Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Madagaskar Avenue of the Baobabs

Počasí Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar, ostrov ležící v Indickém oceánu, je známý svou jedinečnou přírodou a exotickými plážemi. A nejznámější z nich je Avenue of the Baobabs – ale co si pod tímto názvem přesně představit?

Avenue of the Baobabs je úchvatné místo nacházející se v západní části Madagaskaru, nedaleko města Morondava. Jedná se o silnici, která je lemována obrovskými baobaby, stromy jedinečnými svým vzezřením a dokonale se zasazujícími do krajiny. Tento úchvatný pohled láká turisty z celého světa, kteří se tímto místem fascinují.

Baobaby jsou obrovské stromy, které dorůstají výšky až 30 metrů a mají tloušťku až 11 metrů. Jsou to nejenom impozantní díla přírody, ale mají také významnou ekologickou funkci. Svým kořenovým systémem udržují půdu na místě a zabraňují erozi, což je na Madagaskaru velmi důležité.

Avenue of the Baobabs je nejkrásnější v době východu nebo západu slunce, kdy sluneční paprsky tvoří úchvatné kontrasty s obrovskými stíny baobabů. To je také nejlepší čas na fotografování tohoto překrásného místa. Pro milovníky přírody je to nepochybně jedno z nejúžasnějších zážitků, které na Madagaskaru lze zažít.

Madagaskar sám o sobě má specifické klima, jakožto ostrov ležící v tropickém pásu. Avenue of the Baobabs leží v západní části Madagaskaru, kde je klima teplé a suché. Průměrné teploty se zde pohybují okolo 25 stupňů Celsia po většinu roku. V době dešťů, které trvají od listopadu do dubna, se teploty mohou zvýšit až na 35 stupňů Celsia.

Navštívit Avenue of the Baobabs je nezapomenutelný zážitek. Přináší toto místo návštěvníkům klid a harmonii s přírodou a představuje jedinečnou možnost vidět jedno z nejkrásnějších a nejpůsobivějších míst na Madagaskaru. K tomu, aby bylo možné uchvátit se její krásou, není třeba být přírodovědcem nebo držitelem uznávaného fotoaparátu - stačí přijet a vychutnat si tento nádherný pohled.

Madagaskar Avenue of the Baobabs je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších destinací na Madagaskaru. Pro svou jedinečnost a krásu je to místo, které si zaslouží být zapsáno na seznam každého cestovatele. Poznatky o tomto místě, které si člověk nese s sebou, jsou prožitkem, který zůstane s vámi na celý život.


Ubytování Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar, známý jako ostrov plný přírodních divů, nabízí turistům celou řadu jedinečných zážitků. Mezi jedno z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst na ostrově patří Avenue of the Baobabs, což je okouzlující cesta lemovaná stovkami baobabů.

Avenue of the Baobabs se nachází přibližně 45 kilometrů od města Morondava na západním pobřeží Madagaskaru. Tato cesta je považována za jednu z nejikoničtějších fotogenických lokalit na ostrově a je dokonce i jednou z hlavních turistických atrakcí Madagaskaru. Když se na ni člověk podívá, vyvolává dojem, že byl přenesen do zcela jiného světa.

Podél Avenue of the Baobabs se táhnou obrovské baobabové stromy, které majestátně vyčnívají do oblohy. Tyto stromy jsou také nazývány "stromy života" nebo "stromy hlíny" a jsou jedním z symbolů Madagaskaru. Baobaby rostou pouze v určitých částech Afriky a Madagaskar je domovem sedmi z devíti známých druhů baobabů.

Cesta Avenue of the Baobabs je hlavním spojením mezi městem Morondava a oblastí Menabe. Původně byla vybudována pro přepravu dřeva a naftou, ale dnes slouží zejména turistům. Nejbližší vesnice v okolí je Belon'i Tsiribihina, která se nachází asi 10 kilometrů od místa.

Východ slunce a západ slunce přidávají na kráse Avenue of the Baobabs. Když slunce zapadá, obloha se zbarvuje do intenzivních oranžových a červených odstínů, které skvěle kontrastují s obrysy baobabů. To je ideální čas pro fotografy, kteří chtějí zachytit tento ohromující výjev.

Návštěva Avenue of the Baobabs je nezapomenutelným zážitkem. Při procházení tímto úchvatným místem máte pocit, jako byste byli součástí přírodního divadla. Turisté si mohou také prohlédnout několik tradičních vesnic v blízkosti a poznat místní kulturu a způsob života.

Bohužel, baobabové stromy na Madagaskaru čelí řadě hrozeb, mezi nimiž jsou stavba dálnic, kácení dřeva a nedostatek ochrany. Některé ze stromů byly v minulosti také pokáceny, aby bylo uvolněno místo pro zemědělské účely. Proto je důležité, aby turisté dodržovali pravidla ochrany a respektovali tato ohrožená přírodní bohatství.

Avenue of the Baobabs je bezpochyby jedním z nejúžasnějších a nejkrásnějších míst na Madagaskaru. Je to dokonalý cíl pro ty, kteří touží poznávat přírodu, objevovat nová místa a zažívat úžasné fotografické okamžiky. Navštivte Madagaskar a projeďte se touto nádhernou cestou obklopenou stromy života!


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Avenue of the Baobabs


1. Kde se nachází Avenue of the Baobabs v Madagaskaru?
Odpověď: Avenue of the Baobabs se nachází v západní části Madagaskaru, poblíž města Morondava.

2. Jak dlouhá je Avenue of the Baobabs?
Odpověď: Avenue of the Baobabs je přibližně 800 metrů dlouhá.

3. Co jsou baobaby?
Odpověď: Baobaby jsou stromy, které jsou charakteristické pro Madagaskar a některé další oblasti Afriky. Mají tlustý kmen a větve, které vypadají jako kořeny.

4. Jak dlouho jsou baobaby na Avenue of the Baobabs?
Odpověď: Baobaby na Avenue of the Baobabs jsou stovky let a některé z nich se odhaduje, že jsou až 800 let staré.

5. Proč je Avenue of the Baobabs tak populární turistickou atrakcí?
Odpověď: Avenue of the Baobabs je populární turistickou atrakcí díky svému unikátnímu a působivému vzhledu. Stromy vytvářejí impozantní alej, která je velmi fotogenická.

6. Existují nějaká opatření pro ochranu baobabů na Avenue of the Baobabs?
Odpověď: Ano, je vytvořený národní park, který zajišťuje ochranu a udržitelné využívání baobabů na Avenue of the Baobabs.

7. Lze Avenue of the Baobabs navštívit po celý rok?
Odpověď: Ano, Avenue of the Baobabs je přístupná pro návštěvníky po celý rok. Doporučuje se však vyhnout dešťovému období, které trvá zejména od listopadu do března.

8. Jaké další aktivity lze provozovat v okolí Avenue of the Baobabs?
Odpověď: V okolí Avenue of the Baobabs lze podnikat různé aktivity, včetně návštěvy vedlejších baobabových alejí, procházek národním parkem, turistiky a kempování.

9. Jak se dostanu na Avenue of the Baobabs?
Odpověď: Nejbližší letiště k Avenue of the Baobabs je ve městě Morondava. Z letiště je možné se dostat na Avenue of the Baobabs taxíkem, pronájmem auta nebo místními dopravními prostředky.

10. Existují nějaké omezení pro fotografování na Avenue of the Baobabs?
Odpověď: Neexistuje žádné omezení pro fotografování na Avenue of the Baobabs, ale je vhodné respektovat přírodu a nezpůsobovat žádnou škodu stromům ani okolí.


Dovolená Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar je ostrov, který je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou a bohatstvím biodiverzity. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí na tomto ostrově je Avenue of the Baobabs, což je alej baobabů.

Avenue of the Baobabs se nachází nedaleko města Morondava na západním pobřeží Madagaskaru. Tato úchvatná alej se táhne přes 260 metrů a je obklopena desítkami starobylých baobabů, které mají v průměru okolo 30 metrů výšky. Tyto monumentální stromy jsou jedním z nejobdivovanějších a nejzajímavějších přírodních úkazů na světě.

Baobaby jsou velmi charakteristické a snadno rozpoznatelné svou masivní a hnědou kůrou, která vytváří jedinečný kontrast s oblohou. Tyto stromy mají také obrovské kořeny, které se objevují na povrchu země jako drsné ostrůvky.

Avenue of the Baobabs poskytuje jedinečnou atmosféru a pohled na obří baobaby za různých denních dob je nezapomenutelný. Nejvíce malebné je samozřejmě zachycení slunce za obřími stromy při západu slunce. To vytváří nádhernou paletu oranžových, růžových a fialových odstínů na nebi a tím je vážně dokonalým místem pro fotografování.

Kromě své krásy, Avenue of the Baobabs je také považována za duchovní místo místními obyvateli. Baobaby mají pro místní domorodé kmeny hluboký význam jako symbol síly, odolnosti a spirituálních sil. Obživlý strom je také posvátným místem, kde se konají tradiční náboženské obřady.

Turisté, kteří navštíví Avenue of the Baobabs, mají možnost projít se mezi těmito majestátními stromy a objevit jejich úžasnou krásu zblízka. Někteří turisté také navštíví nedalekou rezervaci baobabů, kde najdou desítky dalších těchto stromů.

Avenue of the Baobabs je opravdu jedinečným místem na planetě, které stojí za to navštívit. Je to příležitost vidět a ocenit krásu přírody v její nejvíce ohromující podobě. Toto místo přitahuje fotografy, přírodovědce, ale i ty, kteří hledají klid a duchovní spojení s přírodou.

Pokud plánujete dovolenou na Madagaskaru, nenechte si ujít tuto úžasnou alej baobabů. Bude to nezapomenutelný zážitek a jedinečná příležitost poznat kouzlo Madagaskaru.


Letenka Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar je jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších destinací na světě, kterou by si měl každý cestovatel a milovník přírody určitě navštívit. Tato ostrovní země nabízí nádhernou přírodu, exotické zvířata a neopakovatelný zážitek. Jedním z vrcholů vaší cesty by mohla být Avenue of the Baobabs – tajemné a mystické místo plné baobabů.

Avenue of the Baobabs se nachází v jihozápadní části Madagaskaru a zahrnuje dlouhou alej baobabů, která se táhne na více než 800 metrů. V místě, kde se baobaby nachází, můžete také vidět několik obydlí místních obyvatel, kteří využívají výhody tohoto místa k obchodování a setkávání se.

Baobaby samotné jsou unikátním druhem stromořadí, které rostou pouze na Madagaskaru. Tyto impozantní stromy s kulatým tělem mohou dosahovat výšky až 30 metrů a v šířce mohou mít kmeny až 10 metrů. Na ostrově je možné najít tisíce baobabů, ale Avenue of the Baobabs je tím nejkrásnějším místem k jejich obdivování.

Tato turisticky oblíbená lokalita nabízí nezapomenutelný zážitek, zejména při západu slunce, kdy se baobaby objevují na pozadí červánků a vytvářejí tak tajemnou atmosféru městské džungle. Taková scenérie vypadá již z dálky jako z fantasy filmu.

K poslechu vám doporučujeme také místní legendy, podle kterých baobaby vyzývají turisty k tomu, aby stromy "oslovili" nebo se posadili pod ně v očekávání duchů a mnoha dalších příbězích, které zdrojové obyvatelstvo Madagaskaru toto místo spojují s mnoha očekáváními. Madagaskar totiž patří mezi země, kde jsou tradiční a amatérské zvláštnosti docela běžné a převažují dokonce i nad moderními tendencemi.

Letenky do Madagaskaru vás vyjdou na celkem dost, ale určitě to stojí za to. Tato země nabízí nejen Avenue of the Baobabs, ale i mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou národní parky, krásné pláže, divoký prales a mnoho dalšího. Objevujte krásy Madagaskaru a nechte se unášet v jeho exotické kráse a jeho mystických místech, jako je Aveune of the Baobabs.


Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Největší webová sbírka letenek

Výhodné ceny letenek

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách