodů nebo posezení ve venkovních kavárnách. Kuba obecně nabízí skvělé podmínky pro turisty, kteří si chtějí užít teplé a slunné počasí a zároveň poznat bohatou kulturu a historii.

Ať už se rozhodnete navštívit Plaza de la Catedral během horkého léta nebo mírnější zimy, můžete se těšit na nádherné počasí a srandu napříč celým rokem. Nezapomeňte však na ochranu před sluncem, abyste se vyhnuli nepříjemným pálením slunce, a vychutnejte si všechny úžasné zážitky, které Kuba a její historické město Havana mají k nabídnutí.


Ubytování Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Kuba je jednou z nejkrásnějších a nejnádhernějších destinací na světě. Tato karibská ostrovní země je domovem mnoha historických a kulturních skvostů, které lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit Kubu a hledáte ubytování v samém srdci Havany, nemůžete minout Kuba Plaza de la Catedral.

Kuba Plaza de la Catedral je malebný hotel, který se nachází v historickém centru Staré Havany, jen pár kroků od katedrály sv. Kříže. Tento hotel je jedním z nejstarších v Havanském Casco Viejo, což je jedna z nejlépe dochovaných koloniálních částí města. Jeho výjimečná poloha umožňuje hostům snadný přístup k mnoha památkám, restauracím, obchodům a dalším atrakcím.

Kuba Plaza de la Catedral se může pochlubit elegantní architekturou se španělskými vlivy, která perfektně doplňuje okolní historické prostředí. Interiér hotelu je vkusně zařízený, s důrazem na luxus a pohodlí. Ke všem pokojům a prostorům se přistupuje výtahem, což je v této oblasti zřídka vídané.

Hotel nabízí různé typy pokojů, které jsou vkusně zařízené a vybavené veškerými moderními pohodlími. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, klimatizaci, TV a minibar. Okna nabízejí úchvatný výhled na okolní ulice a památky. Hotel také poskytuje Wi-Fi připojení a 24-hodinovou recepci, která je vám k dispozici kdykoli budete potřebovat.

Kuba Plaza de la Catedral navíc nabízí hostům několik vysoce hodnocených restaurací a barů, kde se můžete těšit na tradiční kubánskou kuchyni a hudební doprovod. Pro ty, kteří chtějí přímo večeřet v pokoji, je požadavek na pokojovou službu vždy vítaný.

Jednou z největších výhod pobytu v tomto hotelu je jeho blízkost k mnoha turistickým atrakcím. Kromě katedrály sv. Kříže, která je doslova za rohem, můžete snadno dojít k dalším památkám, jako je Castillo de la Real Fuerza, Malecón a mnoho dalších. Můžete si také procházet úzkými uličkami se starobylými domy a obdivovat architektonické skvosty.

Kuba Plaza de la Catedral je tedy skvělou volbou ubytování pro ty, kteří chtějí prozkoumat historii a krásu Havanu. Jeho výjimečná poloha, vkusné vybavení pokojů a nabídka restaurací vytváří dokonalou kombinaci pro příjemný pobyt. Takže pokud se chystáte na Kubu, neváhejte a rezervujte si svůj pokoj v hotelu Kuba Plaza de la Catedral, abyste zažili skutečnou kubánskou pohostinnost a zároveň žili přímo v srdci tohoto nádherného města.


Letenka Kuba Plaza de la Catedral (Havana)


Již dlouho patří Kuba mezi oblíbené cíle cestovatelů ze všech koutů světa. A největším lákadlem v historickém centru Havany je bezpochyby nádherné náměstí Plaza de la Catedral.

Plaza de la Catedral se rozkládá před nejstarší a nejvýznamnější katedrálou v Havanském diecézním majetku, katedrálou svatého Kryštofa. Toto náměstí je považováno za jedno z nejlépe zachovaných a nejkrásnějších koloniálních náměstí v Latinské Americe a bylo dokonce zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Jeho historie sahá až do 16. století, kdy bylo vybudováno španělskými kolonizátory. Plaza de la Catedral se stalo centrem politického a náboženského života v Havanském koloniálním období. V okolí se nachází několik významných historických budov, jako je Biskupský palác a Muzeum koloniálního umění.

Když vstoupíte na náměstí, přivítají vás pestrobarevné koloniální stavby, jejichž fasády jsou zdobeny nádhernými balkony a okny. Hlavním dominantním bodem náměstí je samozřejmě katedrála svatého Kryštofa. Její nádherná fasáda s barokními prvky a unikátním průčelím z místního vápence vás okouzlí.

Ať už přijdete na Plaza de la Catedral v denním nebo nočním čase, budete zde vždy pohlížet na malebnou scénu. Během dne se náměstí hemží turisty, místními obyvateli a pouličními umělci, kteří vytvářejí živý a vřelý atmosféru. Večer pak náměstí ožívá v romantickém světle a nabízí klidné a intímno prostředí pro večerní procházky.

Okolí Plaza de la Catedral také nabízí širokou škálu restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality a tradiční kubánskou kuchyni. A pokud si přejete nakoupit suvenýry nebo se inspirovat místním uměním, v okolí najdete mnoho obchůdků a trhů.

Plaza de la Catedral je jednoznačně místem, které nelze vynechat při návštěvě Havaně. Je to symbol historie, architektury a kultury Kuby. Pokud plánujete cestu na Kubu, určitě si zarezervujte letenky do Havan a dopřejte si navštívit toto krásné náměstí. Užijte si atmosféru, ochutnejte místní delikatesy a procházejte se uličkami, které dýchají historii.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách